Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ellie napisał(a):

Elunia, Edytko, mam do Was pytanko odnośnie tej asymetryczności. W jakiej sytuacji/pozycji Wasze dziewczynki miały tę asymetryczność? Pisałyście o tym że jedną rączkę miały wyprostowaną a drugą zgiętą - czy to było przy leżeniu na plecach?


Ellie u Lenki to jest e prawa rączkę ma zgiętą a lewą wyprostowaną a prawidłowo to obie powinny być albo wyprostowane albo zgięte i jak ja Pediatra podnosiła i opuszczała przodem na materacyk to nie roztwierała dłoni tej jednej rączki.
Byłyśmy dzisiaj na spacerku i Lenka jeszcze sobie śpi po takim spacerze potrafi ze dwie trzy godzinki mi jeszcze pospać ale w wózeczku bo jakbym ją wyciągnęła to by było po spaniu.
Teraz zacznie mi się szykowanie na chrzciny Lenki trochę się już stresuje tym wszystkim i nieraz po nocach takie bzdury mi się śnią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
olusia nie chce cie straszyc ale jak pisalam o atopowym zapaleniu skory to wyglada to dokladnie tak jak ma twoja mala 😞(z reszta ja widzialam jak to wyglada na zywo bo chrzesniak mojego meza to ma i strasznie sie meczyl jak byl mniejszy teraz jest juz troche lepiej,a nawet duzo lepiej ma juz 4 lata ale dalej musza uwazac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane....
to znowu ja... nawet nie próbuję was dokładnie doczytać.
u nas niby oki... czas leci...
Sewciu jakiegoś wstrętu do wózka dostał, pośpi chwile a jak się przebudzi to płacz i już trzeci dzień zadylałam z nim na rękach.
ale dziś podniosłam mu trochę oparcie i niby był cicho... może jakaś metoda w tym jest.
pozdrawiam was i śle buziaki dla wszystkich "(już nie) maluszków"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

My juz po kapieli Wojtus w lozku, a mezus gra sobie w swoje gierki . . . Ja mam chwlke dla siebie
kurcze jutro moj m wziol sobie urlop opieke na dziecko i wybiera sie z malutkim na pobieranie krwi z glowki niestety Ja i moje serce po raz kolejny tego nie zniosa boziuuuuuuu zeby tro byl ostatni raz sprawdzeiea tej cholernej bilirubiny ehh na wyniki i tak bede z niecierpliwoscia czekac do pon. 😞
i moze jutro odwiedzimy moja babcie bo jeszcze swojego prawnuczka nei widziala a meiszka tylko 15 km od nas ☺️ ☺️ ☺️ jednak maly jest zawqsze tak marudny po tym badaniu ,ze nei wiem czy da sie gdzies wyciagnac

Michalindziorku
gdzie sie podziewalas ?? problem z lapkiem czy dzieciaczki daja ci popalic ??
Ola wspo;czuje ci tej skorki malej nie ciekawie to wyglada a lekrz debil ze tego nie zdiagnozowal napisz co ci w szpitlu powiedzieli zdrowka zycze Viki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej :]
kurde zimno 😞

Justi wspłczuę tobie,albo małej może bardziej,bo sama bym nie wytrzymała 😞
Miałam mojego Laptopa cudownego nie działającego.... 🙃

byliśmy w zeszłym tyg na szczepieniu i M. pierwszy raz był ze mną i przeżywał okropnie, myślałam że zaraz przypier... tej pielęgniarce.... mógłam go wziąć przy pierwszym dziecku jakbym wiedziała że taki wrażliwy. ale to pewnie dlatego że sam nie cierpi igieł i się ich panicznie boii. próbowałam go na tatuaż namówić ale przez tą igłę się nie da 😮 a szkoda 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek 🙂ale jestem zjebana 😞wiktorek wczoraj po kapieli usnol poczym po godzinie zasunol nam 2h koncert wycia jakby go ze skory obdzierali i pozniej co juz przysnol to znowu jakby go cos wybudzalo ze snu i ryk i tak co chwile 😞pozniej zasnol alle od 3 znowu jazda,a wasze dzieci tez tak machaja lapkami moj to tak macha zwlaszcza prawa ze sam sie bije po twarzy piescia az sluchac masakra wyglada to tak jak to by nie jego reka byla mam nadzieje ze mnie zrozumialyscie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!
Bylismy wczoraj w szpitalu,kazali zmienic lekarza 😉
Mala ma alregie,babka sprawdzila w googlach co to Oilatum i kazala smarowac 😉
Na te plamy dala masc robiona i powiedziala, ze po ok 1,5tyg zniknie ale skoro alergia to bedzie sie pojawiac i znikac,no i kazala jej cialko smarowac zeby ciagle miala nawilzona skore.
I isc do apteki i powiedziec zeby dali cos dla dziecka uczulonego na wszystkie kremy normalnych firm:P
Wczoraj z tego stresu az mi mleko w cyckow wyparowalai mala sie darla caly czas,nie wiedzialam co zrobic,mialam troszke odciagnietego w lodowce ale mala z butli nie chciala i lyzeczka tez jej sie nie dalo podac:/Wypilam chyba 5 cherbat mlekopednych z 2 torebek i nic:/
Dopiero jak sie uspokoilam troche to cos tam zeczelo leciec al cyc i tak flak,ledwo kapalo:/
ehh okropne uczucie,dziecko glodnea ty nie mozesz go nakarmic 😞 Dobrze,ze wasze dzieciaczki chociaz butle toleruja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu a lekarka powiedziała coś konkretniej tzn. czy to AZS czy "zwykła" alergia? Bo Emi ma alergię i nie ma aż takich plam...Zresztą może co dzieciaczek, to inaczej...
A my jesteśmy po rehabilitacji i powiem wam, że ręcę mi opadły 😞 Babka superowa, ale uświadomiła mnie, że od samego początku źle trzymam i noszę własne dziecko 😞 Absolutnie nie możemy podnosić małej łapiąc pod szyjkę i pod pupę, tylko mamy robić z rąk taką jakby rynienkę. Bo gdy podnosiliśmy ją pod szyję to nie ćwiczyła mięśni karku i nauczyła się odginać ciałko razem z rączkami do tyłu zamiast wyciągać ręce przed siebie...
Zresztą tu macie link do sposobów trzymania i noszenia dziecka jaki mi pokazała http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf Kurcze wszystkiego muszę się uczyć od nowa 😲 😮 Czuję się jakbym miała znowu noworodka w domu 😮 Przed każdym podniesieniem muszę się zastanowić jak to zrobić żeby było dobrze 😮 Coś takiego powinni pokazywać w szpitalu!!!!
Ehhh a do tego Emi stała się ostatnio strrrrrasznie marudna. Non stop jęczy, nie można jej na chwilę samej w pokoju zostawić!!!
Ellie Emi ma jedną rączkę wyprostowaną a drugą zgiętą jak leży na pleckach. Poza tym nie podpiera się sama rączkami jak kładę ją na brzuszku (jak podłożę jej rączki to super się podnosi) i wygina ciałko do tyłu tzn. jakby chciała zrobić mostek a powinna skulać się rączkami do przodu a nóżkami w górze dociskanymi do brzuszka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olusia to super ze trafiliscie wreszcie na normalnego lekarza,a z tymi cyckami to szok co stres potrafi zrobic
edytko dobrze ze teraz to wszystko wyszlo ,a nie potem teraz tylko bedzie lepiej,moj marudzi tez od jakiegos czasu moze to taki czas dla naszych dzieci ze takie marudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze u nas znowu cyrk w wózku 😞
ja już nie wiem dlaczego....
I jakby dziąsła Sewka swędziały.... 🤨
ślini się jak wściekły.... pcha wszystko co może do buzi... i często przy jedzeniu awantury...
babka w przedszkolu, mama jednego z dzieci z grupy Adasia ma córeczkę 4 miesieczną i ma już dwa ząbki na dole..... 🤨
edytka kama dobrze pisze, dobrze ze teraz a nie za późno... wiec będzie lepiej na pewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
A u nas niespodziewanie poprawa z wózkiem. Wcześniej też był ryk, więc ponad tydzień chodziliśmy na spacery wyłącznie w chuście, aż wreszcie wczoraj musiałam go włożyć do wózka i okazało się, że znowu jest ok. Być może się odzwyczaił i spodobało mu się obserwowanie drzew jako nowa rozrywka 😉 W każdym razie nawet jak oczy ma na zapałkę to nie śpi tylko się gapi do góry 🙂
Edytka, dzięki za link do poradnika 🙂 Nam też się przyda, bo chyba nie nosimy Stasia tak jak trzeba.
Przeszliśmy ostatnio z kąpieli w Oilatum Soft na Emolium. Ciekawa jestem, dziewczyny, czy sprawdza się Wam Emolium? Nam jakoś nie bardzo podpasowało, ale u Staśka nie widać żadnych reakcji alergicznych, więc zużyjemy do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ann my jestesmy zadowoleni z emolium,fajnie sie skora poprawila po nim kacprowi,i dodatkowo jeszcze uzywamy krem specjalny i jest naprawde super 🙂
A co do wozka to Kacper uwielbia w nim jezdzic(odpukac hehe...),wlasnie w nim lezy i sobie guga 🙂,narazie na spacery nie chodzimy przez to wstretne chorobsko,ale jak chodzilismy to jak tylko go wkladalam to byl ryk ze wzgledu na ilosc ubran ktore mial zalozone,ale za chwile zasypial,i potrafil przespac 2 godz,czego niepowiem teraz bo spi 3 razy dziennie po 40 min,albo i mniej!!!
A co do jego choroby to strasznie mu sie kaszel rwie po flegaminie,mam nadzieje,ze to dobrze(bo za bardzo sie nie znam...),i zostaly mu tylko 2 zastrzyki dzis i jutro,a w poniedzialek na kontrol,mam nadzieje,ze nie dopiosze mu wiecej tych zastrzykow 😞
Edytko masz racje powinni nas uswiadamiac jak nosic dziecko jeszcze w szpitalu,bo pozniej sa tego skutki,a oni co nic kompletnie nie powiedza tylko ci rzuca dziecko i rob z nim co chcesz przynajmniej tak u nas bylo,a same nosily dzieci w rozku i nawet nie raczyly sie brac dziecka na rece tylko chwytaly za rozek i podnosily na bociana glupie baby mam nadzieje ze wiecie o co chodzi bo nie umiem tego zbytnio wytlumaczyc!!
A ciekawe jak tam Hanulka od Amelii bo miala ostatnio wysoka goraczke po szczepieniu,miejmy nadzieje,ze wszystko ok,bo cos sie ostatnio nie oddzywa... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie nie informują matek w szpitalu, nawet położna środowiskowa która nas odwiedzała po porodzie nie raczyła nic wspomnieć. Tylko pogrzebała Emi w nosie i w pępku zamiast powiedzieć coś pożytecznego!!! 😠
Ehhhh szkoda gadać. U nas Emolium też nie przynosi żadnej szkody choć jakichś spektakularnych efektów nie widać (żaden emolient apteczny jakoś nie radzi sobie ze skórą naszej gwiazdy, nie szkodzi ale też nie pomaga...choć może jeśli bym używała zwykłych kosmetyków to okazałoby się, że jednak pomagają hehhe).
No właśnie ciekawe co z Hanią Amelki...Mam nadzieję, że czuje się dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

my juz po pobraniu krwi 🥴 🥴 mam nadzieje,.ze poraz osttani Ja oczywiscie znow plakalam pod przychodnia jak bóbr a moj m. zostal z malutkim ehh i stwierdził ,ze wcale nie bylo tak zle 😞 no coz faceci inaczej do tego podchodza, albo przynajmniej moj

co do noszenia dzieci to Ja doslownie mialam kurs przeprowadzony z rehabilitantka w szpitalu gdy lezalam z Wojtusiem w szpitalu na zoltaczke i rzeczywiscie z 3 tyg dzieckiem zupelnie inaczej chodzilam ehhhh wiec "dzieki" nieszczesliwej wizycie w szpitalu nauczyla mnie nosic lekarka swoje dziecko ehhh , ale jest to chore to powinni uczyc matki zaraz po porodzie obowiazkowo ehh

niestety u nas nie obejdzie sie bez rehabilitacji Niuniek bardzo odchyla glowe do tylu i wyglada na to ,ze za bardzo sobie upodobal patrzac w jedna strone kurcze przekladam go na rozne strony w lozku , ale on i tak wciaz patrzy w jedna strone niestety musze czekac ponad miesiac na pierewza wizyte 😞 chyba musze poszukac kogos prywatnie bo miesiac to baaaaaaaaaaaaaardzo duzo 😞 ehh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
wygina ciałko do tyłu tzn. jakby chciała zrobić mostek a powinna skulać się rączkami do przodu a nóżkami w górze dociskanymi do brzuszka.

Próbuję sobie porównać czy nasz Stasiek też tak nie robi i nie bardzo potrafię sobie wyobrazić tego co napisałaś. Nasz robi czasami na brzuszku tzw. syrenkę, czyli nóżki do góry i główka z klatą do góry a tylko brzuch na podłożu. Czy to o to chodziło? Tyle że na rączkach się ładnie też podnosi sam i to wysoko i stabilnie.
Zaczynam się stresować, czy nasz Mały też się nie odchyla, ale niby nic pani doktor na ten temat ostatnio nie powiedziała.
A mostek robi z entuzjazmem, ale z leżenia na plecach - to chyba nie szkodzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehheehh może faktycznie skomplikowanie to opisałam 😜 Już wyjasniam. Nasza Emi jak leży na pleckach to się wygina do tyłu w łuk tzn. rączki daje za główkę, brzuch i dupkę podnosi do góry, a nóżki leżą na ziemi. A dzieci rozwijają się w drugą stronę tzn. powinna rączki wyciągać przed siebie, składać je i ogądać żeby móc w nie złapać np. zabawkę a nóżki powinna podnosić do góry żeby w przyszłości mogła je "odkryć" wkładając je sobie do buzi 🙂 (a Emi niestety tego nie robi). Mam nadzieję że nieco rozjaśniłam wam teraz sprawę. Ale moim zdaniem, jeżeli wasze dzieciaczki nie mają problemu z podnoszeniem główki na przedramionach, wyciągają rączki do zabawki, składają je i oglądają to nie ma powodu do nadmiernego niepokoju 🙂 Wystarczy kilka prostych trików tzn. noszenie, trzymanie i zabawa z dzieckiem w ten sposób jak to jest pokazane w linku który wam wysłałam wcześniej 🙂 A to, że czasem odginają się do tyłu chyba nie powinno szkodzić, no chyba, że robią to bardzo często...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Edytka 🙂 Teraz już rozumiem 🙂 Tzn. opisałaś dokładnie ten mostek, który uwielbia robić Stasiek i robi często, ale on to robi wyraźnie na zasadzie zabawy, takie rach ciach, mosteczek, uśmiech od ucha do ucha a potem znowu leży prosto. Łapki ogląda sobie już od dawna, od kilku dni umie wziąć do ręki grzechotkę (taką tradycyjną z rączką) i dosyć długo nią sobie grzechotać. No i nogi do góry też podnosi z upodobaniem - nawet zaczął ostatnio podbijać przewijak, który leży na łóżeczku 🤪
Chyba więc nie muszę się martwić, bo wprawdzie mostek uwielbia, ale resztę też robi jak trzeba. No i na brzuchu nie muszę go kłaść, bo śpi na brzuchu i ćwiczy za każdym razem kiedy się obudzi 😉 Ostatnio nauczył się nawet patrzeć do góry i tak sobie gadamy: on z łóżeczka z głową do góry a ja nachylona nad nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he he
To Victoria tez tak robi, tzn jak lezy np na przewijaku i widzi,ze bede podkladac pampersa pod dupke to sama sie do gory podnosi 😉 a jak juz jej poloze go pod dupka to sie nogami odbija i ucieka z pampersa 😉
A lapki pcha do buziaka i tak glosno ciumka, ze ja pietro nizej slychac,taki smiech z niej mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny////.teraz 30 pazdziernika bede chrzcila malego...chcialam juz dawno isc na kontrole do lekarza...a rodzice mowia ze nic mi nie bedzie...po porodzie powinnam isc na kontrole ale oni mi nie pozwalaja....powiedzialam ze sama pojade a oni powiedzieli ze nie przypilnuja dziecka...ja tu nie wyrzymam;((juz 3 miesiace minely od porodu a ja ni bylam na kontroli a prawie codziennie boli mnie brzuch...ja tu zwariuje 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...