Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
EDYTKO kilka moich koleżanek podaje swoim maluszkom nutramigen, a one pija go bardzo chętnie. Same się dziwiły bo 1 strasznie śmierdzi, podobno 2 jest trochę smaczniejsza.Podziwiam cie ze i tak wytrzymałaś przy tak skromnym jadłospisie. Będzie dobrze. zobaczysz.podaj małej nutramigen a na pewno go organizm zaakceptuje.

OLUSIA, współczuje z tymi policzkami, może faktycznie dobrze zasięgnąć porady innego lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej 🙂
U nas po szczepieniu noc była dobra, ale teraz delikwent cały dzień najchętniej wisiałby na cycu. Daję mu taryfę ulgową przez to szczepienie, ale już trochę mam dość. Właśnie zasnął, pewnie pośpi jakiś kwadransik 😉 Mam nadzieję, że jutro już będzie normalnie.
Nam właściwie pani doktor też kazała uważać na alergie, ale według mnie nie miała racji. Mały miał przez jakieś dwa dni czerwone policzki, ale jak przestałam jeść surową paprykę, którą wtedy włączyłam do diety, to przeszło. Duszona już mu nie szkodzi, od tej pory też nie było problemów z innymi potrawami oprócz tych brewek, które raczej są (czy też były, bo teraz jest ok) ciemieniuchą.
Dziewczyny, orientujecie się może jakie warzywa można wprowadzać w ramach tych przecierów jarzynowych? Na pewno marchewkę, ziemniaka, pietruszkę, ale coś jeszcze może?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN ja wczoraj czytałam ze najlepiej zacząć wprowadzać od warzyw, bo jak zaczniemy od owoców które są słodkie to potem dziecku może nie smakować warzywko 🤢
najlepiej zacząć od kleiku ryżowego wzbogaconego żelazem, on nie alergizuje,można go mieszać z mlekiem matki , w proszku lub woda. powinno się powstrzymać dodać do kleiku np rozgniecionego banana, mus jabłkowy, bo wtedy dziecko przyzwyczai się do słodkiego smaku i odrzuci inne pokarmy które sa wprowadzane później..warzywa, kaszki. DOBRZE JEST WPROWADZIĆ OWOCE WCZEŚNIE, ALE NIE JAKO PIERWSZE.
Warzywa tez mogą być podane jako pierwszy pokarm stały, pożywne i niesłodkie. Warzywa ''żółte", np bataty, ziemniaki, marchewka sa bardziej lubiane i pożywniejsze niż warzywa'' zielone'' groszek, fasolka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NAJLEPSZE PIERWSZE DANIA:
4-6 miesiąc: papki na bazie ryżu

6 miesiąc kaszka jęczmienna, owsianka,mus jabłkowy, banany,gruszki,brzoskwinie, groszek,marchewka,młoda fasolka,pataty,kabaczek

7-8 miesiąc: kurczak, indyk,jagnięcina,wołowina,awokado,żółtko jajka

9 miesiąc: jogurt(z pełnego mleka) ser(np: szwajcarski,cheddar) makaron,fasolka,tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój też ostatnio strasznie coś ryczy. Na spacery chodzimy już głównie w chuście, bo z wózkiem jest jeden wielki ryk. Jestem już znana na osiedlu jako "ta pani z dzieckiem na brzuchu" 😉
Monika, właśnie ciekawe, że są różne szkoły: mnie powiedzieli, żeby z owocami na razie się wstrzymać do momentu kiedy Staś skończy 6 miesięcy. Na razie tylko warzywa z kaszką manną i masłem ew. oliwą, a papki ryżowe też później. A i dzięki za listę warzyw 🙂 Pójdę sobie jeszcze do marketu poczytać składy gotowych słoiczków, takich od 4 miesięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylismy u lekarza dzisiaj wieczorem...
Mala rano tak obsypalo na buzi,ze wygladala jak woz strazacki i skora jej pekala przy uszkach i sie luszczyla,przyszla paczka od tesciowej i posmarowalam jej buziaka oilatum kilka razy w dzien i jak pojechalismy do lekarza to buzie miala prawie gladka a qurde przez 1,5 miesiaca sie z tym meczylam:/
Oczywiscie lekarz ja oblookal i powiezial,ze nic dziwnego w tym nie widzi,ze to nie alergia ani skaza i ze dobrze wyglada,sie wkurzylam bo nie widzial tego co bylo wczesniej i mi wmawia,ze wszystko jest w porzadku:/

Poza tym mala ma 58cm i 5600wazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
A my na szczęście po szczepieniu super. Mała nie ma gorączki i oprócz lekkiego marudzenia jak co dzień hehehe nic się nie dzieje 😉 Chociaż z tym nie ma problemów... 🙂
Ellie Bebilon Pepti ma laktozę,bo to alternatywa dla małych alergików które ją tolerują,a Nutramigen jej nie ma (dlatego Bebilon jest dużo lepszy w smaku od Nutra).
A my od jutra próbujemy zupełnie z drugiej strony "podejść" alergię 😉 Odstawiam dżem (bo dziś przeczytałam skład i okazało się, że ma kwas cytrynowy, co może być jedną z przyczyn wysypki Emi) i od czwartku spróbujemy podać małej Nan HA. Raz się żyje, jeśli coś jej wyskoczy, to od razu go odstawimy. Już słyszałam kilka historii, że dzieci były uczulone na wszystkie mleka dla alergików, a zwykłe mleko przyjęły bez problemu 😉 A jak to nie zda egzaminu, to spróbujemy Nutramigenu.
Olusiu z twojego opisu też wnioskuję, że Viki ma skazę białkową 😞 Może jednak spróbuj zasięgnąć porady innego lekarza...A jesz nabiał czy wyłączyłaś go ze swojej diety?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzisz ann nam na szczepieniu doktor zalecila zaczac od wprowadzenia jabluszka,pozniej marchewki z ziemnieczkiem itd...wiec kazdy ma inna szkole i radzi co innego..
olusia mowilam ze ten oilatum krem jest rewelacyjny bynajmniej dla mnie i widze ze u ciebie tez zadzialal...
pogoda u nas pod psem dzisiaj,a wczoraj zmarzlam jak pies i jak juz dzis bede miala wyjsc to wbijam sie juz w zimowa kurtke i czape bo to nie zarty.
milego dzionka,ide ogarnac jame bo ma wpasc kolezanka z 6 miesieczna coreczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam my po wczorajszym szczepieniu jesteśmy i Lenka spokojnie bez żadnych dolegliwości przechodzi i jest nawet bardzo pogodna a teraz właśnie sobie usnęła w leżaczku. Dzisiaj na spacerek możemy wyjść ale czekamy na gości z gazowni bo wymieniają nam licznik i przez nich całe do południa siedzimy w domu, chociaż pogoda taka w kratke bo raz słońce a za chwile deszcz.
O i jeszcze Lenka była wczoraj ważona i waży 6680 g czyli w 90 centyli się mieści i się ciesze z tego bo tak średnio przybiera 1kg na miesiąc. chociaż dostaliśmy skierowanie do neurologa dziecięcego bo coś ma nie asymetryczne rączki tzn jedną zgina a druga w tym czasie jest wyprostowana i pani doktor na wszelki wypadek woli to skonsultować z neurologiem. To mamy już wizytę wyznaczoną na 3 listopada ale prywatnie bo na nfz to nie wiem czy w tym roku byśmy się dostali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia Emi tak samo robi z rączkami (jedną ma zgięta, a drugą wyprostowaną) i my dostaliśmy od neurologa skierowanie na rehabilitację. A Lenka ładnie podnosi główkę czy ma z tym problem, bo Emi ma problem i pani terapeutka mówiła przez telefon, ze właśnie niepodnoszenie główki prowadzi do niesymetryczności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytko tak sobie mysle o tej twojej emilce i przypomnialo mi sie ze z chrzesniaiem mojego meza bylo tak samo z tymi wysypkami itd..i tez walka byla straszna az po ciezkich przejsciach okazalo sie ze mlody toleruje tylko mleko kozie tylko byl troszke starszy od emi no i jeszcze doszlo do tego atopowe zapalenie skory ,poczytaj o tym moze to nie daj boze to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Elunia Emi tak samo robi z rączkami (jedną ma zgięta, a drugą wyprostowaną) i my dostaliśmy od neurologa skierowanie na rehabilitację. A Lenka ładnie podnosi główkę czy ma z tym problem, bo Emi ma problem i pani terapeutka mówiła przez telefon, ze właśnie niepodnoszenie główki prowadzi do niesymetryczności


Edytko Lenka podnosi główkę i kręci nią na boki i nawet na pleckach jak leży to już podnosić by się chciała do siadania ale to jeszcze troche czasu wymaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. U nas niestety bez poprawy. Gorączki nadal co 6 godzin. Dzisiaj nawet 39,4... 😞 Aż się popłakałam. Na wszelki wypadek zapisałam malutką na jutro do pediatry (jeśli by się nie poprawiło).

EDYTKA- widzę,że dzielnie walczysz z alergią. Mam nadzieję,że znajdziecie w końcu na nią złoty środek.

OLUSIA- to nasze dziewczyny mają podobne gabaryty 🙂 Hania 5900g i 58cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to cie Kama na wspominki wzielo 😉

oj chyba moj Wojtus Twojego Wiktorka juz przerosł jakies 3 tyg temu wazyl 6500 g a ciuszki 68 sa juz za male 🤪 przechodzimy na 74 choc wiadomo nie ze wszystkich firm

no to pochwal sie jakie to imie macie wybrane dla coreczki ??

Ja tez wciaz slysze od meza o 2 bobasku i mi mowi no przeciez zawsze chcialas hehe no tak i chce dalej ale jeszze nbie teraz mi czAS JESzczre nie wyleczyl ran . . .


jejku codziennie was podczytuje ale nie mam jak cos napisac Przepraszam poprawqie sie ☺️ ☺️ ☺️tylko najpierw Wojtus musi dac w koncu mamie 5 minut dla siebie taki to towarzyski Niiuniek,ze tylko by z mama w lozeczku lezal z mama wszedzie przebywal a jak tylko sie ulotnie to zaraz placz i cycus ehhh nieraz w roli smoczka niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez juz go ubieram w niektore 74 ale i czasem 62 jeszcze dobre takze nr nr nierówny 😉
a wzielo mnie bo jak patrze na malego to uwierzyc nie moge ze tak to zlecialo 😉
imie dla dziewczynki mamy BLANKA 🙂jakos ostatnio mi sie spodobalo jak nie znalismy plci jeszcze zanim byl wiktorek to podobalo mi sie daria,martynka i milena teraz stawiamy z mezusiem wlasnie na blanke 😉)ale to tylko taka nasza gadanina 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...