Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Justi - i mały nie doprasza się noszenia?? Ja Franka nauczyłam noszenia, ale nie męczy mnie to, bo ładnie tez lezy i wtedy się bawimy. Poza tym uwieliam byc zawsze blisko Frania, w domu robię coś jak śpi, a tak to jestem z nim 🙂 Jestesmy takie dwie przytulanki 🙂

Franek to juz dawno podwoił swoją wagę, w tej chwili to ja nawet potroił 🙂 Ale jak miał 2 miesiące i ważył 6717g, to nie mówili że za dużo ( urodził się 3650g), a dokładnie nie wiem ile ma wzrostu, ale ubranka na 68 są ukurat albo lekko ponaciągane. Wczoraj założyłam mu śpiocha 6-9 miesięcy i jest dobry - nic nie wisi, ma delikatne luzy 🙂
Ale to wszystko rodzinne - rodzice 😜, chrzestny, moja mamuśka 🙂 🙂 Ważne żeby nie wyglądał jak ludzik Michelina 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to super OLUSIU 🙂
Z tymi tabsami to fakt przesrane ja juz mam alarm ustawiony w tel bo zapominałam brac ale nie chce nic juz innego a co do spirali to tez nie jestem przekonana, kolezanka po pierwszym dziecku zalozyla spirale a po paru miesiacach urodzila drugiego synka wiec tez dzialanie nie bylo 100 PROCENTOWE ciezko w tych czasach zdecydowac sie na cos ciekawego a seks w gumach to nie seks!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co chyba żadna metoda antykoncepcji nie jest fajna. A spirala kosztuje chyba ok 500zł, ale jest na ok. 5 lat.
JUSTI- współczuję Wam tych przejść.
IRKA- taki wodnisty katar to raczej alergia. Na pewno nie jest infekcyjny
LUSIA- no to Franek otrzymał od Was niezły potencjał wzrostowy 🤪 Bo dopiero roczne dziecko potraja masę urodzeniową.
ANN- Stasiu pewnie jeszcze nadgoni. W sumie w ciągu pierwszego roku dziecko rośnie ok 25 cm.

A moja Hania zjadła właśnie cały mały słoiczek zupki jarzynowej 🤪 🤪Aż się boję,że brzuch ją będzie boleć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się, że zadna metoda nie jest przyjemna ale co poradzic na to, że nie chce się w najblizszym czasie zostac ponownie mamusia 🙂
Na emat katarków to ja się nie wypowiadam bo u nas narazie jest spokoj z tym, przed nami jeszcze jedno szczepienie w grudniu i koniec na chwilke bo pozniej nie wiem kiedy beda kolejne ;/
Powiem Wam, że moja Hania tez jest czasami leniwa i nie lubi lezec na brzuszku woli na pleckach albo siedziec w foteliku nawet bujaczek juz jej nie odpowiada.
U nas jeszcze nie było akcji przewracania z plecków na brzuszek czy odwrotnie, Hania jak narazie preferuje przekrecanie sie z plecków na boczki 🙂 🙂 🙂 przy tym wypinanie mocno pupki i głowki do tylu- oszołom mały 🙂 🙂 🙂
Teraz lezy na macie i z dwoch stron chwyciła grzechotki i wali nimi 🙂 🙂no i zapomniałabym dodac ze caly czas robi to w biegu :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj srajtek tez nie lubi lezec na brzuszku,a przekreca sie tez tylko na boczki.
Za to przykleja lapki doslownie do wszystkiego i zaklada to na glowe,na przewijaku taki balagan robi, co sie da to zrzuca nogami,kosmetyki lapie i tez chce zalozyc na glowe.
Ciagle cos kombinuje,jak nie pielucha to koszulka albo poduszka i trzeba sciagac bo sie udusi:P nie wiadomo kiedy to zaklada:P
I jeszcze tak sie drze,nie w sensie placzu tylko tak sobie krzyczy bo lubie,pol dnia tak moze:P


moze nie widac tu dobrze ale sie usmiecha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu jak bym swoja Hanke widziała ona tak samo spi tylko zamiast pieluchy zakłada sobie kroliczka ( taka podusia) no masakra i tez czasami zarzuci sobie i wydaje dzwiek zeby zabrac z niej to bo sie dusi :P:P:P Wariatki z naszych dzieciaczków:P:P:P a o bałaganie w łóżeczku nie wspomne lubi miec duzo rzeczy dookoła siebie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najwiecej to sie idzie nasmieac z tych min,czasem takie trzasnie, ze sie posikac idzie 😉

Dziewczyny, a moczylyscie sie juz w wannie z dzieciaczkami? Bo my tak i mala byla zadowolona a szczegolnie najbardziej z tego, ze ma duzo wody i moze lizac 😉


Tutaj jedna raczka dla malej druga dla taty 😉Juz umie sie dzielic 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja niestety nie widze zdjęć 😞 mam prostokąciki z krzyzykiem 😞

dzisiaj zapodałam Frankowi brokuły gerbera, ale entuzjazmu nie było...zjadł pare łyżeczek krzywiąc się jakby jadł cytrynę, więc mu odpuściłam. Ładnie pachniały, ale mama mi mówiła, że ostatnio jak gotowała babci brokuła na parze bez dodatku soli, to jak spróbowała to było tak obrzydliwe, że właśnie obawiała się czy Frankowi zasmakuje...no i nie za bardzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka bardzo się cieszę, że dokumenty się znalazły, jednak są jeszcze na świecie uczciwi ludzie 😉
A Hania ma cudne wieeelkie oczęta 🙂
Kama współczuję tych nocek 😮 😲 🤢 Emi nawet jako noworodek nie wstawała tak często, kurcze bidulko...Trzymam kciuki aby Wiktorek "załapał" wkońcu kaszkę i przesypiał dłużej w nocy 😘
Emi strasznie spodobało się obracanie z plecków na brzuszek i teraz dosłownie nawet chwilę nie chce poleżeć na pleckach tylko hops i już jest na brzuszku 🤪 Przez to częste obarcanie dziś już dwa razy ulała już strawiony częściowo pokarm, normalnie ma chyba ADHD heheheheheheh tak się wierci 🤪 😁 😜 😉
Monia to lekarka zauważyła na rutynowej kontroli, że Emi jest niesymetryczna i skierowała nas do neurologa który zalecił rehabilitację.
My jeszcze nie przekroczyliśmy podwojonej masy ciała, Emi waży teraz 6200 także zostało jej 300gram do podwojenia 🙂 Na tym mleczku zaczyna wkońcu super przybierać na wadze, bo na cycusiu to było różnie...Za to mierzy 65cm, urosła 10cm więc też książkowo 😜
My na 3 szczepienia idziemy za dwa tygodnie, ehhh jak sobie znowu pomyślę o tym kłuciu to mi się coś robi 🤢
Dzisiaj miałam jakieś dziwne uczucie, jakby zbliżał się okres, ale póki co cisza...
U nas dziś było trochę wilgotno na dworze, ale na szczęście nie padał deszcz więc zaliczyłyśmy 1,5 godzinny spacerek 🙂 Kurcze jak sobie pomyślę, że niedługo spadnie śnieg 😮 i trzeba będzie łazić na spacery to mi się odechciewa...
Justi cholerka Wojtuś nie był jeszcze ani razu szczepiony!!!!??? Masakra!!! 😞 Nam przy drugim terminie szczepienia też babka nie chciała zaszczepić ze względu na asymetryczność, skierowała nas do neurologa który obejrzał małą, skierował ją na rehabilitację, ale od razu wyraził zgodę na szczepienie (zapisał to w książeczce zdrowia) także z tym nie było problemu. A byłaś już u neurologa z Wojtusiem?
Emi ostatnio nauczyła się piszczeć 🤢 😮 Cholerka czasami aż głowa pęka, mam nadzieję, że szybko jej przejdzie, bo jak nie, to chyba oszaleję 🤪
Olusia Viki cała mamusia 🙂 🙂 🙂 A śliczna jak mały skrzacik 🙂 🙂 🙂
Lusiu widać glitery

Ufffff ale się rozpisałam 🤪 Spadam kąpać moją małą piszczałkę heheheeh 😜 Buziaki dla was kochane 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z Viki i Hania cud miód i orzeszki - są przesłodkie buziaki dla nich ;*
My trzecie szczepienie mamy za niecały miesiąc ale za tydzień badania krwi bo jeszcze bierzemy witaminki na lepszą hemoglobinę.
Dzisiaj mi na wieczór coś popłakiwał ewidentnie na brzuch a nic nowego ostatnio nie wprowadzaliśmy nawet od dwóch dni nic ze słoiczka jej nie podawałam tylko herbatkę ze smakiem jabłek ale bierze ją już od tygodnia myślicie że to może być jeszcze teraz od tego?
Właśnie co się dzieje z michalindziorkiem?? dawno tu nie pisała..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...