Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Wszystkiego naj dla Tymka !!!! 🙂
Śliczne wszystkie foteczki naszych lipcowych dzieciaczków 🙂 🙂
My z waga nie mamy się co martwić, ponad miesiąc temu Franio ważył 9750, a teraz czuc że więcej 🙂 Ale 11 stycznia idziemy na szczepienie więc dokładnie dowiem się. No i dzisiaj tez znów podałam małemu mannę, myslę że ten katarek to nie było to, bo moja mama w święta dała mu piętke od chleba, szamał az uszy mu się trzęsły, i nie zareagował w zaden negatywny sposób.
Jedynie co, znów mu apetyt dopisuje (pewnie dlatego że trochę zęby mu odpuściły) i zjada nawet 250ml kaszki.
No i sam siedzi jak go posadzę, praktycznie wogóle sie nie chwieje 🙂

Co do kombinezonów, to ja z większych mam 2 na 74/80, z czego w jeden już się nie miesci Franek (na bank jest to wina kroju), a drugi jest na styk, tylko rekawki za długie. No i ten miś jest ok, ale zakładam go do samochodu, bo jest cieńczy i wygodniejszy.

Wiecie co, polecam wam ten Granuszek na klocuszek 🙂 Franek tak szalał jak go dostał, myslałam że coś mu się poprzestaiało w tej główce 😁 Podskakiwał, śmiał się, raczkami wymachiwał, pukał w niego, nie wiedział co ma ze soba zrobić, tyle szczęscia naraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To ja Wam jeszcze zamieszam z tym piciem 😉 Stasiek też nie chce nic pić, więc szukam intensywnie informacji na ten temat, no i dowiedziałam się, że dla dzieci karmionych piersią zalecenia WHO są takie, żeby aż do roku nie dawać im żadnych dodatkowych płynów oprócz mleka z piersi, nawet jak już zaczną jeść stałe pokarmy. Trochę mnie to pocieszyło, bo oznacza, że co najmniej są różne szkoły na ten temat, więc może nie muszę Staśkowi na siłę tych płynów do dzioba pakować, tylko pilnować regularnego przystawiania do piersi po każdym posiłku (ssie zawsze z entuzjazmem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANN- ja też tak słyszałam,że dziecka na piersi nie trzeba dopajać nawet w upały. Ja daję malutkiej soczki z bobofruta (jabłko,winogron) i wypija ok 60ml dziennie.
A kaszkę zupełnie sobie odpuściłam bo za nic nie chce jeść. Na wieczór daję jej mleko modyfikowane i wypija 90-120ml, więc jestem w szoku ile Franio wypija kaszki 🤪

A powiedzcie mi czy kąpiecie maluszki w pozycji leżącej czy już siedzącej?
I czy macie śpiworki do wózków? Ja wożę już Hanie w spacerówce i właśnie zastanawiam się nad takim śpiworkiem. Była dziś u mnie koleżanka z 2-letnim synkiem i miała taki śpiworek wózkowy do sanek zaczepiony i myślę,że to bardzo fajny pomysł!

No i dzieciaczki macie cudowne. Zaraz też pokażę Wam nasze świąteczne zdjęcia.

JUSTI- jeśli chodzi o rehabilitację to jak też czekałam na wizytę to rehabilitantka przez telefon powiedziała bym stosowała masaż Shantala. Nauczyłam się z internetu. Bardzo łatwy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - ja tez byłam w szoku jak zobaczyłam ile Franek wypił tej kaszki, i bałam się, żeby brzuszek go nie bolał, ale było ok. Ciągnał butlę tak chętnie, że pewnie jakby miał trochę więcej to tez by wypił.
Ja woże nadal małego w gondoli - porównując z moją spacerówką jest to najlepsze rozwiązania, no i jakos się jeszcze mieści. Mam spiworek, ale w tym grubszym kombinezonie nie zmiesci się, poza tym po wczorajszym spacerze zauważyłam że ma dość wilgotne placki, więc taki śpiworek byłby bez sensu.

Wiecie co, poszukujemy fotelika samochodowego, takiego większego. Brat pytał, co Franek potrzebuje (jesli chodzi o prezent gwiazdkowy), więc odparłam, że fotelik byłby ok, akurat tak po nowym roku. Tylko że naczytałam się, że kupno takiego 0-18 lub 0-36 to pomyłka, bo nie jest on dostatecznie bezpieczny, i mam metlik. Fotelik który kupiła Olusiiaa (i pisała że ma dobre wyniki w testatch) jest w sklepie internetowym za 104zł - 0-18kg, a taki 0-36kg. za 159zł. I nie wiem co robic. A na taki od 9 jest za mały pomimo wagi swojej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde moj maly nie chce jesc w dzien cyca od dwoch dni dzis zjadl tylko deserek i pociumkal cyca bo jedzeniem tego nie nazwe nawet polecialam kupc mleko modyfikowane i dalej klops bo tylko bawi sie smokiem 😞w nocy doi ,a w dzien nie nie wiem moze to wina tych zabkow juz nie wiem co teraz zrobic 😞
sliczne wasze pocieszki 😉
amelio ja mam spiworek do wozka i bardzo go sobie chwale takze polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kąpię Emilkę na leżąco bo mała jeszcze sama nie siedzi...
Co do mleczka to w dzień Emi wypija od 130-170 a na noc 200. Od jutra wprowadzam Sinlac, zobaczymy jak jej pójdzie. A powiedzcie mi dziewczyzynki czy przy wprowadzaniu kaszki od razu można podać większą ilość, czy jedną łyżeczkę...??? Bo ja zielona w tym temacie ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LUSIU- moim zdaniem lepszy byłby fotelik od 9kg. Zawsze są wkładki dla mniejszego dziecka i powinno być ok. Ja zamierzam malutkiej na wiosne kupić fotelik 9-18kg. Już zaczęłam się rozglądać na stronie z testami. Ja kupię fotelik z isofixem bo takie są najbezpieczniejsze. Dla synka już taki mam i naprawdę jest kolosalna różnica w porównaniu do zwykłych fotelików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki,
Dzieciaczki lipcowe są prześliczne!!
Amelko, jakoś zupełnie inaczej sobie Ciebie wyobrażałam 🙂 Nie wiem dlaczego ale ubzdurałam sobie że masz długie włosy 😜 Kurcze jak to fajnie "zobaczyć" Wasze twarze.
My jeździmy od Świąt w spacerówce bo gondolę zostawiliśmy na przechowanie u dziadków. Mamy śpiworek do tej spacerówki i jest fajowy bo nie trzeba nosić kocyka a śpiworek jest cały czas w wózku. No i jest dużo cieplejszy niż kocyk bo opatula dzidka ze wszystkich stron.
Edytko, my jak zaczęliśmy podawać sinlac to zastosowaliśmy się do wskazówek z opakowania. Nie pamiętam dobrze ale chyba było ok 4-5 łyżek wody i 2-3 łyżki kaszki. Później zwiększyliśmy do 100ml wody i 4 łyżek kaszki. Tak też podajemy do teraz bo Tymek jeszcze je cyca do tego.

Byliśmy dzisiaj na szczepieniu na WZWb i mamy już spokój ze szczepieniami do 13ego m-ca 🙂 Tymek waży 8340gram, przybrał ponad 700 w 6 tygodni i pani doktor powiedziała że w tym wieku to prawidłowo. Bo teraz dzieciaczki już wolniej przybierają. Poprosiłam o receptę na mleko modyfikowane bo chciałabym mu zacząć podawać jakieś inne kaszki czy chociażby kleik a to wszystko jest na mleku a ja nie mam sił na siedzenie z laktatorem.
Rozpoczęliśmy dziś próbkę mięska bo czekaliśmy aż zejdą nam te zmiany na policzkach. To chyba była alergia na gluten bo od 10 dni nie podaję mu manny i jest lepiej. Pani doktor powiedziała żeby się nie martwić tą alergią, tylko nie podawać glutenu narazie. Kiedyś dzieciom podawano 1szy raz gluten dopiero w 9-10 m-cu i nie chorowały na celiakię więc jestem dobrej myśli...podobnie jak z alergii na białko mleka krowiego tak samo z tej alergii z czasem wyrośnie 🙂

Aha i dopatrzyliśmy się dzisiaj pierwszego ząbka!! 🙃 Jedynka na dole wyszła i druga już się szykuje! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też kąpiemy małego na leżąco...teraz musimy przenieść się do dużej wanny bo mała została u dziadków a drugiej jeszcze nie kupiliśmy. Zresztą nie wiem czy opłaca się tą drugą kupować. Do jakiego wieku można kąpać dzieciaczki w tej małej wanience?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusia1982 napisał(a):
Acha, jak kapałam Franka w jego wanience, to czasami w siedzącej pozycji go kąpałą, a ze przenieśliśmy sie do wanny dużej, na leżąco, bo jest jednak za duża.


witam cie zauważyłam ze jestes z lodzi mam pytanie w ktorym szpitalu rodzilas bo ja niestety mam dylemat miedzy czmp a madurowiczem ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio piękną masz panienkę jak i synka 😉 ale nic dziwnego taka laseczka z mamusi 🙃jeśli chodzi o śpiworek to my go nie mamy także nie mam co Ci polecić... a co do picia to i próbowałaz z herbatką z jabłkami, malinami i taki sam rezultat 🤔 właśnie zważyłam Kingę na swojej wadze i wyszło mi że waży teraz 6400g czyli waga wzrosła to jestem spokojniejsza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Po pierwsze jestem w szoku,bo inaczej sobie ciebie Amelio wyobrazalam,ale laseczka z Ciebie, no no... 🙂I w koncu nam sie ujawnilas 😘 😘
A corunia sliczna i te oczeta ehhhh....bedzie kiedys lamala serduszka 🙂Zreszta wszystkie te nasze malenstwa sliczne 🙂
A z Lenki to juz duza panna i sama juz butelke trzymie 🙂
A z Wojtusia niezly przystojniacha,tylko mamusia sie schowala 🙂
A co do wanienki to kapiemy na lezaco bo jest jeszcze za maly,zeby go sadzac tym bardziej,ze sam nie siedzi,no i tez musimy kupic wieksza bo mamy ta na 80 cm 🙂
A co do wozka to mamy jeszcze gondole i narazie jeszcze sie miesci,ale tak go wiecej uzywamy w domu,niz spacerujemy ze wzgledu na pogode no i na te chorobska,lepiej dmuchac na zimne 😉 😉
Edytko ja na poczatku dalam 50 ml kaszki... a kacper wypija 180 czasem mniej mleka,a rano to nawet 120 ml,no a kaszki tez 180 czasem 200 ale to rzadko 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
lusia1982 napisał(a):
Acha, jak kapałam Franka w jego wanience, to czasami w siedzącej pozycji go kąpałą, a ze przenieśliśmy sie do wanny dużej, na leżąco, bo jest jednak za duża.


witam cie zauważyłam ze jestes z lodzi mam pytanie w ktorym szpitalu rodzilas bo ja niestety mam dylemat miedzy czmp a madurowiczem ??


Ja rodziłam w Rydygierze i byłam bardzo zadowolona. Moje 2 koleżanki rodziły niedawno w CZMP, i jedna żałuje że tam rodziła, a druga nie narzekala, aczkolwiek słyszałam dużo negatywnych opinii na temat CZMP. W MAdurowiczu wydaje mi się że jest lepiej, bardziej przyjazna atmosfera, poza tym nie jest to taki moloch jak CZMP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...