Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Co do kremu u nas do tej pory był z ziaji a teraz spodobał mi się ten z oriflame.Mam do was pytanie już z innej beczki. Odebrałam dziś wyniki badań krwi Kingi i wraz jestem troszkę zawiedziona 🥴 a mianowicie od urodzenia ma nie najwyższą hemoglobinę przez co wciąż jestem zmuszona podawać jej dodatkowe witaminy. Jak mają wasze dzieciaczki w ostatnim badaniu krwi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bylam z mlodym na spacerku i zachecona waszymi opowiesciami na temat tej siateczki do jedzonka zaszlam do sklepu i zakupilam 😉koszt 17.80 wiec z allegro mi sie nie opylallo ze wzgledu na przesylke 😉
wlozylam mlodemu jabluszko i szamal jak dziki zostawil tylko kawaleczek 😉
z racji tego ze nie bardzo chce cyca ugotowalam mu obiodek buraczek+ziemniaczek i tez uzywam blendera powiem tak jesli pokroje w drobniejsze kawalki wtedy sie ladniej i szybciej gotuje i wtedy blender robi idealna papke sama sprawdzilam bo raz z lenistwa pociachalam grubsze kawaly i mi juz tak pieknie nie zmiksowal takze nie ide juz na latwizne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EVA- to dopiero u nas jest kiepsko z hemoglobiną! 🤨 Hania miała w październiku przy okazji odmiedniczkowego zapalenia nerek przetaczaną krew ze względu na bardzo niski poziom hemoglobiny. Potem miała 2 razy sprawdzane i ostatni wynik ma 11,1 ale to jeszcze nadal był wynik po przetoczeniu. Mała dostaje żelazo i na początku stycznia zrobimy kontrolę i szczerze mówiąc obawiam się wyniku.

IRKA- oj wyszalej się za nas wszystkie 🙂 Ja za to jutro będę szaleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eva ja robilam mlodemu juz troszke temu wyniki i pierwsze to mial na pograniczu ,a drugie po 2 tyg.sie poprawily i hemoglobinka ladnie zaczela sie poprawiac wiec nie podaje zadnego zelaza,a twoja mala ile ma tej hemoglobiny?
VIKI STO LAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kama00006 napisał(a):
bylam z mlodym na spacerku i zachecona waszymi opowiesciami na temat tej siateczki do jedzonka zaszlam do sklepu i zakupilam 😉koszt 17.80 wiec z allegro mi sie nie opylallo ze wzgledu na przesylke 😉
wlozylam mlodemu jabluszko i szamal jak dziki zostawil tylko kawaleczek 😉
z racji tego ze nie bardzo chce cyca ugotowalam mu obiodek buraczek+ziemniaczek i terz uzywam blendera powiem tak jesli pokroje w drobniejsze kawalki wtedy sie ladniej i szybciej gotuje i wtedy blender robi idealna papke sama sprawdzilam bo raz z lenistwa pociachalam grubsze kawaly i mi juz tak pieknie nie zmiksowal takze nie ide juz na latwizne



co to za dziwne siateczki???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nuby-gryzak-do-podawania-pokarmu-gryzaczek-5360-i1384717033.html
znalazlam cos takiego --- kurcze nie myslala ze taki sprzet istnieje ja dzieci na rehabilitacji uczylam w inny sposob wkladalam owoce do kawalka zwyklego bandaza i zawiazywalam i ze swoim malyn tez tak robie ... ale numer no nie czego juz nie wymysla.. wiec zmiana bandaża na gryzak 🤪
dzieki laseczki czasem warto luknac na inne fora 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrr.. nie na widzę takich momentów ja się tu rozpisałam i wszystko przez przypadek jakimś cudem skasowałam :/ co do krwi mamy teraz 11,4 a na początku było9,8 ale miesiąc temu było już11,6 to powiedziała nam żeby do 12 dobić i będzie dobrze a tu zamiast do góry to w dół więc pewnie za miesiąc znowu każe nam kuć i tak od urodzenia. 1 dzień przechodnia po skierowanie, 2 dzień do szpitala kucie 3 dzień przechodnia z wynikami i tak co miesiąc. i byłam tak ciekawa jak jest z tym u was... to Amelka naprawdę słabiutko było u was z tą krwią ale wam nie kazali jej kontrolować co miesiąc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My jak bylismy w szpitalu (Franek miał wtedy 2 miesiące), to miał lekką niedokrwistość 10,4, a po tyg. 11.1. Od tamtegp czasu nie miał robionych badań, ale może jak pójdziemy teraz na szczepienie, to poprosze o skierowanie.

Kama - super Wiktor wygląda z tym gryzakiem 🙂 Też widziałam u siebie w markecie, ale jakoś mnie nie przekonało póki co....i wiecie co tez widziałaś??? Wibrujący gryzak do dziąsełek 🤪

Irka - idż wyszalej się kobieto 🙂 Ja jutro uderzam do rodziców 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Któraś z Was pytała o blender: ja nie mam, a właściwie mam, ale popsuty i jakoś nie możemy się zebrać żeby naprawić albo kupić nowy. Używam końcówki od miksera, miksuje nie najgorzej, tylko trochę większych kawałków włazi między noże i trzeba je stamtąd wydłubywać. Wydaje mi się natomiast, że jeśli nasze maluchy już jakiś czas jedzą dodatkowe jedzenie, nie trzeba im go mielić na całkowicie gładką pulpę. Ja już w każdym razie zaczęłam Staśkowi powoli wprowadzać drobne grudki: czasem dostanie coś z mojego talerza tylko rozciapane widelcem, od wczoraj je obiadek z posiekanym a nie zmiksowanym indykiem i wygląda na to że mu dużo bardziej smakuje. A dzisiaj za namową koleżanki kupiłam mu pierwsze chrupy kukurydziane i wyobraźcie sobie, że był zachwycony i wciągnął za jednym posiedzeniem aż cztery 🤪 Wydaje mi się tylko, że nie można go zostawić z tymi chrupami samego, tylko trzeba nadzorować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Jeśli chodzi o ząbki to u nas też się uspokoiło i ani widu ani słychu, także Ircia nie jesteś sama 😜
Sylwestra spędzamy z Jedynką hahahahhah 😁
Co do diety, to u mnie akurat kilogramy same ze mnie wyleciały po restrykcyjnej diecie jaką sobie musiałam fundować gdy karmiłam piersią,a i ostatnio troszkę schudłam. Teraz waże 57,7kg czyli o 1,3kg mniej niż przed ciążą...Mój M. i rodzice już na mnie krzyczą, że ważę coraz mniej i na siłę próbują mnie tuczyć heheh 😉 Ale ja się tak łatwo nie dam...Choć apetyt (szczególnie) na słodkie mi dopisuje 😉
My na mróz się narazie nie wybieramy z małą, ale przed szpitalem używaliśmy maści robionej cholesterolowej, którą przepisała nam alergolog dla Emi na przesuszoną skórę. Jest bardzo tłusta i pozostawia super warstwę na skórze, także u nas się sprawdza.
Kama my mieliśmy na pierwszy taniec piosenkę "When I fall in love". Nie wiem kto to śpiewa, bo nasz zespół miał w repertuarze ten kawałek i bardzo nam się ich wykonanie podobało, dlatego go wybraliśmy.
Tu masz link do ich piosenek
http://www.justrelax.pl/rama.php?ramka=zm
A co do ekstrawaganckiego tańca to my też chcieliśmy to zrobić, ale okazało się, że jestem w ciąży, potem na tydzień przed ślubem straciłam tą ciążę, więc jakoś tak został "zwykły" pierwszy taniec...
VIKI WSZYSTKIEGO NAJJJJJJ 😘 😘 😘 😘 😘
Emi zjadła dziś pierwszy raz kaszkę (Sinlac) i bardzo jej smakowało 😉
W szpitalu mała miała robione badania i hemoglobinę ma 11,3 także chyba w normie...
Nic lecę kąpać naszego bąbla a potem a męzusiem obejrzymy jakis filmik 😉
Buziaki dla was kochane 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
EDYTKA- to teraz jak Emi tak pięknie nocki przesypia to możecie z mężem szaleć z filmikami i nie tylko 😉 Ja wstaję 2-3 razy w nocy (w sumie ostatni raz około 6-7 rano),ale ok 22ej to już jestem padnięta na maxa.

ANN- dawałaś takie zwykłe chrpki kukurydziane? Ja się jeszcze trochę boję,ale już od jakiegoś czasu mnie korcą 🙃

KAMA- Wiktorek normalnie jak młody bóg z tym gryzaczkiem 😎

A dajecie już rybkę? Mi mama kupiła 2 słoiczki z rybką,ale malutka ma na buźce krosteczki (chyba po deserku banan+brzoskwinia) i na razie wstrzymuję się z rybką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko tak musimy cwiczyc w domku
ale poki co tez musi go lekarz ponaciagac ehh dzis latał jak "szmatka"
40 min placzu myslalam,ze sie wykoncze nerwowo taki mi go zal bylo
P.S napisalam ci maila z mała prosba a wlasnei teraz tak mysle szkoda ze swojemu bablowi nie zrobilam filmiku z tego gdy cwiczyl z doktorkiem

Ircia na aguu nie bede miaal zadnych zdjec poki co wiec nei daje wam hasla zrobilam je tylko dla suwaczka bo mi sie podoba ☺️

Izunia
Kubus wg mnie nie ma nadwagi, a juz niewiem skad wzielas te 1,5 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to widocznie tylko moja pediatra jest taka przewrażliwiona że co miesiąc każe mi ją kuć. Dobrze że przynajmniej Kinga dobrze znosi te ukucia bo jak mówiłam wcześniej ostatniego nawet nic nie poczuła. Teraz już usnęła i zamierzam spędzić ten wieczór razem z m. oglądając zaległe filmy zgromadzone na komputerze. Także 3majcie się dziewczynki ;* buuziaki miłej nocki! i dziękuje za odpowiedzi co do krwi to mnie tym uspokoiłyście ' 🙂 Kama z Twojego Wiktorka przystojniak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...