Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ann, dlatego ja 90% słoiczków które posiadam sa właśnie Hippa, chociaz nie wszystkie słoiczki Hippa sa z upraw ekologicznych. Są to:
1. Sok jabłka - winogrona.
2. Nektar śliwka.
3. Sok maliny - jabłka.
4. Sok czerwone owoce.
5. Nektar banany.
6.Jabłka i gruszki.
7. Gruszki williamsa.
8. Brzoskwinie.
9. Maliny i jabłka z kleikiem ryżowym.
10. Potrawka z ziemniakami i królikiem.
11. Risotto z marchewką i indykiem.
12. Risotto z brokułami i królikiem.
13. Młode jarzynki z indykiem.
14. Kluseczki z rybą i warzywami w pomidorach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, sliczna Haniulka 🙂 🙂
Ja właśnie wróciłąm ze sklepu bo poszłam tylko po chlebek, ale mają tam takie pyszne bułki słodkie, że wzięłam wielkie francuskie z jabłuszkiem i zjadłam w tajemnicy po drodze ☺️ .......a waga rośnie 😞

Jak Franek śpi na naszym łóżku, to obraca się jak wskazówka zegara i w moment spi w poprzek łóżka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Właśnie moja królewna usnęła w leżaczku i sobie smacznie śpi, czyli mogę zaraz się zabrać za obiadek bo dzisiaj jedziemy do neurologa na 14,40
Też myślę już o spacerówce takiej podobnej i nawet widziałam w Askocie ale nie pamiętam firmy i jest lekki i zwrotny i tez ma większe kółka bo mam przy głębokim małe i już mam ich dosyć.
Mój Sławek też wspominał o chodziku dla Lenki a ja się temu sprzeciwiam ale on twierdzi że jego chłopaki też się na takich chodzikach uczyli chodzić i jest dobrze, nie rozumie że to jest niezdrowe dla dziecka bo się w necie naczytałam i jestem mądra. Już zaczyna mnie to wkurzać coraz bardziej jego podejście do internetowych wieści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia, z facetami tak jest.....mój przed narodzinami małego buldoczył się, że chcę używać pampersów i powinnam używać tetrowych, i takie samo zdanie miał do chusteczek nawilżanych, jednak jak mu teraz o tym przypomniałam to nie komentował, a z chodzikiem było podobnie jak u ciebie, jego Karol miał chodzik i było ok....no ale jednak ja mam większe zdanie jeśli chodzi o pielegnację Franka.

Amelia, ja jeszcze nie złożyłam i nie wiem czy jest jakiś wzór....wiem tylko że najpóźniej 2 tyg przed tym urlopem trzeba zgłosić pracodawcy. Ale będę z niego korzystała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chodzikow nie warto uzywac bo ucza innego stylu chodzenia,dziecko nie stawia ciezaru na stopkach,sa bardzo obciazone bioderka,jak dziecko jest jeszcze male to odpycha sie od ziemi tylko paluszkami a reszta stopki w powietrzu.

Monica moja lekarz powiedzial, ze mala nie ma alrgii a te plamy na szyjce to niby od potu.Ale pod uchem to ona sie chyba nie poci bo tam sie zaczelo.
Ja tam dalej jestem prz swoim, ze to alergia,bo po normalnych kosmetykach tylko sie pogarsza,no ale narazie ten krem pomaga a w grudniu pojdziemy w polsce do dermatologa.
Bo jak nie te plamy na szyjce to sucha skora na nozkach albo raczkach,tylko brzuszek i plecki ma ladne.Sama juz nie wiem co mam myslec.
Narazie jej wszystko poschodzilo,zobaczymy na jak dlugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane...
mój Adas miałchodzik i długo nie chciał chodzić samodzielnie, bo dopiero jak miał 14 miesięcy to zaczął, a Misia bez chodzika smigała jak mały samochodzik na długo zanim roczek skończyła...

dziś moja najmłodsza latorośl w nocy oszalała bo budził się zrzędzioch prawie co godzine... 🤔 już patrze mu w paszczę czy dziąsła coś ruszyło ale nie widzę nic chyba 🤔

Lusiu krzesełka fajne 😎 muszę się zastanowić nad takim bajerem 😎

muszę pracę zrobić do szkoły 🤨 a głupia taka 🤨
a nauczyciel taaaaaki okroooopny 🤨
na zeszłych zajęciach okropniak podciagał gluty do gardła i połykał, a w pewnej chwili mało tego swiństwa nie wypluł jak mówił i szybko połknął 🤢
sąsiadka z ławki mało go śmiechem nie zabiła, myśłałam ze się popłaczę..... 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ale sie rozpisalyscie hehe...ledwo doczytalam,a maly juz brzeczy 😞
U nas nocka ok,tradycyjnie z jedna pobudka o 4.30,pozniej o 7 i dalej spanko do 9.30 🙂Pod tym wzgledem nie narzekam 🙂
Wczoraj Kacper mial ostatni dzien antybiotyk,ale jeszcze czasem zakaszle i troszke ma katar jeszcze,ale miejmy nadzieje ze bedzie ok,tylko ten posiew musimy jeszcze zrobic,czy nadal ma ta bakterie 😞
Wczoraj bylismy na malych zakupach zeby uzupelnic troszke garderobe w spiochy i pajace bo innych rzeczy mamy multum,a ze spioszkow juz powyrastal a najczesciej mu je zakladam bo w domu cieplo,no i juz kupujemy rozmiar 74 troszke jeszcze za duze,ale 68 juz na styk!!!Wczoraj przy okazji rozejrzalam sie za krzeselkami do karmienia i ceny mnie przerazily ponizej 300,zadnych nie bylo,i jednak zamowimy na allegro bo nawet z przesylka to taniej wyjdzie 🙂A co do chodzika to my obydwoje z mezem jestesmy przeciwni,jedynie taki chodzik jezdzik moze byc,w sumie taki juz mamy,bo udalo nam sie okazyjnie kupic 🙂A co do spacerowki to nie bedziemy narazie kupywac bo mamy fajna razem z wozkiem bylo 3 w 1,moze pozniej jak Kacper bedzie mial z 2 latka to kupimy typu laska!!
A co do karmienia piersia to wczoraj powiedzialam,ze karmie Kacpra jeszcze 10 dni bo mnie juz wkurza to sciaganie mleka,boz cyca nie raczy pic w dzien tylko w nocy,zreszta powoli mi zanika pokarm bo mam coraz mniej wczoraj jak sciagnelam o 10 z obu piersi 180,to dopiero sciaglam o 22 z jednej 120 po calym dniu,a w drugiej bylo niewiele!!!A kiedys jak w nocy Kacper mi nie wypil to myslalam ze mi cycki rozsadzi,a teraz po nocy prawie pusto 😞
Amelio twoja Hello Kitty jest cudasna,slodziutka jak niewiem 🙂
Zajelo mi napisanie tego postu z 40 min,ale w koncu Kacper padl ze zmeczenia,a teraz uciekam pomidorowke szybko ugotowac poki spi,a zajmie mu to pewnie z 30 min 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my też mamy 68 na styk,a ubranko dochrztu mieliśmy (mamy, musze sprzedac komuś czy na allegro może czy coś) w rozmiarze 68 no i kamizeleczka w brzuchu ledwo się dopięła.... ☺️
no i zakupy tez mnie czekają ale najpierw muszę zrobić redukcję tych comam, bo mi się nie mieszczą, a mam już całe pudło tych za malutkich.... to teraz mi dojdą ze dwa takie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pospamuję wam troszkę z innej beczki.... 😉
patrzcie..... taki bym chciała....
http://wd2.photoblog.pl/lvp1/200904/40/37492971.jpg

no super no... po prostu.... zakochałam się. juz dawno mi sie cos takiego marzyło ale nie widziałam nigdzie wzoru w necie, a teraz juz mam i musze zacząć gnębić M. mojego. wiem ze matce i to już trójki dzieci moze nie wypada, ale kurcze dlaczego mam zawsze robic to co wypada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie powiem wam,ze ja sie na poczatku martwilam,ze maly tak szybko rosnie,bo kazdy jaki on wielki jakby mial z pol roku,ale co ja moge na to,w koncu spytalam sie lekarki to mi powiedziala,ze wszystko jest ok,ze mam sie cieszyc,ze maly sie dobrze rosnie i przybiera na wadze 🙂W sumie to wdal sie pewnie w moja rodzine bo wszyscy maja ponad 170,a ja sama mam 175 cm!!!
Michalindziorku,tatuaz superowy,a dlaczego mialby ci nie wypadac,to ze masz 3 dzieci to nie znaczy,ze juz nie mozesz zaszalec,teraz wlasnie jak najbardziej 🙂A tym bardziej ze jestes jeszcze mlodziutka,znam nawet takie babeczki co sobie zrobily po 50 i fajnie to wyglada 🙂
Ja tez zawsze chcialam sobie zrobic,ale ta perspektywa tego bolu zawsze mnie zniechecala,ale moze kiedys jeszcze zrobie,kto wie!!!Pewnie bardziej nie boli niz porod,a to przezylam,to pewnie i tu bym dala rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IRKA- skoro mama jest taką laską to nie ma się co dziwić,że synek nie będzie raczej malutki 🙂 A swoją drogą to koleżanka podała mi fajny wzór na tzw prognostyczny wzrost dziecka (wzrost,który dziecko powinno osiągnąć po rodzicach):
suma wzrostów rodziców podzielone przez 2 i...dodać 6,5 (dla chłopca)
i...minus 6,5 (dla dziewczynki)

OLUSIA- jak już kiedyś pisałam nasze córeczki mają takie same gabaryty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉

Wojtus byl doskonalym laktarotem rano heheh dlatego,ze nie wcinal w nocy poradzil sobie z moja bolaca piersia. . . . .
swoja droga nie znosze odciagac pokarmu bo za pare chwil znow mam piersi mega twarde i mnei bola duzo szybciej mi sie napelniaja ehh

wrocilismy od lekarza poziom bilirubiny spadl ale jeszcze mamy ponad 3 ehh i poki co nie bedzie szczepien . . . az do 26.11 kiedy to idziemy na rehabilitacje bo cos tam lekarka zauwazyla ze szkrabek odchyla glowke do tylu za bardzo na szczescie wqczoraj bylismy prywatnie u pani rehabilitantki i powiedziala,ze wszystko ok tylko robic mu wiecej masazy oliwka i sie nie martwic jednak pediatra chciala miec to na pismei i poki co malego nie zaszczepi mimo ,ze tak poza tym ok . . . ni bede sie sprzeczala ona wie lepiej 😉

i oto wymiary 3 mies+ 3 dni a dlugosci ma 68 cm, glowka 43 cm i wazy 7960 g 🙂

Amelko wg tych obliczen wychodzi ze Wojtus bedzie mial 190 cm 😉 co jest calkiem mozliwie bo Ja sama mam 180 cm ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
ale jak porownywalam to do moich rodzicow i mnie to sie nie sprawdzilo neistety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzorku tatuaz super 😉 pewnie ,ze ci wypada . . . .mamy XXI wiek bez przesady 😉

Ja chcialabym jedna gwiazdke na karku malutka ( na znak mojego Wojtusia) a gdyby w przyszlosci pojawilo sie drugie dzieciAtko zrobilabym druga gwiazdeczke 😉

maz jest jak najbardziej Za , ale ja jakos poki co jestem anty ze wzgledu na bol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi no to Wojtuś kawał chłopa też :P

ja depilatora nie uzywam właśnie dlatego że boli cholerka hehe 😉 ale tatuaż bym zniosła 🙂 jak najbardziej, z usmiechem na twarzy 🙂 (pewnie w pierwszej chwili tylko hehe)
Ale mój M. za to jest zdecydowanie na duze NIE 🙂 ale przekonam go, to tylko kwestia czasu (i funduszy hehe)

moja Maruda dzisiaj nie krzyczała na dworze 🤪 ☺️ jak miło z jego strony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też już od paru dni myślę nad krzesełkiem do karmienia tylko bardziej rozglądam się za takimi co później można zamienić go w stolik z krzesełkiem. A tak szczerze to u mnie w rodzinie gdzie były dzieciaczki to nikt akurat nie praktykował krzesełek i bez tego się obyli więc nie mam dużej wiedzy na ich temat jakie by sprawdziły się w miarę najlepiej. ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...