Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
JUSTI- spokojnie. Takie kupki mogą być przy infekcji i przy antybiotyku. Kup probiotyk. Najlepszy jest dicoflor 30, ewentualnie biogaja (jedyny w kropelkach).
Co do leków to nie są złe. Masz antybiotyk, pulneo (on jest ok bo ma też działanie przeciwzapalne i rozszerzające oskrzela), no i jeszcze ten wykrztuśny syrop (pamiętaj ostatni raz daj go popołudniu a nie wieczorem). Możesz dać jeszcze witaminki: cebion multi.
Poza tym frida musi być. Ja stosuję na siłę 😮 Co do picia to musi dużo pić: ale wystarczy,że do piersi będziesz częściej przystawiać, albo podawaj wodę łyżeczką (męczące ale działa). No i jeśli nie używasz poduszki to teraz musisz zacząć i jeszcze lepiej wsadzić np. książki pod nogi łóżeczka od strony głowy by była wyżej.
A Wojtuś ma gorączkę?

My też walczymy z katarem i kaszlem 🤨 I co dziwne to odkąd teraz zaczął się katar to w nocy Hania śpi tylko na brzuchu. Nigdy wcześniej tak nie spała. Chyba tak jej się lepiej oddycha. Męża oddelegowałam do pokoju synka i malutka śpi ze mną.

KKORALIK- to nie jest prawda że od niewyleczonych oskrzeli może być astma. Trochę na ten temat wiem bo mam chorą kuzynkę i żeby zachorować na astmę to przede wszystkim trzeba mieć tzw. predyspozycję genetyczną, więc córeczka znajomej i tak by zachorowała. Zapalenie oskrzeli mogło to przyśpieszyć ale nie wywołało astmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Oj gdybyś wiedziała jaka ja jestem panikara 😲 Znana jestem z tego,że koleżanką spokojnie potrafię pomóc i doradzić jak ich dzieciaczki są chore,ale jak moje mają "tylko" katar to już chodzę zdenerwowana. Niestety trochę z młodym miałam przejść chorobowych i bardzo chciałabym już więcej stresów nie przechodzić ale niestety mały wpływ na to mamy. Dlatego tak się wkurwiam jak ktoś przychodzi do mnie z chorym dzieckiem 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko nie ma goraczki
od wczoraj spi na poduszce 🥴 jednak budzi sie co 30 min kaszlem i maszerujemy z nim na zmiane po domu by zasnol . . .
syropy te ktore dostaje po minucie pojawiaja sie w pampersie wiec nie za bardzo cos mu zostaje w organizmie 🥴
pulneo ma brac 3 razy dziennie wiec ciezko wycelowac by nie dostal na noc 🤨

ze wzgledu na to,ze niechce nawet piersi przez cala noc co mu sie nigdy nie zdazylo i pociumka 3-4 razy i sie drze pampersy suche jestem panikara ide na 13 do lekarki 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi tak jak Amelka pisze przystawiaj Wojtusia częściej do piersi i podawaj mu do picia wodę. Jeśli nie chce z butli to łyżeczką. Wszystko będzie dobrze kochana!!

My na szczęście choroby nie przechodziliśmy (i oby tak pozostało) ale obawiam się że ja też bym spanikowała 😞 pamiętam jak mały przy wyjściu ze szpitala miał wysoką bilirubinę ale nas wypisali i kazali samemu zbijać. Chodziłam jak bomba i jedno słowo powiedziane nie tak jak trzeba doprowadzało mnie do wybuchu 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi, z niepiciem to akurat mamy doświadczenie, więc mogę też coś doradzić. Tak jak piszą dziewczyny, przede wszystkim przystawiaj często do piersi, nawet co pół godziny, wystarczy żeby possał nawet z pół minuty - jako pierwsze idzie picie, nie musi się za każdym razem najadać. Próbuj z wodą, jeśli nie chce pić z butli, to próbuj łyżeczką, możesz też próbować ze zwykłego plastikowego kubeczka który nie będzie mieć ostrego brzegu (są takie mini kubeczki z dziubkiem Medeli za bodajże 5,5 zł), w tym kubeczku powinny być na raz 2-3 łyki wody. Może będzie woleć kubeczek na zasadzie nowości. Ale jeśli nie będzie pił wody, nie panikuj, jeśli tylko będzie pił cyca, nie odwodni się, chociaż może mieć lekki niedobór.
Co do Fridy - u Staśka była za każdym razem potworna awantura, po której długo dochodził do siebie. Lekarka powiedziała żeby go po każdym psiknięciu wodą morską oklepywać i kłaść na brzuszek, być może to wystarczy do wydalenia wydzieliny i wtedy nie trzeba będzie katować Fridą. Rzeczywiście u nas to wystarczyło.
Co do spania na brzuszku to jeśli tylko chce tak spać, nie bałabym się tego - Stasiek śpi na brzuchu od początku, a po skończeniu 6 miesięcy ryzyko śmierci łóżeczkowej jest już bardzo małe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane.
Widzę, że znów szaleje choroba 🤢 Kurcze Justi na twoim miejscu też bym leciała biegiem do lekarza, bo odwodnienie to poważna sprawa. Przy infekcji kupki zielone i ze śluzem to normalka bo my tak mieliśmy przez cały pobyt w szpitalu, pielęgniarki mówiły, że to przez wydzielinę. Nas też uczulali na to, że od zapalenia oskrzeli do zapalenia płuc jest tylko jeden krok, więc naprawdę lepiej szybko działać. Co do probiotyku to my podawaliśmy Lacidofil. A pomarańczowe kropeczki mieliśmy w kupce raz w szpitalu i pielęgniarki też się dziwiły, bo nie podawałam wtedy małej jeszcze żadnych słoiczków. Ale przy następnej kupce się nie pojawiły, więc nie drążyliśy tematu...
Olusiu co do kupek ze śluzem przy braku infekcji to jest to oznaka alergii. Ale też warto to skosultować z lekarzem bo ja specjalistką nie jestem i nie widzę tych kupek aby to stwierdzić na 100% 🙂
Monia strasznie współczuję z powodu wujka i też wybrałabym pogrzeb...Stuacja byłaby inna gdyby Gabi potrzebowała natychmiastowej pomocy medycznej, wtedy wiadomo zdrówko najważniejsze, ale jeśli możecie poczekać, to pogrzeb nie zdarza się da razy...
Mama od wczoraj jest już w domku 🙂 Dziś jedziemy do nich w odwiedzinki 🙂
Miłego dzionka 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrocilismy od lekarza
dziekuje za wszystkie dobre rady
Ann na pewno sprobuje tego picia z zwyklego kubeczka

diagnoza taka zamiast Hepatix musialam kupic Deflegmin . . .
pozostale 2 syropy podawac
pokazalam lekarce brudnego pampersa bo chciala 🤢 stwierdzila,ze moze to byc reakcja na leki , ale to nic nie szkodzi,ze po minucie od spozycia syropu pojawia sie plynna kupa hmm
zamiast w piatek pojawic sie na kontroli w czwartek . . . obserwowac no i powiedziala,ze jak by co to zmienimy wszystko na zaszczyki wiec decyzja bedzie podjeta w czwartek oby jednak do tego czasu bylo lepiej ehhh . . .
no i lekarka wielce zdziwiona czemu nie dajemy nic oslonowego . . . szkoda,ze nic wczoraj o tym nie wspomniala ehh wiec od dzis Decaflor 30 po jednej dawce dziennie

mam juz pol apteki w domku .. . i chorob dosc na dlugi okres czasu . . .

troszke chaotycznie napisalam,ale czuje sie beznadziejnie . . . dobrze,ze jutro maz ma wolne Ja natomiast rano pojade zrobic badania do pracy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi, kochana, dobrze ze poszłaś do lekarza. Biedny Wojtuś, tyle sie dziecko musi namęczyć. Nie martw sie, będzie dobrze.taki to nasz los mamusiek. A jak z piciem? pije już przy innych podawaniach wody?
edytko, co do sukieneczki to Boje sie własnie ze mała w pasie nie wejdzie, achrzest planujemy na poczatek marca.

Pogrzeb jutro. pojade do kaplicy i jak starczy czasu to na pogrzebanie zwłok w godzine powinni sie wyrobić, a potem szybko do domu po mała
Ogólnie mówiac wszystko do dupy, znowu jestem chora. goraczka, bóle głowy wymioty osłabienie i ból nóg>>> Do tego potworny kaszel. jutro o 8 pojade do lekarza potem na pogrzeb i z mala do dermatologa.przepraszam ale nie mam siły siedziec przy kompie, mała daje mi w kosc ze hej. pozdrawiam was kochane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dużo zdrówka dla wszystkich chorowitków!!!!!!!

Franek też często robi zielonkawe kupy, ale to pewnie ma związek z tym co je, ale nie przejmuje się tym. Jak dostawał antybiotyk to miał tak rzadkie i śluzowate kupki, że bardzo mu pupę odparzały.

Ja dzisiaj byłam w akcji, prawie cały dzień poza domem, ale na szczęście załatwiłam wszystko, no i zdążyłam się nawet powłuczyć po sklepach. NAjwięcej czasu zabrało mi siedzenie w PZU, ale nie było tak źle. Wogóle w tym tyg. albo w przyswzłym musze iść do pośredniaka i zarejestrować się, może z okazji że mam dziecko i skończyła mi się umowa dostanę jakis zasiłek.....


Kupiłam dzisiaj Franiowi jaja ekologiczne, trafiłam przypadkiem na nie jak szłam do PZU, i kupiłam też mrożone warzywa dla babla, ale dzisiaj juz nic nie gotuje mu, tylko jutro 🙂

Dzisiaj dosnałam szoku 🤪 Siedział Franek w wózku (zawsze siedzi orzy samym brzegu, nogi prawie po turecku 🙂, i trzyma się burty wózka - tej przy nózkach), a ja oglądam sobie żel do mycia twarzy. Wyciąga moje dziecko rączki, bo on tez chcę 🙂, wychyla się, więc go asekuruję, i moment, a on stoi na nogach!!!!!! Nie mogłam w to uwierzyć 🤪 Dziwne, akurat w wózku stanąłł 🙂 Był tylko trochę zgięty bo trzymał się poręczy, ale nogi miał proste 🙃

Za to wczoraj zasnął o 22.30 i 1 pobudka i o 4.30 poszedł spać. Ale wybaczam mu to - ja juz sie przyzwyczaiłam i nie czuję się zmęczona.

Jeśli możemy to prosimy o Wasze głosiki!!!! 😘
http://apps.facebook.com/buzialoveli/galeria?photo=560
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI- z czasem zobaczysz jak szybko Ci się apteczka w aptekę zamieni 🤪 I jeszcze ile kasy w nią władujesz. Ja to mam czasem wrażenie,że normalnie: "końca nie widać" 🤨
Mam nadzieję,że szybko Wojtuś z tego wyjdzie.

MONICA- rzeczywiście jakaś masakra u Was. Uważaj też na siebie.

LUSIU- Franek naprawdę niedługo po prostu pójdzie 🤪 Raczkowanie raczej sobie odpuści.

A ja moje drogie od jutra zaczynam dietę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia napisał(a):
LUSIA- co do tej pszenicy to może Ann będzie wiedzieć.


Też na to licze 😜 wyczytałam że dzieci mogą jesc, ale nic nie ma o takich małych bąblach, poza tym przeczytałam, że z pieczywa to raczej tylko białe, bo razowe i żytnie są zbyt ciężko strawne (chodzi mi o ciumkanie kromek), więc może i w ten sam sposób odnieść się do tej przenicy durum 🤨 Juz sama nie wiem...

Powodzenia Amelia w diecie i wytrwałości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...