Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dziewczyny,a mozna dawac bablom wafle ryzowe?
Dziesiaj kupilam wafle ryzowe i kukurydziane z racji tego, ze nie ma u nas chrupkow a mala cos jesc musi a tylko cos takiego wtrynia...
Oblazlam dzis caly dzial z obiadkami dla dzieci i na kazdym jednym bylo napisane, ze zawieraja alergeny,nie ma u nas pojedynczych skladnikow, wszystko laczoone:/najmniej wydziwione bylo ziemniak z cukinia a tak to i spagetti nawet od 4 miesiaca bylo:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Justi dużo zdrówka dla Wojtusia 😘 😘 😘 Będzie dobrze, musi być 😘 😘 😘
Lusiu niestety nie oddam głosika bo nie mam konta na facebooku ☺️
Monia ufff to latanina przed wami niezła. Trzymajcie się cieplutko a ty zdrowiej 😘 😘 😘
A u nas przyszły kolosalne nadpłaty za prąd i ogrzewanie 🤢 🥴 😞 Już mi się nawet nie chce myśleć skąd mamy wyczarować na to pieniądze 😞 😞 😞
Ehhh uciekam wystawiać na allegro co się da...Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia, najlepiej sama rób małej obiadki, np. sama marchewka albo cos innego na co nie jest uczulona. Mozesz podawac Viki wafle ryzowe 🙂 Sa nawet takie dla niemowlat, ale dopiero po 8 miesiacu...

Trudno Edytko, jak nie masz konta to jakos przezyje 😉 🙂 Współczuje z niedopłatami - ja zalegam jeszcze ponad 500zł za ciepłą wode, a juz spisywali kolejny raz 😞 🥴 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas krok milowy -> Jaś wypił wieczorem moje mleczko z butelki i dodałam kleik ryżowy i mój zuch po godzinie już wołał mamę nie wiem czy coś mu zaszkodziło czy wchodzimy na wyższy poziom z zębami- marudzę cała noc bo ta nic była straszna 😮
Czy przeprowadzałyście już test z glutenem? co podawałyście?
Mój synuś to Maleństwo waży 7400g i mierzy 67cm 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KARULINa- to rzeczywiście JAś wieli nie jest. Zwłaszcza porównując go do naszych lipcowych dorodnych chłopców 😉 Co do glutenu to my już ok 1,5 miesiąca wcinamy 😎

OLUSIA- spaghetti po 4 miesiącu 😮 Masakra. Najlepiej będzie jak zrobisz tak jak Lusia pisze: gotuj sama. Ja polecam mrożonki.

EDYTKA- oj ja też nie znoszę rachunków. Zwłaszc 😮a zimą bo mamy ogrzewanie gazowe i strasznie bulimy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiedzieć, to nie wiem o tej pszenicy durum, ale na mojego nosa to powinna być ok tak jak inne zboża z glutenem - w sumie w kaszkach wielozbożowych które są od 6. miesiąca jest żyto, jęczmień, owies itp. Ja bym dała i bym obserwowała.
A tak przy okazji to polecam kaszki Zdrowy Brzuszek Nestle - są bez cukru, próbowaliśmy już ryżowo - marchewkowej (słodzonej fruktozą) i 8 zbóż (w ogóle nie dosładzanej). Staśkowi podchodzą dużo bardziej niż takie owocowe ryżowe i niż kleik kukurydziany. Mnie też smakują, ale są bardziej wytrawne niż te inne kaszki.

Stasiek ma lekki niedobór żelaza przez to niejedzenie i mamy na razie próbować mu dostarczać żelazo naturalne a dopiero potem próbować z lekami jeśli by to nie pomogło. Mamy mu dawać wątróbkę i pilnować żeby zjadał przepisową porcję żółtka, przy czym można dawać 1/4 żółtka codziennie jeśli nie zjada na raz połowy co drugi dzień. Mamy też ponownie spróbować z Sinlakiem, może już teraz go będzie lepiej tolerować niż za pierwszym razem. Macie może pomysły co mu jeszcze dawać z żelazem do jedzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Olusiu my też mamy dylematy, bo próbuję znaleźć dla małej zupkę jarzynową ze słoiczków ale narazie każda ją uczula...Podejrzana jest już dynia, por, olej sojowy (był w jednym słoiczku) i pietruszka...ehhh chyba też zacznę gotować z mrożonek, albo cały czas będę podawać małej marchew z ziemniakiem 😮 Przez to późniejsze wprowadzanie nie zdołałąm nawet wprowadzić małej jabłuszka, bo nie mamy czasu... 😲 Jak podam jej coś nowego i ją obsypie to muszę poczekać parę dni coby wysypka zeszła i dopiero mogę podać coś nowego...A kiedy wprowadzimy gluten??? 😮 Masakra!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaś Karuliny też jest lipcowy 🙂 🙂 Ja już od ok. 1.5 miesiąca jak pisze Amelia też podaję gluten - kaszka manna do porannej (czyt. pierwszej butli po przebudzeniu), a dzisiaj to nawet zapodałam mu mus wieloowocowy ze zbożami, i musze przyznac, że przypadłło mu do gustu - wyczuwalne były spore kawałki zbóż.
Ja też Frankowi kupiłam ostatnio spagetti, ale jeszcze nie jadł - jest tam przecier pom.,warzywa i mąka pszenna - pewnie jako makaron 🙂 I jest napisane że od 4 miesiąca 😮

Ann - spróbuję i będę obserwować Franka 🙂 A co do żelaza to może szpinak zaserwuj Stasiowi 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, nie wiem czy pisałam, ale dzisiaj zakupiłam właśnie mrożonki - kalafior, marchewke i mieszanke 3 składnikową - marchewka, por i pietruszka. Jak bede czegoś potrzebowac to dokupię zwykłe warzywo, chociażby seler. I tak myślę, żeby kupić bazylie świeżą, bo wiem, że dodaje się do obiadków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie też sobie tak pomyślałam, że kiedyś wprowadzało się gluten dużo później więc tak bardzo się tym nie przejmuję, ale wkurza mnie to, że inne produkty ją uczulają, nie jest to jakaś wielka wysypka, ale jednak jakieś tam delikatne krostki wyskakują...Już czasem mam ochotę się nimi nie przejmować i podawać dany produkt dalej, bo nie wygląda to tragicznie, ale z drugiej strony się boję...ehhh, tak bym chciała żeby mała mogła jeśc wszystko...
Nic pożaliłam się troszkę i uciekam się kąpać bo jestem zmęczona. Spokojnej nocy kochane 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
doczytam pozniej 🙂
a jesli o glutenie mowa to ja podaje malem tak jak pisalam wczesnie j skorke od chlebka,a ostatnio wyczailam w rossmannie deserki z owsem ze zbozami z sucharkami i mlody wciaga pol takiego deserku na raz i gluten mamy z glowy 😉)hehehe
musze dzis zasiąść do kompa bo przez naszego goscia nie mialam czasu 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny kochane.

my też walczymy z jakims psakudnym katarem 🤨
ale mamy za to drugi ząbek 😎
znalazł Małż wczoraj.
a dzisiaj już zgrzyta nimi Sewciu bo to tak śmiesznie jeden nad drugim.
Ja też podaje te słoiczki z rossmana ze zbozami, fajne są.
tylko jakoś nie wiem jak się za te żółtko nieszczęsne zabrać 🤨
Lusiu widzisz, tak jak te słoiczki z babydream czy jak to tam się pisze mają po 4 mieś. mięsko.... 🤔
Justi oby szybko wszystko przeszło.... 😘
i w ogóle wszystkim wam buziaki 😘 😘 😘

okres dostałam, brzuch mnie boli, w niedziele mam dwa egzaminy....
i w ogóle wszystko już mnie dobija...
okropne.
a dziewczyny...
ja już piersi nie mam wcale....
koszmar... zalamałam się...
chyba zacznę odkładać na jakąś operacje...

miałam tyl wam odpisać i mi wszystko z głowy wypało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edytko, moja mala jest chyba na wszystko uczulona... Dermatolog nie kazala dawac pietruchy, i jeszcze kilku rzeczy. Ale oprocz tego marchew ja uczula.A mi trudno powiedziec czy szpinak ostatnio ja uczulil bo na ciele krost nie ma ale na policzkach raz jej zochdzi raz wychodzi wiec trudno powiedziec:/ ehh Nie wiem,chyba tylko ziemniaki jej bede gotowac bo od tego nie miala krost.no i owoce ale owocow nie chce bo nie smierdza 😉
A z glutenem chyba nie byla w temacie bo powiedziala, ze wczesniej sie po roku wprowadzalo a teraz mozna po 8 miesiacach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję Wam dziewczyny z tymi alergiami 🤨 My na szczęście nie mamy tego problemu.
MICHALINDZIORKU- Sewciu musi prześmiesznie wyglądać z tymi ząbkami 🤪 A co do biustu to ja mam niestety wiszący 😲 No ale spodziewałam się tego.

A u nas nadal chorobowo. Jeszcze młody się rozkaszlał 🤨 Ale mam nadzieję,że bardziej się to wszystko nie rozkręci. Chociaż miałam sny "na chorobę"- woda mi się śniła.
Wyobraźcie sobie,że jeszcze dzisiaj śniło mi się,że mój mąż na s zostawił ja strasznie płakałam i prosiłam go żeby z nami został, a mojemu mężowi śniło się,że zrobiłam sobie dziecko z jakimś 40-latkiem i zostawiłam jego i dzieci 😲 Ale zbieg okoliczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heheheh Amelko to nieźle wam się śniło...Oby się tylko te sny nie sprawdziły 😉
Olusiu u nas na początku jak podałam samą marchewkę to też małą obsypało, a jak już podałam marchewkę z ziemniakiem to było dobrze...Także u nas tylko ziemniak i marchewka narazie są bezpieczne...Dziś M. kupił z Hippa zupkę jarzynową (marchewka, ziemniak, kalafior i zielony groszek) zobaczymy czy to też ją uczuli. Bo pietruszka, por i dynia odpadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MICHALINDZIORKU poprawiłaś się chociaż trochę z jedzeniem? No i skoro bierzesz leki to znaczy że byłaś u specjalisty? Bo jak nie to chyba warto z kimś znającym się na rzeczy pogadać o Twoich problemach. Chyba wszystkie lipcowe mamuśki się o Ciebie martwią.

JUSTI- jak Wojtuś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
my tez juz podajemy gluten z 3 tyg,i narazie jest ok dosypuje do kaszki kaszke wiellowocowa z bobovity,albo daje obiadek z kaszka manna,a ostatnio nawet kupilam deserek z hippa z kaszka mleczna i biszkoptami 🤢 i tez dalam,juz sie tym nie przejmuje i daje wszystko co leci,nawet ostatnio mu wprowadzilam kaszke mleczna i nic mu nie wyszlo,a i nawet jogurt z nestle,a tez jest na mleku,chyba sie pozegnalismy ze skaza.... 🤪
A ja tez dzis ugotowalam zupke z ziemniaczkami marchewa,groszkiem brokula i kalafiorkiem wszyystko w minimalnych ilosciach plus zoltko od tesciowki,prosto od zdrowej kury hehe....ostatnio mu taka zrobilam i az mu sie uszy trzesly 🙂
Kurcze dziewczyny wspolczuje wam z tymi alergiami to jest jakas masakra co sie teraz dzieje,ciekawe jak je wszystko uczula to co one beda jadly pozniej.... 🥴 🥴
Mnie tez od dwoch dni boli gardlo,ale mam nadz ze mlody sie odemnie nie zarazi...
Justi zycze duzo zdrowka Wojtusiowi,wiem jak to jest jak dziecko jest chore my walczylismy z zapaleniem oskrzeli prawie 1,5 msca,i tez mam juz dosc okazala apteczke....
Lusiu to z Frania niezly akrobata hehe... 🙂
A co do biustu to tez mam sflaczaly,ale juz mniej niz byl wraca do normy,w sumie tylko 3,5 msca karmilam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny

Ja dzis bylam na badaniach w zwiazku z powrotem do pracy niestety musze isc jeszcze raz bo potrzebuje wyniki z badania krwi by isc do lekarza ogolnego . . . wzrok w porzadku

a Wojtus hmmm maz twierdzi,ze lepiej 🤢 Ja juz sama nie wiem . . . kaszle , zasmarkany caly . . . cycka ciagnie tyle co kot napłakał w nocy w ogole nie je a zazwyczaj jadl 3/4 razy ehhh brak mi juz sił
mnie gardlo tez napiernicza
jutro z malym na kontrole zobaczymy co to bedzie . . . .

Amelko masz racje co do tej apteczki niedlugo bede musiala znalezc miejsce w innej szafie na leki

wspolczuje wam z tymi alergami ehh

bylysmy w ciazy mialysmy wydawalo by sie,ze mamy duzo zmartwien . . .
a teraz ?? jest ich miliony 😞

jednym slowem chce wiosne bo juz po malu łapie doła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...