Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Biedna kama 😞 dużo zdrówka dla niej i dla małego Wiktorka!!! 3majcie się dzielnie!!!
Co do tego raczkowania dlatego było napisane że "może" ale to nie oznacza wcale że musi. I nam też tak mówił ortopeda dlatego zabronił na razie sadzania tylko starać się uczyć raczkować. A jeśli chodzi o siadanie to jeśli dziecko samo już potrafi siadać to jak najbardziej już nie trzeba mu tego bronić bo to oznacza że zdążył już wyćwiczyć te partie mięśni które są mu do tego potrzebne. No a dalsze ble ble ble już same najlepiej wiecie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczynki,
doczytalam Was ale juz połowy nie pamiętam także przepraszam jeśli nie wspomnę o wszystkim 😞
Justi, dziadkowie i babcie byli bardzo zadowoleni z kalendarzy 🙂 i masz rację, Tymi to podróżnik, już ma taką ksywę 😉
Eva, współczuję Ci spotkania oko w oko z tym kolesiem 🥴
Ann, gratulacje dla Stasia za postępy w gimnastyce 🙂 Tymi też jeszcze sam stabilnie nie siedzi jak się go posadzi, dlatego tego unikamy. Natomiast potrafi podnieść się na leżaczku do siadu i wtedy sobie siedzi.
Kama, dużo zdrówka dla Was wszystkich!!
Irciu, dla Was również!!
Amelko,super że dajesz radę na diecie 🙂 podziwiam i trzymam dalej kciuki. A najważniejsze że dzieciaczki zdrowieją. No a z tą stłuczką to szczęście w nieszczęściu 🤔 dobrze że to się tak zakończyło. Mnie te nasze podróże kosztują wiele nerwów 🥴
Monika, dobrze że i u Was lepiej ze zdrówkiem. Ja podaję Tymkowi kaszkę ryżową z Bobovity i za sugestią Ann kupiłam teraz tą ryżową marchewkową Nestle, ale jeszcze nie podawałam. Obie przygotowuje na Nutramigenie. Daję Tymkowi żółtko jaja przepiórczego co drugi dzień.
Tak się zastanawiam z tą alergią Tymka.....te zmiany zaczynają wyglądać jak skaza białkowa więc chyba wróciło to cholerstwo...ale dziwne że dopiero po miesiącu...bo ja już od świąt jem normalnie a wysypka pojawiła się jakiś tydzień temu 🤢 a słyszałyście może o uczuleniu na żółtko? Bo wydaje mi się że wysypka zbiegła się z rozpoczęciem podawania tego żółtka. Zastanawiam się czy odstawić żółtko czy iść na dietę. Jeśli okaże się że to skaza to przechodzimy na butlę bo ja na diecie to chyba zniknę 😞

Wypatrzyłam wczoraj trzeciego ząbka 🤪 🤪 Mamy już dwa na dole i jeden na górze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elie mozliwe ze to od zółtka tyle ze skoro nie dajesz kurzego to raczej nie powinno byc uczulenia. Nam dermatolog dała maść pimafucort i smaruje nia poliki i główkę małej. Skóra już sie poprawiła. może odstaw to żółtko i zobacz czy cos sie zmieni, a potem na nowo je podaj...ciekawe czy cos Tymkowi wyskoczy.
Powiedz mi a jaki rodzaj mięska mu podajesz? można indyka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elli no to nie wiem co ci napisac z tym 3 zebem, teraz to dopiero może cie Tymus capnąć w cycucha 🤪 te dolne sa pod językiem wiec jeszcze tak nie obcierają ale górne to juz dla nas wyzwanie.
Moja mama ma juz porządne zapalenie oskrzeli, siedzi właśnie w szpitalu na badaniach, a mężuś juz gorączka 38C stopni..... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie się wydaje, że Stasiek niezbyt dobrze znosi żółtko, bo dziś znowu miał jakieś trudności żołądkowe i ulewał sporo. Nie mamy jeszcze pewności że to po żółtku, ale wiele wskazuje na to że właśnie tak. Tyle że ja to żółtko daję bezpośrednio do dzioba, bez rozcieńczania w innych potrawach, żeby mieć pewność że zje ile trzeba (bardzo mu smakuje więc je chętnie).'
Poza tym wczoraj zaczął się jakiś dziwny suchy kaszel. Niby przeziębienia nie widać, ale kaszel jest. Będziemy to obserwować, być może po prostu mu gardło podrażnia to ulewanie, ale może coś się z tego jeszcze wykluje, mam nadzieję że nie.

Ech, zdrowiejcie szybko, choraczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masakra z tymi chorobami 🤨 Podawali właśnie w pogodzie,że będzie odwilż i temp do +7st, więc wirusy nadal będą ostro szaleć 😲
Polecam Wam dziewczyny preparat na grypę i przeziębienie z czarnego bzu Sambucol. Ja daję małemu (preparat junior od 3 roku życia). To jest nowość i ma bardzo dobre opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki ja tylko na chwilke 😉
glosy na dzieciaczki oddane 😉
co do chorobsk to ja czuje sie strasznie gluty mi wisza do pasa nos zawalony ze ciezko oddech zlapac,wszystko mnie boli tragedia,ale dzis mi goraczka poki co spadla ,a wiktorek tez gluty straszne ,wczoraj goraczkowal dzis juz lepiej ,troszke pokasluje wiec do lekarza i tak sie wybierzemy.
dzis na sniadanie zjadl normalna porcje mlecznej kaszki mannej z 3 owocami z bobowity,ja juz sie nie bawie w dzielenie na lyzeczki bo doczytalam ze dzieci na cycu moga juz smialo po 6 miesiacu jesc jeden pelny glutenowy posilek bo juz te kleiste mi zbrzydly ,a ta fajna bo nie to co te ryzowe klajstry hehehe...zobaczymy jak zareaguje

CHOROWITKA ZYCZE SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWKA(u nas strasznie rota wirus panuje,szpital caly oblegany)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wpadłąm się pochwalic małęmu w nocy wyszedł pierwszy ząb mały jest marudny poraz pierwszy w zyciu nie chce za bardzo jeść teraz z wielkim marudzeniem usnął na szczescie nie gorączkuje ciekawe co z drugim zębem tym od pary bo on jest jeszcze po spodem. Za chwile Was spróbuje doczytać ale pochwalić sie musiałam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym raczkowaniem mocno przesadzone nie da sie dziecka nauczyć raczkowania mozna je zachęcic jedynie a i tak są dzieci które nie raczkuja wcale madzia raczkowała bardzo króciutko od 9 miesiaca stawała na nogi jak będzie z mikusiem zobaczymy ja sadzam czasami chociaż nie na długo mój na brzuchu nie lubi za długo , wczoraj byłam u koleżanki jej synek ma 8 miesiecy chodzi w chodziku, siedzi pewnie wcześniej był sadzany i podpierany poduszkami, pełzał teraz zaczyna raczkować trzymany za raczki też już zaczyna dreptać czyli wszystko bardzo szybciutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde goraczka powraca i mi i malemu,zalamka...teraz bidulek zasnol po ciezkich jekach,a mnie m wkurwil bo ma dzis wolne i widzi ze zdycham i ze maly tez chory to wstal rano i poszedl do rodzicow bo tatus cos chcial,przywiozl mi niedawno wode i kawalek ciasta i pojechal znowu bo siostrunia przyjechala,no co za pojeb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!najlepiej to mi jeszcze miotle w dupe niech wsadzi,myslalam ze poleze troche sie wygrzeje to nie bo musze malutkim sie zajac ,a sama ledwo na nogach...zla jestem bo nogdy nie moge na niego liczyc!!!!!!!!!!!!!!!!!uhhhhhhhhhhhhhh.................musialam sie wygadac,a komu jak nie wam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek kochane 😘
U nas dziś pięna pogoda, niedługo jedziemy do teściów na obiad i wyjdziemy z Emi na spacerek 🙂
Kamcia strasznie współczuję choróbska 😞 A M. przesadził, zamiast ci pomóc, to się szlaja...ehhh ci faceci...zero wyobraźni...Duuużo zdrówka dla was i wogóle dla wszystkich chorowitków 😘 😘 😘 😘 😘
Co do raczkowania to Emi już próbuje 😉 Wczoraj jak byliśmy u rodziców to zrobiła dwa kroczki
na czworakach 🤪
Wogóle robi takie akrobacje, że szok. Stajena kolanach w łóżeczku, jak jest na brzuszku to przemieszcza się w kierunku zabawek, a jak tylko napotka coś na swojej drodze np. mnie albo jakąś poduchę to się po tym wspina 🤪
Ale też uważam, że nie da się nauczyć dziecka raczkowania, można jedynie zachęcać np. kłaść daleko zabawki żeby dziecko chcąc ją złapać musiało się przemieścić. Wiele dzieci omija ten etap (nawet lekarze tak mówią) i nic złego się nie dzieje. Niektóre dzieci przemieszczają się w inny sposób, 11 miesięczny synek koleżanki pełza na brzuszku odpychając się rękami, inne dzieci siedząc odpychają się jedną nogą...Także nie dajmy się zwariować 😉
Ann gratuluję zakończenia rehabilitacji 😘 😘 😘 Staś to zdolniacha 😉
Ellie gratulacje z okazji pojawienia się trzeciego ząbka 🤪 U nas nadal cisza ;( Czasem mam wrażenie, że Emi już zawsze będzie bezzębna hehehehe 😁
Zmykam się szykować 😉 Miłej niedzieli 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane moje mamusie!
Wszystkiego naj naj naj dla solenizantów i duuuuzo drówka dla chorowitków 🙂
u nas katarzysko troszkę zelżało.
ja w sobotę miałam szkołę, zaliczyłam wszystkie sobotnie egzaminy na 5 ☺️
nie wiem co tam mi zostało, chyba angielski...
no i zaczyna się jazda z resztą dziwnych przedmiotów, jakieś ekonomie i inne rachunkowości... hehe.....
ehhh.... a tak poza tym to jakoś mi ciężko....
szukam pracy, oderwę się.
Małż obiecał pomagać mi jak będzie mógł, więc myślę że damy radę... 🙂
tylko opiekunkę wybrać i uswiadomić że Adasia z przedszkola odbierać trzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do raczkowania, to Sewciu już fajnie zasówa....
w ogóle obrót z pleców na brzuch, szczególnie podczas przewijania, zajmuje ułamek sekundy, muszę z dziadem małym walczyć hehe 🙂
po dywanie juz jakieś 1,5m przeraczkuje, po łóżku rozwija niesamowitą prędkość....
też się po nas wspina, ostatnio stałam obok niego a on siedział, łapał się moich nóg i wstawał... 🙂
i gryzie wszystkich tak mocno że ślady zostają 🙂
najśmieszniej wyglada jak raczkuje po dywanie i dojży kota....
patrzy zdziwiony (i on i kot) i zaciesza niesamowicie do futrzaka,po czy włącza mu się silniczek i próbuje zwierza dorwać 🙂 ale kot szybszy (jeszcze) i ucieka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama wiem co czujesz, miałam tak samo. Nie miałam siły chodzic z goraczką a nie było nikogo kto by mi mógł pomóc przy małej bo m w pracy. Wiesz na twoim miejscu to bym powiedziała m ze chyba widzi ze jesteś chora i dziecko, ze ma sie nim zajac bo ty musisz sie podleczyć by mały sie gorzej nie zaraził. A jak dla niego jest co innego ważne niz zdrowie własnego dziecka to mu pogratuluj. Moze wjedziesz mu na ambicje i sie zastanowi. czasami trzeba do m mówić dużymi literami bo inaczej nie rozumieja i nie potrafią się domyśleć co powinni zrobić. kamus duzo zdrówka dla was. U nas mała w nocy znowu dostała potwornego kaszlu, az sie krztusi przy tym. Lekarstwa rano zwymiotowała. A moja mama po powrocie ze szpitala ma tonę leków, stwierdzono zapalenie płuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jakos nie mam wenny do p[isania mamusie niestety
z chorobka nasza juz lepiej choc jeszcze do wtorku zaszczyki tym samym moj koniec urlopu BEZ komentarza
placze za kazdym razem jak tylko pomysle 😞 o powrocie do pracy ktora swoja droga bardzo lubie no ,ale . . . . Wojtus bedzie nie ze mna 😞 ehh ZOBACZYMY
maz stwierdzil,ze jak bedzie tak zle ze bede plakac i bede nie szczeliwa to on znajdzie druga prace i ja bede z malym w domku 😞 jednak wtedy do niego dziecko bedzie mowilo WUJKU i tu ma racje no nic zobaczymy co nam zycie przyniesie
na razie twardo ide do pracy

Amelko jak tam poszukiania niani ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
STO LAT DLA VIKUSI!!!!!!

KAMA- musisz wprost powiedzieć m,że ma się zająć małym bo Ty jesteś chora. Ja już wielokrotnie się przekonałam,że czasem coś jest dla mnie oczywistego ale niestety nie jest takie dla mojego męża:blink

No i mam nadzieję,że skończą się w końcu te wstrętne choróbska 😠
My jutro jeszcze siedzimy w domu. We wtorek jedziemy na rehabilitację (po miesiącu 🤢) i może już od wtorku zaczniemy powoli na spacery wychodzić.

JUSTI- wiem co czujesz,ale dasz radę! A co do końca urlopu to nie chcesz wziąć sobie L4 na tydzień? A co do niani to przez te choroby nie zaczęłam szukać. Od przyszłego tygodnia zacznę. Mam w sumie czas do końca marca. Chciałabym znaleźć kogoś na 3 tygodnie w miesiącu bo na tydzień brałabym teściową, ale nie wiem czy kogoś znajdę na takie warunki.

MICHALINDZIORKU- zdolna jesteś niesłychanie 🤪 Brawo! To też zaczynasz poszukiwania niani?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sto lat dla Viki!!!

Biedne jesteście i wasze dzieciaczki z tymi chorobami 😞 Ale niestety taki okres, i nie da się tego uniknąć 😞 Ja ostatnio jak byłam przeziębiona, to tylko pare razy w sklepie byłam, żadnych spacerów...

Kama - bidulko 😞 Zadzwoń do teściów i popros, żeby m wrócił do domu bo bardzo źle się czujesz i potrzebujesz pomocy...chociaż dowiesz się, co powiedzą twoi teściowie.
A z chłopami tak już jest, że kiedy są potrzebni, to ich nigdy nie ma 😞

Michalindziorku - gratuluję zdanych egzaminów!!

Współczuję wam z powodu szukania niani, powrotu do pracy, chociaz ja i tak jestem w gorszej sytuacji, bo nie mam gdzie wracac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko co do L4 to mieszkam w nowym miescie mam nowa przyvchodnie wlasciwie w niej jeszcze nie bylam nie znam lekarzy i nie iwem co mam powiedzic by dali mi L4 po za tym u mnie w pracy na takie rzeczy patrza baaaaaaaaaaardzo krzywo ... . a nowego urlopu szkoda mi brac no nic zobaczymy co badanie kontrolne u Wojtusia wkarze we wtorek na razie wciaz jestesmy na zsastrzykach i syropku ehh . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny spokojnie ja tylko dziele się informacjami jakie dostałam ostatnio od ortopedy a z tym raczkowaniem to wiem że i są dzieci które w ogóle nie raczkują tylko od razu chodzą bo tak było też z moimi siostrzenicami 😉 tylko lekarz tak nam zalecił bo stwierdził że tak jest bezpieczniej dla dziecka ale wiadomo każde dziecko i tak po swojemu zrobi.. chociaż dzisiaj u Kingi zauważyłam już postępy w posuwaniu się do przodu jak dałam jej więcej przestrzeni na podłodze, rozsypałam dookoła zabawek i układałam na żabkę.

Wikcotira wszystkiego najlepszego od nas ;* 🙃

a tak po za tym u nas standardowa niedziela w domu bez większych wrażeń...

Kama
ach CI "Mężczyźni " 😠
Michalindziorku nasze gratulacje !!!

I wiele wiele zdrówka naszym chorym lipcóweczkom!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...