Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, mam pytanie: jak się objawia odpieluszkowe zapalenie skóry? Przeszliśmy z Pampersów na Rossmanny, poprzednie parchy zeszły ale pojawiły się jakieś nowe, tak jakby obtarcia na wysokości linii rzepów zapinających pieluchę. Stasiek teraz jest aktywniejszy więc może po prostu go to obciera, zastanawiam się jak z tym walczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki

hehe he zamowilam ostatnio fotoksiazke za 30 euro jakies 120zl, no i przyslali mi i napisy pod fotami zamiast rozowe sa fioletowe,zlozylam reklamacje i moge sobie zamowic jeszcze jedna 😁 😁 😁 i starej nie musze odsylac 😉wiec bedzie prezent dla dziadkow 😉

Ann a moze poszukac na googlach w zdjeciach jak to wyglada? Moja mala ostatnio ma takie zaczerwienione przy dupce i w faldkach kolo siski i nie wiem czemu,smaruje alantanem i nie bardzo chce schodzic...

Stas super stoi!! Gratulujemy!

Victoria jak narazie 'chodzi' gdzie tylko moze, na macie, w lozeczku, nawet w foteliku i na rekach u mamy przebiera nogami jakby chciala biegac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
KKORALIK- dobrze,że z Mikusiem już lepiej 🙂
ANN- gratulacje dla Stasia! Ale chyba czas jeszcze obniżyć łóżeczko 😲 Ja też niedawno dałam na pośredni poziom i było to głupie bo małą też zaczyna się już wspinać,więc znów trzeba obniżać. A Staś ma chyba taki sam wzrost jak Hania.
Dzisiaj małą w końcu po 2 miesiącach zważę 🤪Bo jedziemy do przychodni.

A pieluszkowe zapalenie skóry to zaczerwienienie okolicy pośladkowej z krostami i to raczej jest wynik kontaktu skóry z moczem i kałem, a nie samej pieluchy. Stasiu może ma po prostu obtarcie skóry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego dla Hani 🙂 🙂 🙂
Łóżeczko już obniżyliśmy, ale po krótkim kombinowaniu nauczył się i tak wstawać. Trochę się stresuję, bo wstaje nawet w nocy i nie mam kontroli nad tym kiedy i jak upada, a upada dość często z tego stania jak długi tam gdzie akurat poleci. No i wczoraj nadrobił zaległości, nauczył się wreszcie obracać z pleców na brzuszek. Co do wzrostu, to 3 tygodnie temu miał 65, teraz pewnie urósł ale nie wiem ile.
Te obtarcia zaczęłam smarować taką robioną maścią do pupy, zobaczymy czy pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam mam stresa. Właśnie wyczaiłam,że pod naszym domem (mieszkam w zabudowie na wzór szeregowca) siedzi koleś w aucie i wczoraj też tak siedział 🤔 Sąsiadka nasza już od pół roku nie mieszka (mieszkanie stoi urządzone,wyposażone,ale nikt nie mieszka) i przyszło mi do głowy,że może obserwują to mieszkanie 😲
Mam kumpla policjanta (akurat ma nasz teren) to muszę dać mu znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj naj dla Hani!! Dużo zdrówka i miłości[color=purple][/color] 🙂 😘

Amelko, dobrze że masz tego znajomego policjanta 😮 ja też bym się przestraszyła gdyby ktoś wystawał pod naszymi oknami (czy sąsiadów)
Ann, ja polecam bepanthen. My mieliśmy teraz problemy z pupką i nam pomógł. Uważam że ta maść jest dobra na wiele dolegliwości typu obtarcia, odparzenia. Nawet piersi się nią smaruje jak są pogryzione. Gratulacje dla Stasia!
Zauważyłyście że dzieci które rehabilitowały się robią teraz największe postępy? (oprócz Sewcia oczywiście który od początku króluje 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia, powiedz koledze koniecznie. Nie ma skuteczniejszej ochrony przed złodziejem niż czujni sąsiedzi. Nota bene pamiętam, jak kiedyś odpaliłam swoje mieszkanie na jedną noc dwu kolegom, a sama spałam u rodziców. Koledzy zgodnie z planem przyjechali o 3 w nocy, mieli klucze więc sami sobie otworzyli i również zgodnie z planem o 7 rano grzecznie wyszli do pracy. Moja dzielna starsza pani sąsiadka od tej 3 czatowała pod drzwiami i w końcu shaltowała mi kumpli jak raniutko wychodzili do pracy 😉 Mieliśmy niezły ubaw ale w sumie to jestem jej wdzięczna za tę czujność. Od tej pory melduję jej jak planowo ma się dziać coś podejrzanego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO dla HANI
U nas nocka dosyć spokojna ale musiałam dać Lence ibum przeciwbólowy bo zaczynała popłakiwać w nocy, po podaniu jakieś15 minut i była cisza beż żadnego płaczu dziecka i ja mogłam spokojnie wtedy już spać.
Za jakiś czas wybieramy się na spacerek póki jeszcze ładnie słoneczko świeci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się cieszę, dziewczyny 🙂 Właśnie dzwonili do mnie ze szpitala, który mam dwie ulice dalej, że się zwolniło miejsce na rehabilitacji dla Stasia 🙂 To jest tam gdzie wcześniej mówili, że na maj/czerwiec 🙂 Skoro już mamy skierowanie na NFZ (dostaliśmy zanim nasza prywatna rehabilitantka zdecydowała, ze już nie musimy przychodzić), postanowiliśmy go pokazać innemu lekarzowi, żeby ocenił jaki jest faktycznie jego stan i czy wymaga rehabilitacji czy nie. Jeśli by jednak nadal wymagał, będziemy mieć bliziutko, a nie na drugi koniec Warszawy 🙂 On ma takie fazy, raz jest prosty a raz się skrzywia (na to się rehabilitowaliśmy), ostatnio znowu się skrzywił. Przy okazji dopytamy, jak mamy postępować z naszą wańką wstańką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
a u nas na moje oko nastapilo pogorszenie,maly kaszle niemilosiernie do tego zrobil juz dwie kupy prawie sama woda,a nie dosc to,to wczoraj by sie udusil mojemu M.flegma po czym ja zwymiotowal,mnie akurat nie bylo,ale maz zadz po mnie i zaraz przyj....
umowilam sie juz z lekarka mam przyj ok 17,niech mu od razu zastrzyki zapisze,bo sie biedak tak meczy,ze szok i ten katar jak widzi fride to juz ryk....
to tyle u nas...
nawet niechce mi sie pisac....
[b]STO LAT DLA HANUSI PRZEDEWSZYSTKIM ZDROWKA BO TO OSTATNIO NAJWAZNIEJSZE 😉

PRZECZYTAJCIE TO WCZORAJ MOWILI O TYM W WIADOMOSCIACH,NORMALNIE TRAGEDIA http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,13114875,wiadomosc.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki u mnie zaloba w domu wczoraj musialam uspic psa zwylam sie jak mops 😞 😞 😞 😞 😞ehhh...ale pociaszem sie tym ze juz bidulek nie cierpi ,a cierpial ardzo dlatego ta decyzja.
zakupilismy nebulizator i juz lecimy z inhalacja,pozniej was doczytam pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Wiktorka na wizji 🙂

Irciu, dużo zdrówka dla Kacperka, 3majcie się!!
Ann, no to super z tą rehabilitacją, chociaż mam nadzieję że Staś już jest w super formie i okaże się ona niepotrzebna.

My dzisiaj wybywamy do lekarza, ja do swojego a Tymi do swojego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie

Ja siedze w pracy zapierdziel jak nie wiem ,ale coz zrobic przynajmniej nie mysle o Wojtusiu
Wczorajszy dzien był pierwszy hmm po krotce go opisze o 5:30 pobudka, karmienie i wyruszamy o 6:20 do niani tam przekazałam jedzonko wycałowałam malego i powrot do pracy oczywiście 100 pytan do. . . . . co i jak z malym (pyt ile placimy niani po prostu mialam dosc chcialo mi się plakac i w ogole ale się jakos trzymałam
Tel pierwszy do niani o 8 pozniej ona drzwonila o 11 no i pozniej ja ok. 13
,maly mimo,ze moim ściągniętym mlekiem to gardzil
Zjadl prawie caly sloik jabłuszka i 120 ml kaszki i to tyle  pozniej nadrobil w domku bo jadl jak oszalaly z piersi,a ja myślałam,ze w pracy mi eksploduja ehhh na szczescie Wojtus sobie z nimi poradzil
Ogolenie nie było zle duzo spal u niani był na 2 godz spacerze i po moim powrocie z pracy po 14 zastalam go bawiącego się w foteliku z zabawkami no i uśmiech jego do mnie bezcenny eh mi lezka w oku się zakręciła ,ale było ok.
Dzis zegnal mnie z duuuuzym uśmiechem przez okno z niania mysle,ze będzie dobrze TROCH SIĘ POCIESZAM bo niania jest zadowolona z niego mnie tlyko martwi,ze nic nie pije podobno dzisiaj ma go karmic lyzeczka bo tak jEst jej latwiej bo pije zobaczymy . .. . . . .

Na razie tyle może wieczorkiem was nadrobie bo tutaj nie mam czasu 🥴 🤨 😮 😮 😮


Haniu wszystkiego najlepszego DUUUUUUUUUUZO zdrowka :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...