Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie mamusie!
Nie mogę się napatrzeć na zdjęcia 🤪

FRANIO wygląda jak starszy brat GABI.
KACPEREK ma kolor oczu jak moja Hania 🤪 i chyba też podobne owłosienia (małej już podcinałam włoski).
VIKI wcale nie ma mało włosów!
A jeśli chodzi o zakola to moje dzieci mają je po mnie 🤪 Ja mam taką linie włosów,ale można to ukryć.
WOJTUŚ rozkoszny 😁

Co do rozmiaru piersi to u mnie kiepsko. Przez to że jeszcze schudłam to z rozmiaru D (w ciąży) z tabelki Olusi wynika,że powinnam mieć A 😮 Generalnie mam problem teraz z dobraniem stanika 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek mamusie
jejku,ale wczoraj sie wszystkie rozpisaly
oby takich dni bylo jak najwiecej 😉

u nas nocka w miare ok 2 pobudki wiec nie ma zle 😉
zdjecia usunelam bo kto mial widziec od nas to widzial 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

MIŁEGO DNIA




wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mamy samych słonecznych dni i pociech z dzieciaczków [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/709/kwiatyd.png/][IMG]http://img709.imageshack.us/img709/1795/kwiatyd.png[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]





http://www.youtube.com/watch?v=GyNPqud3Mhc

i przypomnienie piosenki Jestem Mamą 🙂 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃: 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irciu, skumulowaliśmy wszystkie wyjazdy wakacyjne i nam tak wyszło 😉 do tego tydzień u jednych dziadkow, tydzień u drugich i powrót będzie jakoś tak ok 9 lipca chyba, czy jakoś tak 😉 Mam nadzieję że do tego czasu rozwiąże się u Was problem z autami 🙂
Olusiu, to jedna pobudka lepsza niż dwie 🙂 Może z czasem uda się i to wyeliminować. U nas jeszcze Tymi się budzi ale tylko na smoka i dalej kima.

Mamuśki z okazji Waszego pierwszego dnia Świąt Mamy życzymy Wam samych radości, dużo miłości, spełnienia marzeń i pociechy z Waszych pociech 😉 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jestem zalamana jestem w ciazy...dziecko ma pol cm....zabezpieczylam sie zastrzykiem i nic mi to nie dalo....ten zastrzyk dziala 3 miesiace i moze bardzo dziecku zaszkodzic 😞 😞 😞 😞 😞nie mam slow...placze jak bobr....lekarz proponowal mi zebym usunela ciaze ale ja nie mam sumienia......boze zeby ten lek nie zaszkodzil dziecku......ten lek nazywa sie depo-provena..za kazde info dziekuje.......dzisiAJ JADE DO INNEGO LEKARZA SIE ZAPYTAC CO MOZE SPOWODOWAC TEN ZASTRZYK ANTYKONCEPCYJNY......JESTEM ZALAMANA 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
IZUNIA 🤔
EHH sama nei wiem co ci napisac, bo az mnie ciarki przeszly czytajac twojego posta
to bardzo wczesna ciaza na pewno musisz isc do innego lekarza dowiedziec sie wszystkiego
a co to za lekarz ktory proponuje ci usuniecie dziecka ?? 😮 😮 😮 😮 jestem w szoku
jakiejkolwiek decyzji nie podejmiesz bedziemy z toba
mozesz tutaj wpadac czesciej pisac, zalic sie
wszystko jakos sie ułoży
Trzymam mocno kciuki za ciebie kochana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Izuniu co to glupi lekarz ci kaze usunac idz do innego moze sie okaze ze wszystko bedzie ok i dziecko bedzie sie normalnie rozwijac,a po drugie co to za zastrzyk anty po ktorym zaszlas w ciaze nierozumiem tego???
Sama niewiem co ci mam jeszcze napisac ty praktycznie sama bez pomocy i teraz drugi dzidzius,ale bedzie dobrze skoro juz sie pojawil w brzuszku,i idz najlepiej do kilku lekarzy nie wierz jednemu bo czasem sie okazuje ze dzidzi nic nie bedzie i urodzi sie zdrowa,no a ktory to tydz bo skoro ma pol cm to moze ciaza sie rozwija prawidlowo..
Glowa do gory wszystko bedzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia niewiem kto ci polecil ten zastrzyk bo ja tak czytajac o nim to napewno nie zdecydowalabym sie na niego ma strasznie duzo skutkow ubocznych,a po co ci zatrzymanie okresu na kilka miesiecy i zycie w nieswiadomosci albo jestem albo nie jestem w ciazy..... I strasznie duzo ma negatywnych opini ja bym sie na niego nie zdecydowala...
Wyczytalam ze jesli sie zajdzie w ciaze to jest to ryzyhkowne,ale dziecko moze sie urodzic zdrowe tylko bedzie mialo mala mase urodzeniowa i tak jest w wiekszosci przypadkow,wiec kochana wszystko bedzie ok i niemartw sie na zapas skonsultuj to z innymi lekarzami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu z drugiej strony najlepiej to zostawic bez komentarza,bo co tu duzo gadac na ten temat podejrzewam,ze wiekszosc z nas tak samo uwaza,ale kazdy zostawia to dla siebie....
A ja nie bede nic pisala bo tak to przejdzie u niej bez echa...
Najwazniejsze teraz zeby z dzidzia bylo oki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
MAMUSIĄ SKŁADAM NAJLEPSZE ŻYCZENIA Z OKAZJI

PIERWSZEGO NASZEGO ŚWIĘTA


słucham tej piosenki "Jestem Mamą to moja kariera" i się wzruszyłam na maxa ale bardzo się ciesze za mogę być mamą po tylu trudach i porażkach się udało zostałam MAMĄ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elunia bo to cudowna piosenka 🙃 🙃 🙃
chyba kazda z nas jest przeszczesliwa , ze zostala mama . . . wiadomo kazda z nas inaczej na swoj sposob
bo wiaodmo staranai o dzidzie bywaja rozne , ciaza tez roznie przebiega
ehh powiem wam,ze tak mysle sobie ,ze fajnie by bylo za rok postarac sie o dzieciatko 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 moj m. oczywiscie twierdzi, ze lepiej miec dzieci od razu bo pozniej bedziemy wygodni bez pieluch i w ogole cos w tym jest,ale coz na azie mam jednego babelka i na kolejny rok mi wystarczy 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃

a w ogole macierzynstwo ok 40-tki tez musi byc ciekawe hehe wiec moze poczekam jeszcze troche ☺️ kto wie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi ja chyba zostane przy jednym bablu(chyba ze wpadniemy) bo ten mi daje tak popalic ze hoho...Chociaz pewnie kiedys sie zdecyduje na drugie jak juz zapomne o wszystkim,no i jak ktoras za mnie by chodzila w ciazy bo ciezko mi bylo jak cholera,urodzic to juz jakos urodze,ale ta ciaza nie nie jak na razie moze za kilka lat.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, ja za pare lat tez bym chciala jeszcze jedno ale tym razem chyba tez cesarka...
Dochodzi sie dluzej do siebie ale ten bol sie rozchodzi na te wszystkie dni a nie tak jak przy normalnym, ze taka kumulacja w ciagu kilku chwil 😉 Chyba bym nie dala rady 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego dobrego, Mamusie 🙂
Co do macierzyństwa koło 40-stki to z jednej strony człowiek jest dojrzalszy i różne rzeczy inaczej przeżywa ale z drugiej nie ma się już tylu sił i cierpliwości i człowiek robi się bardziej wygodny. Każdy wiek ma swoje wady i zalety 😉
Ja bym w sumie nie czekała bez potrzeby, choćby po to żeby dziecko mogło się jeszcze nacieszyć dziadkami w pełni sił 😉 Stasia dziadkowie wszyscy mają dobrze po 70-tce i raczej nie mają zbyt wielu sił do zajmowania się nim, mimo że chęci są. Realnie mimo że mam rodziców emerytów pod nosem, Stasia z nimi zostawić na dłużej już nie mogę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no coz wiadomo jak to jest czlowiek planuje , a Pan Bog krzyzuje 🙃
zobaczymy jak to bedzie u mnie
mam troszke inne zdanie moze dlatego,ze jestem jedynaczka
i cale zycie zalowalam ze nie mam rodzenstwa
stad moze mam takei zdanie , a nie inne ze chce drugie dziecko ale Nie teraz 🙂 😆 😆 😆 😆

ANN masz racje w wielu sprawach odnosnie poznego macierzystwa . . . . mimo wszystko fajnie,ze wam sie udalo i mozecie cieszyc sie ze swojego urwiska Stasia 😉
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nie wiem jak kobiety chca zwlekac z dzieckiem do 35-40 lat, nie mowie tu o tych, ktore chca a nie moga ale o swiadomym odlozeniu tego w czasie.
Potem kobieta jest starsza, jak dziecko ma 10 lat to matka kolo 50 i juz nie pobawi sie z dzieckiem tak jak mlodsza matka, wychowuje w inny sposob.
Ostatnio nawet ogladalam program wlasnie o tym i eksperci sie wypowiadali na ten temat i, ze tak naprawde zabiera sie temu dziecku dziecinstwo bo mlodsi rodzice sa bardziej zywiolowi, wiecej wymyslaja sposobow na spedzenie czasu itd.
No i tez mowili, ze dziecko jest podobne do rodzicow czyli jak np rodzic jest skapcialy i kanapowiec to dziecko bedzie takie samo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia , a mi mimo wszystko podoba sie taki model rodziny, ze w wieku 35-40 lat miec druge dzieciatko . . . jedno juz "odchowane" pomoze przy drugim malym bąblu
wiesz ty jestes młodziutka w porównaniu do mnie na przyklad
wiec tez masz wiecej czasu na drugie dziecko hehe do tej 40-tki
a mi zegar biologiczny tyka zdecydowanie szybciej 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
olusiiaa napisał(a):
wiesz ja mowie o pierwszym dziecku.
bo jak jest juz to jedno starsze to ono tez ma wplyw na to mlodsze a tak to tylko rodzice



zdecydowanie nie popieram pierwszego dziecka w tak poznym wieku
oczywiscie wylaczajac przypadki takie jak Ann czy Elunia , bo to zupełnie inna historia i inny wór 🙂
nie mozna wszystkich do jednego wora przeciez wrzucac 😆

choć wiaodomo jak kobieta stawia najpierw na kariere i na siebie , a pozniej ok 40tki przypomina jej sie ,ze cos jej w zyciu umknelo i brakuje jej dziecka jest to jej swiadomy wybor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego naj mamusie!!![URL=http://smajliki.ru/smilie-1054820775.html][IMG]http://s17.rimg.info/7aa69dac83194fc69a0626e2ebac3057.gif[/IMG][/URL]

Izunia - może zaszłaś w ciążę zanim wzięłaś ten zastrzyk?? Skonsultuj to dokładnie z innym lekarzem!!
Współczuję ci kochana sytuacji, nie tylko związanej z tym zastrzykiem, ale także z powodu ciąży. Jesteś młodziutka, masz jedno dzieciątko z którym ledwo co dajesz sobie radę, bo nie masz wsparcia w rodzinie. Teraz drugie w drodze...moim zdaniem jest to wielce nieodpowiedzialne, ale jeśli zawinił zastrzyk, to nie można mieć do ciebie o to pretensji.
Mam jedynie nadzieję, że będziesz szczęśliwa, a przede wszystkim twoje dzieci. Bo one nie są winne niczego, tylko my dorośli czasem nie dorastamy do rodzicielskiej roli. Trzymam kciuki za wasze szczęście.

A wczoraj tak pomyślałam, że ciekawe która następna lipcóweczka zaciąży, i proszę.....to się nazywa mieć moc sprawczą 😉

Mamusie, ja też jestem zdania, że jeśli drugie dziecko to grubo po trzydziestce!! Wiadomo, że z wygody może i nie chce się 🙂 Ale widze po Karolu, jak taki starszy brat/siostra doskonale potrafi zająć się rodzeństwem, umysł starszego dziecka nie trudzi się, żeby wymyślić fajne zabawy, gry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...