Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kurcze Iza no to ci sie narobiło, idz do innego lekarza, może powie co innego...co lekarz to inna opinia. Powiedz a co twoi rodzice na to?....i jeżeli wolno spytac to kto jest tatą? pomoże ci przy dziecku czy może to tata Kubusia? mam nadzieje ze wszystko ci sie ułoży.
A to kiedy zrobiłaś sobie ten zastrzyk i który to tydzień ciazy? trzymam kciuki by z dzidzia było wszystko oki
Ja tez bym chciała drugie dziecko ale to za kilka lat jak Gabi będzie bardziej samodzielna i pomoże mamie przy rodzeństwie 😁...no i moze tatuś będzie juz na emeryturze to będzie z dzieckiem siedział a mama wróci do pracy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Byłysmy dzisiaj u nefrologa na kontroli, badania wyszły oki a na to badanie idziemy 21, 22,23 wrzesień i bedziemy lezec w szpitalu bo to 3 dni trwa wszystko. Amelio tobie lekarz nie proponował zrobienia u Hani tego badania? ...chyba cystografia sie nazywa.

Justi a gdzie wy będziecie dokładnie nad morzem,w jakiej miejscowości?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia, to super że wyniki w porządku 🙂

Kiedyś myślałam żeby mieć dzieci w małych odstępach czasu ale teraz trochę nie mam sił na drugiego brzdąca 😉
Pochwalę się Wam co zrobiłam mamie z okazji dzisiejszego święta.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/52/csc0398b.jpg/][IMG]http://img52.imageshack.us/img52/5459/csc0398b.jpg[/IMG][/URL]


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia no to mnie totalnie zaskoczyłaś 😲 Kurcze nawet nie wiem co ci powiedzieć. Z jednej strony ogromnie gratuluję ciąży, bo to największy skarb, ale z drugiej strony w twojej sytuacji to nie jest najlepszy pomysł...ehhh. Napewno nie usuwaj!!!!! Jakoś sobie poradzisz!!!!! Trzymam mocno kciuki, aby dzidziuś był zdrowy!!!!!!!!!!!! A zaszłaś w ciążę ze swoim byłym?? Co on na to???

Ellie obraz piękny, mama napewno była zachwycona, tym bardziej, że to rękodzieło, więc musiałaś włożyć w ten prezent całe serce. Super, bardzo podobają mi się ręcznie robione prezenty 🙂

Emi też dziś przespała całą noc 😉

Ja póki co też zostaję przy jednym dziecku 😉 Choć czasem brakuje mi bycia w ciąży, ruchów dziecka...no i większego biustu hehehehhehe 😁 😎 Ale narazie wystarczy mi Emi 😉 Nie jest bardzo absorbującym dzieckiem, potrafi się długo sama sobą zająć i nie jest bardzo marudna, ale u nas decydują bardziej kwestie finansowe. A wiadomo, wolę jednemu dziecku zapewnić jako takie życie niż dawać dwójce chleb z cukrem...Oczywiście jeśli bym wpadła to przyjmę to na klatę i jakoś damy radę ale mam nadzieję, że tak się nie stanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Izunia, jeśli Twoja historia jest prawdziwa (od dawna mam pewne wątpliwości), walcz o dziecko! Moi znajomi doświadczyli, jak trudno jest wywalczyć sobie prawo do urodzenia dziecka które zagrożone jest poważną chorobą. Ich synek nie miał powłok brzusznych, właściwie wszyscy lekarze mówili że nie dożyje do porodu i jedyne co mieli do zaproponowania to przerwanie ciąży. Znajomi się zaparli i szukali aż znaleźli lekarzy którzy zgodzili się tę ciążę poprowadzić. Synek ma już kilka lat i jest całkowicie zdrowy. Bezpośrednio po porodzie miał operację, pięknie go pozaszywali i nawet zrekonstruowali pępek. Ma blizny na brzuszku i będzie je mieć do końca życia, ale poza tym nie ma śladu po tych problemach! Teraz nie wyobrażają sobie tego że mogliby nie zaryzykować i zrobić tak jak radzili lekarze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie - napewno mama zachwycona twoim rękodziełem 🙂

Moje dziecię już od dawna śpi, a ja buszuję po necie w poszukiwaniu spacerówki. Dzisiaj widziałam w sklepie porządną i solidną spacerówkę (taką kolumbrynę, jak chcę 🙂), akurat dzień wcześniej widziałam ją w necie i spodobała mi się, i udało mi się zobaczyć ją na żywo 🙂 Kosztowałam 531zł w sklepie, w necie ceny wahają się w granicach 560zł, a znalazła taki wózek NOWY za 449zł. Jak R obejży i podejmiemy decyzję na TAK, to zamówię przez neta 🙂 To będzie mój pierwszy poważny zakup przez neta - i praktycznie jedyny ☺️ 😎
http://littlebaby.pl/pl/tako-sportster-sttf-wozek-spacerowy-najnowsza-kolekcja-wszystkie-kolory.html kolor grafitowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien doberek 🙂
dzis pierwsza 🤪

Eliie 🙂 super te twoje rekodzieło, śliczna rameczka 🙂 mama bedzie szczesliwa patrzac na ten obraz jaki coreczka dla niej zrobila. . . mimo braku czasu przy Tymusiu znalazla i dla niej czas 😉

Ann 😮 😮 😮 😮 😮 ehhh dobrze,ze ta historia z chlopczykiem ma happy end
cholera niby medycyna jest już posunieta tak do przodu, a czasem lekarze podejmuja (jak widac) "zle" decyzje

Monika My bedziemy w Dąbkach kolo Darłowa własnie patrzyłam na mapę , a to odległość od Gdańska ok 190 km 😞 wiec chyba nici z naszego spotkania
ehhh
Lusia wózek bardzo ładny ktory wybrałaś . . . . no no kochana to bedziesz miała debiut z zakupami przez internet 😉
Ja przynajmniej 2/3 razy w miesiącu musze cos kupic przez internet ☺️ ☺️ ☺️ taki mój nałóg nei palę , nie piję, ale zakupy przez neta to jest to co Uwielbiam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️

Jak tam po pierwszym dniu matki / 🙂
Ja musze sie pochwalić , że dostałam Kubek "odlotowej mamy 😜 " i Rafaello 😉 ktore zreszta uwielbiam ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
wczoraj nie bylysmy u mojej mamy jej swieto obchodzimy w niedziele i mysle, ze tak już bedzie zawsze , ze Ja swoje swieto bede obchodzila we wlasciwym dniu , a moja mamy bedzie w najblizszy weekend jakos trzeba to pogodzic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, mamie bardzo się prezent podobał 🙂
Idąc za ciosem wrzucę Wam co zrobiłam Tymusiowi 😉 Korzystałam z takiej kanwy rozpuszczalnej bo bawełna bodziaka jest niepoliczalna i nie da się krzyżykami wyszywać bezpośrednio na bodziaku 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/30/csc0315b.jpg/][IMG]http://img30.imageshack.us/img30/1254/csc0315b.jpg[/IMG][/URL]

Ann, co za historia! Całe szczęście że rodzice podjęli taką a nie inną decyzję.
Lusiu, wózeczek bardzo fajny. Na pewno będzie wygodny dla Frania i dla mamusi 🙂

Nie wiecie gdzie podział się wątek "mamusie z pasją"?chciałam poszukać czy jakaś mama jeszcze krzyżykuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie co? Apropos pomysłów na jedzenie dla dziecka: Stasiek uwielbia kaszę mannę na rosole i potrawkę z mięsa rosołowego (taką na białym sosie z masła i mąki rozprowadzonych rosołem, z dodatkiem marchewki z rosołu oraz surowego koperku albo pietruszki). O ile do innych moich wyrobów ma stosunek ostrożny, to tym się obżera dopóki jest w stanie w siebie jeszcze coś wepchnąć 😉
Dziś mu dałam spróbować kupnych placków z cukinii, bardzo mu smakowały ale bałam się dać więcej bo jednak są bardzo tłuste. Muszę kiedyś zrobić sama (robi się tak jak ziemniaczane tylko zamiast całości albo części ziemniaków daje się startą cukinię). Nie mam tylko wypracowanej metody smażenia bez tłuszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ellie - cudny bodziaczek, i napewno żadne inne dziecko nie bedzie miało takiego samego!!

Ann - ja mam taką patelnię, na której smażę bez tłuszczu jajecznicę i jajko sadzone. Jest rewelacyjna. Myslę, że odrobina oleju/oliwy jest wskazana, więc możesz smażyć na minimum. A to ta patelnia, dostępna jest w marketach http://www.ceneo.pl/7852151
Nic się z nią nie dzieje, jest bardzo wytrzymała.

Ja dostałam życzenia od Frania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Puk puk ja jestem Justi 😉 😉
U nas tez pogoda do d.... 😞 Maly marudny ryczy sam niewie czego moze przez ta pogode no i bidulka nadal katarzysko meczy jutro juz bedz tydz,teraz spi mam nadz ze jeszcze troche pospi bo dzisiaj z nim oszaleje jak tak dalej bedzie... 😞
A bylyscie moze w biedronce duzo fajnych i tanich rzeczy tam maja http://www.biedronka.pl/oferta/inspiracje_tygodniowe/nasze_dzieci/ kupilam troche obiadkow beda na czarna godz czyli jak bede miala lenia na gotowania wczoraj juz jeden zjadl spagetti z mozarella i pomidorami smakowalo mu jak niewiem wogole zauwazylam ze podchodza mu obiadki takie bardziej pikantne ma to chyba po rodzicach 😉 😉 No i kupilam kaszski i proszek z plynem...
Elli napewno mama sie ucieszy z obrazka,no i Tymi z bodziakow,ale cos nie umiem do konca ich obejrzec sama niewiem czemu,ale napewno sa superasne... 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 Ircia moje dziecko ostatnio jadło http://dodomku.pl/produkt_31421.html kuskus po marokansku baaaaardzo pikantne
a te spaghetti tez uwielbia 😉
heheh zreszta jak wiekszosc jzu konkretnych smokowych sloiczkow
za to mamusi obiadkami gardzi wiec mam na razie wolne do gotowania, bo nie mama nerwów pol dnia stac w kuchni, a pozniej widze tylko jak mu sie buzia przekreca na druga strone jak mamusia czestuje domowym obiadkiem
po czym po chwili dziubek otwiera do kupnego ehh
dobrze,ze maz nie jest az taki wybredny 😁 😁 😁 😁 😁 😁

slyszałam o tych promocjach zwlaszcza oplaca sie DADY musze sie przejsc bo mi sie koncza 2pak 40 zl

Kacperek na pewno na ta pogode taki marudny, a moze kolejny zabek mu idzie ??

dzis piatek nikogo nie ma w pokoju zostalam sama na placu boju w pracu i nic mi sie niechce wiec ogladam prezent na dzien dziecka i wybralam az 3 prezenty : ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ tatus zatwiuerdzil wiec zamawiam 😁 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆


oto prezenciki 🙂
http://allegro.pl/fisher-price-smartfonik-interakt-telefon-pl-kurier-i1630560561.html
http://allegro.pl/fisher-price-ksiazeczka-zgadywanka-wyliczanka-8141-i1624015356.html
http://allegro.pl/fisher-price-spiewajaca-pilka-nozna-polska-kurie-i1633691918.html

jeden sprzedawca wiec przynajmniej na przesylce zaoszczedzimy ☺️ ☺️ ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi no to szalejecie z prezentami dla Wojtusia wszystkie superowe 🙂,my chyba nic mu nie kupujemy,chyba ze jakas drobna rzecz bo ma zabawek tam i z powrotem a niczym sie nie bawi,ewentualnie stolikiem edukacyjntm,albo taka piramidka z kolek,a reszte ma gdzies wrrrr... A pozatym ostatnio tatus mu zakupil w biedronce wywrotke z wadera gigant taka w ktorej mozna go wozic,wiec ma juz prezent,zreszta gdzie ja powkladam te wszystkie zabawki sama niewiem... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe Ircia nasz tez sie bawi chwile
jednak sa zabawki na "dluzsza chwile jak te ponizej 🙂
http://allegro.pl/bebenek-elektroniczny-gra-swieci-kreci-sie-i1614476846.html
i krowke 😉 http://allegro.pl/pianinko-organki-duzo-funkcji-i1620000862.html chyba rosnie nam maly muzyk 🙂

wkurza mnie bo wciaz siega po moja komorke wiec dam mu ta i "moze mu sie rowneiz spodoba 🙂
pileczki tez roznego rodzaju uwielbia , bo ma za czym gonic heheh 🙂
a ksiazeczka hmm widzialam ja kiedys i mi sie spodobala 🙂 chco watpie ze mu sie spodoba na pewno najmniej poki co z tym 2 rzeczy ale moze kiedys z czasem kto wie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widze ze kazda firma tych obiadkow robi smaki swiata tego kus kusu jeszcze nie mielismy musimy sprobowac,ale tak jakos ostatnio preferujemy z bobovity obiadki,a u nas niema problemu z jedzeniem maly wszystko je moje gotowanie bardzo mu podchodzi i sloiczkowe tez,wiec z tym akurat nie mamy problemu odpukac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to nic tylko sie cieszyc 🙂 ze wam sie taki jadek trafił i oby tak pozostalo 😆
moj babel wczoraj zjadł 1/4 kiwi ale tez jakos bez entuzjazmu . . .
podoibnie jest z bananem zje ale ja mu sie da kawalek
bo jak rozdrobnie widelcem to nie ruszy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justi u nas tez komorka i pilot to ulubiona zabawka z doroslych zabawek,tez myslelismy o komoreczce dla niego kto wie moze sie na jakas skusimy,ale watpie zeby wpadla mu w oko,czesto sie wymieniamy z siora ostatnio zabawkami jak sie jednemu znudza to drugi sie bawi,a co do tych muzycznych zabawek typu pianinko to dzieciom sie podobaja,ale nam nie bo sa takie glosne ze szooook 😲 😲

A powiedz mi Justi co sie robi jak ci ktos nie przysle zamowionej rzeczy na allegro i nie mozna sie z nia skontaktowac ani meilem ani telefonicznie,bo mi sie jeszcze taki przypadek nie zdarzyl,a moja siora wylicytowala stolik edukacyjny 2 tyg tem wplacila kase na drugi dzien przelewem mialo byc wyslane priorytetem,a tu nadal jak niema tak niema,a baba nie daje znaku zycia....Moze ty sie bardziej orientujesz w tych sprawach???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia heheh Ty to masz dobrze teraz ta twoja siostra no i oczywiscie ona z toba 🙂 fajnie,ze macie taka mala roznice wieku no i oboje macie chlopcow wiec mozecie sie wymieniac zabawkami ona z kolei pewnie skorzysta nei raz z ciuszkow Kacperka 🙂
szczerze zamawialam juz mnostwo razy z allegro i innych sklepow internetowych i nie mialam takeij sytuacji,ale na pewno napsialabym do allegro
przeciez ile mozna czekac na przesylkę zwlaszcza,ze nia ma kontaktu ze sprzedawca
http://allegro.pl/contact/contact.php
moze oni cos poradza, a na pewno nic nie zaszkodzą
ehhh kombinatorzy niestety sie zdarzaja wszedzie 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠


a jesli chodzi o "glosne" zabawki
to my mamy z m. na to sposob
zaklejamy od srodka glosnik tasma klejaca 🙂
i w ten sposob zabawki ciszej graja dziecko i rodzice zadowoleni 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poczekamy jeszcze do jutra i tez mysle ze napiszemy do allegro...
Co do zabawek to tez zaklejamy a dodatkowo oprocz tasmy wkladamy jeszcze gazete hehe...
Moj ksiaze wstakl z rykiem wlasnie i wycisl juz czartego kupala dzisiaj 😮 😮 wczoraj nic a dzis juz cztery,sra na raty wrrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...