Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny jak wyglada u was z rozkami macie usztywniane czy niee ?? i ile sztuk ? kolezanka mi mowila, ze powinnam miec 2 szt miekkie bo jak jeden bedzie w praniu drugi w uzyciu .. . . a jeden usztywniany ehh sama juz nie wiem . . . . . . .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jeden nieusztywniany i powiem szczerze, że nie mam zamiaru kupować drugiego, bo wkońcu nie będę non stop nosić małej w beciku. Przecież dla dzidzi niezastąpiony jest kontakt bezpośredni z ciałem drugiej osoby, także tylko na początku dopóki się nie oswoję, to będę ją nosić w becie, a później co najwyżej jak ktoś z rodziny czy znajomych będzie chciał wziąć mała na ręce, a będzie się bał bez becika 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie kurcze ale jeszcze te beciki maja sluzyc naszym pociecha do spania na poczatku by nie byly takie malutkie w calym duzym lozeczku ehh wlasnie robie zakupki na allegro i przystanelam przy tych rozkach . .. wlasciwie to powiem wam szczerze,ze jak widze jak niektorzy biora dzieci nieostroznie z gosci to mam ochote cos powiedziec boje sie jak to bedzie z naszym bobaskiem . . . . bo to taka mala kruszynka bedzie . . . ehhh juz jestem przewrazliwiona chyba , ale mowie wam jak moj wujek przyszedl do mojego kuzyna z pol roku temu a mial on wtedy ok 2 tygodni i tak nim rzucał na prawo i lewo, a wiadomo ,ze trzeba na glowke uwazac i w ogole na cale dzieciatko to ja tylko go prosilam by uwazal 😞 niektorzy sa nieodpowiedzialni az sie serce kroi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja przy synku miałam jeden usztywniany rożek. Myślę,że to w zupełności wystarczy. Tak naprawdę to używa się go tylko na początku jak rodzice jeszcze nie czują się zbyt pewnie podczas trzymania maleństwa.
Teraz też zamierzam mieć tylko jeden. Trzeba też wziąć pod uwagę to,że rodzimy w lipcu i jeśli będzie upalnie to raczej dziecka nie będzie się trzymać w rożku bo by się szybko przegrzało.

Długa Lusia się nie odzywa 😞 Oby wszystko było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otóż to rodzice używają rożka tylko z początku póki się nie oswoją, a dla gości najlepiej jest podać dzidzię w rożku. Justi jeśli obawiasz się takich "narwanych" gości, którzy będą nieostrożni to lepiej kup sobie rożek usztywniony, bo z tego co wiem, to tą deseczkę można wyjąć, więc w razie czego masz też opcję przykrycia maleństwa nieusztywnionym rożkiem 😜 Takie 2w1 😉
Luuuuuuuuuusiu odezwij się proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam jeden usztywniany z wyciąganym usztywnieniem, czyli można go przerobić na miękki. Na szkole rodzenia położna powiedziała, że rożek nie jest tak naprawdę potrzebny i ten sam efekt można uzyskać otulaczkiem, kocykiem albo nawet pieluszką.
Może Lusia wyruszyła z lubym na jakieś zakupy? Też mam nadzieję, że wszystko w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam tylko jden rozek i mysle, ze wystarczy,jakos nie planuje go specjalnie uzywac,siostra mowila, ze to strata pieniedzy i zeby nie kupowac ale wiadomo,kazdy ma inne zdanie.

Wiecie co,mi sie dzis tak wyc chcialo...Maz pracowal 5km od domu,jak dla niego to 3 min drogi...Ja siedze z obiadem czekam a go nie ma juz pol godziny,chcialam zadzwonic i si zapytac o ktorej bedzie a tu abonent niedostepny.Zaraz jakies czarne mysli:P No ale zadzwonil potem, ze bedzie za pol godziny bo cos tam...
Przyjechal,daje buzi a tu piwo czuje,oczywiscie samochodem jechal.Myslalam, ze go palne.Niby tylko te malutkie 33ml ale zawsze.I tak mnie zestresowal, ze przez godzine z nim nie gadalam bo zaraz mi sie lzy do oczu cisnely.To te hormony czy co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ło jezu, znowu się rozpisałyście 🙂 Zaraz was doczytam 🙂

Mam wiadomości z pierwszej ręki 😉 Jestem już po badaniu, no i wszystko ok 🤪 🤪 Tzn. mały ma dziurke w sercu 7mm, ale tak jak kiedyś pisałam ma ja każde dziecko, tyle że on ma większą, i zamiast zrosnąc się w przeciągu 2-3tyg. po urodzniu, może mu się domykać do roku. Pani doktor powiedziała, że z doświadczenia wie, że właśnie 80% jej małych pacjentów dopiero około roczku mają spokój z serduszkiem 🙂 I nie mam przeciwskazań do porodu sn i mogę rodzić w wybranym przez siebie szpitalu 🤪

Jak zadzwoniłam do mamy, to ucieszyła sie też bardzo, i dopytywała sie, co będzie 😉 Ja jej na to, że dziecko 😁 Przecież kardiolog nie zajmuje sie takimi rzeczami jak płeć 🙂
Pojechalismy do teściowej, a ona bez entuzjazmu to przyjęła 🥴 Robert dzwonił do swojej byłej bo kupiliśmy małemu buty i chciał mu dać, a ona niemiła dla niego była i chamska i wogóle....ale na weekend ma go dac, więc teściowa uradowana, że będzie miała ukochanego wnusia...a z naszym to kit....
No i zeszła rozmowa na temat byłej Roberta, że daje małego kiedy jej pasuje, że przedwczoraj była milutka jak robert dzwonił zapytać się o rozmiar buta, a dzisiaj zachowuje się zupełnie inaczej...A teściowa zaczęła jej bronić, że jest biedna, że jej się w życiu nie ukłąda i takie tam.....bo uważa, że jak tamta jest nieszczęśliwa, to automatycznie przechodzi to na małego, biednego wnusia, który nie ma ojca 😠
Nie komentujemy tego....jedynie co to dała mi ulotke z biedronki, że mają być jakieś promocje dzieciowe to zebym zobaczyła. Jakby sama nie mogła od siebie czegoś kupić. No ale, ten typ tak ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a pieluszek kochane tetrowych to duzo macie >>?? ehh widze po aukcjach,ze niektorzy zamawiaja nawet po 30 sztuk . . . . znazlam taka liste wyprawkowa i tam tez pisze ze takich pieluch trzeba ok 30-50 niby przy chlopczyku wiecej hehehe jakies szalenstwo po prostu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
suuuuper Lusiu ze z synusiem ok 🙂 bo juz sie martwilysmy
a tesciowa sie nie przejmuj ehh ma ciezki charakter czasem ciesze sie ,ze Ja nie mam tesciowej , bo jak sie naslucham od kolezanek to co jedna to gorsza w kazdym razie Ja tego nigdy nie doswiadcze i moze i dobrze nie bedzie mi nikt krwi psuł . .. . .
ehh to ta była od twojego to tez niezla . . . ale szkoda Twoich nerwow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusia, strasznie się cieszę, że wszystko w porządku 🙂
Co do pieluszek tetrowych, to ja mam 10 + 3 flanelowe. Moja kuzynka miała tyle samo i twierdzi, że to całkowicie wystarczy (oczywiście jeśli używa się ich tylko do podkładania, odbijania, ulewania itp.). Na razie nie planuję kupować więcej, jak się okaże, że brakuje, to dopiero wtedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia to dobrze, ze zakonczylo sie tylko na strachu i czarnych myslach . . . . powiem wam,ze przed slubem tez tak mialam widzielismy sie np do 23 a o 2 w nocy dzwoni do mnie jego babcia i pyta czy Seba jest ze mna ?? no chyba szalenstwo w srodku tyg zebysmy sie o takiej godz widywali, a on co ?? grzecznie mniej lub bardziej z kolegami sobie siedzial na osiedlu ehh nie odbieral od Babci tel . na szczescie ode mnie zawsze i juz powiedzialam co mialam i mial sie meldowac juz jak byl w domu bo i tak mialam juz po spaniu . . . . mezczyzni
teraz natomiast mieszkamy zdala od jego kolegow i jest grzeczniutki jak nie wiem co hehe ciekawe jak dlugo 🙂 nigdy nie chwale go za bardzo bo pozniej mam lada dzien jakies niemile zdarzenie . . ..
ostatnio nawet pytalam czy na drugi dzien jak nam sie synus urodzi bedzie w stanie przyjechac do szpitala hehe 🙂 jak mi odpowiedzial,ze pewnie ,ale ze ma zamiar spotkac sie po porodzie z jednym kolega to juz mialam dosc ale nic nie mowilam 🙂 bo jak sie z tym wlasnie konkretnym widuje to zawsze impreza konczy sie z bliskim spotkaniem w Wc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj po badaniu połaziłam do sklepach, a dokładniej pojechaliśmy do carrefur - czy jak to sie pisze, zeby zorientować sie gdzie najtaniej 🙂
W sumie Huggies newborn 90 sztuk kosztuje w granicach 45zł, Papmersy nieco droższe i chyba troche mniej w opakowaniu albo tyle samo - już nie pamietam. Happy pieluszki 45sztuk kosztowało 26.99zł. Więc ceny nie są aż takie złe. Ja tez zamierzam wymiennie stosować droższe z tańszymi pampersami.
W Lidlu od 24.05 w promocji będą Pampersy + gratis paczka chusteczek nawilżanych za 44.99zł, więc myślę że się opłaca.
Pieluch tetrowych bede miała napewno sporo, bo moja mama ma w domu belke tetry - jeszcze jak ojciec mój z zakładu dostał jak się urodzilismy z bratem - to znając moją mamę, jak ją poniesie to naszyje tego sporo 🙂
No i jeszcze co do chusteczek nawilżanych, to kupie najpierw takie droższe - widziałam Nivea za 13zł w plastikowym opakowaniu, żeby miec własnie to opakowanie, by pozniej uzupełniac tańszymi, bo nie beda wysychac dzięki klapce 🙂 W kauflandzie są tańsze nie markowe tylko robione przez kaufland za 5.99 tez w plastikowym opakowaniu, ale pomysle jeszcze nad nimi 🙂

Olusiiaa ten twój chłop to bez wyobraźni jest!! Czasami wystarczy właśnie małe piwko i blisko domu żeby popaśc w tarapaty!! Biedna, nie denerwuj się. Chłopy czasem nie pomysla, a wydaje im sie że są tacy dorośli 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha, rożek też mam jeden, taki z poduszeczką, i nie zamierzam mieć więcej. On jest tylko po to, aby nauczyć się trzymac dzieciaczka, zeby oswoić się nim, a później można w kocyku, nawet można jakiś "niewyjściowy" kocyk powlec poszewką na dużą poduszkę i rożek gotowy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu bardzo się cieszę, że wszystko jest dobrze z Franiem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale nam napędziłaś stracha kobietko 🤨 Tyle czasu się nie odzywałaś... Nieładnie 😜 😜 😜
Justi te normy dla chłopców jeśli chodzi o pieluszki tetrowe są napisane jeśli ktoś chce ich używać jako pieluch zamiast jednorazowych, dlatego potrzebna jest ich tak duża ilość. A takto też mi się wydaje, że z 10 sztuk w zupełności wystarczy. Potem jak się zużyją to zawsze można dokupić 😉 Ja jeszcze ich nie zakupiłam, że już się powoli muszę przymierzać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko Ja akurat kupuje posciel od sprzedawcy ktory ma rowniez pieluszki wiec chce wszytsko zeby przyszlo w jednej paczce bo wiadomo koszty przesylki nie kupowalas rowniez poscieli u tego sprzedawcy moze ?? tak mi sie wydaje albo po prostu ma rowniez twoja posciel 🙂 http://allegro.pl/item1034617309_6_elementowa_posciel_orginalna_baby_raj_promocja.html
kupie wiec 10 pieluszek na dobry poczatek hehe e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😜 😜wiesz Lusiu zobaczymy jak przyjedzie ta posciel co to za cudo 🙂 u niego akurat kupilam posciel 6 elementowa no i pozniej na zmiane taka 3 elementowa, rozek i pieluszki takze troszke sie nazbierao , a przesylka 13 zl wiec mysle ,ze nie ma zle , ale tak jak mowie zobaczymy jak przyjdzie bo dzis znow szukalam w sklepie tych poscieli niestety z niepowodzeniem
Ja kupilabym tylko poszewki na twoim miejscu
hehe no stuknela ci 40 -tka na oklaskach ;p 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...