Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

Spacer i dom:
1. Wózek głęboki- gondola , spacerowy;
2. Fotelik do samochodu 0-13kg - kołyska
3. Adapter do fotelika
4. Torba
5. Parasolka
6. Folia przeciwdeszczowa do wózka;
7. Śpiworek do wózka?
10.;bawełniany cienki kocyk lub pościel do wózka
11. moskitiera do wózka – na lato
12 grzechotka
13 karuzela na łózeczko
Zabawka- przytulanka z melodyjką
Karmienie
1. wkładki laktacyjne -60szt
2. butelka LOVI 250 ml. – 1 szt. ;
3. butelka LOVI 150 ml – 1 szt.
5. szczoteczka do mycia butelek 1szt
6. smoczek uspokajający – (0-3m) 2szt,
7. łańcuszek do smoczka; 1sz
10. termo opakowanie – termosik 1szt ?
11. podgrzewacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gruby kocyk uważam że powinien być, coprawda nie używałybyśmy go za szybko, ale niech sobie czeka, napewno się przyda 🙂 Termoopakowanie kupiłam i nie kosztuje dużo, bo ok. 12zł, bo jak idzie mamuśka na spacer albo nawet do kogoś, to żeby jej nie wystygło mleko albo picie, wkłada butelkę do takiego termoopakowania i gotowe. No i podgrzewacz też uważam że koniecznie. Nie wiadomo czy będziemy karmic piersią, a jak mały zacznie kwilic, to warto już wstać i wstawić butlę do podgrzewacza, bo to szybciej jak miało by się podgrzewać w jakimś garnku i czekac jak sie w nim woda zagrzeje - no chyba że może czajnik elektryczny ktoś użyje i woda bedzie za chwile 😉. Taki podgrzewacz tez można kupić za nieduże pieniądze - chociaż rozbieżnośc cen jest ogromna - i to na spokojnie przed porodem pochodzić i poszukać albo jak najczesciej sie zdarza na allegro - i jak nie przyda się od razu, to później myślę że napewno.
Nie wiem tego niestety z własnego doświadczenia, ale mój Robert przekazał mi tą wiedzę i uważam że ma rację 🙂
Co do laktatora to zastanawiam się jeszcze nad nim i jesli juz to jaki kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To nasze listy są bardzo do siebie zbliżone. Nie mam pewnych rzeczy, ale są to drobnostki, które albo okażą się zbędne albo można je czymś zastąpić, więc nie martwię się 🙂
A śpiworek do wózka to chyba tez na chłodniejsze dni, tak mi sie wydaje. Więc można kupić poźniej, jak bedzie taka potrzeba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te termoopakowania są uniwersalne, ale nie wiem czy np. do tych z Tomme Tippe by pasowało...Z resztą jak nie będą pasować do Lovi - bo nawet nie sprawdzałam, to i tak dokupię te szklane butelki, więc napewno będą pasować 🙂
Kocyka narazie nie mam żadnego, chociaż teściowa coś wspominała że kupi taki gruby. Robert chce kupić ten cieńszy polarowy, ale ja dostałam od mamy kiedyś 3 koce polarowe, i ani razu z nich nie skorzystałam. 2 z nich są w przyjaznych kolorach, bo łososiowy a drugi pomaranćz, są mega milusie, takie właśnie dzieciowe, więc pomyślałam żeby z nich zrobić użytek dla dziecka. Nie wiem, może zostawię taki rozmiar jaki jest tylko je będę składac, albo poproszę mamę, żeby z jednego zrobiła np.2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no te dzieciowe kocyki są małe, ogladałam taki ładny gruby tylko większy ale to moze powiem ze na prezent dla małej bo koleżanki pytały co kupic. Wiesz widziałam termo opakowania własnie firmy LOVI do ich butelek ale tez takie z Kubusiem Puchatkiem hehe wiec sie zastanawiam teraz który kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też fakt, że my nakupujemy wszystkie potrzebne rzeczy, a nic nie zostanie na prezenty 😉
Wiesz co, szczerze mówiąc to nie wiem co z tymi termoopakowaniami...ale jak masz już dokupione zwykłe butelki, to mogą ci nie pasować do tych z Lovi....
Ja zaraz sprawdzę czy butelki lovi pasują do zwykłego termoopakowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w sumie tez lubie burze, ale to nie zmienia faktu ze boje sie jej 🙂

można jakiś lepisiejszy podgrzewacz kupic używany, bo np. w realu podgrzewacz Chicco kosztuje 99zł, wiec troche drogo 🤢
rzuć sobie okiem na podgrzewacze może cos ci bedzie odpowiadac http://www.allegro.pl/listing.php/search?string=podgrzewacz&from_showcat=1&category=11763&from_showcat=1&order=p&change_view=1
Mnie sutki bolą całą ciążę, raz mniej raz bardziej, ale nie przesztaly ani na moment!! 😞 Czasem mam problem z założeniem stanika, ale nie pomyslałam zeby je czymś posmarowac 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesd dziewczyny 🙂 przyszlam sie tylko przywitac 🙂 i powiedziec do zobaczenia za 2 dni hehe troche bede za wami tesknic i brzuszkiem 🙂
jeszcze wam opowiem co mi sie dzis snilo ;p
w zwiazku z tym ze dzis to wesele to bylo tak : bylam ubrana tak jak dzis mam byc 😜 i nosilam 3 miesiecznego synusia na raczkach jejku ale byl slodki tylko pazurki mial jak kotek i balam sie ze z calej garsonke mi powyciaga nitki , a poza tym zanucil mu ktos piosenke i on spiewal tez, aaaaaaaaaa szok po prostu az plakalam ze zdziwienia w tym snie i jeszcze probowal chodzic mowie wam wszystko na tym weselu hehehe okazalo sie,ze mam genialne dziecko 🤪 az sie boje co tam sie bedzie dzialo 🤪 uciekam sie popluskac , cosik zjesc bo o 9 30 wyruszamy w wielka podroz 🤔 , a jak mi sie niechce .... ale moze troszke odreaguje te siedzenia w domku pozdrAwiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! Dziewczyny fajnie,że napisałyście swoje listy. Dzięki temu wiem co jeszcze muszę kupić.
Prawdę mówiąc to już większość rzeczy mam. Brakuje mi tylko pieluch tetrowych i pampersów oraz koła do pływania (polecam po nacięciu krocza do siedzenia).

Monica- nie kupuj irygatora do tantum rosa bo krocze można tylko podmywać. A poza tym przecież będziesz mieć cesarke to chyba Ci się wogóle się nie przyda?
Ja laktatora nie kupuję. Przy synku miałam i nie używałam, a jeśli teraz stwierdze,że jest mi potrzebny to wtedy kupie. Nie chce niepotrzebnie wydawać kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Jeśli chodzi o majtki siateczkowe, to one właśnie nie odparzają. Niedobre są te jednorazowe, takie jak pampers... Także ja zabieram do szpitala 2szt siateczkowych no i jeszcze parę sztuk bawełnianych jakichś starych, które później będę mogła w razie czego poprostu wyrzucić.
Sutki mnie na szczęście nie bolą, ale i tak muszę jak najszybciej zakupić tą maść z Ziajki i zacząć je nią smarować dla zahartowania 😉
Listy widzę porobione 😉 My musimy jeszcze dokupić kosmetyki dla młodej (krem do pupy, jakąś emulsję do kąpieli, sól fizjologiczną, płatki kosmetyczne te większe, patyczki, spirytus 70%) a dla mnie właśnie tą maść na brodawki, stanik do karmienia, wkładki laktacyjne, jeszcze jedną koszulę do karmienia, wkłady poporodowe do majtek siateczkowych. Laktatora nie kupuję, bo też słyszałam, że to strata pieniędzy, a w razie czego skuteczniej i szybciej jest odciągać sobie pokarm własnoręcznie (przynajmniej koleżanka mi tak mówiła, która zakupiła laktator z Aventu i mówiła, że beznadziejny). Podgrzewacza też narazie nie zakupuję, bo jeśli będę karmić piersią, to zbędny wydatek, a najwyżej później się dokupi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli majtki siateczkowe są wielokrotnego użytku? Bo już się trochę pogubiłam 🙂

A jeśli chodzi o ceratki pod prześcieradło to ja osobiście polecam taki pseudobawełniany firmy baby dream. Kupiłam w Super Pharma. Można go prać i nie szeleści 🙂 Do tej pory podkładam synkowi bo jeszcze do niedawna zdarzały się mokre nocne wypadki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio wiesz ja kupie ten irygator, bo mimo że mam cesarkę to od kilku miesięcy borykam sie z infekcją. Przed ciąża tez dostałam i właśnie tantum rosa z irygatorem mi pomógł.do tego brałam jeszcze Laci Bios Femine. a to razem świetny zestaw. Wiec po porodzie już mogę używać irygatora a to dobrze oczyszcza w sroku, wiec powinnam wreszcie zaleczyć ta infekcje. Teraz biorę Laci bios Femine i Nystatyna ale to pomaga na 3,4dni i od nowa sie zaczyna, mimo iż biorę systematycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam 2 pary siateczkowych Semi, i własnie sie zastanawiam czy dokupić jeszcze? Moze właśnie wezme jakies z domu bawelniane na zmiane. Zobaczymy 🙂. dziewczyny a kupujecie juz na teraz spiworki do spania? czy moze dopiero po wakacjach? bo tak mysle jaki rozmiar kupic? jeżeli na jesień to by sie przydał wiekszy, by na zime mala jeszcze miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja powiem szczerze narazie nie zakupuję śpiworka, bo mamy bardzo gruby kocyk, w gondoli jest zamocowany wkład polarowy, pod którego jeszcze damy jeden kocyk, coby małej było miękko i ciepło. Ponadto na zimę mam zakupiony taki grubaśny kombinezon dla małej z Kubusia Puchatka także zobaczymy jak to wszystko się sprawdzi. Najwyżej jak to będzie za mało, bo zima będzie sroga, to wtedy się dokupi. Moim zdaniem nie ma co szaleć z zakupami, które mogą poczekać, bo i tak mamy jeszcze mnóstwo wydatków na rzeczy, które są potrzebne zaraz po porodzie, a poza tym nie wiemy jakie nasze dzieciątka będą duże i w jakim tempie będą rosły, a takie kupowanie na oko jest trochę ryzykowne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tez tak uważam, ze nie ma co szaleć. Wiecie chciałam w aptece kupic ten spirytus do pępka 70% i Pani farmaceutka powiedział że go sie robi samemu. 🤪3/4 czystego spirytusu i 1/3 wody...o ile dobrze pamiętam . Tak wiec nie kupiłam go w aptece. Ale to juz zajme sie tym po porodzie 🙂 Kupiłam tylko gaziki, kilka sztuk na początek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe no tez się zdziwiłam. a mój Grzesiek sobie zażartował ze 3/4 dla dzidziusia do rozrobienia a 1/3 spirytusu zostaje dla tatusia hehe, kobitka sie zaczęła śmiać i mówi ze to już po narodzinach hehe. Zastanawiam sie czy pakowac dla malej tez kosmetyki do kąpieli, znalazłam jakąś liste w necie i tam jest duzo rzeczy wypisanych, chyba nawet za duzo1 najlepiej to sie chyba w szpitalu dowiedzieć 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...