Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie! Ja dzisiaj stwierdziłam,że czas się już porządnie przygotować do szpitala. Dlatego wybrałam się do fryzjera 🙂 Podcięłam włosy żeby w szpitalu i w trakcie połogu nie mieć z nimi problemu.
Kupiłam też maść do brodawek (ziajki i maltan). Z tego co pamiętam to naprawdę się przydają bo początki karmienia są bardzo bolesne.
Kupiłam mega wielkie podpaski i saszetki tantum rosa.
Myślę,że jutro zacznę pakować torbę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o wyjazd do szpitala to naprawdę nie warto za wcześnie jechać.
Ja z synkiem dostałam regularnych (co 10 min) skurczy o 5 nad ranem. Były bolesne, ale naprawdę znośne. Wzięłam prysznic, ogarnęłam mieszkanie itd. Skurcze nieznacznie się nasilały, częstotliwość miały taką samą. Czułam,że to jeszcze potrwa. Pojechałam do szpitala dopiero o 12 w południe. Ból był większy a rozwarcie dopiero 1,5 cm! Urodziłam o godz. 19ej.
Spędziłam w szpitalu 7 godz i bardzo się cieszyłam,że nie pojechałam zbyt wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu- Ty się moja droga nie nakręcaj z tym,że może nie dasz rady, bo jeszcze przypłacisz to depresją poporodową! Każda kobieta czuje stresik przed tą nową życiową rolą, ale wierz mi instynkt macierzyński przychodzi po porodzie! Będziesz wiedziała co robić, a jeśli będziesz miała pytania to przecież my będziemy nadal na brzuszku 😉, zapytasz mamę albo położną, która będzie do Ciebie przychodzić.

Michalindzior czekamy na info co z młodym. U mojego w przedszkolu panuje różyczka 😞 Ja się szczepiłam przed ciążą,więc mam nadzieję,że nic mi nie grozi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ircia to faktycznie nieciekawie z tym bólem 🤢 Musisz się teraz oszczędzać kochana. A nie da się tego jakoś wyleczyć???Czy musisz czekać, aż urodzisz???
Kurcze też już muszę dopiąć kwestię ostatecznych zakupów i spakować wkońcu torbę do szpitala, coby mieć lepszy komfort psychiczny 🙂
Olusia no nie zazdroszczę ci tak późnego terminu, bo ja już siedzę jak na szpilkach i najchętniej już bym urodziła, jeśli to nie szkodziłoby zdrowiu dzidzi...
Amelka masz rację, mam nadzieję, że nie będę panikować i uda mi się posiedzieć w domku jak najdłużej 🤪 No chyba, że odejdą mi wody, to wtedy nie ma co zwlekać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Edytko,lekarz mi powiedzial,ze czasami,sie tak zdarza,no i niestety te objawy bede miala do konca ciazy ehhhh....,ale to juz nie dlugo tylko sie tym pocieszam 🙂Zbadal mnie konkretnie,ale stwierdzil,ze nie potrzeba zadnych lekarstw,chyba,ze bol bedzie taki silny to mam wziasc 2 nospy i robic cieple oklady na ta nerke i zadz do niego!!!A po drugie ja tez jestem wysoka i wszystko mi uciska na kregoslup,a to wszystko razem polaczone 😞
Wczoraj po lekarzu pojechalismy do pepco,i naprawde fajne rzeczy dowiezli,tylko,ze duzo tak na lato,a po co niepotrzebnie wydawac kase!!!Zakupilismy body,pajacyka niebieskiego z misiem,i skarpetki!!!Acha pochwale sie wam wczoraj wygralam licytacje pajacyka polarkowego,w aukcji pisze ze to dla dziewczynki,ale wg mnie pasuje tez i na chlopca http://www.allegro.pl/item1056086692.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane Brzuchatki 🙂
Ircia słodki pajacyk. pewnie że pasuje dla chłopca 🙂
takie bóle w pachwinach przy chodzeniu, a do tego jeszcze w kroczu to i ja mam. czasem ledwo lezę.
Lusiu każda z nas ma takie lęki. napewno będziesz dla swojego maluszka najlepszą mamusią na świecie 🙂
Amelia ja przy drugim porodzie, czyli troszkę juz inaczej to jest niż przy pierwszym, dostałam skurczy o 8 rano i na strzał że ta powiem były bardzo silne i częstsze niż co 10 min. pojechałam do szpitala od razu, skurcze były coraz silniejsze i częstsze, i o 12:40 miałam mała przy sobie. wydaje mi się że szybko. z synkiem było inaczej i duuużo dłużej, ale przez to że poród przedwczesny, próbowali zatrzymać ale postępował itd. ale znajoma pierwsze dziecko, synka, też tak ważył koło 3800 rodziła tak samo krótko jak ja drugie.

Już po lekarzu, Pani Pediatra (taka stara i okropna, ale cóż...) przyjęła nas od razu, zbadała no i stwierdziła że to od ucha. nie świnka uff......
w każdym razie laryngolog jakieś chorobowe w tym tyg więc ona przepisała antybiotyk, krople do ucha i nosa, no i masę mniej i bardziej potrzebnych leków wspomagających, które, co denerwujące, są trzy razy droższe od tych antybiotyków. ale to nic no, najważniejsze żeby małemu pomogło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior- właśnie troch e obawiam się tego,że teraz będę rodzić szybciej. Boję się ,że będę wtedy sama z synkiem i będę musiała mu zorganizować opiekę i jeszcze dojechać do szpitala.
Ale zobaczymy co życie pokaże.
Ircia- dzielna jesteś i wiadomo,że dasz radę znieść ten ból dla synka. Poza tym już tak niewiele czasu zostało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Irka dobrze, że to już końcóweczka to nie będziesz się tak męczyła. Moja koleżanka pod koniec ciąży miała takie problemy i bolesność nerki, że cały czas jechała na przeciwbólowych, ale to dziedziczne, jej mama tez tak miała, i po drugim dziecku - czyli po tej koleżance musiała mieć odjętą jedną nerkę.
Pajac superowy, i jak na mój gust uniwersalny 🙂
Michalindzior dobrze że to nie świnka, trzymałyśmy kciuki 🙂

Dzisiaj koło południa przeszła u mnie taka ulewa, naprawdę jakies cholerne oberwanie chmury, a niedługo po tym nie było śladu po deszczu.
Miałam dziewczyny taki sen, że szok! Śniło mi się, że dostałam okropnie bolesnych skurczy porodowych, i szybko z moją mamą pojechałyśmy do szpitala. Zamiast normalnej torby do szpitala miałam na plecach plecak ze stelażem, i zamiast samochodem jechałyśmy starym autobusem, do którego musiałam jeszcze wskoczyć, a nie wsiąść. W szpitalu bóle przeszły i porodu nie było. Umęczyłam się tym snem bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lusiu strasznie mnie ubawiłaś swoim snem 🤪 😁 😜 😉 Uśmiałam się jak nigdy 😜 Szczególnie motyw wskakiwania do autobusu z plecakiem ze stelażem na plecach hahahhhahahahahahahaah 🤪
Amelia ja zakupię pewnie ze trzy paczki, a potem najwyżej się dokupi...
Michalindziorku super, że to jednak nie świnka 🙂 🙂 🙂 Pewnie odetchnęłaś z ulgą 😉
A my z mężem zaraz jedziemy do Dominium na jakieś pyszne jedzonko, bo coś mam smaka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica ja szczerze powiedziawszy nie myslałam jeszcze o tym, ile ich kupić. Wogóle narazie zatrzymałam się w miejscu z powodu braku gotówki, ale niebawem będzie zakupów ciąg dalszy. Jak cos kupisz, to daj znać 🙂
Co do tych podpasek poporodowych w naszym przypadku to czytałam na innym forum, że w szpitalach praktykują ich noszenie bez bielizny, co jest nielada wyzwaniem 😉 ale dziewczyny i tak zakładają biezliznę - chociażby te majtki siateczkowe, a zdejmują tylko wtedy kiedy lekarz przychodzi na obchód. Wiadomo, bez majtoszek można leżeć, ale jak chce się wstac i przejść, to chyba już głupi pomyśł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Własnie wróciłam z apteki, kupiłam te podkłady do majtek 30szt, pakowane po 10. Liczyłam ze sie zmienia tak jak podpaski wiec kilka dziennie schodzi. kosztowały za paczke 10szt 5zł.
Aspirator Frida z czterema wkładami 24,90, ta maść Maltan 18,50,sól fizjologiczna 12szt 12zł. ta maść na necie kosztuje mniej a nie wiem jak w innych aptekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu, kiedy ja się za to wezmę hehe 😉
Te podkłady do majtek to mówisz o tych wielkich podpaskach? A jakiej firmy kupiłaś?
Ja zamiast fridy kupię zwykłą gruszkę, mam nadzieję że przyniesie rządany efekt 🙂 No i ta maść do brodawek...a jeszcze tyle rzeczy!! Trzeba mieć głowę na karku żeby o tym wszystkim pamiętać 😉

Franek tak mnie zaczął atakować, że bolą mnie wszystkie bebechy 🙂 Atakuje mi podbrzusze i prawy bok, naprawdę boli jak cholera 😞 Wczoraj też cos mu nie przypasiło w brzuszku u mamy i tak sie zaczął trzepać, że miałam wrażenie że całe łono mi skacze!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kupiłam takie w białym opakowaniu firmy matopat o nazwie Absorgyn 34cmx9cm. mam tez podklady na łóżko Semi ale 3 szt dopiero. Wiem że z tymi zakupami to mozna zwariowac, tyle tego. ja zrobiłam sobie listę zakupów i wszędzie z nią chodzę i odkreślam czego nie mam. Dla małej został mi do kupienia przewijak,obcinaczka do paznokci, okrycie kąpielowe/ręcznik, pieluszki pampers, i termometr taki co kupiła Edyta. A resztę dokupię po porodzie tzn, jakieś maści, rzeczy do pielęgnacji, zobaczę co mi doradza w szpitalu. Kupiłam dzisiaj ten płyn z perfecty do kąpieli, krem bambino i tyle z kosmetyków. Sudocrem mam w domu napoczęty to zobaczę czy małej odpowiadać będzie, wtedy dokupie resztę...Ale namąciłam w tym pisaniu hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nooooo ja tez się ostro zabieram za kompletowanie kosmetyków i artykułów kosmetycznych, bo trochę tego jest 🤪 😮 🤢 Dzisiaj dzwoniła do mnie koleżanka, która w marcu rodziła w moim szpitalu i mówiła, że można mieć majtki siateczkowe, ale na obchód majtole w dół hihhhihi. Ach i odradzała te jednorazowe majtole, bo strasznie się w nich tyłek poci, co nie sprzyja gojeniu rany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja właśnie wyjęłam swoją magiczną liste i nawet nie chce wiedzieć ile rzeczy mi jeszcze brakuje!! Przede wszystkim muszę dokupić ubranka, bo mam ich za mało, a nie chce liczyc już że dostanę, skoro źródła moje milczą...heh...a jak dzidek się urodzi to nie bedzie czasu na łażenie po sklepach i szukanie fajnych ubranek.
To, czego mi brakuje na chwilę obecną:
- fotelik samochodowy
- podkład ceratowy do łóżeczka i taki jednorazowy na wyjście
- kosmetyki
- nożyczki do paznokci
- gruszka do nosa
- szczotka do mycia butelek
- dokupić butelki
- podgrzewacz do butelek

Także troche tego jest, ale na szczęście nie trzeba się naszukac żeby to kupić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chyba i tak zakupię te majtochy siateczkowe i też będę je dopiero zdejmować przed odchodem 🙂
Ja mam listę, którą zrobiłam już daaaaawno temu, ale ani razu z niej nie skorzystałam. Chodziłam i patrzyłam co jest w sklepie i weryfikowałam czy jest to potrzebne czy nie. Głównie siedząc w domu przychodzą mi na myśl różne rzeczy, sprawdzam w necie opinie i ceny, zapisuję sobie, a później i tak pamietam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to moja lista, na początek
Sen:
1. łóżeczko z materacykiem 1szt
2. prześcieradło 1szt 1szt 1szt
3. kołdra i poduszka 1 komplet 90x120, 1 komplet
4. poszewki bawełniane na kołdrę 1szt, 1szt
5. poszewki na poduszkę 1szt, 1szt
6. ochraniacz na łóżeczko 1szt, 1szt
7. cienki kocyk polarowy 1szt 75x90
8. grubszy kocyk; 1szt
9. rożek do karmienia 1szt
10. karuzela nad łóżeczko 1szt
11. ceratka do łóżeczka 2szt,
12. przewijak na łóżeczko usztywniany 1szt
13. śpiworek do spania 1szt, ?
14. baldachim nad łóżeczko 1szt
15. stelaż do baldachimu 1szt
16. przybornik na łóżeczko 1szt
Pielęgnacja:
1. Chusteczki do pupy
2. chusteczki higieniczne
3. maść ochronna (lub krem) do pupy
4. pieluszki jednorazowe NEW BORN- HUGGIES 1op-90szt ,
PAMPERS 1op-
5. paklanki 1op ?
6. pieluszki tetrowe 10szt flanelowe 5szt
7. płyn do kąpieli
8. mydełko – 1szt
9. tantum rosa + irygator
11. krem bambino
12. proszek do prania / płyn do płukania
Bobas 1sz Jelp 1szt
13. patyczki do uszu –
14. wanienka
15. płatki kosmetyczne do mycia buzi;
16. sól fizjologiczna do przemywania oczu ( wielokrotne zamknięcie);
17. miękki ręcznik frotte 1szt okrycie kąpielowe z kapturem 1szt
18. miękka szczotka do włosów 1szt grzebyk 1szt
19. system do nosa FRIDA i filtry
20. waciki nasączone spirytusem do przemywania pępka lub waciki
wyjałowione i spirytus
21. obcinaczki z zaokrąglonymi końcami 1szt
23 termometr z miękką końcówką 4w 1
24 pomadka do ust
25 skarpetki dla mnie 4szt
26 biustonosz do karmienia 2szt
27 podkłady poporodowe do majtek 3 op
28 majtki- siateczkaok. Szt?
29 antyprespirant bezzapachowy 1szt
30 pasta do zębow 1szt i szczoteczka 1szt
31 leżaczek do kąpieli 1szt
32 masć Maltan
33 chusteczki do hig.int. i do twarzy
34. piżamy 2 szt
35 płyn Lactacyd
36 maszynki jednorazowe,
37 podkłady ginekologiczne na łózko
38 klapki do szpitala i szlafrok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...