Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
my tez sie tak umawialismy moj wybral wiktor,a ja mam wybierac jak bedziemy kiedys mieli drugie i tak wczoraj sobie luzno gadamy i on ze jak bedzie drugie to i mi wylicza imiona ,a ja oczy mowie przeciez inaczej sie umawialismy to on ze sobie nie przypomina i ze przecierz razem wybralismy wiktor 🤪 🤪hahaha co za wredota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zobacz czy u ciebie i wiktorka sie sprawdzilo
jejku sorki za pismo,ale z mnalym na rekach

wg niego to jesli np . masz cykle 30 dniowe
dzielisz na połowe
i 12,13,14 dzIen cyklu to chlopczyk , a 15,16,17 to dziewczynka
no i w tych dniach musisz sie starac o wymarzona płec dziecka
dodam,ze ma on parke ma 58 lat i kurcze bardzo go cenie jako ginekologa


mam nadzieje, ze choc troche wytlumacxzylam ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochanienkie 🙂
Moj Kacper tez chyba chowany na drozdzach hehe... 2 tyg temu wazyl 6600 i 65 cm dlugi chyba najdluzszy z wszystkich lipcowych dzieciaczkow,a co do ubranek to tez juz nosimy na 68,czasem na 74 i na 62 ta rozmiarowka to dziwna!!jak tak bedzie rosl to niewiem jaki bedzie rozmiar dalej hehe...ogolnie to sie zastanawiam jaki rozmiar kupic kombinezonu na zime,bo ma dwa takie misiowate jeden na 3-6 mscy i jest na styk,a drugi tez na ten rozmiar,ale jest wiekszy,ale za to sie kijowo ubiera 😞wogole ostatnio przez ta chorobe sie zrobil marudny jak niewiem,nie poznaje wlasnego dziecka!!!A co do karmienia cycusiem to jeszcze miesiac chyba i daje sobie spokoj bo w dzien nie chce juz z niego pic tylko w nocy,a ile mozna sciagac 😞
A co do drugiej dzidzi to chyba bym cchciala drugiego chlopca,bo mamy tyle ciuszkow ,ze az szkoda zeby nie byly wykorzystane hehe.... A jak sie kacper mial urodzic to strasznie na poczatku chcialam,zeby byl dziewczynka,ale teraz bym go nie zamienila za zadne skarby 🙂 🙂Ale co bedzie to bedzie w dalekiej przyszlosci 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,
u mnie było na odwrót: ja chciałam pierwszego chłopca 🙂 i jak tylko zaszłam w ciążę to czułam że to synalek rośnie 😉 Później mówiłam że do terminu nie donoszę i że urodzę na koniec czerwca...no i proszę...wszystko się sprawdziło. Mam nadzieję że przy drugim "wykraczę" dziewczynkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noooooo proszę, proszę Kama jakie plany 😉 Ja póki co nie myślę o drugiej ciąży, choć mój zacny małżonek ciągle truje mi dupę, że on chce coby między dzieciaczkami była różnica 1,5 roku 🤪 A kiedyś jak jeszcze nie byłam nawet w ciąży to ja chciałam mieć dwójeczkę a mąż kategorycznie jedno a tu proszę jaka zmiana 😁
Ja w tej ciąży miałąm przeczucie, że będzie synuś i się pomyliłam, ale to dobrze, bo zawsze marzyłam o córci 😉 A gdybym miała mieć drugie dzieciątko to też chciałabym mieć córcię i dałabym jej na imię Natalka 🙂 🙂 🙂
Jeeeeej jakie te wasze dzieciaczki już ogromne 🤪 Moja Emi dalej nosi 62, no czasem się zdarzy 68, ale to wiadomo różne rozmiarówki... Emi waży niedużo bo 5500 ale za to jest długa bo mierzy 62cm 🙂 Mała modeleczka hehehhehe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc..mialam dzisiaj sprawe o alimenty,,,,nie uwiezycie...on sie na wszystko zgodzil ze bedzie placil 500zl!!!1jestem w szoku a mial sie klocic w sadzie..jak on sie zgodzil na 500zl to ja nawet zeznan nie musialam skladac i sprawa po 10 min se skonczyla...... 😉musi zalegle tez mi zaplacic.... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 listopada musi mi zaplacic 1000zl zaleglego 😉))) 🙂 🙂 🙂znajac zycie nie bedzie placil to komornik go zajezdzi 😉 😁 😁 😁 😁jestem szczesliwa 😉)))wkoncu konto w banku sobie zalozylam w wbk...do 30 roku zycia nie musze placic za utrzymanie konta 😉i za korzystanie z bankomatu tez nic nie place 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
justi to nie tylko metoda twojego lekarza 😉
W skrocie polega to na tym, ze jezeli mamy owulacje w polowie cyklu np 14 dnia to o chlopczyka trzeba sie starac 14,15,16 bo plemniki zyja ok 72godz a o dziewczynke 11,12,13
A To dlatego,ze plemniki meskie poruszaja sie duzo szybciej ale zyja krocej wiec najlepiej probowac w dniu owulacji zeby byly pierwsze na miejscu a o dziewczynke starac sie 2-3 dni przed owulacja bo meskie nawet jak dotra to 'zdechna' a zenskie zyja dluzej ale poruszaja sie wolniej wiec akurat dotra na miejsce kiedy trzeba 😉

Mam nadzieje,ze w miare zrozumiale to napisalam,my sie staralismy 2 dni rzed owulacja i zadzialalo 😉
Ale sa od tej reguly wyjatki,facet musi miec dobre pleminki,najlepiej zeby dlugo przed staraniem sie nie pil ,nie palil itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze no niestety u mnie ta metoda i tak nie zda egzaminu, bo przed ciążą miałam bardzo nieregularne miesiączki. No chyba, że w magiczny sposób okaże się, że po porodzie mi się uregulują 😉
A my podaliśmy Emi na sen 50ml Bebilonu Pepti, bo stwierdziliśmy, że nawet jak karmię ją piersią to wyskakuje jej wysypka (dziś np. mimo, że nie jadłam żadnych nowych rzeczy, to ją obsypało) także wcale nie musi być uczulona właśnie na Bebilon. Spróbujemy tak pociągąć przez parę dni. Jeśli skóra drastycznie się pogorszy to będziemy mieć pewność, że to przez mieszankę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie martwie,ze mala moze miec AZS bo ma takie czerwone plamy na szyjce....tarka z policzkow prawie zeszla ale czasem sa czerwone raz suche bardziej raz mniej a szyja dalej w plamach...Na necie malo fo est dzieciaczkow z AZS wiec trudno porownac a le to co znalazlam to wyglada podobnie:/ehh jutro jeziemy z nia do szpitala bo ten rodzinny ma to gdzies a do pediatry narazie sie nie dostaniemy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja mialam dosyc regularne okresy co 27-28 dni,i miala byc dziewczynka,no i niestety nie udalo sie,i ja zbytnio w to nie wierze,u mojej siory taki sam przypadek no i jest Filip hehe...ale to jest moje zdanie na ten temat 🙂A jak pytalam sie mojego gina,jak zaplanowac sobie w 100% plec dziecka to mi powiedzial,ze niema takiej metody,przynajmniej on w nie nie wierzy bo ma dwoch chlopców,a jak by mial stu procentowa pewnosc,ze nastepna by byla dziewczynka to by dzialal hehe....
A moje malenstwo wlasnie zasnelo pewnie pospi z 20 min moja maruda jedna,ostatnio trace sily przy nim przez ta chorobe echhh.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety Olusiu nie doradze Ci nic bo nigdy nie widzialam osoby z AZS. Wrzuć fotkę może na wątek http://www.brzuszek.net/forum,skaza_bialkowa_u_niemowlat_azs,30,182356.html,str=0 być może tam Ci ktoś podpowie.

Elunia, Edytko, mam do Was pytanko odnośnie tej asymetryczności. W jakiej sytuacji/pozycji Wasze dziewczynki miały tę asymetryczność? Pisałyście o tym że jedną rączkę miały wyprostowaną a drugą zgiętą - czy to było przy leżeniu na plecach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusiu nie znam sie na tym,ale musze przyznac,ze paskudnie to wyglada,i co to za glupi lekarz ci wkreca,ze to normalne,na twoim miejscu wybralabym sie do dermatologa,a troche czytalam o tym AZS i wydaje mi sie,ze to moze byc to,mala musi byc na cos uczulona...
Tu masz link jeden z wielu pewnie juz o tym czytalas http://pl.wikipedia.org/wiki/Atopowe_zapalenie_sk%C3%B3ry
A z drugiej strony wyglada mi to tez na skaze bialkowa,bo ma takie objawy,nie zawsze wystepuja chrostki,przewaznie takie czerwone place luszczace sie jak u twojej Wiktorii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję Wam dziewczyny z tymi alergiami i skazami. Nas na szczęście jakoś to omija, w ogóle Stasiek zadziwiająco się zdrowo chowa - nawet jeszcze nie był ani razu przeziębiony. Jedynie mieliśmy te czerwone policzki przez kilka dni, ale już przeszło, wydaje mi się, że to było od surowej papryki, w każdym razie odstawiłam ją na razie.
Strasznie śmieszny jest ten mój Stasiek - rusza się takimi gwałtownymi i szybkimi ruchami jak przy karate, śmiejemy się nawet, że jest King Bruce Lee Karate Mistrz, bo jeszcze do tego układa swoje łapki tak jakby szykował się do jakiegoś ciosu. No i uwielbia robić akrobacje - jakiś czas temu opanował mostek, leżąc na plecach odgina nogi do tyłu i podnosi kuperek i całą klatę do góry, a z przodu jest oparty na tyłach ramion. Popisuje się tym mostkiem non stop, a już najchętniej przy zmianie pieluszki 😉 Ostatnio też nauczyło się brać sam do ręki różne przedmioty, na przykład grzechotkę. Czasami mu wypada tak że nie potrafi jej sam podnieść i wtedy strasznie się złości. A i jeszcze nauczył się spuszczać powietrze i teraz ciągle ćwiczy: "el-ghuuuuuuuuuuuuuuuuuu, ghliiiiiiiiiiiiiiiiiiii, el-gu-khaaaaaaaaaaaa" i strasznie się przy tym zapluwa 😉 No coraz jest fajniejszy a ja jestem coraz bardziej dumna matka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...