Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie!
Byłam dzisiaj na rehabilitacji, ale niestety MICHALINDZIORKU nie zapytałam o tą pozycje czworaczą ☺️ Byłyśmy zapisane tylko na 5 minut żeby babka sprawdziła czy dobrze wykonuję ćwiczenie Hani. Razem z nami była jeszcze 2 dzieci z rodzicami. Straszne zamieszanie i dlatego nie było kiedy zapytać. Kolejną wizytę mamy 1 lutego,ale mam dzwonić czy wcześniej zwolni się jakiś termin.
EDYTKA- my musimy ćwiczyć 4xdziennie 😲 Mamy bardzo trudne ćwiczenie metodą Vojty 🤔 Dajemy sobie radę ale malutka strasznie przy tym krzyczy ( z resztą wszystkie dzieci krzyczą). Przynajmniej masować plecków już nie muszę bo są już bardzo dobre 😎

ELUNIA- ja bym już nie szła do lekarza jeśli uczulenie znika.

Co do pierwszych słów dziecka to ja też nie pamiętam co i kiedy synek powiedział ☺️ Spojrzę jeszcze album dziecka może tam gdzieś odnotowałam.
A co do albumu to dla Hani mam taki piękny ze zdjęciami Annie Leibovitz 🙂

A jeśli chodzi o wydawanie kasy na pościel to jeśli myślicie,że to się skończy gdy dzieciaczki będą starsze to się mylicie 🤢 Mój synek jest fanem gwiezdnych wojen (ale takiej animowanej wersji) i spójrzcie co musieliśmy kupić:
http://www.letto.pl/index.php?products=product&prod_id=5249
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko Ty masz cwiczyc z Hania metoda Vojty ?? 🥴 szooook
widocznie Hania jest grzeczniejsza od mojego Wojtusia
bo my mamy metode Bobath dlatego,ze maly juz przy samej diagnozie strasznie płakał i lekarka stwierzila,ze dla takich wiercioszkow sprawdzi sie tylko metoda Bobatka , a Vojty przy nim odpada w ogole czytalam , ze jest mniej przyjemna

Elunia Ja podobnie jak Amelka nie poszlabym z mala do lekarza wiesz teraz jest tyle roznych chorob , a Twoja Lenka jest zdrowa po co ma sie nie daj Boze zarazic czyms od innych dzieci w przychodni moze jeszcze poczekaj chwilke , a jak sie cos pogorszy to najwyzej wtedy ppojdziesz, ale zrobisz jak uwazasz

Edytko to super , ze z EMilka juz duzo lepiej 🙂 i na penwo dziadkowie nie mogli sie nacieszyc Emilka w domku w koncu jakis czas jej nie widzieli, bo nie odwiedzali wasz w szpitalu >>??

Olusia jakos sie nie odzywa ciekawe czy udalo im sie zrobic te chrzciny i kiedy wraca do domklu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety w szpitalu był zakaz odwiedzin, coby nie znosić za dużo zarazków, wkońcu to oddział pediatryczny i nawet noworodki tam leżały, a do tego jak wróciliśmy do domku to mieliśmy zalecenie od lekarza, żeby jeszcze przez parę dni nikogo nie zapraszać, także dziadkowie się baaaardzo stęsknili 😉
Kurcze co do tych ćwiczeń, to my w domu nie ćwiczyliśmy, niby widzę dużą poprawę u Emi i szczerze zastanawiam się czy dalej chodzić na rehabilitację...Najpierw musimy pójść na wizytę kontrolną do neurologa, zobaczymy co on nam powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze no nie mam zbytnio czasu na kompa, tyle roboty w domu ze hej!
wiecie dziisaj dostałam list z klubu Książek Disneya i tak sie zastanawiam czy sie zapisać książeczka i prezent dla dziecka co miesiąc. Michalindziorku ty chyba cos wcześniej pisałaś ze zapisana jesteś do tego klubu? sadzisz ze warto? dziewczyny tez cos takiego dostałyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica tak, ja jestem zapisana...
powiem ci że w pierwszej przesyłce jest fajny prezent bo jakiś tam plecaczek czy torba, zalezy co wybierzesz, to nam się przydało bo Adas to dostaje i ma torbe z Toy Story którą nosi do zerówki. poza tym te listy w kazdej paczce są adresowane do dziecka, i jak mu czytam to ma radochę ze Kubuś Puchatek do niego pisze 🙂 no i te książeczki fajne, ładnie ilustrowane, jak w bajce tej normalnej. ale w kolejnych przesyłkach te prezenty nie zawsze sa takie fajne, teraz dostaliśmy jakiś dziwny telefonik zabawkowy, zwykły plastikowy bez funkcji, który rozleciał się tego samego dnia. no ale 31zł płacę za każdą przesyłkę, chyba co 4 tyg jest, i jakoś tak oobiście nawet zadowolona jestem, może przez to że uwielbiam książki, chciałabym dzieci tym zarazić 😉 pewnie mam z tego większą radoche niż oni 🙂

a teraz wam się pochwalę ☺️
udało mi się zajrzeć porządnie w paszczę Sewkową i widać lewą dolną jedynkę 🤪
taka mała biała kropeczka o jakiej np LUSIA pisała..... ale musiała się na dniach pokazać bo jest wyraźnie widoczna a nie było jeszcze z dwa dni temu.
a jak długo potrwa zanim się przebije?
wstyd ze nie wiem ale cóż.... ☺️ hehe.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też to dostałam ale narazie się nie zapisywałam, bo w tej chwili mamy mały kryzys finansowy więc nie stać nas na dodatkowe wydatki. A tak to myślę, że to niezły pomysł ale dla troszkę większego dziecka, bo nasze pociechy nie będą miały jeszcze frajdy z takich dodatków jak plecaczki...Ale za parę miesięcy czemu nie 😉
Gratulacje dla Sewcia z okazji pierwszego ząbka 🤪 😘 U nas dalej cisza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO WLASNIE MichALINDZIORKU jA JUZ z tej diety jestem glupia
jedni mowia jedz wszystko , ze to tylko w Polsce jest cos takiego jak dieta karmiacej matki a w innnych krajach nie ma czegos takiego kobiety jedza wsio

ehh moja maruda zasnela po kapieli i co spal 10 min i teraz mi nawija kolo ucha
dluuuuuuuuuugo spał 😞
a meza wygonilam na kompa
bo chcialam miec chwile dla siebie
heheh to mam z Wojtusiem
ahhh ci mezczyzni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moim zdaniem jeśli dziecko nie reaguje brzuszkiem, skórą czy kupką to można jeść wszystko. Ja przynajmniej tak robie. Ale są produkty,których nie wolno ze względu na ryzyko chorób np. surowe mięso, kogel-mogel, ser pleśniowy i chyba wędzone ryby też. Ale nie jestem pewna ☺️

MONICA- ja też zamawiam książki z Kubusia i jestem bardzo zadowolona,ale szczerze mówiąc to dla Was jeszcze chyba za wcześnie. Poczekaj jeszcze jak Gabi będzie starsza.

Gratulację dla SEWCIA!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moja maruda zjadła na noc aż 120ml mleka modyfikowanego 🤪 Normalnie sukces! Zjadła dziś też cały mały słoiczek deserku i zupki. Dostała też 2 łyżeczki rybki z warzywami.
Kaszki nadal nie chce jeść 😲
Jeśli chodzi o odstawianie małej to jednak nie będę brać tabsów. Zastosuję metodę Edyty 😎
Rano mała ok 8ej dostanie butle, ok 10ej deserek, ok 12ej cycek, ok 14ej obiadek, ok 16ej cycek, ok 19 po kąpieli sztuczne, w nocy cycek na żądanie. Zobaczymy kilka dni na takim schemacie jak będzie i potem kolejne karmienie cyckiem zastąpimy butlą.
W sumie to i tak mam już dużo mniej pokarmu. Już nawet jak mała pije to cycki nie napełniają się w trakcie ssania tak jak było wcześniej. Poza tym mała maxymalnie 5 minut spędza przy cycku, a wypicie z butli 120ml zajmuje ok 15 min, więc podejrzewam,że bardzo mało wypija. Może właśnie dlatego tak kiepsko przybiera na wadze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelio to Haniutek ładnie zjada, może teraz jej waga skoczy do góry. ja od wczoraj znowu podaje gluten a od piątku zacznę podawać mięsko. A wy juz zaczynacie podawać polowe żółtka co drugi dzien? bo ja jeszcze nie zaczęłam bo tyle teraz nowości ze wszystko trzeba porozdzielać w czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My niestety ze względu na tą cholerną alergię jeszcze długo nie podamy żółtka jajka. Ale dzisiaj ruszyliśmy z marcheweczką, bo po ostatnich rewolucjach z kupką odstawiliśmy Sinlac, musieliśy odczekać parę dni i teraz możemy już prowadzać nowości. Emi zjadła tylko dwie łyżeczki, bo to dopiero początek, ale bardzo jej smakowało 😉
A mam pytanko: jak wprowadzacie nowości to podajecie je codziennie w coraz większych ilościach? I jak nic się nie dzieje po paru dniach to wprowadzacie coś innego? I do jakiej ilości spożytej nowości dochodzicie np. jak teraz podaję marchewkę to za ile mogę jej podać tyle ile zje? My dopiero zaczynamy, więc muszę się was poradzić jako bardziej doświadczonych mamusiek ☺️ 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez jadlam makrele wedzona i mlodemu nic 😉
gratulacje zebolka,a z przebijaniem sie to roznie ten jeden wylazl z dnia na dzien natomiast drugi musial troszke wiecej czasu sie pomeczyc bynajmniej u nas 😉
co do mowienia u dzieci to mozecie mi wierzyc lub nie ale ja gadalam juz pojedyncze slowa majac 6 miesiecy,a kiedy mialam 8 mowilam juz jak stara takze bylam w szoku jak mi to mama powiedziala moj m sie smieje ze tak mi zostalo bo teraz tez mi sie buzia nie zamyka hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...