Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 😉 ale się dzisiaj rozpisałyście że już nie dam rady tego wszystkiego teraz przeczytać.. może jutro się uda. My za to dzisiaj po wizycie u ortopedy i powiedział żebyśmy jeszcze nie sadzali małej bo ma słabe genetycznie kości i dać jej na to więcej czasu a tak po za tym wszystko idzie w dobrym kierunku. Na razie dawać jej jak najwięcej fory na akrobacje na leżąc i następna wizyta za 3 miesiące. A jutro wizyta u pediatry z wynikami krwi... Miłej nocki dziewczynki :* jutro może będę miała więcej czasu by posiedzieć przy komputerze i nadrobić zaległości ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Myślę że dam tyle ile będzie chciał zjeść. Do tej pory się nie zdarzało, żeby zjadł jakoś bardzo dużo, więc sądzę, że i teraz tak będzie. Pewnie spróbuję jutro, na dziś mam jeszcze przygotowany obiadek (który pewnie sama w końcu zjem 😮 ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiec tak co do tych pulpecikow 😉:
wlozylam do gara 2 ziemniaczki pokrojone w gruba kostke,i marchewke w talarki zalalam woda i dodalam troche bulionu warzywnego mam taki eko swietny dla dzieci ale niestety u nas go nie widzialam tylko nam ciotka ze szwecj przysyla,jak sie juz to zagotowalo do mieska z indyka dodalam troszke tez tej bio soli i uformowalam pulpeciki dodalam do tego wywaru i tak sie to razem gotowalo do miekkosci(mozna zamiast marchewki dac brokula albo co tam chcecie)no i sa dwie opcje ja podalam tak:wyjelam pulpeciki,odlalam wode i zmiksowalam ziemniaki z marchewka nalozylam ich potrzebna ilosc i rozgniotlam do tego widelcem pulpety ale mozecie np.zmiksowac miesko z marchewka i podac z ziemniaczkami wtedy jest to gladka papka bo w mojej wersji byly grudki mieska 😉
co do ilosci pulpecikow to ja zrobilam malenkie i dalam 4 szt jak zrobicie wieksze to mysle ze dw spokojnie mozna podac
smacznego mam nadzieje ze sie jasno wyrazalam jak nie to pytajcie bo troche to moze chaotycznie ale mam mlodego na rekach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam przepis na fajna zupke wiec sie z wami dziele
Pyszna zupka jarzynowa od 6 miesiąca:
skład:
pół marcheweczki, 1/4 pietruszki, 1/4 kalarepki, dwie łyżeczki zielonego groszku, jeden ziemniak, jeden mały buraczek czerwony, kilka gałązek koperku, dwie małe różyczki brokuła, oliwa z oliwek i kawałek mięska z indyka lub kurczaka (ja zawsze gotowałam wcześniej, żeby dziecko nie jadło wywaru z mięsa).

Przygotowanie:
Oczywiście tu się nie będę rozpisywać, ponieważ jest to dziecinnie proste. Wrzucamy wszystko oprócz mięska na gotującą wodę i gotujemy do miękkości. Pod koniec gotowania dodajemy mięsko ugotowane plus koperek, dolewamy oliwę z oliwek i miksujemy.

Często zamiast oliwy dodawałam łyżeczkę masełka śmietankowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i kolejny przepis
Jarzynowa z żółtkiem od 6 miesiąca

Składniki:
1/2 marchewki, pietruszki, selera, kalarepki, buraka, ziemniaka
Około 250 g chudego mięsa (np. filet z indyka)
5 łyżeczek błyskawicznej kaszki kukurydzianej lub kleiku ryżowego
łyżeczka masła
żółtko

Przygotowanie:
Obrane, umyte i pokrojone warzywa zalej wrzątkiem i gotuj pod przykryciem do miękkości (ok. 20-30 minut). Następnie przestudź i zmiksuj na papkę (możesz również przetrzeć przez sitko). Dodaj masło i połowę żółtka. W osobnym garnuszku ugotuj kawałek mięska, drobno posiekaj i dodaj do przygotowanej papki warzywnej. Ponownie zmiksuj. Dosyp kaszkę lub kleik (błyskawiczny, nie wymagający gotowania) i dokładnie wymieszaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamciu super przepiski 😜
ale tu nic nie pisze co z tym żółtkiem się robi....
ja gdzieś kiedyś słyszałam ze daje się surowe, i trochę mnie to przeraziło, dlatego tak dopytuje....
Sewciu jadł teraz ponocy i leży, chciałabym zeby zasnął, znowu pada u nas nie wiem czy wyjdziemy, bedzie pewnie marudzić. no i zastanawiam się czy z gondoli już nie zrezygnować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DANIA OD 5 M-CA(BUTLA) LUB OD 7 M-CA(PIERŚ)
Zupki robi się bardzo podobnie. Generalnie ugotować wszystko, zmiksować
razem, do ciepłego dodać tłuszcz(masło, oliwę lub olej sojowy), dodać
kleik(ryżowy lub kukurydziany) i wymieszać, przełożyć do słoiczków.
1.MARCHEWKA
- marchew (kilka małych lub 2-3 średnie)
- kleik ryżowy
-1 łyżeczka oliwy z oliwek lub masła
-woda
Ugotować obraną marchew w niewielkiej ilości wody, zmiksować lub przetrzeć przez sitko. Dodać kleik(tyle by uzyskać pożądaną konsystencję), wymieszać, podgrzać i dodać masło lub oliwę.
2.BROKUŁY
-kilka różyczek brokuła
-woda
- kleik ryżowy
Ugotować brokuły do miękkości, zmiksować(można dodać wodę z gotowania) i dodać kleik ryżowy.
3 ZUPKA JARZYNOWA 1 (podstawa)
-ziemniak
-marchewka
- pietruszka(kawałeczek)
- por
-seler(ostrożnie- może uczulać)
-masło lub oliwa z oliwek
-kleik ryżowy lub kukurydziany
Ugotować wyszorowany ziemniak w łupince, a osobno ugotować marchew, por wraz z selerem i pietruszką. Zmiksować jarzyny wraz z wodą z gotowania i obranym ziemniakiem, w razie potrzeby zagęścić kleikiem(niekoniecznie) dodać oliwę lub masło i podgrzać mieszając by składniki dobrze się połączyły.
4.ZUPA ZIEMNIACZANKA
- 2 ziemniaki
-2 szklanki wywaru z warzyw(por, marchew, pietruszka, seler)
Obrać ziemniaki, pokroić w kostkę i ugotować w wywarze z jarzyn. Zmiksować.
5.ZUPA BROKUŁOWA
-1 marchewka
-100gram brokuła
- 1 łyżeczka oliwy
- 1 łyżeczka kaszki ryżowej
Ugotować marchew marchew i brokuła(osobno z dodatkiem oliwy) zmiksować, dodać kaszkę, wymieszać.
6.MUS JABŁKOWY
- 1 duże słodko-kwaśne jabłko
- sok jabłkowy klarowny
- kleik ryżowy
Jabłko obrać, pokroić w kawałeczki, ugotować w niewielkiej ilości wody by zmiękły, zmiksować, dodać kleik ryżowy i sok klarowny do smaku.
7.ZUPKA JARZYNOWA Z BURACZKIEM
-1/2 buraka
-marchewka
-1/2 ziemniaka
-1/4 pietruszki
- 1łyżeczka masła(lub oliwa z oliwek)
- 2 łyżeczki kleiku ryżowego
Ugotować warzywa, zmiksować z dodatkiem wywaru z gotowania (ale nie z ziemniaka), podgrzać i dodać tłuszcz. Jeśli trzeba dodać kleik dla uzyskania odpowiedniej konsystencji.
8.ZUPA JARZYNOWA Z KALAFIOREM I BROKUŁEM
- marchew
- kalafior
- brokuł
- oliwa z oliwek
- kleik ryżowy
Gotujemy marchew, brokuła i kalafior. Miksujemy wraz z wodą z gotowania, dodajemy oliwę i w razie potrzeby zagęszczamy kleikiem ryżowym.
9)ZUPKA Z CUKINII
Ugotowałam na masełku 5 marchewek,1 ziemniaczka i pod koniec gotowania
dodalam kilka plasterkow cukinii.Na koniec kasze jaglana i na malym ogniu
gotowałam Az napecznieje.W innym garneczku gotowałam piers z indyka
(kawałeczek) razem z natka selera i pietruszki oraz porem.Nastepnie zmieliłam
warzywka i włożyłam do sloiczko czesc zupki a do pozostałej czesci dodalam
miesko i zmiksowałam i tym sposobem mialam 2 rodzaje zupek za jedzym
razem,miesna i bezmiesna
Cukinia jest polecana od 5 miesiaca,bardzo zdrowa i smaczna,nadaje słodkawego
smaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PRZECIERY OWOCOWE


1. 1. Kisiel żurawinowy (piersią od 7 m-ca, butelką od 5 m-ca)
Skład: 100 g żurawin, 20 g cukru, 10 g mąki ziemniaczanej, 200 ml wody.
Przepis : żurawiny po umyciu rozgniatamy i wrzucamy do gotującej się wody wraz z cukrem. Po krótkim czasie gotowania przecieramy przez plastikowe sitko. Mąkę ziemniaczaną rozprowadzamy w niewielkiej ilości zimnej wody. Powoli mieszając wlewamy do gotującej się wody. Gotujemy.


2. Przecier z malin (piersią od 6 m-ca, butelką od 5 m-ca)
Skład : ½ szklanki malin, 2 łyżki kleiku ryżowego
Przepis: miękkie dojrzałe owoce płuczemy wrzątkiem. Przecieramy maliny i dodajemy kleik ryżowy delikatnie mieszając.


1. 3. Przecier z czarnych jagód (piersią od 6 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: 200 g czarnych jagód, 3-4 łyżeczki przegotowanej wody (20ml).
Przepis: jagody myjemy ,płuczemy następnie sparzamy wrzątkiem. Owoce ścieramy na miazgę, dodajemy wodę, mieszamy i przecieramy przez sito.


2. 4. Przecier z jabłek (piersią od 7 m-ca, butelką od 6 m-ca)
Skład: 100 g jabłek (słodkie i soczyste) , ½ łyżeczki cukru, 2 łyżeczki wody.
Przepis: jabłka myjemy i obieramy oraz ścieramy na tarce. Mieszamy z przegotowaną wodą oraz cukrem. Jest to wspaniałe danie deserowe.


5. Puree z jabłka i gruszki (piersią od 7 m-ca, butelką od 7 m-ca)
Skład: 1/3 jabłka, ½ miękkiej gruszki, 2 łyżki przegotowanej wody.
Przepis: owoce płuczemy, obieramy ze skórki, kroimy na cienkie plasterki. Wkładamy do rondelka i dusimy na wolnym ogniu w 2 łyżkach wody przez 10 min. Po rozgotowaniu owoce rozcieramy i miksujemy. Wspaniałe jako deser – dodatek do biszkopta lub kaszy manny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamciahehe 🙂
wklejaj, wklejaj...
no ja właśnie gdzies słyszałam...
sama bym nie tknęła takiego....

coś nie spanie w głowie temu maurudzie mojemu.... 😉

dziś juz na pewno kominiaz będzie.....

i ja w ogole troszkę się z Małeżem pokłóciłam.
o szkołe.
i o gg....
bo go strasznie gnębi jak ja przy nim pisze z kimś anie daj boze z kolegą jakimś....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak to znalazlam na necie 😉
moj kiedys byl taki zazdrosny teraz jakby mniej moze dlatego ze teraz siedze w domu 🤪 🤪hehehe,zadyma byla o fotka pl az musialam usunac konto nawet mnie kiedys sprawdzal(na poczatku znajomosci)zalozyl sobie konto z innymi danymi i pisal ze jest mna zainteresowany i takie tam i czekal co odpisze ale sie zdziwil bo ja zaraz ze mam faceta i nie jestem zainteresowana itd..pozniej zalapalam ze to on i fasktycznie sie przyznal ,gamon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć!
MICHALINDZIORKU- przygotowałaś się na odwiedziny kominiarza? 🤪 😁
Nie dziwie się,że mąż zazdrosny o gg. W końcu jesteś młoda,piękna i do szkoły chodzisz gdzie nowych ludzi poznajesz 😎

KAMA- przepisy świetne!

EDYTKA- Emi przepięknie wyglądała! I właśnie miałam pytać czy "kukuryku" obcieliście. Nie wiem czy Wam pisałam, ale moja Hania ma 2 pejsy nad uszami (takie jak żydek 😉): długie i kręcone. Chowam jej to za uszami i wygląda prześmiesznie. Ostatnio stwierdziłam,że jej obetnę to mój mąż powiedzxiał,że zabrania 😮

Moja Hania znów często budziła się w nocy 🤢 A teraz jest po śniadanku: 40 ml kaszki i 10 ml deserka (żeby nie wyczuła tej nieszczęsnej kaszki:ohmy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehehe 😁
faceci 😁
mój teraz już nie jest taki zazdrosny, kiedyś był zazdrosny chorobliwie.
potrafił przyjechać na moje korepetycje do matury, brałam z biologii u znajomej nauczycielki, i perfidnie jak mu podałam adres to wszedł do mieszkania i sprawdzał czy jest tak jak utrzymuje 😁
ale to chyba był ostatni jego wybryk bo nieźle mu dałam za to popalić....
teraz on ma swoje Nk i Fotkę, ja nie znam jego hasła (tzn nie chce znać, pewnie bez problemu bym uzyskała) a on moich haseł 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KAMA- nieźle Cię podszedł 🤪 Cwaniaczek 😎

U mnie mąka kukurydziana jest w sklepie (ja mam stokrotkę) na dziale ze zdrową żywnością. A co do tych bułeczek to są naprawdę super i szybko się robi, ale ja muszę robić z połowy porcji bo od razu wszystkie zjadam ☺️Nie mogę się oprzeć.... ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ann no to teraz masz misje hehe trzymam kciuki za Stasia 😁

Michalindziorku, komplecik bardzo ładny

Kama dzięki za przepisy, skopiowałam sobie:P

Edytko, Emi wygląda jak cukiereczek, no śliczniutka jak mama. A co do kupy to lepiej ze przed wyjsciem a nie na mszy 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...