Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
My jeszcze w polsce, dopiero w czwartek chyba bedziemy wracac.

Nie wiecie, moze, ktore obiadki zawieraja alergeny?Wiem, ze marchew i pasternak ale reszta??
Na niemieckich obiadkach pisze a na polskich juz niestety nie i nie wiem co podawac malej bo zaraz jej sie polikasy babraja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe, ja dzisiaj tez coś zapytałam Franka a on do mnie że nee 😁
Kurcze, idę za ciosem, bo jedzonko Franka narobiło mi smaka i robię rybę po grcku - ze 100 lat juz jej nie jadła, a później mam w planie naleśniki 🙂
Dałąm dzisiaj Franiowi z gerbera rybkę i bardzo mu smakowało, wogóle miało to jedzonko fajny aromat, i jak spróbowałąm to naprawde pycha - taka ala rybka po grecku 🙃 😁
A my dzisiaj chyba jednak odpuscimy sobie spacerek, niby ciepło, ale taka pogoda to wylęgarnia zarazków, więc trochę się boję, poza tym mam mnustwo roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olusia, możesz próbować na początek z marchewką, dynią, ziemniakiem, jabłuszkiem i gruszką, a z ew. dodatków wypełniających najbardziej neutralny jest ryż (kukurydza może już uczulać). Oczywiście zdarzają się też alergie na te powyższe ale rzadko. Gerber ma trochę jednoskładnikowych słoiczków, tam też są też o ile pamiętam brokuły i banan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też zaraz na spacer się wybieram. Czekam tylko aż starszak zje W KOŃCU obiad i kurwica mnie terepie, bo on mógłby siedzieć przed talerzem i pół dnia 😠 Dziecko niejadek to jest istna masakra.
Hania nie jest lepsza. Jak do tej pory zjadła: 40 ml kaszki, 60ml mleczka i deserek. Ręce opadają. Mam nadzieję,że z obiadkiem pójdzie lepiej.
IRKA- ja też już coraz bardziej nerwowa się robię 😲

ELLIE- a sinlac może być robiony na mleku? Bo w schemacie jest: 4 posiłki mleczne, obiadek i deserek.

KAMA- jeśli nie będziesz dawać mleka a uczulenie będzie się zmniejszać to może być winne rzeczywiście mleko. Ja daję bebilon. Jako pierwsze kupiłam gerbera ale małej nie smakowało.

OLUSIA- najlepiej dawaj małej tylko jednoskładnikowe słoiczki i to z tych warzyw i owoców po których nie miała uczulenia, bo w sumie wszystko może być alergenem.

LUSIU- Hania też jadła ten obiadek z rybką i bardzo jej smakowało. I przez cały dzień tą rybę było od niej czuć 🙃

Moja rehabilitantka nie będzie z nas zadowolona bo pomimo zakazów Hania w raczkowaniu robi się coraz lepsza 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Słonka 🙂
dziękuje wam za miłe słowa...
dziś na zajęciach (8-16) socjologie i psychologie społeczną zaliczałam.
kolejnym razem się okaze co i jak...
czekam na gg tego kolegę co jest chory... chciałabym mu pomóc zaliczyć ten semestr bo bardzo się podłamał i odpuscił... nie dziwie mu się... ale spróbuje...
a po powrocie zastałam upieczonego kurczaka i rosół ☺️
i Małż mi to ugrzał 🤔 i podał do stołu 🤔
tak mi się miło zrobiło... ☺️
ciekawe czy to tak bezinteresownie....

zaraz mój brat przyjdzie z dziewczyna do Misi....
ehhh... a mnie tak plecy znowu bolą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a mi się dziewczyny pierwszy raz trafiło na taki "luksus" w domu...
zawsze ja mu gotuje, odgrzewam, podaje do stołu,bo jak np coś mu w mikrofali odgrzewałam to nie wyciagnął nawet sam z mikrofali...
a teraz wam powiem co dzisiaj Sewciu zrobił.... 😮
zawsze jak kładłam go żeby pełzał po tapczanie, to siedziałam tak z brzegu i moje nogi zagradzały mu drogę w stronę krawędzi... aleod kilku dni właził mi na te nogi i miałam problem zeby go utrzymać.
a dziś w łóżeczku skubaniec jeden stał na czworaka, podpełz jakoś tak do szczebelek, dał rączki na barierke, tzn tą poręcz... kurde uciekło mi słowo, wiecie o co mi chodzi mam nadzieję... i stał tak na czworaka i trzymał się tego łóżeczka... 🤔
jutro opuszczamy je poziom niżej.
ehhh biore się za prace z angielskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉 u nas Kinga też się coraz bardziej ruchliwa i zaradna robi aż idzie się wiele przy tym uśmiać dlatego teraz najbezpieczniej mi rozłożyć koc z zabawkami na podłodze i niech szaleje 🙃 jutro mamy kolejną wizytę kontrolną u ortopedy i jazdy a ranki ostatnio spędzam u rodziców na dole pilnując babci to ostatnio u mnie jeszcze kruchej się zrobiło z czasem ale i do tego trzeba będzie jakoś przywyknąć. Biorę się teraz za robienie testów bo KINGA JUŻ NA SZCZĘŚCIE SMACZNIE ŚPI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindzior, no to Sewciu już nieźle sobie poczynia z poruszaniem się 🙂 chyba rzeczywiście musicie obniżyć materac w łóżeczku bo niedługo Wam wyskoczy 🤪 Mam nadzieję że w szkole wszystko zaliczone 😘 No a mężuś się postarał 🙂
Amelko,nie mam pojęcia czy można robić sinlac z mlekiem 🥴 Jak mi się skończy to opakowanie to spróbuję podawać kleik ryżowy na nutramigenie albo kaszkę ryżową. Ostatnio mały nie chciał tego pić ale może mu się odmieni 😉
Wkurzyłam się dzisiaj bo chciałam kupić warzywa na obiadki w sklepie organic. Zajezdżamy do centrum handlowego a tam zamiast organicu, FLO otworzyli 😮 chyba im nie szły te eko produkty. No i skończyło się na tym że musiałam kupić gotowe słoiczki bo warzyw w markecie kupować małemu nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Ja Lence kupuje w warzywniaku koło nas i jak na razie jej nic nie wyskoczyło myślę że jest dobrze i dalej mogę powoli wprowadzać więcej warzyw, myślę o brokułach, kalafiorze, burakach. Nie wiem jeszcze jakie warzywa wprowadzić jej do menu. Do tej pory wprowadziłam już ziemniaki, marchewkę, groszek zielony, seler, pietruszkę, szpinak. A z owoców to jabłuszko surowe i w deserku banan, brzoskwinia, jabłko.
Co do okresu to ja jeszcze nie dostałam tylko że ja miałam zastrzyk zrobiony i już miesiąc temu przestał działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello,ja dziś idę na fuchę do sąsiadki robić jej włosy 🙂
jakie jaja na tych wczorajszych naukach,siedzimy sobie w kościele ksiądz już powoli zaczyna,a tu wchodzi spóźniony mój były ze swoja jak był ze mną to mówił ze to niby była ale później go złapałam ze na dwa fronty leciał i go odprawiłam hehe,no i mój Krzysiek zrobił sie aż bordowy 😁 i mówi jeszcze tego pajaca tu brakuje mi się tak śmiać chciało bo minę miał bezcenna hehe,swoja droga co za zbieg okoliczności hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂

Michalindziorku - kurcze, ładnie Sewciu odstawia numery mamuśce, hehe, teraz to nie można go już spuścić z oczu!! Dobry pomysł ze szczebelkami - bezpieczeństwo ponad wszystko!!

Kama - rzeczywiście, dziwny zbieg okoliczności 😎

Ja musze popracowac nad moim gagatkiem, bo poprzestawiało nam się towarzystwo bardzo....jak wstaje 8.30 - 9.00, i ucina sobie drzemki średnio co 3-4 godziny, to wydawać by się mogło, że ostatnia ok. 19 powinna być właśnie tą ostatnią, ale niestety nie jest, a jak już to bardzo rzadko, i Franek koło 21-22 budzi sie i ma gdzies spanie. Wczoraj i przedwczoraj barowaliśmy się z nim do 1 w nocy. Byłam padnięta jak nie wiem. Kwękał, więc idę zrobic mu jeszcze mleko, przychodze, a młody śpi u tatusia na rączkach, aż zwisło mu wszystko , i rączki i główka 🙂
Więc dzisiaj muszę zrobic tak, że ostatnia drzemka będzie 21-22.

Dziewczyny, oglądałąm dzisiaj w DDTVN o tym chlopczyku co połknął granulki do udrożniania rur. Tak się zryczałam jak nie wiem 😞 Taka tragedia spotkała ta rodzine 😞 Taki śliczny i kochany chłopczyk, szkoda mi go bardzo, od razu wczułam się w rolę tej matki, jak musi cierpieć.
Mam nadzieje, że ja zawsze będe miała na tyle świeży umysł, aby móc zapobiegac pewnym historiom!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Kobietki....
no muszę wam to udokumentowaćna fot ale mam kilka tylko niewyraźne.
no muszę obniżyć bo On nogi prostuje jak tylko lepiej się zaprze a wtedy logiczne niby nie ustanie sam całkiem ale do czasu, wolę nie ryzykować.
ja wstałam z potwornym bólem głowy...
nie wiem czemu....
A mi Sewciu wstał o 6:30 jeść (od 21) poleżał, "pospiewał" mi i zasnął.
Lusiu a ja nie słyszałam o tym 🤔 szok... 😞 też bym się poryczała....zawsze takie coś przezywam...
Kama hehehe no faktycznie zbieg okolicznosci...
kurwa mac kominiarz chodzi dzis!!!! a ja w piuzamie i syf w domu! dzizas....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Michalindziorku - Franczesko uwielbia wozić się po całej chałupie wózkiem, i najlepiej jak wpada się na jakies przeszkody i dodatkowo wydobywa się z siebie jakis dzwięk hehe. Siedzi sobie wtedy oczywiscie, rączkami trzyma się poreczy i wiatr we włosach 😁 I widzę po nim, co wyprawia, jak się przechyla na boki, jak do przodu wygląda, niewiele brakuje żeby wypadł z wózka, a co dopiero Sewciu jak jest już na takim etapie... 🙂
Dawaj fotki 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eh, ja to z wygody wolę babcine, bawełniane ubrania 😉 więc ten, kto ma śmałość mnie zaskoczyć nie nacieszy swoich oczu 🙂

Powiedzcie mi dziewczyny które mają już okres? Jak u was wygląda bolesność? Bo ja przed ciążą początki miałam okropne, a teraz wogóle nie wiem ze mam okres. Wczoraj poczułam troche, ale było to tak minimalne, ze nawet nie biorę tego pod uwage.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...