Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc mamusie 😉

Amelko Ja niestety wciaz mam tajkie noce jak ty dzis non stop cycek, cycek no i tez dawalam modyfika i co raz zje 30 raz 40 ml ehhh wiec co poltorej godziny w nocy sa pobudki sama juz pozniej nie wiem czy on je czy tylko ciumka, a ile razy mnie walnie w cycka bo sie domaga ehh mowie wam rano sie z tego smieje, ale czasem w nocy to juz nie wiem co robic szkoda, ze kolejny smoczek ktgory zostal kupiony jest beeee 🥴
nei wiem jak to bedzie jak wroce do pracy
a Ty Amelko bedziesz wychodzila godzine wczesniej czy jak sobie rozbijesz ta godzina przerwe Ja wciaz nie moge sie zdecydowac jak to bedzie (zreszta teraz ne wiem jak to bedzie czy nie bede wychodzila i zla do malego do niani go nakarmic, bo jak juz wiele razy pisalam chce go karmic do 1 szczepienia 😞 a kiedy ono bedzie kto to wie wrrrrr
jesli chodzi o jedzenie czy spanie to u nas nkie wyglada ;O najlepiej sie moze nie wypowiem zreszta poki co maly jest tyloko na cycku od czasu do czasu daje mu jakis owoc badz kaszke ktora na noc i tal nioc nie daje bo sie budzi tak samo czesto , a kup po nich 2-3 dni nie ma 😠


Kama gratuluje nocki 🙂 heheh oby takich chrapiacych bylo jak najwiecej 😜 a moze u twojego brata w pokoju tak dobrze sie wam spi to pomyslcie o zamianie z bratem 😜 na pokoje

Izunia Ja nie bede komentowala twoich rodzicow bo brak mi slow, a jak jakies sa to tylko musialabym klnąć **********************'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jeszcze na diecie nie jestem tylko stwierdziłam,że odstawię już pieczywo. A dzisiaj będę też robić czekoladowe muffinki 😉 Właśnie dostałam przepis od siostry. Ponoć są wyśmienite.

A jeśli chodzi o jedzenie to moja Hania ok 8ej zjadła 40ml sztucznego, ok 10ej mały słoiczek deserku, ok 12ej 90ml sztucznego. O 14ej będzie mały słoiczek obiadku. Czyli zjada połowę z tego co w schemacie. Dzisiaj pierwszy raz nie dałam jej cycka w południe i tak jak się spodziewałam cycki flaki, nawet mleko szczególnie nie napłynęło.
LUSIU- jeśli mogę się wtrącić do Twojego schematu to mięsko codziennie powinien Franiu dostawać i porównując do przykładowego schematu to jeszcze jedną porcję mleka powinien dostać.
Ja od przyszłego tygodnia zaczynam dodawać jeszcze żółtko. No i od 7ego miesiąca dzieci powinny dostawać kaszkę 1 x dziennie albo deser mleczno-owocowy. Moja kaszki nie lubi,więc chyba będą desery 🤔
I wiecie co dostałam od koleżanki kaszkę zdrowy brzuszek 8 zbóż i niby jest po 6 miesiącu,ale ze względu na gluten nie wiem czy dawać.
Czy któraś mamuśka daje taką kaszkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JUSTI- wierze Ci,że musisz się strasznie stresować. Jeszcze dodatkowo to,że wkrótce do pracy wracasz na pewno Cię dodatkowo martwi jak to będzie z jedzeniem małego. Ja też tak miałam jak mała nie chciała jeść z butli. Może nasze dzieciaczki tak się domagają ciągle cycka w nocy bo mało w dzień zjadają? 🤔Sama już nie wiem.
A z pracy zamierzam wychodzić godzinę wcześniej. I nie pisałam Wam,że mamy potencjalną nianie. Jest to pani (ok 40 lat),która w swoim domu opiekuje się dwójką dwuletnich chłopców (jednym jest syn koleżanki i ona mi poleciła tą nianie). Pomaga jej matka. Mają caly pokój dla dzieci: łóżeczka, krzesełka do karmienia, zabawki itd. Taki mini żłobek. W przyszłym tygodniu muszę podjechać (2 km 🙂) by wszystko obejrzeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama no pozazdrościć ci takiej nocki, u nas stałe nocne pobudki na cycka a zanim złapie mocny sen to nawet z 5 razy muszę lecieć z cyckiem bo sie co chwila budzi jak mnie nie ma.

Amelko to ja juz sama nie wiem co z tym mięsem bo wszędzie co czytam to jest napisane ze 2 razy w tygodniu dawać miesko lub rybke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - od pediatry dostałam taki schemat na kartce, i tam jest, ze 1-2 razy tyg mięcho, więc tak daję. Co do mleka, to mały je co 3-4 godziny, i pediatra mi mówiła, ze jak Franek nie chce mleka, to pozwolic mu na opuszczenie posiłku. Ale w tej chwili to je ładnie wiec nie zdaza sie raczej tak, ze nie chce mleka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co małemu ewidentnie służy pokój mojego brata, znowu smacznie śpi i zasnął nawet nie wiem kiedy 🙂szkoda ze jest mniejszy od naszego bo od razu bym się przeniosła 🙂wogole to najlepiej by nam było gdybyśmy mieli te dwa pokoje tylko dla siebie 😉hehehe o niczym bardziej nie marze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiadomo,że schemat to schemat a apetyt dziecka to co innego 😉 Ja też małej nie zamierzam na siłe tuczyć! Wystarczy,że mama musi walczyć z kilogramami 😉
LUSIU- zrozumiałam z tego co pisałaś,że 3 razy dziennie Franio dostaje mleko ☺️
Moja małą właśnie wsunęła ok 70ml zupki i troszkę soczku- standardzik. Teraz szybki spacer bo będziemy mieć odwiedziny rodzinki (nieplanowane:ohmy 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko, przejrzałam ten schemat...tak się zastanawiam czy sinlac który podaję na noc mogę zaliczyć na poczet tej kaszki, czy to bardziej chodzi o to żeby podać dziecku jakiś produkt mleczny. U nas troszkę problem jest z tego typu posiłkami bo Tymek nie chce pić Nutramigenu ani kaszki zrobionej na tym mleku 🥴 no a sinlac rozrabia się z wodą.

Dziewczyny jak myślicie, czy żółtko jaja przepiórczego też powinno dzielić się na pół tak jak kurze? Bo ono jest takie malutkie i już sama nie wiem 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej...
troszeczkę was doczytałam...
dziś zajęcia. trochę odetchnęłam od obowiązków domowych ale zmęczona jestem...
zaliczyłam jeden przedmiot, Państwo i Prawo, dostałam Bdb na koniec.
napisałam z Prawa Cywilnego, okaze się jak...
jutro z psychologii napisze.
bedzie ok.
tak Apropo dowiedziałam się że kolega rok starszy ode mnie ma raka watroby 🤨
Mam takie marzenie żeby studia zrobić... ☺️
ale bym była szczęśliwa....
ale widzicie... Małż mi łaskę robi ze mnie "puszcza" do szkoły... jakby to jakaś taka fanaberia była...
jak mi wystarczy samozaparcia i siły to zrobie te wyższe. oby mi nie zabrakło motywacji.
teraz chyba coś zjem (Sewciu chyba tego w swoim planie nie przewiduje a Małż w sklepie) ale ok..... bo mnie te plecy bolą chyba dlatego że mi żołądek kręgi pomału trawi....
Izunia buziolki tak w ogole 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha, Amelko a jeśli chodzi o nasz jadłospis to wygląda to mniej więcej tak: cyc na żądanie 😉 pierwszy raz ok 8-9, ok 12ej (po pierwszej drzemce a przed spacerkiem) obiadek (mały słoiczek lub połowa dużego).Czasami jest cyc do popicia. Po spacerku jest picie: cyc lub herbatka lub soczek (ok 100 ml). Później mamy cyc i owoce (słoiczek lub daję zwykły owoc- starte jabłko lub w siateczce). Na kolację sinlac i cyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
My dzisiaj zaliczyliśmy kolędę i mamy z głowy.
Co do dziennego jedzonka to ja Lence zapodaje cycolka rano potem miedzy 11 a 12 jest jabłuszko i cycek na żądanie około 14 a 15 jest obiadek gotowany przeważnie i cycloek na żądanie przed spaniem około 20 kaszkę i cycolek na żądanie i w nocy raz lub góra dwa razy cycolek. Mam nadzieje że Lenka jest syta bo się nie upomina o nic więcej, nieraz jest tak że nie chce cycolka to ja mam później kłopot bo cycolki bolą i twarde są, do tej pory jakoś się mi udawało żeby Lenka je rozładowała chociaż na chwilkę pociągnie i już ulga jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
A moj misiej sie robi taki marudny ze nie idzie z nim wytrzymac,wlasnie go sprzedalam na 15 min mamie,niech go troche pobawi 😉 😉
Ja tez slyszalam zeby dawac 2 razy w tyg miesko i tak daje,juz zglupiec mozna od tego wszystkiego,raz pisza tak,a raz tak....
A u nas wyglada jedzenie tak rano 80 ml mleka wiecej niechce,pozniej za 3 godzok 11 180 ml kaszki,o 14 obiadek czasem mleczko jak sie nie naje,17 mleko 180 i miedzyczasie deserek no i po 20 a czasem szybciej 180 kaszki,no i w nocy o ile sie obudzi to 100-120 mleka...
Nie napisze wam juz nic wiecej bo musze uciekac,ehhh gdzie te czasy jak sie tu non stop siedzialo.... ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamuśki 😉 a u nas mniej więcej wygląda następująco: 7.30 mleko ok 90ml, 9.30 deserek, 11.00 120ml mleka lub koło 12.00 120ml kaszki owocowej, ok. 15.30 9060ml mleka, 17.00 obiadek z mięskiem/rybką/zupka, 19.45 150ml kleik ryżowy/kukurydziany w nocy przeważnie minimum jedna pobudka między 2.00 a 4.00 idzie nie więcej jak120ml mleka.
Ja dzisiaj miałam jazdy z innym instruktorem tym razem facetem i powiem wam że jednak o wiele bardziej mi się podobało bo więcej można się było od niego dowiedzieć i nauczyć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
też mi się wydawało że całe ale chciałam poznać Waszą opinię 🙂 ja daję przepiórcze ze względu na tą skazę białkową. Póki co muszę jeszcze na nią uważać..chociaż sama diety już tak nie pilnuję 😉 jajo (a raczej żółtko) dodajemy ugotowane najlepiej do obiadku.
Michalindzior, ja do niedawna uważałam że choroba nowotworowa jest gdzieś koło mnie...ludzie chorują i umierają ale nie dotykało to bezpośrednio mnie...do momentu gdy dowiedziałam się z tą ręką...całe szczęście że wyszedł niezłośliwy, ale nowotwór to nowotwór. Teraz już wszystko może się zdarzyć. Staram się jednak być dobrej myśli. Od tamtej pory jednak już nie czuję się "nietylkalna" dla tego intruza 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...