Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ellie - mój kuzyn zmarł na raka dzień po swoich 19 urodzinach, i od tamtej pory przez dłuższy czas miałam obseję, że ja też jestem chora....caly czas macałam piersi i wyczuwałąm guze, ale moja mama nie, więc pewnie był to wytwór mojej wyobraźni spowodowany strachem.
Teraz tez się boje, chcę być zdrowa i życ dla mojego dziecka, nie wyobrażam sobie, żeby mogło mu mnie zabraknąć 😞 😞

Kama - u mnie ostatnio to normalka, że on spi w innym pokoju...ale chociaż się wysypiamy 😉
Wogóle zauważyłąm że dużo dziewczyn z forum (nie mam na myśli lipcóweczek 🙂) przezywa kryzys w związku , szkoda że tak sie dzieje 😞 Niby norodziny dziecka to wspaniały czas, a jednak dzieje się w związku z tym wiele niedobrego 😞 Mam nadzieję, że wszystko ułoży się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja zauważyłam ze takie kryzysy w związku od momentu pojawienia się dziecka do bardzo czeste zjawisko... kiedyś nawet znajomy mi to potwierdził....
to chyba taki natłok obowiązków, taka diametralna zmiana w zyciu wpływa jakoś na chłopów... dla nas to naturalne, jesteśmy w ciąży, rodzi się dziecko,zajmujemy się nim... a facet jakoś inaczej na to patrzy...
mój też ostatnio ma "post"... 😉
Ja z chorobą nowotworową nigdy niemiałam do czynienia... dlatego jestem w szoku... daje to do myślenia.

no i trzy razy wkleiłam to samo 😮... dobra... idę... położyć wszystkich... może zajrzę jeszcze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wyobraźcie sobie,że przyjechała do mnie kuzynka męża z córką i swoim mężem. I to jeszcze jak mój mąż musiał wyjechać. I siedzieli do 20.30. Wkurwiłam się na maxa. Hania kąpana jest ok 19ej i po kolacji idzie spać, a Ci siedzieli i siedzieli 😠Głupio było mi powiedzieć,że idę wykąpać malutką 🥴 Gdyby mąż był w domu to by z nimi siedział,a ja bym małą wykąpała i położyła.
I ani im przez myśl nie przeszło żeby zapytać o której mała idzie spać 😠

Zdziwiłyście mnie z tym mięsem,że 2 razy w tygodniu 😲 Poszperałam,więc jeszcze w necie i wszędzie jest,że codziennie 😮 Chodzi o to żeby żelazo dziecku dostarczyć.

ELLIE- a z tą kaszką to też chodzi o żelazo, a sinlac jest w nie wzbogacony? Hania za nic w świecie nie chce kaszki 🤔, no ale ona w syropku dostaje żelazo 😉

MICHALINDZIORKU- ambitna i zdolna bestia z Ciebie i na pewno osiągniesz to o czym marzysz!Z całego serca Ci tego życzę! Jesteś naprawdę niesamowita.

LUSIU- jeśli chodzi o tego chłopca z tatą.....Mój mąż jak się synek urodził to jakoś specjalnie nie garnął się do tego by z nim na spacer wyjść , bawić itd. Ale jak synek był już starszy to złapali zjebisty kontakt i teraz są kumplami, którzy razem jeżdżą na wycieczki, grają w piłkę czy na sanki na górkę idą szaleć.
Dobrze napisała Michalindziorka,że niektórzy faceci potrzebują więcej czasu by poczuć instynkt. My mamy to we krwi.
A jeśli chodzi o kłótnie małżeńskie to z mojego doświadczenia mogę powiedzieć,że po drugim dziecku już nie zdarzają się tak często 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko wrrr jak Ja lubie takie wizyty 😠
cholera przeciez maja jak piszesz córke to co nie wiedzA (nie pamietaja) ze niemowlaki chodza wczesnie spac . . .. . . . kajzerki musza byc pyszne moze kiedys je zrobie
z tego co piszesz to juz po malu zegnasz sie z karmieniem Hani piersia
i super,ze znalazlas nianie uwazam,ze to lepsze niz żlobek przynajmniej do ukonczenia roczku
Ja nei iwem ale poki co mam mleka , a mam
jeszcze po tych ostatnim karmi jest go coraz wiecej oj na mnie dziala strasznie do piwko
wciaz mysle czy nie pomrozic mleka i dawac malego w razie gdyby jak bede w pracy moje ;| sama nie wiem ale podejrzewam,ze jak przez 8h nie bede karmila to mleko mi szybko zniknie


a my dziś małego chusteczkowalismy, bo kuzwa jakas awaria jest i kaloryfery grzeja jakby chcialy,a nie mogly i jest troszke zimno w domku
no i nie ma cieplej wody 😞 w poniedzialek zadzwonie do ADM co to za awaria i kiedy w koncu ją naprawią

Michalindziorku ehh niesprawiedliwe jest to zycie ( zdrowie)
zycze ci wytrwalosci i dazenia do celu 😉 w edukacji
Ja mam urlop dziekański wlasciwie tylko na obrone studiów bo nie mam jak przy moim bąblu pisac . . . .

a propo Edytko jak tam twoja praca ??? PISZE SIE ??

uciekam spac ☺️ 😉 😉 😉 dobranoc mamusie i lipcowe pociechy 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - tez tak myślę, że dopiero złapią kontakt - sam R tez tak mówi. Ale nie zamierzam próbować przy drugim dziecku, czy sa kłótnie czy nie 😉
A tak poza tym to okres mi się spóźnia 😮 😲 😠 Poczekam do poniedziałku....
Tak sobie myslę, że moja mama mnie urodziła jak miała tyle lat co ja (ale był juz na świecie mój brat), ale za to zaszła ze mną w ciąże włąsnie jak mój brat był w wieku Franka. Oby u mnie nie potwierdziło się 😲 😲 😲 Nie wiem kuźwa co zrobilabym gdybym znów była w ciąży....ale uwieżcie mi, nie chce mieć drugie dzieko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A co do tego mięsa, to musze tez poszperac i zapytam pediatry...
I współczuje ci takich odwiedzin. Wiem co to znaczy, bo mam taką koleżankę, i jak ja pracowałam a ona nie, to nie rozumiała że idę na 5 rano do pracy, siedziałaby ile mogła, a jak przyjechał po nią mąż, to miała pretensje, bo ona jeszcze by posiedziała, a ja na pysk padałam juz.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa propo okresu
mamusie karmiace piersia
czy wy juz mialyscie wszytskie okres ??
Ellie, Kama kojarze,ze tak,a reszta ??
u mnie jeszcze nic sie nie zapowiada

Lusiu wierze ci ,ze niechcesz drugiego dziecka
bo Ja na tą chwile tez nie chce póki co
tak sie w tym moim Szkrabie zakochalam,ze najpierw musze sie nim nacieszyc 😉
Ale sie nie zarzekam, bo chce miec drugie dziecko,ale nie teraz 😉
i kto wie czy i tobie sie z czasem nie odmieni i nie zapragniesz miec drugiego Frania 😜 a moze Franie 😆
hi hi hi i teraz mi sie przypomnialo jak lekarze u ciebie nie byli na 100% pewni czy to Franiu czy Frania siedzi u ciebie w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
No tak, takie wizyty są słodkie 🙂 Ja się już nauczyłam z miłym uśmiechem mówić "to Wy się teraz trochę sami sobą pozajmujcie, bo ja muszę teraz:" i tu wyliczanka w zależności od okoliczności. Na ogół goście się wtedy żegnają, ale są i tacy którzy mówią, że nie ma sprawy, żeby się nimi nie przejmować i siedzą dalej sami 😉
U nas z jedzeniem na razie dziwnie, bo strajk głodowy w toku. Stasiek nie je żadnych stałych posiłków oprócz tego co mu spadnie z naszego talerza oraz chrupów kukurydzianych, za to cycunio jest na topie. Ale nigdy jeszcze nie jadł tyle co pisałyście, kaszki to max 60ml.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie! U nas znowu nocka przerywana ciągłym karmieniem 😮 Chyba 4-5 razy.
Zawsze małą nad ranem biorę do nas do łóżka (uwielbiam się do niej przytulać 🙂) i od jakiegoś czasu budzi mnie ciągnięciem za włosy 🙃

ANN- oj Stasiu szkoli rodziców 🤪 Cwaniaczek strajk głodowy urządził 😎 Ale w sumie Ann młody jeszcze 6 miesięcy (jeszcze 4 dni chyba zostały)nie skończył, a według schematu cyc w zupełności powinien mu wystarczyć 🙂 Może potrzebuje więcej czasu na nowości.

No i moja Hania znowu ma katar 😞 Mam wrażenie,że od września katar nas nie opuszcza. No ale żeby tylko na nim się kończyło to będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u nas nocka fatalna,mlody sie obudzil o 23,my do spania a on po spaniu i buszowal chyba do 1 w naszym lozku,pozniej pobudka o 3.30 i daje mu pic,a on nie chce wiec nie to nie i za chwile ryk i tak w kolko,na rekach nie bedzie pil,w lezaku tez nie tylko w lozku na poduszce i od rana znowu cyrk z piciem co chwile chcialby miec inna pozycje do picia....I powiem wam,ze prosze Boga o wiecej cierpliwosci bo powoli wysiadam przy nim,a on dopiero ma pol roku,a co bedzie dalej....
Ja juz jestem po drugim okresie i narazie jak w zegarku go mam.... zreszta przed ciaza nigdy mi sie nie spoznial 😉
Amelia wspolczuje z powodu kataru wiem jak ciezko si9e tego diabelstwa pozbyc....My narazie od miesiaca mamy spokoj odpukac,lepiej nie pisze bo zapesze.....
Musze ogarnac bo chwilowo zasnol....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde u nas nocka rowniez tragiczna niestety 😞
mam pytanko czy to uczelenie moze byc na mleko modyfikowane?bo ze dwa razy mu dalam i troche wypil i wczoraj tez bo juz tak cudowal ze nie wiedzialam czy to nie z glodu zjadl okolo 70ml i dzisiaj patrze ze juz mu sie to z lekka rzyca na drugi policzek i to smarowanie nie pomaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelko sprawdzałam zawartość żelaza w sinlacu i w kaszce ryżowej i jest mniej więcej to samo.
U nas nocka też z pobudkami. Przez to nocne karmienie laktacja mi sie rozbujała i mam piersi napełnione jak za starych dobrych czasów. Ale tak naprawdę to wolałabym mieć mniej mleka i przespane noce 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde dalam je tylko doraznie ze 3 razy ale zaprzestaje definitywnie,w razie w zakupie jakies inne albo poczekam co powie pani doktor bo jak nie zejdzie to kazala przyjsc w srode
lusiu ,a jak sie cenowo ten gerber przedstawia i gdzie zakupilas?
bo widzialam reklame i jeszcze moj m mowi moze takie kupimy to mowie po co jak karmie cyckiem ,a tylko do awaryjnych sytuacji potrzebuje no i sie wyawariowalam 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...