Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Amelia ☺️ prawie zjadłam....
zaraz muszę nię zmotywować jeszcze trochę.....

wlaśnie o to michodzi ze lada chwila i będzie zasówać.....
i mata będzie uzyta z dwa razy.....

u mnie teściowie pracuja 🥴
a moja matka chleje jak swinia....
a siostra nie miałaby jak dojeżdzac....
ale popytam wśród znajomych...
jakoś bezpieczniej.
Bo ja nie wytrzymam w domu..... tyle czasu.....
co to jest że czasem ta szkoła.....
już kurcze któryś rok odwlekam wymyslając co się da a teraz czuje potrzebę pracowania.
może to okropne z mojej strony, bo mam małe dzieci, powinnam być z nimi.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Stasiek dziękuje wszystkim e-ciotkom i e-koleżeństwu za życzenia 🙂
No i wszystkiego dobrego dla Kacperka 🙂
Śliczna Hania w tym niedźwiedziu 🙂 Janosik też superowy 🙂

Jesteśmy oboje ze Staśkiem przeziębieni, to jego pierwsze w życiu, ale bardzo dzielnie je znosi, oprócz tego że wstrzyknięcie mu tej wody morskiej albo wytarcie gila spod nosa graniczy z cudem i jest zajęciem zdecydowanie dwuosobowym 😮 Dziś na przykład nie dałam rady, tak się wyginał, bałam się, że mu strzelę do oka.
A ja umieram na gardło, byle do weekendu, to będę sobie mogła poleżeć, kiedy M się będzie zajmował Małym, tyle że wczoraj np. też się miałam położyć wcześniej, ale Stasiek nie był w stanie przeżyć kwadransa bez mamusi 🤨
Idę się trochę przespać, bo Stasiek właśnie padł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej cudowne mamusie lipcowe:P

kurcze mam tyle ostatnio na głowie ze jak wejdę na Brzuszek i was doczytam to juz nie mam czasu na odpisanie. Na dodatek w piatek mam ost seminarium i niestety nie ide na nie bo nie mam nic nowego w swojej pracy mgr 😞. W sobotę egzaminy zaliczenia a ja ic nie umiem, nie mam kiedy sie uczyć, a jak znajdę chwilkę to albo sprzątanie, pranie i obiad albo muszę wyjść cos załatwić...i tak czas leci, dzień za dniem a ja w czarnej du... jestem 😮 dzisiaj czwartek, mezus w pracy na 12 godz, rodzice tez w pracy wiec tez nie znajdę czasu. Teraz jem sniadanie wiec kompa przy okazji zalicze bo mała śpi...ale pogmatwałam 😮 😮

Składam serdeczne zyczonaka dla wczorajszych dziewczynek, Kingusi i Emilki i dzisiejszych chłopaków Kacperka i Stasia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie wczoraj pojechalismy z moim M do sklepu poogladac foteliki do auta i krzesełka. Byliśmy w komisie ale tam lipa z krzesełkami, uzywane badziewie za 99zł!!! porąbało ich chyba, a fotelików mały wybór. Polecal pan w dobrej cenie 9-18kg 4baby ladnie wyglada ale ta podstawka plastikowa pod fotelikiem to jakas taka delikatna mi sie wydala i tandetna. Mój M stwierdzil ze w sumie by mozna bylo go kupic ale mu odradziłam i powiedzialam ze jeszcze sie rozejrzymy za czymś innym.
w innym sklepie 'Słoniu" ceny z kosmosu i na drzwiach kartka ze ceny zawieraja podatek vat 7% wiec trzeba sobie doliczyć podwyżkę vatu 😮 😮 😮 😮 a na sklepie foteliki 9-18kg w cenach od ok 850 zł i do tego jeszcze powiedziano nam ze ten isofix to do samochodów od ok 2004r!!! wic nasze auto jest za stare i nie spełnia wymogów .... powiedziano nam tez ze dla takiego maluszka najlepsze beda foteliki od 9-18kg bo lepszy jest kont nachylenia fotelika np do spania dla dziecka a w tych większych to juz tak sie nie da bardziej pochylić siedzenia no i mieliśmy demonstracje w sklepie 🙃
po powrocie do domu stwierdziliśmy ze nas obecnie nie stać na fotelik ok 1000zł lub nawet 800zł. Wiec kupiliśmy inny na allegro za mniej niż 300zł. wygląda nawet fajnie. zobaczymy jak przyjdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂 🙂 🙂
Emi drzemie, więc mam chwilkę 😉
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 6-MIESIĘCZNICY DLA STASIA I KACPERKA 😘 😘 😘 ZDRÓWKA I RADOŚCI Z NOWO ODKRYWANYCH UMIEJĘTNOŚCI ;p
Justi współczuję dylematów z pracą...Też nie wyobrażam sobie jakbym musiała teraz wracać do pracy, ale niestety czasem na pewne sprawy nic nie da się poradzić, a ty jesteś dzielną dziewczyną, więc napewno sobie wkońcu z tym poradzisz 😘 😘 😘 Będzie dobrze, zobaczysz 😘 😘
Michalindziorku z kolei na twoim miejscu baaaardzo chętnie wróciłabym do pracy. Przecież tyle lat już siedzisz w domku, że dobrze by było, abyś wreszcie wróciła do ludzi hehehehe 😜 Trzymam kciuki abyś znalazła jakąś pomoc do opieki nad dzieciaczkami 🙂
Ann współczuję choroby, niedawno też przez to przechodziliśmy więc wiem co czujesz 🤢 Duuuuuuuużo zdrówka dla ciebie i Stasia 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia 800-1000zł 😲 😲 😲 Szok!!!! 🤢 😮 My jeszcze nie rozglądaliśmy się za nowym fotelikiem, bo Emi póki co jeszcze się w starym mieści. Poza tym narazie nie siedzi samodzielnie, a do tego narazie nie mamy pieniędzy na tak duży wydatek 🤢 Kurcze jak Emi zacznie siedzieć to chyba sprzedamy cały wózek i kupimy jakąś tańszą spacerówkę, to wtedy będzie nas stać na fotelik 😉

No i się bąk mały obudził więc uciekam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i krzesełko do karmienia tez zamówię na necie tyle ze tam gdzie chciałam kupić to była opcja odbioru osobistego w Łodzi 🙂 czyli moim mieście 😁 wiec jutro pojedziemy do nich po to krzesełko a dużo tańsze na necie 😁 a w komisach to powycierane były, elementy plastikowe powyrabiane wiec mam w nosie ich krzesełka tym bardziej ze ile za nie krzyczą!! myślałam ze trafie na coś porządnego takiego jak Lusia ale niestety 🥴
u nas tyle sie dzieje ze juz czasami mam dosyc i chce mi sie płakac. Mała czasami marudna i przez to nie mam zbyt wiele czasu dla siebie, mezus mi pomaga tyle ze jeszcze przydała by sie pomoc rodziców ale nistety jest jej zbyt mało. Mojemu m wyszły zle badania kontrolne do pracy i nie wiadomo czy go przepuszcza lekarze i mu podbija papierek 🥴 teraz ma przejsc na służbe stałą i dlatego mogą byc problemy. Pewnie beda mu kazali powtarzac je, tyle ze wizyte ma na 27 stycznia a czas ma do konca stycznia wiec jak mu nie podbija to sie nie wyrobi w czasie!!! ja juz za 3 dni bede na urlopie wychowawczym wiec ostatnia pensja bedzie bardzO mała bo tylko za połowę miesiąca 😠
eh w domu moi rodzice wiecznie sie kłócą, ojciec nie umie drzwi zamykać tylko pcha je do momentu az same wskoczą na swoje miejsce, przy tym robi wiele hałasu, mama ciągle gada przez telefon. dałam jej ostatnio mała do popilnowania na 10 min bo chciałam porozmawiać w spokoju z koleżanka a ona po 2 min przyniosła mi mała włożyła do łóżeczka i poleciała bo sama musiała przez tel pogadać!!! jak by nie mogła poczekać tych kilku minut..to nie. a my juz z m. mamy nerwy na takie akcje. Wiele jest takich sytuacji ale długo by pisac. musiałam sie pożalić, teraz mi troche lżej..mam nadzieje ze was nie zanudziłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pisze tak na raty bo nie wiem ile mała pospi.
Amelio Haniutek cudowna, a jej oczki to tak przyciągają wzrok ze nie mogę się na nią napatrzeć. Śliczna masz ta córcie!! a futerko i reszta fajniusio wygladają, a Haniutek jak mały misiu polarny 🙃 🙃
Emilko a schowałaś Emi kikutka na pamiątkę? ja chowam do pudełka wszystkie takie drobiazgi, nawet pampersa(czystego) tam ukryłam, skarpetki pierwsze, czapeczkę, opaski na rączkę ze szpitala, uschniętą pępowinę, nasze zaproszenie ślubne nawet tam sie znalazło 😁 będzie fajna pamiątka.
Lusiu franio rośnie jak na drożdżach! czym ty go karmisz 😁 😁 może daj mi jakieś wskazówki bo moja mało przybiera na wadze 😜 a Franiu saki słodziutki jest, tylko go tulić i całować. Super chłopczyk
Michalindziorku, zadbaj ty w końcu tez o siebie!!! zdrowie jest bardzo ważne a ty musisz byc zdrowa dla swojej wspaniałej trójeczki.
Kamus co do tej nazwy to sama nie wiem, można poszukać weny w jakiś książeczkach dla dzieci albo bajkach? fajnie by było np nazwać( oczywiście moim zdaniem) przedszkole "kraina czarów" i np wystrój zrobić w takiej stylistyce.podobnie jak w bajce Alicja w krainie czarów. no tyle ze to troche kasy kosztuje no i fantazji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
Monia 800-1000zł 😲 😲 😲 Szok!!!! 🤢 😮 My jeszcze nie rozglądaliśmy się za nowym fotelikiem, bo Emi póki co jeszcze się w starym mieści. Poza tym narazie nie siedzi samodzielnie, a do tego narazie nie mamy pieniędzy na tak duży wydatek 🤢 Kurcze jak Emi zacznie siedzieć to chyba sprzedamy cały wózek i kupimy jakąś tańszą spacerówkę, to wtedy będzie nas stać na fotelik 😉

No i się bąk mały obudził więc uciekam 😜



edytko, Gabi ma 8200 i tez jeszcze stabilnie nie siedzi, tyle ze ona mi sie nie miesci w tym naszym foteliku, w ubrnku, a wiadomo nie włożę jej w samym body w taka pogode. te foteliki 9-18kg właśnie są fajne bo można zrobić taka pozycje lezącą dla dziecko co w tym wcześniejszym foteliku. my kupiliśmy taki który ma 6 pozycji nachylenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA KACPERKA I STASIA!!!!

Monica - dobrze zrobiłaś nie kupując takiego krzesełka, w niektórych komisach to naprawde gruba przesada, żeby sprzedawać taki szajs, albo tak drogo!!!
Bidula jesteś z tymi rodzicami, ale nie przejmuj się. Napewno sama dajesz sobie świetnie radę, chociaż wiem że to przykre 😞 Moja tesciowa jak jestesmy u nich tez mi nie pomaga, bo nawet nie wezmie Franka na ręce, bo ją za bardzo plecy bola, tylko że codziennie sprząta chałupe bo ma obsesję na punkcie czystości....

Michalindziorku - nie dziwię sie, że chcesz iść do pracy. Tyle czasu w domu to można zwariowac, chociaz ze mną jest odwrotnie - praca przez ostatni czas tak dała mi w kość, że nie mam ochoty do niej wracac z innych powodów jak finanse. Ale zrobię wszystko, żeby posiedzieć z małym w domu jak najdłużej.

Ann - dużo zdrówka dla ciebie i Stasia.
Co do artykułu, to jestem w stanie w to uwieżyć. Na szczęście nie kupuję dań z gerbera tylko deserki, więc jestem spokojniejsza. Ale i tak szok, że coś takiego robią. Więc lepiej pichcic samemu 🙂

Wiecie co, po dzisiejszej nocy jestem w takim szoku, że nie mogłam wyjść z niego 😉 🙂 Otóż moje dzieciątko zasnęło o 2 w nocy. Wymęczyłam go zabawami, bo już nie miałąm na niego sposobu. Zawsze zasypiał w bujaczku, a później przenosiłam go do łóżka, ale ostatnio coś nie za chętnie śpi w tym bujaczku. Wczoraj to samo, niby przysypia, ale wierci się, więc przełożyłam go do wózka, i od razu śpi.
Budze się rano przerażona, że nie ma koło mnie dziecka, zrywam się, a on śpi w tym wózku, smacznie jak aniołek 🙂 Wiecie co, ani razu się nie obudził, nie kwękał ani nic. Teraz tez spi w wózku. I dobrze, bo myślę, że to dobry początek żeby w końcu zaczął spać w swoim łóżeczku.
A na tą okoliczność piore jego całą pościel - kołderkę, poduszkę i prześcieradło, bo tyle miesięcy to tylko się kurzyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monica - w aktualnej gazetce Tesco jest fotelik Chicco 9-36 za 299zł z 399zł. Podam ci stronke fajnego komisu na Obywatelskiej, może tam juz byłas, a jak nie to moze zajrzyj, lub tez na Limanowskiego, zaraz przy Klonowej. Ja zawsze w tych dwóch sklepach robie zakupy.

http://www.bubu.lodz.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehhh mieszkanie z rodzicami, tesciami, temat rzeka..... 🤨

Lusiu ale Ci Franczesko sprawił niespodziewanke 😜
fajnie że pospał 😜

No włanie z tą pracą.... przez tyle czasu jak szłam to dorywczo, na jakis krótki okres, czy tam za granicę....
dałam już kilka ogłoszeń, znajomego gnębiłam co z tą pracą ale jakoś z wrażenia zapomnial odpowiedzieć.... ☺️ hihi ☺️
za to u szwagierki w sklepie podobno będą chcieli, ale tam się nazapie..a a groszę dostanie.
i jeszcze moja tesciowa obok pracuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do fotelików ja kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem i sprawdzałam na testach adac
http://www.bobowozki.com.pl/info_pages.php?pages_id=9967 ,przypadł nam do gustu i z oceny i cenowo w miarę ten cybex 9-36kg możne nie jest najtańszy jak te chicco ale tego to bym za darmo nie chciała bo oglądałam jak robili na nich testy i "pruły"się ze strach pomyśleć co z dziecka zostaje po wypadku..także warto poczytać o bezpieczeństwie ,a nie tylko kierować się wyglądem,takie jest moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadza sie Kama, tyle że w takim razie niestety ale wszystkie albo prawie wszystkie nasze foteliki używane, które były w komplecie z wózkami nie spełniają ŻADNYCH wymogów bezpieczeństwa. Służą przede wszystkim do przewożenia naszych dzieci i nic więcej 😞
Problem jest w tym, że nowe a dobre sa cholernie dobre, i w sytuacji niektórych z nas wydac połowę pensji na fotelik to lekka przesada, a można kupić używane w b. dobrym stanie, i nie zgodze, się, że sa niepewne, bo powypadkowe. Jakby patrzec na wszystko z takim nastanwieniem, to można by oszalec 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lusiu kochana jasne ja do tej pory tez mialam jakis nijaki i dzieki bogu nic sie nie dzialo i nie musialam go sprawdzac ale teraz ten"starszy"fotelik chcemy kupic bezpieczny i ja nie nyguje ze ktos kupi taniej czy z komisu kazdego wybor i po czasem te komisy sa zbawienne u mnie takowych nie ma wiec nie jestem rozeznana 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia też mam takie pamiątki 😉 Kikucik po pępowince, opaskę ze szpitala po urodzeniu i tą z naszego pobytu w grudniu, kłębek włosków, które obcieliśmy Emi. Mój znajomy wymyślił fajową rzecz, ale dla nas już za późno, bo niestety wyrzucamy wszystkie smoczki. Stwierdził, że zbieraja wszystkie smoczki, które kupowali małemu od urodzenia i zrobią mu z tego na 18-stke bukiet z 18-stu sztuk jego smoczków 🤪 Jak dla mnie super pomysł 🤪 A i mam jeszcze dwa testy ciążowe, które pokazały mi dwie cudowne kreseczki i nasze zaproszenia ślubne 🙂
Co do fotelików, to też zgadzam się, że te dodawane do zestawu z wózkiem są tylko do przewożenia dzieci a nie są zbyt bezpieczne...Ale z drugiej strony ceny tych najlepszych fotelików wywalają z butów i dla wielu ludzi są nieosiągalne... 🥴 🤢 😲
Ann jestem w szoku 😲 Jak takie produkty mogą przechodzić przez kontrole???? Jak widać bardzo "rygorystyczna" ta kontrola 😮 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kuźwa, wyprałam Franiowa pościel i zjebała mi się poduszka 😠 😠 😠 😠 Było na delikatne wirowanie, kołdra ok, pewnie przez to że była w kilku miejscach przeszyta, a w poduszce pochachulił mi się wkład - troche wyprostowałam, ale to nie to. Jak wyschnie to bede musiała rozpruć i ułożyć 😠

Eh, z tymi fotelikami to jest naprawę nielada problem - iść za głosem rozsądku czy kieszeni 🤨

Ja ma zachowane testy ciążowe - 2, kikutek pepuszka i opaski ze szpitala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...