Skocz do zawartości

Cukrzyca ciążowa | Forum o ciąży


boroovka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam, Justyna bardzo dziękuję za zainteresowanie moją osobą (oklask)! 😉 Koniecznie musisz zrobić badanie krzywej cukrowej aby sie przekonać, że jesteś zupełnie zdrową, radosną Mamusią 😜
U mnie dziewczyny było podobnie z tym cukierm nad ranem... chociaż muszę powiedzieć, iż w ciągu dnia ostatnio też bywa różnie i jestem na etapie wdrażania nowych przedsięwzięć czyli dopasowania większych jednostek insuliny 🥴 Ponoć zapotrzebowanie na insulinę w II i III trymestrze ciąży rośnie, natomiast na koniec ma niby spaść... Wracając do tych cukrów nad ranem moja diabetolożka powiedziała, iż ok. 6 godziny rano uaktywnia się hormon nadnerczy, który powoduje znaczy wzrost cukrów (tak się dzieje nawet u zdrowych ludzi) stąd mam podawać sobie insuline również o 6 aby cukier o 8 był do 95. Jak narazie oscyluje pomiędzy 70-85 także zdaje to rezultat.
Beata głowa dó góry sama widzisz, że dajesz sobie z tymi cukrami, a już niedługo zapomnisz o tej całej diecie i będziesz miała Dzidzię na rączkach! Ależ się rozpisałam 🤪 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kkasia27 napisał(a):
a morzna urzywac słodziku bo słyszałam ze zakazane !!


Na szkoleniu z diety dowiedzialam sie ze nie wolno, zadnych takich róznych rzeczy dla diabetyków, typu specialne dżemy czy slodycze. Mają duzo chemi i jakis tam skladnikow których nam nie wolno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Brzuszki kochane 🙂

Ja już wreszcie mam za sobą noszenie podpasek 🙂 Trzeci dzień nic! Mój mąż od razu to wykorzystał ☺️. Qrcze czułam się jak przed pierwszym razem 😜 Dzisiaj chodzę jak z głową w chumrach. Mężuś telefonami i sms'kami z pracy podsyca te dziwne drżenie nóg i motyle w brzuchu 😜Tylko Majka sprowadza na ziemię bo nie ma dziś ochoty na spanie a zmęczona i znudzona nieco marudzi 😠

W piątek mam wizytę u ginki. Juz się zaczynam bać złego wyniku tego badania z obciążeniem glukozą 😞 A póki co chyba jakieś przeziębienie mnie bierze 😞 Gardło boli. Głowa też i na oczy prawie nic nie widzę bo załazawione od wczoraj 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Szkoda 😞 bo mi nie dosc ze cukry rano zle wychodza to mam aceton w moczu. a zeby sie go pozbyc musze wiecej jesc wieczor co znowu podnosi cukier rano 😞
Oj to rzeczywiście nie fajnie 😞 A co radzi lekarz na takie kwiatki? Lepszy wyższy cukier rano czy ten mocz nie najlepszy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anus321 napisał(a):
Szkoda 😞 bo mi nie dosc ze cukry rano zle wychodza to mam aceton w moczu. a zeby sie go pozbyc musze wiecej jesc wieczor co znowu podnosi cukier rano 😞

ja mam podobny problem z cukrem na czczo i wyszło z tego że jak jem ostatni posiłek około 20,00 - 20,30 to rano o 5,30 jak wstaję do pracy to mam niższe cukry. A co do ketonów w moczu to chodzi prawdopodobnie tutaj że albo jesteś niedożywiona( mało węglowodanów) albo też mało pijesz. Ja osobiście nie mogę jeść chleba bo mi cukier idzie strasznie w górę i cały czas jem wazę ale codziennie staram się mimo wszystko zjeść jedną bułkę po jednym gryzie przez cały dzień do każdej wazy. Oprócz tego kilka ziemniaczków itp. Mi dietetyczka powiedziała że jak wychodzą ketony w moczu to kromka chleba przed snem i pół szklanki mleka albo soku z owoców. A co mówi twoja dietetyczka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
anus321 napisał(a):
Szkoda 😞 bo mi nie dosc ze cukry rano zle wychodza to mam aceton w moczu. a zeby sie go pozbyc musze wiecej jesc wieczor co znowu podnosi cukier rano 😞
Oj to rzeczywiście nie fajnie 😞 A co radzi lekarz na takie kwiatki? Lepszy wyższy cukier rano czy ten mocz nie najlepszy?

Mi absolutnie lekarz powiedział że ketony są bardziej szkodliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczęta, jak już pisałam kilka razy wcześniej, że co lekarz to inna opinia. Być może u mnie też jest inaczej, gdyż przyjmuję insulinę, ale moja diabetolożka (dodam, że ma tyuł dr własnie w diabetologii) mówi, iż zarówno aceton w moczu jak i ketony są normalnym objawem w ciąży! Tak reaguje organizm kobiety i nic w tym kierunku się nie poradzi. Ja teraz jestem w 28 tyg. ciąży ale pomimo tego żaden lekarz nie kazał mnie zrobić wyników na aceton ani na ketony 😉
Beata o 5.30 będziesz miała niższe cukry, bo jak już pisalam w poprzednim poście wyrzut hormonu następuje od godz. 6 i wówczas jest największe jego stężenie we krwi.
Haha jak ja bym zjadła kromkę chleba przed snem i popiła mlekiem to cukier zarówno w nocy jak i nad ranem miałabym pewnie z 400! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja diabetolog zalecila trzecia kolacjee po 22 kolo 23, bo druga jem o 21.30 i to nie wystarczalo. Na druga kolacje mam zjesc bulke z jasnego pieczywa i owoc , a na trzecia jogurt i kromke z szynka(jesli bedezie dalej aceton rano to mam jesc czwarta kolo 24). Rano natmiast zeby cukry obnizyc jem nie 2 a trzy sniadanie( skadniki z dwóch rozbijam na 3 posilki) no i chleb wasa. Zobaczymy co bedzie, bo od dzis zaczynam te eksperymenty. Ketonów czyli acetonu , poncs ma nie byc wogole stad ten jadlospis na wieczor, a jesli po tym bede miala wysoki cukier rano to wprowadzi insuline
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I jeszcze takie pytanie , bo mam problem z warzywami. Do obiadu podwieczorku i kolacji mam jeść warzywa. I nie mam pomyslu jakie to moga być warzywa i w jakiej postaci, jedyne co mi do glowy przychodzi to marchewka, ale juz mi uszami zaczyna wychodzic 🙃. Poradźcie cos prosze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marchew, buraczki - przyjemniej mnie strasznie podnoszą cukier. Ja staram się jeść: sałatę, pomidory, świeże ogórki, szczypior. Mozna jeszcze kalafiory, brokuły ale gotowane al dente.
Anus jak tez niby miałabym zjadać II kolacje o 21.30 ale tego nie robię, gdyż po 1. nigdy nie jadłam na wieczór, po 2. nie chce za dużo przytyć, a po 3. jadłam ją w I trymestrze ciąży i wówczas z cukrami było ok ale później zaczęły być coraz większe i ta kolacja też została odstawiona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Dziewczęta, jak już pisałam kilka razy wcześniej, że co lekarz to inna opinia. Być może u mnie też jest inaczej, gdyż przyjmuję insulinę, ale moja diabetolożka (dodam, że ma tyuł dr własnie w diabetologii) mówi, iż zarówno aceton w moczu jak i ketony są normalnym objawem w ciąży! Tak reaguje organizm kobiety i nic w tym kierunku się nie poradzi. Ja teraz jestem w 28 tyg. ciąży ale pomimo tego żaden lekarz nie kazał mnie zrobić wyników na aceton ani na ketony 😉
Beata o 5.30 będziesz miała niższe cukry, bo jak już pisalam w poprzednim poście wyrzut hormonu następuje od godz. 6 i wówczas jest największe jego stężenie we krwi.
Haha jak ja bym zjadła kromkę chleba przed snem i popiła mlekiem to cukier zarówno w nocy jak i nad ranem miałabym pewnie z 400! 🤪

Ja robiłam sobie ostatnio badanie cukru przez całą noc tj. około drugiej czwartej i szóstej a w sobotę dotrwałam do siódmej i mi cukier utrzymuje się na 87/89 tak więc nie miałam tego wyrzutu hormonu ale kolację musiałam zjeść dość wcześnie około 20/21. Co do badania ketonów to ja dostałam specjalne paski keto-diastix którymi codziennie rano badam mocz na ketony. I w razie gdyby mi wyskoczyły jakieś to mam właśnie tą kromkę chleba z sokiem owocowym bądź mlekiem o 23 zjeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama_justyna napisał(a):
Gotowane na miękko warzywa (zresztą nie tylko warzywa ale makaron, ubite ziemniaki, ryż) podnoszą cukier (już w poradni przestrzegali przed marchewkę lub buraczkami właśnie). Ogórek kiszony jest jeszcze ok dla odmiany

Masz rację mi Pani doktor powiedziała że ogólnie wszystkie warzywa które rosną pod ziemią (np. marchewka, ziemniaki itp) mają dużą zawartość cukru zwłaszcza jak je rozgotujemy. Ja bardzo dużo jem kapusty kiszonej gotowanej i w postaci surówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny 😆. Z tymi warzywami to jest tak, ze pomidor, ogorek zielony i kiszony, kapusta kiszona, cebula papryka, szczypiorek rzodkiewka salata zielona kapusta pekinska, kalafior brpkóly szpinak i pieczarki, mam na tzw. liście rzeczy których mam nie liczyc w sklad posilku, moge jesc do woli, a oprócz tego mam zjeść warzywa liczone do wymiennikow. No i z tamtych wazrzyw pasuje mi tylko marchew(surowa oczywiście). A wy mialyscie te warzywa na takiej liscie czy liczylyscie jako skladnik posiłku? Ja tez mam te paski i co dzien badam mocz, i musze jesc te trzy kolacje ostatnia kolo 23 bo inaczej mam duzo acetonu w moczu. Wiecie wczoraj na druga kolacje (21.30) zjadlam bulke kajzerke z szynka i kwwi, potem 22.30 kanapke z szynka oraz jogurt naturalny. I rano acetonu byly sadowe ilosci( czyli dzis musze zjesc troche pozniej), natomiast cukier na czczo tylko 77. A jaki wam chleb podpasowal, bo ja widze ze to chyba to mi cukier podnosi, bo jak zaczelam jesc wase to jest ok, a tam gdzie zjem chleb to mam cukier za wysoki. Jak to u was bylo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anus wszystkie warzywa miałam na liście ww. I wiem, że np pomidora nie powinnam jadać na 1 śniadanie bo mi podnosił cukier. Co do pieczywa to z tym miałam największe jazdy. Wasa ok ale bywały dnie kiedy każdy inny windował mi cukier b. wysoko. Generalnie miałam 2 raczej bezpieczne: Schulstad słonecznikowy i taki na wagę, tylko na zytniej mące w budce na bazarze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj ciężko. Ile ja razy płakałam z bezsilności 😞 Cukier podwyższony wyszedł mi w 24 tyg. Miałam wtedy prawie 5 kg na plusie (od początku ciąży). Do końca przytyłam jeszcze tylko jakieś 2 kg. Widać było, że "wychudłam" gdzie się dało i tylko brzuch mi rósł (suma sumarum ja przytyłam łącznie 7 kg z czego 4 kg to była Majusia). Zaraz po porodzie zeszła ze mnie nadwyżka tych 7 kilo plus dodatkowe 4 kg czyli jestem -11kg i wiem już, że gdybym chciała zrzucić więcej wystarczy zdrowo, "cukrzycowo" się odżywiać a efekt murowany 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...