Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

hej brzuszki 😁 witamy ze slonecznego poznania az szkoda siedziec w domu 😁
jednak dzis spedzam dzien w lozku wczorajsze 4 godz spaceru dało mi do wiwatu 😞
tak wiec milego dzionka szkraby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

sara faktycznie ale ten czas leci nawet o tymnie pomyslalam ze juz blizej konca niz poczatku i to prawie 7miesiac 😁...
buziaczka jak tam ta glukoza da sie przezyc ja ide w tym tyg i boje sie ze mnie zemdli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć brzuszki 🙂

u mnie dziś ładnie słonko świecie , ale kurcze wiaterek taki trochę chłodny 😞

Anycool mnie też się szykuje krzywa cukrowa , ale u mnie nie pozwalają tej cytrynki , bo podobno przekłamuje wynik 😞

7 miesiąc jak mówicie już tuż tuż , poleciało nie wiadomo kiedy , jeszcze troszkę a zmienimy tytuł fora , i temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć brzuszki 🙂
Sabcia gratulacje 🙂
dzięki dziewczynki i powiem Wam,że zaczyna się układać 🙂po tej takiej naszej rozmowie to i weekend (od czwartku) był namiętny 🙂 i mężuś inaczej się trochę zachowuje 🙂 no,tylko żeby mi tak zostało,a nie że tylko na chwilę 😠 zobaczymy 🙂
a weekend był ładny,ale wczoraj na słoneczko wyszłam w koszulce na ramiączkach i mam dziś tak chore gardło,że rano nie mówiłam,teraz trochę kaszlę,ale boli strasznie i krew tam czuć w środku 😞blee...aż wymiotowałam dwa razy 😞
no ale mam teraz powód do leżenia w łóżku i nic nie robienia 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja póki co opieram się na terminie porodu według usg i według niego zaszłam w ciążę 1 listopada,więc póki co liczę jeszcze jako 6 miesiąc,a 1 maja zacznę 7 bo liczę normalnie miesiącami kalendarzowymi a nie jakimiś księżycowymi...no a 27 kwietnia mam to usg 4D i ono też nam mam nadzieję pomoże troszkę w dokładniejszym określeniu terminu 🙂 nie mogę się doczekać jak znowu Klaudię będę podglądać 🙂
a Klaudunia od piątku wieczorem taka spokojna była,że aż się bałam a w niedzielę poszłam do kościoła i chyba jej nie pasował hałas bo musiałam siedzieć a brzuch to myślałam,że rozerwie 😁no a mężuś ma 2 zmianę i byłam go odprowadzić ku głównej drodze bo jedzie z kumplem i w momencie jak minęła nas ciężarówka też dostałam kopa,więc pewnie już słyszy nie tylko mnie ale i otoczenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malutka , to błąd że obliczasz termin wg zwykłego kalendarza , powinnaś właśnie wg księżycowego 🙂 🙂

swoją drogą ja też mam termin poczęcia miedzy 1 a 5 listopada i jak nic jest to 100 % pewnik 🙂 więc jeszcze tylko rzut beretem i wejdę w 7 miesiąc 🙂

cieszę się , że u Cibie zaczyna być lepiej 🙂 trzymam kciuki słonko za Was za Was troje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mala to supre ze sie uklada teraz tylko metoda "tytania" - "przynies to i tamto, zrob to i tamto - 😁"

sabcia bedziemy trzymac kciuki-
my mielismy slub we wrzesniu 2009 i pamietam jak sobie powtarzałam "zapamietaj jak najwiecej" ale sie nie da 😞
ten tydz przed byl najfajniejszy tyle sie dzieje tyle nerwow ale pozytywnych 😁 az czasem tesknie to tego zgielku 😁
nie martw sie kochana bedzie wszystko ok - pamietaj ze nie wszystko bedzie na 100% jak zaplanowalas ale pamietaj mimo wszystko wy jestescie najwazniejsi i wasze potrzeby i nie dajcie sobie tego odebrac 😎
sukienka pewnie juz wisi i nie mozesz sie doczekac by ja wlozysz zeby mezys cie zobaczyl - zapamietaj jego mine to doswiadczenie jest bescenne 😁 😜
kurcze ale masz fajnie no 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Kasiu 🙂
no ja tego w ogóle nie rozumiem jak to się liczy bo jak tymi księżycowymi to szybciej to leci i jeśli już zaczynałby się 7 miesiąc to do sierpnia by było z 10 tych miesięcy...a z tego co mi się wydaje to jutro zaczyna mi się 25 tydzień,według lekarza 24,więc jeśli Ty masz między 1 a 5 listopada to powinnam zacząć 25 dokładnie wtedy co Ty albo kilka dni wcześniej jeśli zaszłaś w ciążę 5 listopada,wiec tym bardziej nie rozumiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas to 27 pazdziernik liczac od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki -
dla porownania

1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko"

1 miesiąc - 1-4 tygodzień,
2 miesiąc - 5-8 tygodzień,
3 miesiąc - 9-13 tydzień,
4 miesiąc - 14-17 tydzień,
5 miesiąc - 18-22 tydzień,
6 miesiąc - 23-27 tydzień,
7 miesiąc - 28-31 tydzień,
8 miesiąc - 32-35 tydzień,
9 miesiąc - 36-40 tydzień.

2. Sposób ściągnięty z innego forum

1 miesiąc - 0-4,5 tyg.
2 miesiąc - 4,5-9 tyg.
3 miesiąc - 9-13,5 tyg.
4 miesiac - 13,5-18 tyg.
5 miesiąc - 18-22,5 tyg.
6 miesiąc - 22,5-27 tyg.
7 miesiąc - 27-31,5 tyg.
8 miesiąc - 31,5-36 tyg.
9 miesiąc - 36-40 tyg.

3. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża":

1 m-c : 1 - 4 tydzień
2 m-c : 5 - 8 tydzień
3 m-c : 9 - 12 tydzień
4 m-c : 13 - 16 tydzień
5 m-c : 17 - 20 tydzień
6 m-c : 21 - 24 tydzień
7 m-c : 25 - 28 tydzień
8 m-c : 29 - 32 tydzień
9 m-c : 33 - 38 tydzień

4. Wg encyklopedii Larousse:

1mc - 1-4tyg
2mc - 5-8tyg
3mc - 9-13tydz
4mc - 14-18tydz
5mc - 19-23tydz
6mc - 24-27tydz
7mc - 28-31tydz
8mc - 32-35tydz
9mc - 36-39tydz

i ktory tu wybrac 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochanie ciąża trwa 40 tygodni 🙂 czyli wg kalendarza księzycowego właśnie 10 miesięcy 🙂 liczy sie po 28 dni a nie po 30 czy 31 tak jak liczy to kalendarz tradycyjny 🙂 więc skoro masz termin porodu wg USG na 6 sierpnia to konczysz 25 tydzień 🙂tak jak i ja 🙂 i Anycool i jeszcze kilka innych babeczek 🙂dobrze by było gdybyś sobie zrobiła suwaczek troche by ci pomógł w odliczaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki anochi,
teraz poszło łatwiej,bo kiedyś mi wyszło zamiast suwaczka to tylko w jego miejscu pojawił się link i wolałam już nic nie mieć niż linka,a teraz weszło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...