Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Umówiłam się na usg 3d jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 🙂 w środę na 16 😁 okazało się że w moim pakiecie zdrowotnym jest to badanie zawarte czyli nie musze za nie płacić 😁

Kasi a ja nie umiem tego policzyć - o co kaman z tymi księżycami - Franio został poczęty między 4-8.11.2009 a termin z usg mam na 07.08.2010 to u mnie jest dobrze czy źle? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś się tym nie przejmuje 😁 jem ile chcę,bo wiem,że i tak rosnę 😁
a mój brzuszek to już nie rośnie do przodu,bo wcześniej był szczupły,ale "długi",a teraz się zrobiła z niego taka piłka-przybrałam po bokach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulka ja zrobiłam tak rozpisałam kalendarz na 40 tygodni pierwszy dzień ciąży wpisałam jak 1 listopada i od tego dnia policzyłam 40 tygodni i tego sie trzymam choć jak wiadomo 2 tygodnie do przodu lub do tyłu to poród w terminie 🙂 mój lekarz twierdzi ,że wg kalendarza księzycowego termin może się wahać między 5 lipca a 5 sierpnia więc rozbieżność jest jak widzisz 4 tygodni 🙂i uważa że jesli urodziłabym między tym terminem poród będzie terminowy 🙂 ja jednak trzymam sie swoich obliczeń w poprzedniej ciązy mój kalendarz zawiódł mnie o 3 dni 🙂 ja obliczyłam termin na 10 października a urodziłam 7 więc jest chyba dobry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja lekarka liczy miesiące wg jeden z metod, które podała anycool. A ja już tak nie robie, bo ludzie patrzą na mnie jak na wariata, nie dośc, że mam mały brzuch to jeszcze wymyślam im odległe miesiące. I teraz licze tak. np jak mam poród na 23 sierpień, to 23 lipca zaczynam 9 miesiąc, 23 czerwca ósmy, 23 maja siódmy, a 23 kwietnia szósty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Kasiu też mam rozbieżność między początkiem lipca a sierpnia,bo opieram się tylko na usg ze względu na nieregularne miesiączki. na podstawie miesiaczki powinnam być teraz gdzieś w okolicach 28-29 tygodnia a wiadomo usg liczy tydzień według rozmiarów dziecka i tylko usg wskazuje na 24/25 tydzień a reszta (łącznie z lekarzem) na te tygodnie wyżej,dlatego jak ktoś się pyta na kiedy mam termin mówię,że na 6 sierpnia,z tym,że mąż i domownicy są nastawieni na to,że od początku lipca trzeba być na baczności 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara wydaje mi się,że już jesteś w szóstym,ale ja się tam nie znam,bo też liczyłam miesiace co do dnia według kalendarza ale dziewczyny piszą,że to co 28 dni się zmienia miesiac to troszkę inaczej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anycool to jak ja urodzę na 26 lipca (mąż się prawie o to modli 😁) to mam lepiej,bo:
-mąż ma dokładnie w ten dzień urodziny 😁
-ja mam imieniny,bo Ania 😁
-a nazywam się tak samo jak moja teściowa,która też ma wtedy imieniny 😁
no i jak jeszcze Klaudia sie urodzi 26 lipca to będą 4 imprezy w jeden dzień 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anycool: no też się ciesze że się udało z tym usg, ja mam w tym pakiecie dużo fajnych usług włącznie z dentystą ale 3D się nie spodziewałam 😁

Szkołe rodzenia zaczynam za tydzien we wtorek a masaże narazie nie chodze bo to raz na miesiąc, teraz bardziej się martwie bo mi się ten przykurcz w kregosłupie coraz to bardziej uaktywnia i chyba musze sie skontaktować z moją rehabilitantką - wcześniej miałam rehabilitacje na NFZ ale czekałam chyba z 8 miesięcy a teraz nie mam tyle czasu wiec chyb aprywata zostaje 😞

Kasi: a policze według twojego sposobu - zobaczymy jak wyjdzie,

A moje kochane dziś mam wieczór exslusive bo moja przyjaciółka skołowała zaproszenia na ogłoszenie nominacji do Fryderyków i mnie tam targa ze sobą - wiec się przejde i zobaczę co to za imprezka. To dopiero na 20 wiec i tak pewnie w połowie zasne hihihihihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bulka super ze masz taki fajny pakiecik w pracy 😁
no prosze Palibula na salonach 😁 😜 🙃
moja data byla liczona z tej reguły...
Powszechnie w tym celu stosowana jest tzw. reguła Naegellego. Polega ona na dodaniu do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki siedmiu 7 dni i odjęciu 3 miesięcy. Jest, to jeden z licznych domowych sposobów na obliczenie daty porodu. Należy jednak pamiętać, że taki sposób wyliczania terminu porodu obowiązuje tylko dla kobiet z cyklem miesiączkowym co 28 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obliczenia terminu porodu powszechnie stosowana jest tzw. reguła Naegellego. Aby wyliczyć datę spodziewanego porodu, zgodnie z tą regułą, należy do daty pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodać 7 dni i odjąć 3 miesiące. Taki sposób wyliczania terminu porodu obowiązuje dla kobiet z cyklem miesiączkowym co 28 dni.
Odpowiednio dla cyklu dłuższego lub krótszego dodajemy lub odejmujemy odpowiednią ilość dni, np. dla cyklu 30-to dniowego dodajemy do daty ostatniej miesiączki nie 7, lecz 7+(30-28)=9 dni.
Obecnie w ustaleniu terminu porodu pomocne są pomiary wykonywane podczas badań USG. Przydatne są one zwłaszcza u kobiet, u których cykle są nieregularne lub nie mamy możliwości ustalenia daty ostatniej miesiączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...