Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie no dokładnie MAlutka - może źle sie wyraziłam mowiac ze to chore, ogolnie chodzi o to ze mnie otaczaja same pary wieloletnie ktore "boja" sie bardziej zaangazowac albo single, nie ma jak zdecydować sie na dzieci. JA sama bylam 8 lat w zwiazku i nie zdecydowalam sie na dziecko a z Remkiem po pół roku spotykania nie miałam żadnych absolutnie problemów aby podjać tą decyzję i oboje jesteśmy mega szczęśliwi że po podjeciu decyzji natychmiast nam sie udało - po dosłownie zaraz potem się kochaliśmy i się okazało że to wtedy zrobiliśy Franka ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Bułka zależy na kogo się trafi-ja też niby mówią,że wpadka-ale jaka wpadka??? to,że jesteśmy młodzi oznacza że to musiała być wpadka? według mnie wpadka jest wtedy kiedy np.pęknie gumka,albo by się trafiło,że jestem jedną na sto które biorą tabletki a zachodzą w ciążę-my świadomi ryzyka ani razu się nie zabezpieczaliśmy i po okresie (jedynym jaki miałam podczas związku z Łukaszem) zaszłam w ciążę... przeciez mogliśmy się zabezpieczać ale nie-po prostu chcieliśmy być razem,a kiedyś powiedziałam mu w żartach,że jak coś,to musi być konsekwentny i on całkiem poważnie,że wie o tym... stało się 🙂 a teraz? nie wyobrażam sobie już tego,że małej by mogło nie być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam z zakupkow ale mnie latwo wyprowadzic z rownowagi... 🙂 Wiecie co z Kasia ? bo nie pokazala nam sie rano a nie wiem czy pisac bo jej dupki nie bede zawcacac jak zajeta jest Maksiem albo wydobywaniem z siebie Maksa 🙂
A co do dzieci to ja wychodze z zalozenia zeby mily je te osoby ktore sie beda z nich cieszyly 🙂 na sile nie mozna nikogo zmusic do bycia mama 🙂 Palibulka a Twoj brat no coz zgodzil sie na to ale ciezko byc z kims kto ma inne plany na zycie 🙂 moj stray tez chcial a jak sie okazalo ze bedziemy rodzicami to taki przeplosz sie zrobil a teraz opowiada Zuzi bajki spiewa kolysanki 🙂 i jak mowi ciagle pisze z nia smsy...-nie wiem czy go nie hospitalizocac bo to chyba przegiecie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wow jaka rozmowa o związkach 😜 już wiele razy pisałam, moja mama ponad 20 lat temu, gdy nie było korporacji itd, a miasteczko nie za duże, długo szukała męża i dopiero w wieku 34 lat wyszła za mąż i wtedy decyzja o dzieciach, a jej młodsza siostra w wieku 18 lat już mąż i dziecko - różnie to bywa, a teraz mam koleżanki właśnie ok 28-30 lat i dopiero co mąż i powoli niektóre zaczynają rodzić, ale jeszcze wiele daleko jest od macierzyństwa
to co Malutka na dłużej uciekasz? bo tak zastanawiałam się czy dzisiaj nad jeziorko nie podjechać? dawaj jakieś znaki co u Ciebie się dzieje, bo to lada chwila Klaudia wyskoczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anochi mam w planach jechać dzisiaj wieczorem a wrócić jakiś czas po porodzie jak pokój będzie gotowy,czyli nie wiem za ile bo jak mąż dostanie z powodu dziecka wolne w pracy to szybciej mu pójdzie. a od początku sierpnia ma postój,więc wtedy też nadgoni. tyle,że jak urodzę to pewnie też będzie siedział przy dziecku i może się to odłożyć w czasie. no i teściowa ma dokładnie wtedy postój też i jakoś na ten czas nie chce mi się tu wracać i będzie mi siedzieć cały dzień na głowie a tak to przynajmniej jej nie ma jak idzie do pracy...
takie mam plany na dzień dzisiejszy,ale uprzedziłam męża,że ja to wszystko muszę sobie przemyśleć i ten czas będzie dla niego też po to żeby porozmawiać i uświadomić mamę-juz raz podobno to zrobił i skutki są coraz gorsze,wiec jeśli ta kolejna jego rozmowa nic nie da to będzie musiał się wyprowadzic ze mną i jaki tu sens pokoju,a jeśli zostanie przy mamie to się rozstajemy... powiedział,że porozmawia,ale już nie pierwszy raz to słyszę...
więc może mnie długo nie być... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eh Malutka uciekaj do mamy, a niech Twój mąż przemyśli to wszystko, może też odbędzie odpowiednią rozmowę z teściem? 😜 no ale pokoik musi szybko skończyć, bo jak piszesz będzie dziecko to będzie miał czym się zajmować - zawsze wymówka 😜 bądź twarda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak szłam do szpitala to mnie taki ból złapał pęcherza chyba że ciekawie to musiało wyglądać,ale mnie chyba nikt nie widział,więc nie było ogólnej paniki,że rodzę,bo to mogło tak wyglądać 😁 a jak siadłam to przeszło i jak szłam spowrotem do auta to znowu i cały dzień dzisiaj przy chodzeniu mam taki straszny ból tam-pewnie mała mi już konkretnie uciska pęcherz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nareszcie!!!! 🙂 Brzuszek działa bez zarzutu 🙂 Mam nadzieje, że teraz nadrobie zaległości ( chociaż mam jakieś 170 stron :/)
Byłam dzisiaj na ktg i wyszły mi na nim skurcze. Zastanawiam się czy to nie za wcześnie? A jak jest u Was? Miałyscie już tak? I jak się okazało te moje nocne bóle brzucha to też są skurcze przepowaidające, ale ja myślałam że pojawiają się w 38, 39 tygodniu. Niestety ktg robiła mi w zastępstwie za położną pielgniarka i powiedziała, że się na tym nie zna 😞 No nic, i tak muszę chodzić na ktg 2 razy w tygodniu przez tą pępowinkę co ma ją zawiniętą pod bródką, żeby pilnowac czy się nią nie owinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara a stwierdzili, ze jest owinięta pępowiną? bo ostatnio na usg lekarz widział dużo pępowiny koło buźki, ale nie wiadomo czy jest zawinięta czy nie, na razie mam tylko zwracać uwagę czy się rusza czy nie i np jak 4 godziny będzie bez ruchów to dopiero wtedy do szpitala na ktg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sara a jak tam waga Domisia? ja to sie wlasnie zastanawiam bo mnie to jakos nic tak zeby strasznie bolalo to nie boli... Wy mowicie o skurczach a ja nic nie czuje... w sumie czasem poboli chwilke tak dol brzuszka ale czy to jest to? cos mi sie zdaje ze ja bede jedyna co po terminie urodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara nareszcie spowrotem 🙂
powiem Ci,że u mnie takie skurcze też pojawiły się już jakiś czas temu i zastanawiałam się czy nie za wcześnie,ale wszędzie piszą,że w okolicach 8-9 miesiaca to już normalne,że dają się odczuc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem jeszcze w Kobiernicach i mieszkam na żywieckiej 32 -to jest ta co leci przez porąbkę na międzybrodzie-to jakby granica kobiernic z porąbką,a na domu mam numer więc nie powinnas mieć z tym problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anoch[/b]i moja gin ma bardzo dokładne usg i zbadała, że pępowinka leży pod Jego bródką i wygląda jakby oplatała całą szyjkę, ale w koncu dopatrzyła się, że na karku nie ma tej pępowiny, czyli po prostu jest pozawijana na brzuszku pod samą brodę, ale szyjki nie oplata. Nie wiem jak u Was, ale u nas w przychodni od 36 tygodnia pacjentki mają robione obowiązkowo raz w tygodniu ktg, ale mi kazała przychodzic 2 razy, żeby pilnować tej pępowiny i tak jak u Ciebie mam zwracac uwage na ruchy.

Kornelia, co do tej wagi to rozmawiałam z lekarką i chce mi zrobić jeszcze jedno usg, chociaż już nie wiem po co. Obecnie waży ok. 2 kg, a ma jeszcze co najmniej 4 tygodnie, żeby jeszcze trochę przybrać. A skoro wykluczyli tą hypotrofię to nie wiem już sama w czym problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sara jeśli ma teraz około 2kg i 4 tyg przed sobą to dzieci na koniec szybciej przybierają na wadze,więc nie martw się na zapas 🙂 a najważniejsze,że okazało się,że jest zdrowy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kobietki!!
jak dzis nie urodze to nie wiem co jeszcze trzeba zrobic - zrobilam pranie rozwieszilam, pomylam i popastowalam podlogi , umylam okna , zrobilam spore zakupy, umylam lodowke, i sprzatnelam kuchnie - w sumie niezle 😎 tylko troche sie martwie bo maly oda rana sie nie rusza wiec jak Jakub przypelznie z silowni to jedziemy na KTG 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anycool podobno masaż sutków pomaga,ale nie taki na chwilkę tylko np. lipcóweczka od rana masowała żeby wywołać i wieczorem było po wszystkim-a poród miała szybki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...