Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
anycool no to nieźle, nie wiedziałam, że aż tak jesteś już przygotowana do porodu 🙂

malutka podobno termin ma mi się jeszcze przesunąć. Jak byłam w szpitalu to jeden z lekarzy wyliczył mi z pierwszego usg na 31 sierpień. Zobaczymy.
Także Kornelia nic się nie martw, bo ja obstawiam, że będe ostatnią sierpniówką , która urodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

😞 😞 😞 😞 😞 😞

Znieczulenie zewnątrzoponowe

"Polega na nakłuciu lędźwiowego odcinka pleców i podaniu przez cienki cewnik (giętka rurka o średnicy ok. 1mm) środka znieczulającego do przestrzeni otaczającej rdzeń kręgowy. Rodząca zachowuje świadomość, nie odczuwa bólu od pasa w dół, ale powinna mieć możliwość poruszania się i parcia. Znieczulenie może być zastosowane, gdy rozwarcie szyjki osiągnie 2-3 cm. Nie jest ono jednak obojętne dla przebiegu porodu – może osłabić akcję skurczową (konieczne jest wtedy podanie oksytocyny), przedłużyć 1. lub 2. okres porodu. Konieczne jest częste lub stałe monitorowanie tętna dziecka przy pomocy KTG, co może ograniczyć możliwość poruszania się. Czasami gwałtownie obniża się ciśnienie tętnicze u matki, powodując zaburzenia tętna dziecka. Wzrasta również ryzyko porodu zabiegowego (zastosowanie kleszczy lub próżniociągu), a także cesarskiego cięcia.


Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycznych, personel szpitala ma obowiązek opisać ci sposób działania danej metody łagodzenia bólu porodowego, jej zalety oraz ew. skutki uboczne, zanim podejmiesz decyzję o jej zastosowaniu."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchalki !!!
Gratuluję kolejnej mamusi maleństwa jak miło słyszeć że taki skarb pojawił się na świecie 🙂
Kasiu trzymaj się i nie poddawaj jesteś silna i dasz radę jak My wszystkie zresztą 🙂
My byliśmy dziś na ostatnich badaniach krwi i pielęgniarka zrobiła mi rankę tak chyba na pożegnanie 🙂
6-tego mamy się zgłosić na KTG i USG zobaczymy czy coś się rozkręca 🙂
Jestem w trakcie prasowania i uzupełniania braków w zaopatrzeniu 🙂
Dlatego przepraszam, że jeszcze nie wysłałam zdjęć pokoiku, mam nadzieję że wybaczycie 🙂
POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuchalki !!!!
Cieszę się że pojawiło się kolejne maleństwo w Naszej gromadce. Jak miło jest usłyszeć że jest kolejna szczęśliwa mama w Naszym gronie 🙂
Kasiu trzymaj się dzielnie i pamiętaj że jesteśmy z Tobą 🙂
Dziś byłam na ostatnich badaniach krwi i pielęgniarka chyba tak na pożegnanie zrobiła mi rankę i krew nie chciała przestać lecieć 😞
6-go idziemy na KTG i USG i zobaczymy jak się akcja rozgrywa 🙂
Przepraszam że nadal nie wysłałam zdjęć pokoiku ale jestem zajęta prasowaniem i zaopatrywaniem się w brakujące szczegóły wyprawki 🙂
POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka pojechała na KTG ale kazali jej się położyć do szpitala bo prowadzi ją prywatny gin i nie chcieli jej zrobić chujki! teraz biedna pojechała i zaraz ją podłączą do KTG ale bidula musi zostać w szpitalu na noc - po kiego grzyba gnoje ją dodatkowo stresują! Pisała mi ze w tym szpitalu specjalnie zostawiają bo nie mają chętnych...... 😠 😠 😠 😠

Pewnie po KTG się odezwie bo ma kompa ze sobą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!! nie to zebym go wyganiala z siebie bo gdzie mu bedzie lepiej jak w mamusi 😎 po prostu postanowilam ze przestaje lezec i pachniec , a leki ktore bralam i tak malego przetrzymia , dostawalam najwieksza mozliwa dawke wiec sie nie martwie ze urodzi sie przed terminem ☺️ 🥴

a buziaczce czasem nie wyszly spore skurcze ze ja zostawili 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...