Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Cześć dziewczyny. u mnie zimno i napadało białego puchu 😞 w końcu to góry... byłam u lekarza dzisiaj i znowu słyszałam serduszko a usg mam 25 marca i pewnie dowiem się jaka płeć bo to będzie 21 tydzień więc powinno być już dokładne 🙂 🙂 🙂 no a tak to w porządku tylko znowu czeka mnie kłucie 🤨 nie lubie pobierania krwi ale czego się nie robi dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzucholki

jestem czerwcóweczką, jeżeli jeszcze nie macie wyprawki dla swoich maluszków to zapraszam serdecznie na nasze aukcje ubranka w 100 % POLSKIE bo właśnie rozkręcamy z mężem firmę

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16562293

pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie z rana 🙂
Ilona- co do przeziebienia to na katar mozesz robic inhalacje z soli lub olejku Olibas, slyszalam ze mozna roztwor soli morskiej wpuszczac do noska, a na gardlo ja robilam syrop z cytryny i kilki lyzeczek miodu, ewentualnie jak ktos lubi czosnek to mozna dodac, lub pic mleko z czosnkiem miodem i lyzeczka masla, ja tak sie leczylam, niestety katar mi ustal po 5tyg bo odpuscilam inhalacje 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewczynki 🙂


Ja z samego rana podniosłam sobie ciśnienie oglądając dzień dobry tvn, gdzie zaproszono 3 szefowe firm wypowiadajace sie na temat pracownic w ciąży, no i wyobraźcie sobie co jest etyczne według pań : "pracowanie do końca tygodnia ciaży" i tylko takie panie są lojalnymi i chcącymi pracować pracownikami!!!!szlag mnie trafił jasny więc postanowiłam wziać czynny udział w dyskusji na forum: zapraszam do poczytania 🙂

http://dziendobrytvn.plejada.pl/forum.html?hashr=1&#forum:NCwyMzMsOCw4MTAyODE0LDAsMCwwLGZvcnVtMDAxLmpz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi wydawało się, że w ciąży czuję się ok i raczej nie zastanawiałam się nad L4, chętnie bym pracowała, bo to zawsze kontakt z ludźmi i zabicie czasu. Jednak ostatnio (czyli cały pierwszy trymestr) byłam nadaktywna, co skończyło się twardym brzuszkiem i przymusem zwolnienia obrotów. Do tego stres i sytuacja w pracy spowodowały, że jednak na to zwolnienie poszłam. Jestem w takiej sytuacji, że nam nie płacą pensji, likwidują firmę i tak i tak mnie zwolnią, zeka mnie walka z zusem itd, i znajoma położna oraz cala rodzina (w tym księgowe, kadrowe i osoby prowadzące własny biznes) radziły by nie patrzeć na firmę, a na dobro dzidziusia. Więc od tygodnia ich słucham i się wyciszam 🙂

eh długie żale 🙂 ale tez mnie bulwersuje takie podejście do ciężarnych, choć jest prawda, że są kobiety nadużywające przywilejów, ale pamiętajcie, że teraz w życiu najważniejsze jest dziecko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oczywiście anochi : zdrowie nasze i dzieciątka najważniejsze - koniec kropka.


ale dlaczego moj plan pojscia na L4 w 6 miesiacu ciąży wydaje mi się karygodny i odzywa sie we mnie brak lojalności, czy przypadkiem codzienne rozkminianie tego tematu nie powoduje stresu i złego wpływu na dzieciątko? totalna bezradność mnie ogarnia....nie umiem wyzbyć się poczucia że robie coś nie tak 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Palibulka doskonale Cię rozumiem, w tamtym roku u mnie w pracy dziewczyny pracowały do 7 miesiąca, lojalnie, 8h non-stop przy komputerze i dodatkowo na zmiany, czyli raz na 6 raz do 22 i ja też tak chciałam/planowałam, bo lubię moją pracę, w szczególności ludzi i gdyby nie sytuacja (brak wypłat, stres i niepewność pracy) to chętnie bym pracowałam.

Teraz pomimo tych powodów też czułam się jak zdrajca i wyrodna paniusia co idzie na L4, bo ma takie swoje widzimisie, eh to sumienie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki co to za obiekcje? dziecko jest najważniejsze a wasze szefowe są po prostu złe ,że będą musiały zastąpić dobrego pracownika nie wiadomo kim.



Byłam dziś na USG i dziewczynki mam SYNKA 🙂 jest zdrowy jak rydz waży 230 gram i ma całe 15 centymetrów Anycool mam Maxa 🙂


jestem przeszczęśliwa nic mi dziś nie zepsuje humoru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam moje kochane dziewczyny ja właśnie ryczę jak wół ze szczęścia ze wszystko jest ok po 18 latach będę miała znowu zdrowego ślicznego synusia 🙂

PALIBULKA nie inaczej uważam ze to właśnie jest ten powód a ty ie miej żadnych skrupułów i nie myśl o kłopotach szefowej ona sobie jakoś poradzi ty myśl o sobie i o dziecku i dostaniesz w główkę od cioci Kasi jak nie przestaniesz mieć wyrzutów sumienia 🙂 masz mieć uśmiech od ucha do ucha i żadnych obiekcji ani mi się waż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa cha.... BUŁKA Uspokó mi się tam po drugiej stronie monitora!!! Sraj na pracodawców itd!!! w dupie z nimi i kropka!!!!! Będzie dobrze i krzycz głośno że będziesz mieć dziecko!!!!!!!!!! bo to jest najpiekniejsze!!!!
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, w pracy nie jesteśmy niezastąpione, za to naszym Dzidziusiom nikt nas nie zastąpi, więc musimy dbać i myśleć o swoim zdrowiu. Jeśli kobieta chce pracować , bo to dodaje jej wigoru, niech pracuje, ale jeśli potrzebuje spokoju i odpoczynku nie powinno jej się tego zabraniać. A jeśli kobiety odchodzą na wcześniejsze chorobowe, to tylko dlatego że mają dość swoich wrednych szefowych, którą myślą, że pozjadały wszystkie rozumy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...