Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

mi jakoś się też nic nie chce...
jadę dzisiaj do mamy na noc,musze tylko torbę do bagażnika wrzucić jakby co żeby mieć do szpitala rzeczy przy sobie,choć nic sie na to nie zapowiada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja jutro też rano nie pośpię, bo lecę na badania. Niestety lekarz mi nic nie zlecił, więc muszę się sama zorientować co przed porodem trzeba zrobić. Jakie Wy badania robicie w 9 miesiącu?
Bo ja chcę zrobić ten wymaz z pochwy, badanie w kierunku kiły i HCV. Czy to wystarczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja miałam tylko ten wymaz bakteriologiczny i nic poza tym. Ta moja lekarka doprowadza mnie do szału, przechodzi teraz ciężki dni , bo ją mąż zostawił, no,ale w sumie się nie dziwie....Okropna baba wyżywa się na wszystkich, dobrze, że to już końcówka ciąży 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ufffff to mnie zestresowalysci mi pisze tak na stronie szpitala " * Ag HBS
* Grupa krwi


Ze względu na zdarzające się skaleczenia (zakłucie igłą) personelu medycznego podczas zabiegów, zwracamy się do Pacjentek i ich rodzin oraz do Lekarzy prowadzących z prośbą o wykonanie u wszystkich ciężarnych (nie tylko z grup ryzyka) badań w kierunku

* Ab HCV (obecność przeciwciał w kierunku Wirusowego Zapalenia Wątroby typu C)
* HIV (combo) (obecność przeciwciał i antygentów wirusa HIV)

Zakłucie się igłą podczas zabiegu jest rzadkie ale wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla personelu medycznego udzielającego pomocy pacjentce. Wielotygodniowe oczekiwanie na wyniki badań, konieczność stosowania silnych leków i przykre procedury leczniczo-diagnostyczne, wiążą się z poważnym stresem dla zespołu medycznego - dlatego prosimy o zrozumienie i pomoc w ochronie personelu przed ryzykiem infekcji. Wykonanie tych badań - jakkolwiek nie jest obowiązkowe - służy również dobru pacjentki i jej dziecka, bowiem wczesne wykrycie tych niebezpiecznych chorób umożliwia skuteczniejsze postępowanie lecznicze i wybór najlepszej metody porodu noworodka (matka HIV dodatnia, nie powinna karmić noworodka, matka HCV dodatnia - musi przebyć po porodzie dalszą diagnostykę pod opieką specjalisty chorób zakaźnych) "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pizzy nie zamówiłam 😞 ale chyba jutro zrobię sobie właśnie jakies bułeczki z pieczarkami i serkiem zapiekane 🙂 musze poszukać przepisu 🙂
ten wymaz z pochwy kosztował 30 zł - wymaz pobierał mój lekarz - i serio nie miałam żadnych objawów 😞
też muszę zrobić chyba hcv i hbs, chociaż wiem, że tego nie mam bo na hcv byłam szczepiona itd, ale nigdzie nei ma papierka,a lekarz mnie nei wysyłał jeszcze, wizyte mam za tydzień, mam wrażenie, żę lekarka spokojnie podchodzi do wszystkiego jakbym nie spodziewała się, że urodze przed terminem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę a ja nie mam takich badań robionych. I mój gin też jest taki, że nic konkretnie nie mówi, żadnych zakazów w całej ciąży i mało badań. Jutro idę na badania moczu i krwi i to wszystko, ale w pon idę do niego znowu to się muszę podpytać troszkę.
Dobranoc dziewczynki:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...