Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sabcia dziewczynki mają rzadziej problemy z brzuszkiem podobno więc może dlatego ( dziękuj Bogu) Twojej córce nic nie dolega.
Jeżeli chodzi o usg i wizytę u ortopedy mam ją zaleconą w 6 tygodniu więc za dwa tygodnie coś będę mogła powiedzieć, ja nie wkładam pieluszki dodatkowej - szczerze to nie słyszałam o tej metodzie - jutro będzie u nas pediatra - zapytam.

Kochane dziewczynki mogę chyba zaliczyć sie do grona niegrzecznych mamusiek - dziś PIERWSZY RAZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sabcia dziewczynki mają rzadziej problemy z brzuszkiem podobno więc może dlatego ( dziękuj Bogu) Twojej córce nic nie dolega.
Jeżeli chodzi o usg i wizytę u ortopedy mam ją zaleconą w 6 tygodniu więc za dwa tygodnie coś będę mogła powiedzieć, ja nie wkładam pieluszki dodatkowej - szczerze to nie słyszałam o tej metodzie - jutro będzie u nas pediatra - zapytam.

Kochane dziewczynki mogę chyba zaliczyć sie do grona niegrzecznych mamusiek - dziś PIERWSZY RAZ od urodzenia FRania nastawiłam obiad 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do jedzenia to podobno dzieci się najadają w pierwszych 10minutach ssania, Franio czasem je właśnie tyle a czasem potrafi ciumkać i godzinę co sie kończy zaśnięciem. Dziś spostrzegłam ważną rzecz a mianowicie ze względu na dość duży ból krocza karmię na leżąco od początku - dopiero ostatnio gdy była u mnie kumpelka nakarmiłam Frania na siedząco i był bardzo spokojny - po karmieniu 10 minutowym zasypiał na 2 godzinki i tak prawie cały dzień, dziś powtórzyłam numer z karmieniem na siedząco i to samo! oby moje spostrzeżenia okazały się prawdą - Franio by się nie męczył z wygibasami a i ja mam dzień praktycznie wolny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia Maksiu przeuroczy takie duuuuże, piękne oczęta patrzą na nas z tej foty 😁
zasrana czkawka, męczy mojego Cycolinka 😞
bez cycka Mały nie zaśnie, a ja chce zeby mu sie po jedzeniu odbiło, no to go podnoszę, on zanim beknie to sie rozbudzi i znowu go do cyca bo inaczej ryczy, znowu czekanie na bekanie, znowu sie rozbudza znowy cyc i tak w kółko,,, chyba cos robie źle... 😞
może niech sobie popłacze, krzywda mu sie nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki, ja też nie robię obiadów- rodzice nam go dowożą, ani nie sprzątam za bardzo - Tomek bardziej sprząta, pranie raz tylko na razie zrobiłam, generalnie luzik...
a teraz popijam sobie piwko karmi, położna mi zaleciła na laktacje.

Anochi, co do tych kropelek, to Espumisan i Sab Simplex można dawać dopiero od drugiego tygodnia życia dziecka. Nasze maluszki mogą na razie tylko Esputicon. u Łucji działają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasiu 🙂, ja czuję się super, dziś mi zdjęto szwy, brzuszek maleje z każdym dniem 🙂 w sumie mała Łucja daje nam się wyspać, nie szaleje za nadto. Jest tak przesłodka, do schrupania 🙂
jedyny minus to jest karmienie - bo od początku nie chciała mi zassać z piersi i dokarmiano ją butlą w szpitalu. Teraz już ją karmię z cycka, ale z taką nakładką silikonową, bo jak jej chcę samą gołą pierś przystawić, to jest od razu dziki krzyk. Ale i tak z butelki musimy ją dokarmiać, bo ja mam chyba cały czas za mało pokarmu. No ale chcę strasznie, by mi tylko z piersi piła, robię więc wszystko, by polepszyć tą laktację.
A powiedz mi, czy wy wyparzacie za każdym razem buteleczke przed podaniem pokarmu? I w ogóle czy pamiętasz ile mniej wiecej mililitrów Maksiu spijał jak miał około tygodnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niedawno wróciłam ze szpitala, byłam u mojej gin na badaniu. A więc rewelacji nie ma, 2 cm rozwarcia i jakiś jeden marny skurcz na ktg. Ale mnie podłamała , bo chciała mnie zostawić już dzisiaj w szpitalu, pytam jej kiedy bym miała wywoływany poród, a ona mnie wyśmiała, i powiedziała, że jak miną dwa tygodnie i wtedy to ostateczność. To się pytam po co chce mnie przyjąć na oddział, a ona, że po prostu już do porodu na OBSERWACJĘ i tyle. Wybroniła mnie jedynie położna która prowadził szkołę rodzenia, która też była w gabinecie przy badaniu, i namówiła ją żeby mi dała jeszcze dwa dni. Tak więc mam czas do środy , a jak nic z tego nie będzie idę do szpitala i bede leżeć i czekać. A przy tym leżeniu to już na pewno z porodu naturalnego nici 😞 A na datę ewentualnego wywołania porodu wyznaczyła mi .... 10 wrzesień. 🤢 Jestem załamana i wkurw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pokarmu, to ja mam tyle, że leci jak głupi i ciągle zmieniam wkładki laktacyjne. Jak Amelia zassie jedną to z drugiej zaczyna też lecieć, więc może sobie wybierać, którą chce, bo i tak w obu ZAWSZE mam pod dostatkiem 😁 😁 😁

Często się śmieję, że jestem maciorą a Amelka dojarką. I mówię do Niej pij mleczko prosto z ubojni 😁 będziesz Wielka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki Mufcia, a podajesz te kropelki na zalecenie położnej?
cholerka z moją same komplikacje, najpierw nie mogłam się do niej dodzwonić, okazało się, że zmieniła numer, dzisiaj przełożyła wizytę na jutro, masakra, choć ciekawa jestem czy ta wizyta cokolwiek wniesie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny,
Właśnie wróciłam od lekarza, dostałam skierowanie do szpitala będą kombinować bo mały wchodzi w kanał i wychodzi (jakaś za bardzo elastyczna jestem hi hi) .. i albo mi wywołają albo cc( oby nie ) . Jest jeszcze prawdopodobieństwo , ze mały jest za duży do mojej miednicy to tez chcą sprawdzić ..wiec jadę ..mam dzis swoich ludzi na oddziale i lekarza i położną wiec trzymać kciuki ...Już nawet się nie boje po prostu chcę mieć maluszka przy sobie ...buziaki Trzymam kciuki za resztę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też nie narzekam na brak pokarmu i jak wstaję nad ranem to cała koszulka mokra 😞 kurczę a ja nie umiem spać w staniku a chyba trzeba zacząć i wkładki włożyć 😞
Byliśmy dziś na spacerze 🙂 a po nim Jerzyk od dwóch godzin zasnąć nie może tylko ciągle kwili 😞
kupki idą i brzuszek napina 😞
biedna ja matka 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój maly tak śpi od południa do wieczora po 3-4 godziny ale rano porafi szaleć po 3 godziny yo i wieczorem..Widzę ze z kolkami wszyscy prawie mają...my już sosujemy sab simplex, ścisłą dietę bez mleczną i ogólnie mało opcji do zjedzenia...a i tak Kamil czasami się jeszcze pręży i wieczorami "sesje" ma..Dylemat co do dokarmiania mam bo wieczorem co kilka dni Nan em dokarmiamy bo właśnie szał jest i mąż twierdzi że nie dojada 😞 ja czuję się wtedy jak zdradzona..Czy któraś z Was w 100% karmi piersią a jej dziecko nie zna innego mleczka? JA mam straszne wyrzuty za te dokarmianie bo chciałam cycem jak najdłużej.. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czytałam w poście którejś z dziewczyn że mały(a) też szalała przy cycu -mój tak robi co jakiś czas pręzy się łapie na chwile po czym wypluwa i płacze i wtedy "powstaje teoria:" że jest tak głodny i trzeba dokarmic.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oli ja karmie tylko piersia i tez Franio ma koli i takie akcje z łapaniem piersi ale to tylko wtedy gdy ma własnie kolke i go boli, jest nerwowy i wypluwa pierś. Jeżeli chodzi o dietę to u nas jest tak że bez względu na to co ja jem u Frania jest niezmiennie więc codziennie zjadam jakiś produkt nowy np dziś maliny a podstawę mam stałą czyli pieczywo razowe wędlina w postaci piersi indyczej upieczonej (własnej roboty) musli z jogurtem noturalnym i czasem serek wiejski, jabłka, morele suszone (2 sztuki) i w zasadzie wsio więc też szału nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...