Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniusiuniuniawins gratulacje!!! 🙂
hej dziewuszki
u mnie nocka taka sobie, za radą Kasi walczę, aby Wojtuś nie zasypiał tylko przy piersi,
i jestem zła na samą siebie bo normalnie przysypiam, kiedy karmię Wojtusia w nocy,,, 😞 budze się a on już cycka wypluł i śpi i ani mu się nie odbije, ani nie wiem kiedy skończył jeść jak długo już śpi, mam włączone takie małe światełko, ale dzisiaj zapaliłam sobie dzisiaj już lampkę , żeby nie przysnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzięki Sabciu 🙂
Wiojojko czasami nie dajemy rady już i tak bywa 😞 wiem że wolałabyś żeby mu się odbiło ale ja czasami nie śpię i siedzę i czekam a tu nic z tego więc nie miej pretensji do siebie że zasnęłaś 🙂
Jerzyk wstaje na godzinkę około 4-tej nad ranem i wtedy to mam nocny dyżur 🙂
Na szczęście leży sobie spokojnie i obserwuje wszystko dziś się nawet do mnie uśmiechnął 🙂 a potem cyca i idzie dalej spać 🙂
Nie chcę zapeszyć ale narazie mamy spokój kolki ustąpiły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki,
gratulacje dla Aniusianiusi i jej małej Majeczki!!!!!! Ciekawe jak tam reszta nierozpakowanych brzuszków...

co do karmienia, to ja teraz też już na szczęście karmię coraz częściej, a ilość butli zmniejszamy, natomiast mała w nocy chciała co chwila cycka i potem przysypiała przy karmieniu, i też tak jak Wiojojka ja przysypiałam również... niemniej cieszę się ogromnie, ze mała w ogóle chce pić z piersi!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też przysypiam i uważam że jest to jak najbardziej naturalne i normalne że przysypiamy przy piersi w środku nocy. Ja dziś zasypiałam kilkukrotnie a Remek mi tylko zabierał Frania i kładł do łóżka - ostatnie karmienie skończyło się tak że cała trójka spała jak zabita a piersiątko sobie leżało obok 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



gratulacje dla Aniusianiusi i jej małej Majeczki!!!!!!
dla mamusi
[URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/06212fff.jpg[/IMG][/URL]
dla Majeczki od Maksia[URL=http://fotoo.pl/][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/files/2010-09/6ce2b0a2.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zgrywam sobie fotki i wrzucam Wam tu pierwszą fotkę jak znalazłyśmy się już z Łucją razem w łóżeczku po porodzie i patrzymy na siebie 🙂
[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-09/502f9662/sdc13135czbm.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-09/502f9662.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamuśki 🙂
My też często w nocy zasypiamy przy karmieniu...lampka nic nie pomaga,ja się odkrywała żeby mi było zimno- też nie pomaga 😁 ja a nóż widelec zawsze informuje mężusia że Jaś jest z nami w łóżku jeśli jest na środku a jeśli od zewnątrz to zabezpieczam go kocykiem 🙂 jeśli go męczy to,że się nie odbił to się szybciej budzi 😁 ale to raczej norma, że od 3 pije co godzinę (może jak zaśniemy to nie dopije:blink 🙂

Mufka fajnie, że wszytko dobrze się układa..pierś jest jednak wygodna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaczka są czerwone ale pojedyncze jak Jaś płacze to się robią czerwone place,które robią się bardzo suche, raczej go nie swędzą- ja smaruje emolium i podaje fenistil bo być może to uczulenie 😮 jeśli swędzi to istnieje duże prawdopodobieństwo że to skaza białkowa 🤢(sprawdź kupkę jeśli ma śluz to tym bardziej potwierdziłoby to skazę). jutro idę do lekarza to się okaże co tym razem zdiagnozowali 🙂 bo jestem na dragońskiej diecie a wysypka nadal się pojawia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Witam. Za nami chyba najgorsza no od urodzenia KAMILKA.. Obudził się o 1 ej i walczył o 4 tej...Najgorsze że jest z nami teściowa i każdy sie wtrąca..Mały po protu jak to co jakis czas robi-nie chciał ssac normalnie tylko łapał i puszczał cycka i wpadał w histeryczny płacz..no i oczywiście powstała teoria że sie nie najada i że z głodu tak robi...Kurde dziwne ze dziecko cała dzień jest tylko ze mną i się najada i w dodatku bardzo czesto i duzo ulewa-co raczej swiadczy o nadmiarze a nie niedojedzeniu 😞 i stoi nade mną tesciowa (nie wiem z jakiej racji w mojej sypialni... 🙂 i maz żeby mu zrobić NANu bo biedne dziecko głodne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam dość szybko bo mały się budził już..ale mam dołującą sytuację z t teściową-ona mieszka u nas bo chwilowo pomaga nam w firmie ale już mam dość wtryninia się-wiedziałam że to bedzie gehenna ale bez niej w firmie trzeba byłoby dotrudniać kogoś na czas mojej nieobecności..tak bardzo chciałam jak najdłuzej cycem karmic małego ale nie wiem ile wytrwam w tej atmosferze.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi Dziewczyny czy waszemu maleństwu też się tak bardzo ulewa ????????
Staram się by po każdym jedzonku mu się odbiło a jednak jak się obudzi to ulewa. Czasem jest to mleczko świeże a czasem już twarożek.
Na dodatek wydaje mi się że Jerzyk je za często aż sobie listę zrobiłam ile czasu i kiedy je. Martwię się że będę mieć za mało pokarmu 😞
PORADŹCIE COŚ 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo
Mój Wojtus też jakiś niespokojny, chyba dlatego ze ja zła... pokłóciłam sie z Marcinem, bo kot wskoczył na deskę do prasowania, przewrócił żelazko które spadło na komodę i ją porysowało,,, usłyszałam oczywiscie ze to moja wina bo postawiłam tam tą dechę, a ze ona ma chwiejącą sie nóżkę to jasne ze zelazko sie przewróciło jak kot wskoczył... a kto kurwa naprawia tą pieprzoną deskę juz ktorys tydzięń??!!??!!
do tego wpadły dzisiaj moje dwie koleżanki i stały nad kołyską jak nad jakimś dziwadłem, ani a ani be, ze ładny, czy brzydki, taki czy siaki, na rączki nawet nie chciały go wziąć, czegos innego spodziewałam sie po tej wizycie... jakoś mi przykro
ooooo a teraz dupek przyłazi i przeprasza "wybacz mi ze pusciły mi nerwy" ble ble ble
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ależ się cieszę ( tzn. nie że tak się Nam dzieje ) 🙂 ale że nie tylko ja mam taki problem 🙂
Kurczę jak to wszystko się zmienia. Najpierw było fajnie spał co 3 godzinki karmienie a teraz to nawet co 1,5 godzinki trzeba dokarmiać MAŁEGO GŁODA 🙂 jak to mawia mój mąż 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o a Franio nie ulewa.....ciekawe jak to jest.

Wiojojka: ja się tak pokłóciłam ostatnio i tak przykre słowa usłyszałam że myślałam ze wyjde i nie wróce! następnego dnia otrzymałam bukiet gigant i przeprosiny na kolanach ale co mi się starsznie strasznie źle zrobiło to już moje....
poza tym ten połóg - hormony, ból i szok to jest główna przyczyna tych cholernych kłótni.... u nas w sumie teraz już jest super od jakiś 2-3 tygodni z małymi wyjątkami ale początek to był płacz i zgrzytanie zębami.....

ech....zjem kolacyjkę i wykąpiemy tego malca, który de facto WCALE nie śpi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki 🙂

U nas co się dzieje 😞Jasiu od kilku dni ma problemy z usypianiem wieczorem - trwa to ok. 2h 🤢 Kąpiemy go go ok. 18.30 - 19.00 potem pierś-przyśnie lu b nie 😲 ale nie zaśnie,odbijamy, odkładamy do łóżeczka i zaczyna się... popłakiwanie,wrzask,prężenie się, ulewanie i tak w kółko...dodatkowo Jaś jest bardzo śpiący i to wszytko potęguje 🙃
Dzisiaj w nocy strasznie ulał, wręcz wystrzelił jak ze strzykawki 🤢 no i ulewanie się nasila-może za często karmię?
Wysypka już opanowana ale zastanawiam się czy moja uboga dieta nie wpływa źle na synusia?
Mam pytanie czy usypiacie Wasze dzieci? jak? ziuzianie itp.?

Co do teściowych moja jest oki- poza jednym wiecznie pilnuje co jem(od początku)tego nie tamtego nie bo Jaś skazy dostanie i chyba wykrakała 🤔 no i cokolwiek by się u nas nie działo to jej córcia i tak miała gorzej ale dała radę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karulina wydaje mi sie ze teraz uboga dieta jest chyba najodpowiedniejsza ... gdybys jadła za dużo i takie rzeczy ktorych nie powinno sie jesc to wtedy bym sie zastanawiała..... unikaj mleka i nabiału przedewszystkim wzdymających i gazowanego.... mozesz tez dawać espuminas, esputicon albo infacol .... u nas to drugie bardziej działało. no i dobra rada kładz czesto na brzuszek.....na prawde duzo daje.....
no alepewnie to wszystko wiesz....

Wiojojka nie boj sie ze zabraknie Ci pokarmu, czestsze przystawianie do piersi wspomaga produkcje mleka , im czesciej bedziesz przystawiac tym lepiej. tym sposobem moja mała bardzo ładnie przybierała na wadze... a piła mało ale czesto tak jak pisałam nawet co pol godziny....
dzieki temu karmie do dziś a Sara ma 7 miesiecy 🙂ale jesli o biawiasz sie ze masz mało mleka i produkcja idzie wolno to polecam picie herbatek na laktacje mozna kupic w aptece ja pije herbapolu i pomaga 🙂 ale najwazniejsze - nie stresować sie to podstawa !!!głowa do góry na prawde nie ma sie czym martwić 😁 😁 😁 cieszcie sie ze macie małe żarłoczki 🙂pozdrowionka dla was i buziaki dla maluszków:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...