Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hejo, solenizantowi Dominisiowi uściski i buziaczki od Łucji i mnie 🙂 ja dziś też nie wyspana, Łucja od paru dni w nocy nam daje popalić, bark mnie boli, jakoś się przeciążyłam, może ją nosząc...
zrobiłam dziś pizzę na kolację i jestem taaaaka najedzona jak już dawno...mniam mniam

Bułcia, Ty to masz prawdziwą fabrykę w biuście, tylko pozazdrościć! A co robisz z tym odciągniętym mleczkiem? Podajesz małemu w butelce, czy mrozisz?

Buziaczka, kuruj się dziołszko. Ja się chyba zaszczepię na grypę, bo zawsze się szczepiłam, a ponoć nie ma przeciwwskazań jak się karmi piersią, a przy okazji dziecko dostaje też przeciwciała na grypę.

Kurczę i cały czas się zastanawiam, czy szczepić małą na te rota-wirusy i pneumokoki... ale chyba zaszczepię, a Wy szczepicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Kobietki 🙂

Buziaczka wracajcie z Liwką do zdrowia
Mufka ja szczepiłam Dominka na rota wirusy, z pneumokoków zrezygnowałam, bo odradziła mi je moja lekarka.

Domiś dzisiaj zaszalał w nocy i budził się równo co 2 godziny. A ja na 11 idę do dentysty 🤢 (Nie cierpię tych wizyt 😞 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DOMINISIA od Jasieńka i cioci Karolinki 🙂

My szczepiliśmy Jasia tylko szczepionką skojarzą 6w1. Lekarka opowiadała o szczepionkach i stwierdziła,że jeśli dziecko nie ma kontaktu z dziećmi w wieku przedszkolnym to nie ma co przesadzać (a to tylko szczepienie na jeden szczep a jest ich mnóstwo) a rotawirusy ja wychodzę z założenia,że obserwuje swoje Maleństwo liczę kupki i jeśli dzieje się coś niepokojącego od razu reaguję (wystarczy przejrzeć historię forum każda z nas od razu pisze jak dzieje się coś niepokojącego)

"Objawy typowego zakażenia są bardzo charakterystyczne. Po okresie wylęgania, trwającym 1-3 dni, pojawia się zwykle niewielka gorączka (w ok. 77% przypadków) oraz wymioty, niekiedy bardzo intensywne, trwające jednak zwykle nie dłużej niż 24 - 48 godzin (w ok. 96% przypadków). Zaraz potem lub wraz z wymiotami dziecko zaczyna oddawać wodniste, niekiedy tryskające stolce. Bardzo nasilona biegunka prowadzi w ok. 83% przypadków do odwodnienia. Przebieg choroby jest jednak samoograniczający się, to znaczy, że jeśli tylko zdoła się opanować odwodnienie, choroba ustępuje samoistnie w ciągu 3 - 9 dni. Niekiedy, jeśli dziecko miało już kontakt z rotawirusem lub było szczepione, przebieg choroby może być niezwykle łagodny i objawiać się może jedynie jednorazowymi wymiotami i pojedynczym lub kilkoma wolnymi stolcami."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mufcia co rano ściągam do buteleczki zeby mieć na wszelki wypadek ale czasem też zamrażam i czasem wylewam.
My szczepiliśmy Franka na wszystko, lekarka nam powiedziała że obserwuje dzieci szczepione i widzi różnice w przechodzeniu chorób, opowiadała o jednym doktorze któremu gdzieś umkneło szczepienie na pneumokoki i niestety jego córeczka zachorowała 😞

a ja dziś mam wkurwa na Remka - Boszszszszeeee dodaj mi do niego sił!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka!!!
my małego szczepimy tylko podstawowymi szczepionkami ... i nastepna tura 17 listopada 🥴
a dzis Maks znow mnie zaskoczyl nie dosc ze spal od 20;00 do 10:30 - oczywiscie z przerwa o 4;00 do 5;00 na jedzenie to skubany zaczyna sie przewracac z brzuszka na bok i na plecki smiesznie to wyglada ale coraz czesciej probuje 🤪

buziaczka wracajcei do zdrowka z liwka 😘 😘 😘 😘 od Maksia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A czy Wasze dzidziolki też robią"mostek" ? Mam pytanie czy Wy próbujecie " ciągnąc" chłopaczków za ręce do siadu? kiedy coś takiego się robi? Mój synuś jak na razie śmiesznie podnosi głowę do góry trzymając ręce wzdłuż ciała 🙂 i równocześnie podgina nóżki w kolanach 🙂

Anycool i Bułka - zazdroszczę Wam takich ś[śpiochów 🙂Jasiu w nocy sypia coraz gorzej= budzi się pierwszy raz po 4h a nawet po 2h 😠 i po pierwszym dłuższym spaniu co 2-3h 🤢 a było tak pięknie...odpukać ostatnio nie sypiał w dzień (15 minutówki) potem odsypiał popołudniu od 17tej i nie można go było dobudzić 🥴 dzisiaj zasnął sam w łóżeczku i śpi już 1,5h 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na rotawirusy będe szczepić za tydzień, kasę z chrzcin na to przeznaczymy, wiadomo dziecko obserwujmy, ale po co ma cierpieć? a nawet jeśli zachoruje to podobno łagodniej przechodzi - tylko wczoraj się trochę wkurzyłam, bo poszłam zapłacić za szczepionkę a tu jedna dawka 400 zł, a niby na necie piszę, że ok 320 😠
na pneumokoki zaszczepię po pół roku albo w okolicach roczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, Kamil też 2 dzień prawie nie śpi w ciagu dnia a w nocy budzi sie 3-4 razy co najmniej 😞 zaczynam planować dokarmianie na noc butelką-dam mu jeszcze tydzień i jak się nie zmieni na lepsze te pobudki co godzinę w nocy spróbujemy sztucznego mleczka 😞 Idę do marudy co robi kupy co godzinę a śpi 15 minut tylko 🙃 Zmeczona jakaś jestem 😞 ale idziemy na spacer bo to jedyna sznsa że sobie posbi a ja sie jako tako zrelaksuje 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 😉
nie było mnie,bo spryskaliśmy grzyba który się zaczął robić na ścianie i trzeba było się ewakuować 🤪 Klaudia od wczoraj ma łóżeczko-ciągle w nim śpi,bawi się,rozmawia i nawet sama zasypia 🙂 ach jak fajnie było wrócić pod jedną kołdrę z mężem 😁
Klaudia robi mostek,ostatnio tak naprężyła nogi,że wyskoczyła z przewijania,na brzuchu kiedyś lubiła teraz nie lubi i koniec,a leżaczka nie mamy,pewnie temu,że na brzuchu ma ograniczone widzenie 😁
no i 3 mies jak z bata strzelił za nami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sukces-Klaudia sama wkłada sobie smoczek do buzi 😁 wystarczy jej go włożyć do rączki i sama go daje 😁 czasem nie może trafić i włoży go inną stroną,a czasem od razu trafi 😁 grzechotkami się nie interesowała do momentu pojawienia się w jej życiu łóżeczka-teraz tam ma skarbnicę zabawek i potrafi ciągle leżeć i tylko słyszę jej ochy i achy i jak patrzę czasem to ona zabawki w łapkach 🙂 a jakie śmieszne odgłosiki wydaje-prawie buzia jej się nie zamyka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/25d91363/sdc11897.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/25d91363.jpg[/IMG][/URL]
to Klaudusi łóżeczko 🙂

[URL=http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-11/16084fdf/sdc11896.jpg.html][IMG]http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-11/16084fdf.jpg[/IMG][/URL]
a to moja śpiąca królewna w swoim królestwie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mnie zastanawia-ostatnio pisałam,że zaczyna mi się drugi okres no i się nie zaczął,troszkę poplamiło przez jeden dzień i koniec...kilka razy się kochaliśmy tak,że nie do końca ale bez zabezpieczenia,więc nie wiem, czy to mogło mieć wpływ na to ☺️ według terminu porodu z usg wyszło na to,że rok temu 1 listopada zaszłam w ciążę,więc mąż sobie sentymentalnie pozwolił na kochanie się bez zabezpieczenia w tą rocznicę 😁 zobaczymy czy historia się powieli,a jak nie to mamy zaplanowane starania na luty-kwiecień 2011 roku,jeśli by to się udało to w okolicach grudnia 2011-stycznia 2012 urodził by się drygi dzidziuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pampersami- mam poł paczki moich pampersów 2 i pół jeszcze przywiozłam od mamy też pampersów dada2 i problem jest taki,że Klaudia dosłownie jakby w ciągu 2 dni urosła tak,że z dnia na dzień wyrosła ze śpioszków i pampersów 2 mam jeszcze dużo a 90% kupek i sikania po prostu się wylewa na śpioszki,łóżko itd...nawet ostatnio Łukasz jak trzymał Klaudię to jej kupa wylądowała na jego ulubionej bluzie 😁
a nasze chrzciny zbliżają się wielkimi krokami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...