Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Buziaczka kliknięte, jeszcze wieczorem polecę z drugiego, może i z trzeciego kompa 😜
my ju ż po cmentarzu, mała pospała w foteliku a dziadek dumny ją woził 🙂 super pogoda na spacerki 🙂
wczoraj chwaliłam Alę ze śpi w nocy a dzisiaj o 2 była pobudka 😞 i w dzień je średnio czasem nawet co 1,5-2 godzinki 😞 eh czasem zazdrszczę tym co butlą karmią bo i można dać piciu i nakarmić na spacerze, a ja na spacer idę jak tylko mała zje i po 2 godzinkach spowrotem 😞za badzo jestem od niej uzależniona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Kochane 🙂
ANOCHI ja też jak spacer to tylko 2 no czasem góra 3 godzinki bo trzeba cyca podać.
U nas bywa różnie ale kąpiemy o 19:30 potem cycuś i zasypianie - czasem zaśnie od razu a czasem aż około 21:30-22:00 no i pobudka 24:00 - 1:00 następne około 3:00-4:00 i już nad ranem zazwyczaj ze zmianą pieluszki około 6:00-7:00 i pobudka 9:00-10:00 🙂
Natomiast w ciągu dnia trzy drzemki około 11:00 13:00 16:00 i czasem około 18:00 🙂 Poza tym trzeba z Jerzykiem rozmawiać, bawi się na leżaku i na macie edukacyjnej 🙂
Nie narzekam choć wolałabym żeby w nocy lepiej spał 🙂 mam nadzieję że niedługo się to unormuje 🙂
POZDRAWIAMY CIEPLUTKO w ten zadumany dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
U nas dzień wygląda tak ok. 1.00 w nocy butla, później ok 4.00, o 7.00 rano pobudka i pół butli mleka no i zabawa do 9.00, później mała drzemka 10.00 znów butla 13.00 butla , óźniej spacerek 2-3 godziny, po powrocie butla, ok 19.00 kąpiel i karmienie. 🙂

Jakby któraś z Was była jeszcze zainteresowana : http://allegro.pl/cieple-ubranko-na-chrzciny-jak-nowe-i1301342523.html
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny..
Ja dalej chora..;( przyjmuję antybiotyk do ucha..;/
Mój maluch wcześnie zasypia bo o 19(a przed zaśnięciem je)i śpi do 2.30 więc też nie jest źle..o 2.30 cycuś i śpi do 5.30/6..znowu cycuś i śpi do 8.30/9..także nie mam co narzekać.. 😉
Dużo zdrówka dla Dominisia i buziaki:*
Sara podałaś linka do ubranka na chrzest i na tej fotce jest Dominiś?? Pokaż jakąś fotkę maluszka.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!
moje maleństwo trzeci dzień kupki nie robi,ale dzisiaj już tak śmierdzące pierdki puszcza, że mam nadzieje ze w końcu kupka sie pojawi.wczoraj był dla Wojtusia męczacy dzien, na groby wszędzie poruszaliśmy się samochodem, bo na kilku cmentarzach mamy rodziny,wiec Wojtus wędrował z samochodu do wózka i spowrotem kilka razy,a dzisiaj zostalismy sami, bo tato pojechał i wraca dopiero w piątek. i nawet dobrze, miałam go ostatnimi dniami dość!! wasze męże tez czasem zgrywają wazniaków i myślą ze mogą wam rozkazywac? ja sobie nie pozwolę wiec za kazdym razem kłótnia... 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wjojojka u nas z kupką też jest nie za ciekawie..sama nie wiem dlaczego tak..
Szi nie robił kupki 7dni..później wymusiłam ją mydełkiem(zaleciła pani doktor)2dni zrobił kupkę z pomocą mydełka..i znowu 7dni nic..wczoraj próbowałam mydełka i nie dało rady..dopiero dziś 8dnia pojawiła się kupka z wielkim trudem za pomocą termometru..a przy tym było stękanie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wjojojka takie wymuszenie kupki to nazwijmy ostateczność..tzn ja tak uważam że lepiej użyć tego sposobu dopiero jak dzieciaczek tydzień nie robi kupki..
Zwykłe mydło w kostce..kawałek..nie za wielki..(ja strugam kształt czopka..by nie było problemu z włożeniem..)i wkładasz do pupki maluszka..Mydło robi rewolucję w pupce dzieciaczka i po 5/10minutach..powinna kupka wyjść..jeśli nie to trzeba pomóc dzieciaczkowi nóżkami(rowerek)
Ale z tego co wiem to w Polsce w aptece można kupić bez recepty czopki dla maleństwa by mogły się wypróżnić(ale nie należy też ich często używać by nie przyzwyczaić malca..)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego najlepszego dla Dominisia
my po weekendzie mamy marudny dzien na raczkach - spanie samemu nie wchodzi w gre. U nas z kupkami wrecz odwrotnie az biegunke podejrzewalismy wczoraj-11 kup w ciagu dnia. dzisiaj juz 3 od rana. W nocy pobudki od 3 iej co godzinke ale ogólnie nie widac by Kamisiowi cos dolegało jest towarzyski i smieje sie jak zawsze 🙂 Mama zmeczona za czestym wstawaniem w nocy i dzisiejszym marudzeniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wjojojka znalazłam coś na temat "kupek"..
Jeśli zdrowy, dobrze się rozwijający i przybierający na wadze maluch robi kupki co kilka czy nawet co kilkanaście dni, to mówimy o tzw. bezresztkowym trawieniu. Wynika to z innego sposobu trawienia mleka ludzkiego niż wszystkich innych pokarmów. U dziecka karmionego wyłącznie piersią wypróżnianie się raz na kilka dni jest zupełnie normalne. Podobnie zresztą jak i kilkanaście kupek w ciągu jednego dnia. Proszę tylko pamiętać, że taka kupka jest na ogół bardzo duża, ma mazistą konsystencję, oraz że dziecko, które wypróżnia się rzadko, może puszczać bardzo smrodliwe bąki. Jeśli niemowlę wydaje się cierpieć z powodu tych gazów, to można mu masować brzuszek.

Dziecko może robić kupkę tak rzadko aż do momentu rozszerzenia jego diety o inne pokarmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za buziaki dla Dominika , oczywiście ucałuje Go od Was 🙂
My własnie wróciliśmy z 3 godzinnego spacerku, mały jeszcze śpi, a ja gotuje pomidorową 🙂
Apropo kupek, mój też ma z tym kłopot i właśnie kupiłam herbatkę ułatwiającą trawienie z hippa. W składzie jest rumianek i koper włoski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA DOMINISIA od Jerzyka i cioci Grażynki 🙂

U Nas wszystko dobrze dziś znowu byliśmy na spacerku 🙂 Jerzyk też miał problem z kupką ale Mamusia podawała herbatkę ułatwiającą trawienie z Hippa a sama piła sok z jabłek i po dwóch dniach była kupka 🙂
A jeśli chodzi o czopki glicerynowe to trzeba ich używać w wielkiej ostateczności
Pozdrawiam i spokojnej nocki Kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DOMINIŚ WSZYSTKIEGO NAJJJJ I DUZO..BARDZO DUŻO ZDRÓWKA!!!
ja biedna umieram... kicham..smarkam i kaszle jak nie wiem 😞 Liwka chyba tez już chora 😞 banki z nosa dzis jej poszły i kicha wiecej niż zawsze... a jaka marudna... 😮 ledwo zyje... dała mi dzisiaj w dupe 🤪 padam na ryj. Gorączki nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...