Skocz do zawartości

MAMY SIERPNIOWE 2010 narazie fasolki:) | Forum o ciąży


Dorunia700

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Wiojojka

    2267

  • anochi

    3640

  • Mufka

    1833

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

oli kochana co do dyskopatii to wzmacniasz sobie kregoslup - najlepiej z 2 razy w tyg na basen ... mnie ostatnio tez nie daje spokoju ale ostro daje sobie w palnik i pomaga a i bede prowadzic cw dla mam z dziecmi wiec zapraszam http://www.akademiaaktywnejrodziny.pl/index.php?id=68 od pazdziernika we wtorki o 11:00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny..
My też wczoraj wypróbowaliśmy metodę dokarmiania przez sen..i muszę powiedzieć wam że u nas czysta klapa..:/ mały słodko spał a ja postanowiłam go dokarmić..wszystko było ładnie..pięknie..aż tu nagle po pół godzinie straszny krzyk i płacz..wydaje mi się że rozbolał go brzuszek..i tak do 3..później położyłam go sobie na brzuszku i tak przespaliśmy godzinkę..tatuś po 4 wstając do pracy położył małego do łóżeczka..ale już po chwili budził się na jedzenie..później pospał do 6 i od 6walczyliśmy do przed chwilą..Pierwsza fatalna noc połączona z dniem..Mały rozdrażniony..senny ale spać nie mógł i ciągle płacz..w każdej pozycji..nawet na rękach..a jak udało się już przysnąć to góra 10minut i od nowa..Jestem wykończona i załamana..on płakał a ja razem z nim..wiem że nie powinnam bo małemu udziela się nie pokój matki..ale to było silniejsze ode mnie..wściekałam się i na niego i sama na siebie..za tą bezradność..nie nadaję się zupełnie do roli matki.. 😞 😞 😞
Przydała by się paczka deprim albo flaszka wina.. 😞
nie dawno dopiero zjadłam śniadanie..i do tego wszystkiego bolą mnie nie wiem czy już blizny czy szwy po nacięciu..
Jak zwykle urządzam gorzkie żale..
miłego dnia dziewuchy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oka!! nie pierdol nam tu ze nie nadajesz sie do roli matki! dla Twojego syneczka jestes najcudowniejszą mamusią, przechodzicie ciężki moment, bardzo mi Was żal ale uwierz w siebie i nie daj się złym myślom, wierzę w Ciebie na pewno sobie poradzisz, uzbrój sie w tony cierpliwości i pamiętaj ze nie jesteś sama, bo zawsze jestesmy MY 😘 z pewnościa następna noc bedzie spokojniejsza 🙂
a realia są takie ze jeszcze nie raz nasze dzidzie dadzą nam popalić, musimy byc silne dla naszych maluchów i dla nas samych nawet jak nieznośnie płaczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wybacz mi KASIU ale wczoraj nie dałam rady opisać swojego dnia 😞
Dziś późnym wieczorkiem to zrobię.
Kolejna noc z pobudkami co 1,5 2 godziny 😞
Z tego co czytam dzieci karmione butelką śpią dłużej 😞
Czy to znaczy że ja też mam karmić co trzy godziny a nie na żądanie ??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KASIU ja karmię wyłącznie piersią !!!
Wydaje mi się że mały niedojada do pełna i dlatego tak często budzi się w nocy?!
Ale przecież nie wleję mu do gardła jak nie chce.
A byliśmy dziś na badaniu bioderek i prawe bioderko jest na granicy normy i musimy przez 4 tygodnie wkładać na noc dwie pieluchy flanelowe między nóżki a potem znowu na badanie 😞
Mam nadzieję że to o niczym nie przesądza i wszystko będzie dobrze.
A wiecie może skąd się biorą te problemy z bioderkami i czym grozi taki problem zlekceważony??? To znaczy jaki problem może mieć dziecko jak dorośnie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rusałka jak piersią to raczej na żądanie, ale też bez przesady co godzinę, chociaz mogą zdażąć się okresy więszego wzrostu kiedy będzie chciał tak często
my na bioderka idziemy we wtorek, nam pediatra mówił, że tak na prawdę nie udowodniono, że wkłądanie pieluchy coś daje, łatwo bioderka uszkodzić przy codziennej pielęgnacji, pociągając za nóżki itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KASIU nie gniewaj się proszę jutro postaram się opisać Nasz dzień jestem już zmęczona a to trochę zajmie. Dziś zasnął po kąpieli o 20:00 i miał już pierwszą pobudkę na karmienie o 22:00. Podam jutro ciąg dalszy pobudek na karmienie. Wydaje mi się że to jednak za często 🙂
Spokojnej nocy miłe panie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Wam,
Okaaa, uszy (i biust) do góry 😉 jesteś najlepszą mamą dla swojego syneczka - jak to już pisała Wiojojka. Na pewno w końcu dojdziecie z małym do porozumienia. Ja też mam z Łucją lepsze i gorsze dni, z resztą jak pewnie każda z nas ze swoim maluszkiem.
spokojnej nocki Wszystkim życzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, Rusałka mój synek tez ma bioderka jak powiedział lekarz na granicy normy, w ciągu dnia noszę go na rękach pionowo do mojej klatki piersiowej przodem do otoczenia podkładam pod pupę rękę tak żeby miał zgięte kolanka, a w nocy na pampersa zakładam mu pieluchę tetrową, w ciągu dnia kładę go tez do snu na brzuszku, co bardzo lubi,tak jak żabka wtedy wygląda 🙂
próbowałam karmić Wojtusia na śpiąco ale on ni chuja nie chciał dziubka otworzyć, spał jak kamień, musiałam go troszkę rozbudzić, jednak mało mleczka wypił bo zaraz spowrotem zasnął, chyba za wcześnie od ostatniego karmienia chciałam go dokarmic albo po prostu taki miał mocny sen. i nie wiem czy zrobilam dobrze czy źle 🤔 budził się co dwie godziny, a nad ranem juz co godzinę,,, mimo to mam dobry dzień, bo cały ranek mój synek uśmiechał się pięknie do mamusi i tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki 🙂

Okaa- głowa do góry z dzieckiem jak z każdym nowym związkiem 3ba się dotrzeć i lepiej poznać 🙂 Na pewno z każdym dniem będzie coraz lepiej- 3mam mocno kciuki 🙂

My bioderka mieliśmy kontrolowane w 2 tygodniu życia Jasia bo dostał już skierowanie ze szpitala(podobno miał problem z odwodzeniem) 🤢 wszystko było oki, teraz idziemy we wtorek do kontroli..mam nadziej, że tak pozostało 🙂

Próbowałam metody z dokarmianiem(choć Jaś ładnie śpi w nocy ) i bez efektów zasnął ok 19.30(jadł o 19.00) o 22 go dokarmiłam i tak jak zawsze ok, 1.30 pobudka na jedzonko 🙂, potem o 4.45 i o 7.00 już synuś był wyspany..teraz zasnął o 8.30 ale w dzień mam problem bo je co dwie godziny a nawet częściej 🤢 jak to wygląda u Was?może coś nie tak robię ale chłopak jest głodny...

Miłego dnia...w Poznaniu zapowiada się pięknie i dlatego jedziemy odwiedzić prababcie 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc dziewczynki

wykorzystam moment ze mąż pojechał po zakupy i klknę parę słów

U nas metoda dokarmiania działa Max jak zwykle flaszka o 19 potem do 21 czuwa o 21 kapiel i dokarmienie zjadł znowu 60 ml i zasnął.... na śpiąco o 24 znowu flaszka zjadł 120 i spanie do 4 rano 🙂 🙂 o 4 flaszka znowu zjadł 120 i spał do 7.30

aj tak sobie myslę ze jeśli maluszki śpia to na siłę lepiej ich nie dokarmiać .moze lepiej poczekac do lekkiego wybudzenia ? a jesli chodzi o OLIIto jestem z niej dumna walczy z Kamiśkiem ostro i sie nie poddaje i jeszcze kilka dni i jesli mama nie wymięknie skonczy sie noszenie na rączkach po kilka godzin uwierzcie mi TRUDNA TO METODA ALE SKUTECZNA Maxiu zasypia sam na poduszce na moim lóżku , później przenoszę go do łóżeczka i nie kaprysi nie grymasi ale 2 tygodni walczyliśmy o te NIEPODLEGŁOŚĆ ja wygrałam 🙂 🙂 🙂

Dziewczynki znikam na weekend przyjechał mąż więc musze sie nim nacieszyć a jeszcze dzis dojedzie mój starszy syn z dziewczyną i mój ojciec więc mam weekend pełen wrażen 🙂 🙂 oby tylko Maxowi nie zaszkodziło takie szumne towarzystwo bo poniedziałek bedzie cięzki 😞

sciskam Was wszystkie mocno i wrazie czego piszcie na gg lub na telefon zawsze chetnie pomogę jesli tylko bede umiała i mogła 🙂 🙂

MIŁEGO WEEKENDU MOJE KOCHANE NIEBRZUSZKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ Kochane Mamusie 🙂
Jesli chodzi o biodeza bylam w tamtym tyg 🙂 i juz sie wyrka to moja miala badanie w szitalu i wykazalo nieprawidlowosci wiec do zalecila nadal podwojnie pieluszkowac 🙂 i cwiczenia 1. polozyc dzidzie na butszek nozki na boczki zeby w kolankach byl kat prosty stopki na zewnatrz (pilnowac jak dzidzia lezy na brzuchu zeby nie podwijala stopek do pupki tzn tak pienta-pupka) i dociskamy pupke do podloza 2. taka pozycja tylko lapiemy stopki i pietki do pietek paluski do paluszkow zeby to bylo na plaskim a nie wisialo w powietrzu 🙂 aaa moja ma dyspazje 🙂a i pani dktor mowila jeszcze zeby na boczkach nie klasc dzidzi bo obciazenie dla bioderek
co do butli ja karmie bebiko mala je co 3-4 h w nocy ostatni posilek przed lub po 22 🙂 ale i tak zawsze sie budzi o 6 🙂
Ja juz lepiej 🙂 we wtorek pogotowie zwiedzilam i otrzymalam od nich nowe schorzenie zapalenie stawow kolanowych przywiezli z czym innym a wywiezli z gratisem:/nie karmie wcale piersia.
Okaa jestes dzielna dasz rade bo JESTES dla szi najwspanialsza mamusia pod sloncem!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wam, u mnie też rodzinny weekend, 55 urodziny mojej Mamy, dużo się będzie działo. Jeśli chodzi o lepsze dokarmianie na noc, to u nas nie ma reguły, raz Łucja chce zjeść dużo i śpi ze dwie godzinki, a raz np. popije chwile z piersi i śpi 4 godziny. naprawdę nie wiem od czego to zależy. Ale tak generalnie co 3 godziny ją staramy się karmić, jak chce częściej, to próbujemy ją ściemnić smoczkiem.
Kornelia skąd to zapalenie?? oj biedna jestes..
Wiojojka, jak tam przygotowania do chrzcin? My za tydzień mamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema laseczki 🙂

My już w domu - nad morzem pięknie i cudownie bo miałam mamę ze sobą a dziś już tylko moje ręce dla Franolka 😉
Franio dostał mega kolek nad morzem nie mam pojecia czemu, poza tym chodziłam z nim na 6 godzinne spacery w jodzie i spał ostatnie 3 dni po 7 -8 8 gopdzin!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 zobaczymy czy tendencja sie utrzyma - dziś sie nie liczy bo sie w samochodzie wyspal i dal mi pospac 3h..... 😮 😮 😮

mam 80 stron do nadrobienia wiec nie wiem czy dam radę - co tam u Was???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzięki poradom Naszej kochanej KASI wydłużam od dziś godziny karmienia. Nie będę już karmić na żądanie co godzinkę lub dwie, staram się odzwyczaić mojego Małego Jerzyka od ciągłego leżenia przy cycu 🙂
Jak narazie po spacerku Jerzyk śpi od 13:00 obudził się na karmienie o 15:45 i dalej śpi 🙂
Mam nadzieję że wytrwam i już niedługo będę i wyspana i uda mi się więcej zrobić 🙂
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witanko,
u nas wszystko ok chociaż od wczoraj małej zdarzaa się przeraźliwy krzyk i przystawianie do piersi nie pomaga 😞 chyba ma problemy z robieniem kupki 😞
eh jutro wracam do domku i jestem ciekawa jak dam sobie radę z małą, bo tu dziadkowie i ciotki ciągle nosili i bawili, a od poniedziałku zostanę sam na sam z Alą 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny napiszcie mi jak wygląda ciemieniucha..
mój mały ma jakies paskudztwo na całej głowie..takie żółte skorupki krostki..ma to nawet na uszkach i brwiach.. 😞i jest strasznie niespokojny kolejny dzień..wydaje mi się że go to swędzi..
Stosuję radę Kasi ale tego wyskakuje więcej więc już sama nie wiem czy to ciemieniucha...w poniedziałek do lekarza.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...