Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witajcie mamuśki 🙂 potrzebuję Waszej pomocy... nieprzewidywalny tatuś mojego dziecka stwierdził, że skoro usg genetyczne nie jest obowiązkowe to znaczy, że nie musimy go robić... 😠 jestem na Niego zła bo uważam, że mimo iz nie jest obowiązkowe to ja po prostu muszę wiedzieć czy wszystko jest wporządku. podpowiedzcie mi jakich argumentów użyć żeby Go przekonać do badania. Zrobię je tak czy tak, ale chciałabym żeby się ze mną zgodził 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

florcia86 napisał:
witajcie mamuśki 🙂 potrzebuję Waszej pomocy... nieprzewidywalny tatuś mojego dziecka stwierdził, że skoro usg genetyczne nie jest obowiązkowe to znaczy, że nie musimy go robić... 😠 jestem na Niego zła bo uważam, że mimo iz nie jest obowiązkowe to ja po prostu muszę wiedzieć czy wszystko jest wporządku. podpowiedzcie mi jakich argumentów użyć żeby Go przekonać do badania. Zrobię je tak czy tak, ale chciałabym żeby się ze mną zgodził 🙂





ach te chopy 🙂 🙂 zapytaj się go czy nie miał by ochoty urodzić za Ciebie tego dzieciątka? 😉 może sobie przemyśli sprawe i jeszcze sam z Tobą na to badanie pójdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nawet nie wiedziałam, że to badanie jest nieobowiązkowe. Mi lekarz poprostu kazał przyjść wtedy i wtedy i powiedział, że musi sprawdzić czy dzieciątko jest zdrowe. Ale jak już wcześniej mówiłam mój lekarz to jakieś indywiduum i opiekuję się mną i dzieckiem jak by to on był ojcem więc ja jako jego niby żona mam robione wszystkie badania. Nawet te nieobowiązkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
florcia86 nie masz sie co martwic u nas tez taka byla pierwsza reakcja ,ale mimo braku jakichkolwiek rozmow moj maz sam dorosl i z czasem sam stwierdzil.ze trzeba by bylo sie zapisac 🙂 no i jestesmy juz po badaniu prenatalnym ktore odbylo sie w 21 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co dla mnie badania to podstawa i mimo,że chodzę prywatnie i za wszystko płacę to robię wszystko co lekarz powie.Mój mąż też ma takie podejście i do głowy by mu nie przyszło ,żebym ich nie robiła ..........a jeśli by mi zabronił to najzwyczajniej w świecie bym go nie posłuchała i robiła po swojemu nie licząc się z jego zdaniem ,bo zdrowie dziecka jest najwazniejsze i skoro on nie zdaje sobie z tego sprawy to trudno...
a ty florcia86 nie masz co się zastanawiać tylko rób to usg mój lekarz mówił,że jest ono najwazniejsze w całej ciąży!
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki jak tam samopoczucie? ja ostatnio bardzo dobrze.. wprawdzie kwasy żołądkowe mi do gardła podjeżdżają co jakiś czas ale już się przyzwyczaiłam, poza tym to reszta jak najbardziej ok 😁 😁 jutro ide na badania krwi, znów mnie będą kłuć. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania87 przecież kłucie jest taaaakie przyjemne :/ :P
mnie boli dzisiaj głowa, nawet kawe sobie mocniejsza zrobiłam, troche przeszło, ale nadal pobolewa 😞 mam nadzieje ze nie skończy się to jak za ostatnim razem...wymiotami 😞

sioperka22 masz racje! co to znaczy żeby mąż zabraniał iść na badania? no chyba ze chodzi o pieniądze...że to drogie badanie. Ale jeśli powodem jest tyko to, że nie są to obowiazkowe badania to po co, to postąpiłabym tak jak Ty 🙂 my jesteśmy bardziej z dzieciątkiem związane niż nasi faceci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oh dziewczynki, w końcu przebrnęłam przez wszystkie posty...
wrócę do kilku spraw:

😘 badanie na HIV - teoretycznie obowiązkowe, lecz lekarz musi spytać, czy wyrażacie na nie zgodę, bo jako ciężarne mimo troski o dziecko możecie się nie zgodzić i lekarz nie może dać Wam skierowania.
wydaje mi się, że warto się upomnieć, ja dostałam skierowanie już na drugiej wizycie, był to 5 tydzień ciąży.

😘 detektor/czy jak to się zwało - nie czytałam o tym wcześniej, zapoznam się z tym jaki to koszt, ale przyznam Wam, że chyba to troszkę zbędny wydatek, osobiście wolałabym na coś innego wydac te pieniążki, ale urządzenie i pomysł super 🙂

😘 brak czasu - kochane, narazie siedzę w domu, ale chyba czas wrócić do pracy, choć przyznam, że nie chce mi się, myślami jestem wokół dzidzi, ciąży a nie spraw w pracy.. skupiam się na tym co czuję, jak się czuję, na odpoczynku i chyba będzie ciężko.
ale moi rodzice są za granicą od 3 lat, mieszkam sama z mężem, on codziennie w pracy i przykrzy mi się baardzo samej, najgorzej było jak miałam mdłości i wymioty nie było komu herbaaty mi zrobić etc. a tesciowe - 80km od naszego miejsca zamieszkania.. nas też czeka przeprowadzka, bo pod koniec czerwca rodzice wracają zza granicy, w końcu będziemy na swoim.. powinniśmy remont zrobić, ale przez ciąże i koszta jakie będą z dzidzią, narazie się wstrzymujemy..

😘 co do witaminek, powiem szczerze, że poza kwasem foliowym nic nie biorę, jak byłam ostatnio u mojej ginki to powiedziała, że witaminy nasilają mdłości i wymioty, a ja wtedy miałam ich dość.. teraz mi chyba już przeszło (w piątek jeszcze miałam przygodę) i będę chciała jakieś zacząć brać. przyznam też, że tak naskoczyłyście, że witaminki od początku etc.. ale uważam, że dbam o dzidzię i jak już niema wymiotów i mdłości, to teraz jest ten czas by dostarczyć dodatkowe składniki, wcześniej myślałam tylko o tym by to się skończyło.. 🤨


to chyba tyle z podsumowania postów.
glowa do góry, piękna wiosna idzie, słońce mnie dzisiaj obudziło, wyszłam na spacer i jakoś tak weselej się czuję 🤪 🤪

a badania, mój argument byłby taki, chociaż mój mąż sam pyta kiedy jakie powinniśmy zrobić i baaaardzo się troszczy o to
- że badanie należy zrobić, że to co on będzie chciał teraz oszczędzić w przyszłości może sobie w brodę pluć..
że dla spokoju ducha potrzebujesz tych badań i jest Ci przykro, że on tego nie rozumie..
dodatkowo po chłopsku, jeśli tylko on jest fanem motoryzacji powiedziałabym, że robi przeglądy auta, ciągle chce coś ulepszać etc.. a żywej istocie, własnemu dziecku szczędzi dobrej opieki lekarskiej?
może grubo pojechałam, ale nie wiem z jakim typem mamy doczynienia 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka22 napisał:
buuterfly strona o detektorach:
http://www.volos.com.pl/?gclid=CJG4w8qazqACFdlj4wod-XzmzQ


Sioperko, na jednej ze stron/ forum/ przeczytałam, że model ten, który na stronie wysłanej przez Ciebie wyskakuje - babu sound nie jest dobry, ponieważ nie zawsze wyłapuje tętno i był bardzo wadliwy - tak jedna z posiadaczek napisała..
jest też na tej stronie dosyć drogi, ja znalazłam jakąś taką stronkę:
http://www.detektory-tetna-plodu.medyk.biz/
tutaj najtańszy chyba 125zł..

pomyślę, tylko jak się dorwę, to nie będę mierzyć tylko 2x wtygodniu, po 7-10 minut tylko częściej, a ponoć dzidzia nie lubi ultradzwięków, przeszkadzają jej, więc warto byłoby się opanować 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agaa napisał:
dianicho dziękujemy za te wszystkie przesłane buziaczki 😁 😁

porównanie do przeglądu auta - boooskie uśmiałam się 🤪 🤪 🤪 🤪


heheheh, lubię obrazowe porównania i zawsze się takimi posługuję, przyznaję, że najczęściej stawiam na swoim, ale uważam że to siła odpowiedniej argumentacji :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aj, i jeszcze jeden temat poruszyłyście - terminów poroodu..
ja mam ich już kilka..
otóż dzisiaj jestem w 13 tyg. 5 dniu ciąży, czyli płynie teraz 14 tydzień, według mojej ginekolog, na podstawie OM termin porodu to 24.09.2010,
podczas I usg, okazało się, że dzidzia jest dwa dni do przodu, termin porodu przesunął się na 22.09.2010,
zaś teraz podczas II usg, byłam równo 13 tygodni od OM, a dzidzia miała 13tyg.5dni, co sprawia, że poród przesunąłby się na 19.09.2010..
jestem dumna, że dzieciątko tak sobie szybko rośnie, 5 dni więcej to przecież prawie tydzień różnicy!! no ale ja teoretycznie jestem w 14 tygodniu ciąży :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzuszki 🙂 ale sie rozpisalyscie uuuuu nienadazam czutac sioperka22 ciesze sie ze jest wszystko wporzadku ja ide dzis do lekarza mam nadzieje ze bedzie dobrze ja tez mam juz trzy terminy porodu a co do badan i USG to chodze co miesiac i mam za kazdym razem USG a badania mialam ich sporo na poczatku ciazy.Jak tam samopoczucia u mnie ladna pogoda trzeba troszke buzke poopalac 😉milego popoludnia zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perełko, powodzenia u lekarza!

znalazłam artykuł o opłatach za przedszkole..
wiem, że to ranking najdroższych, ale Boże.. ile trzeba zarabiać, żeby wysłać dwójkę dzieci do przedszkola?
Gdybym miała płacić tyle pieniędzy za przedszkole, za jedno dziecko, to lepiej żebym nie pracowała, pilnowała dziecka sama, bo na to samo wyjdzie....
http://www.edziecko.pl/rodzice/1,102740,7674781.html?as=1&startsz=x

zszokowałam się 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny ale szalejecie i to tak od samego rana:laugh: czytania jest mnóstwo:P DIANICHO niezły argument:laugh: :laugh: :laugh: profesjonalne porównanie:laugh:no a te badanie warto zrobić nawet jesli moż podchodzi do tego sceptycznie.ja nieukrywam też mam mały problem z mężem.oczywiście co do badań to on jest zawsze za i jest zawsze gdzieś obok ale nigdy mi niechce toważyszyć bo najcześciej wita sie z podłogą:laugh: :laugh: taki duży chłopczyk a mdleje:laugh: ciekawe jak bedzie wyglądał nasz poród:laugh: :laugh: :laugh:myśle że argumenty DIANICHO zadziałaja:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to mowia nie dziekuje dianicho 🙂 a z przedszkolami roznie bywa ja jak mialam dwojke naraz placilam ponad 350 zl za wszystko a teraz mlodszy jest w zerowce i u nas wzniesli stala oplate i place za obiadek tylko 🙂 a bylo mi kiedys ciezko bo bylam na etapie rozwodu i brak pracy ale sie udalo i teraz jestem szczesliwa 🙂 a w miastach jest drozej niestety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny czy wam tez jest tak słabo???dlamnie nawet zrobienie obiadu jest ogromnym wyzwaniem.jak tylko stoje to mi sie ciemno przed oczami robi.wiekszość zeczy robie na siedząco albo co chwile musze usiasc zeby niezemdleć 😞 czy to jest normalne waszym zdaniem????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest normalne bo większość krwii zabieraja nam maluszki i łożysko...I z niedotlenienia robi się ciemno, można zemdleć i takie tam. Mi też się czasami tak robi. I ja to byłam zawsze sportowiec, nawet labradora sobie kupiłam żeby mi dotrzymywał kroku. A teraz przejdę z nią kawałek i dysze jak jakiś stukilowy grubas:P To normalne,ale będzie już tylko gorzej hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz koniecznie powiedzieć o tym lekarzowi :*
z tego co wiem to omdlenia występują w czasie ciazy ale czy takkie :*
Powiedz o tym swojemu lekarzowi moze brakuje Ci jakichs witamin albo coś ! ;*
Wieć głowa do góry ! 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej u mnie naszczescie jeszcze nie wystepowaly zawroty glowy,ale to podobno najczesciej pojawiaja sie w dalszej czesci ciazy, ale wiadomo wszystko zalezy tez od organizmu. Pozdrawiam wszystkie nowe mamy na tym forum bo coraz wjecej nas jest 🙂 i nie nadazam czasem za czytaniem tego wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i tu znowu wszystko zależy od organizmu każdej z nas. Ja zjadłam jedno opakowanie witaminek, po których było mi niedobrze. Od dwóch miesięcy nie biore nic, jem dużo owoców, nie jem mięsa 🙂 a wyniki krwi niemal idealne! 🙂
ale oczywiscie nikomu witaminek nie będe odmawiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...