Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
eloite napisał(a):
aisak_89 napisał(a):
Kasia a co Ty tu jeszcze robisz ??? Rodzić !!!! 😁 Ile czasu mamy czekać !! 😉


zrobię co w mojej mocy, żeby Was nie zawieść! 😁 😁 😁


Jeszcze trochę i będziemy podglądać Październik, później Listopad no i GRUDZIEŃ !!!! 🤪
Trzymam kciuki za Ciebie !! 😉 Już się po woli zaczyna coś kręcić jeśli czop odpadł 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malo dzis w szpitalu nie wyladowalam znowu! tym razem sama, juz z torba bylam tam bo mnie lekarka skierowala, ale na szczescie mnie nie przyjeli tylko antybiotyk dali, nie moge karmic ale przynajmniej w domu jestem. jak sie do poniedizalku nie polepszy to spzital i dziecko w domu musi zostac, nie wyobrazam sobie tego. mam jakies ostre zakażenie coś z nerką bo boli... mala sie wydziera musze do niej wracac. trzymajcie kciuki zeby sie mi polepszylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania87 współczuje ci bardzo ! Wiem co to jest ból nerki sama mam problemy i boleści bo mam kamienie na lewej nerce ! Jak mam atak to ból jest niesamowicie wielki aż wymiotuje 😮 🤔 najważniejsze żeby leci Ci pomogły i żebyś nie musiała Dzidzi zostawiać w domku bez Ciebie. Życzę Ci powrotu do zdrówka 😘 A mi na ból nerki pomaga cieplutka kąpiel bo wiadomo w ciąży zero leków przeciwbólowych 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eluś, super że Sebastian byl przy tobie i Ci pomogl 🙂 Kasiu, nawet jak ja im sie zgłosze, że mam skurcze, albo nie wiem, że Mały sie nir usza, cz cokolwiek innego, to oni beda co najwyzej co 2 dzien robic mi USG, a dopoki sie cos nie zacznie, lub beda widzieli ze z Malym wsyztsko ok to mi wcześniej porodu nie wywołają..:/ Aha, i zle wam napisalam,nie 15 a 16, bo to rownie 2 tyg:/ a co do twojego nastroju Kasiu, to chyba dzis taki dzien, ja caly dzien bym spala, nie mam sily na nic:/ a humor mam taki ze placze bez powodu:/ Juz mam na dzis dosc:/ Jak dostalam skurczy dzis w miescie w łazience to sie tam az mi lzy poplynely z bolu:/ one sa coraz silneijsze,tylko za zadko i nieregularnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eluska_09 współczuje Ci bólu. Na razie sama jestem przed porodem ale mamy się pytałam w co najlepiej się zaopatrzyć jeśli będę mieć ranę po porodzie. Jeśli masz Tantum Rosa już kupioną to wypróbuj jeśli nie kup sobie Rywanol bo jest tańszy ja płaciłam chyba za buteleczkę 50 ml 2 albo 3 zł a ma to samo działanie. Poza tym możesz sobie robić napary z rumianku nie jestem pewna czy z szałwii też bo niby tez jest na stany zapalne i bóle ale jeśli można nią płukać obolały ząb to napary robić na maleńką też ha ha ha 😉 Jak mi się przypomni jeszcze jakiś sposób to na pewno napiszę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa jeszcze mama mówiła, że dobre jest coś takiego fioletowego na rany kiedyś nawet pępuszek dziecka tym smarowali. Moja mama sama tego używała po porodzie to strasznie brudzi ale zapomniałam nazwę 🤔 Moja mama z bratem po porodzie była dwa razy szyta raz po nacięciu przy porodzie a drugi raz nacięta jak dostała krwotoku bo zostawili kawałek łożyska i musieli ją czyścić i właśnie tym mówiła, że się wyleczyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamusie 🙂
ja rodziłam w ubiegłym roku we wrześniu 🙂 i chciałabym Wam trochę pomóc... a propos ran po nacięciu... mi pomagały częste prysznicowania(praktycznie przy każdej wizycie w łazience prysznicowałam krocze dużą ilością letniej wody 🙂 i trzeba też dużo "wietrzyć" ja nosiłam luźne majtki bawełniane 🙂 były wygodniejsze od poporodowych 😉
i jak napisała Aisak_89 dobry jest fiolet gencjany 🙂 ja miałam tantum rosa też, ale najszybciej się zaczęło goić po zwykłym delikatnym mydełku dla niemowląt 🙂 po prostu podbierałam Dari 😉
A tak to prysznicować i wietrzyć 😉 a jak bardzo boli to można łykać paracetamol 🙂 działa nie tylko przeciwbólowo i gorączkowo ale też przeciwzapalnie 🙂

Powodzenia i jak najmniej bólu 🙂 i oby Was ominęło zapalenie piersi(mnie nie oszczędziło) bo to nic fajnego...

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😞 Loli a nie da rady szybciej z tym netem?? 😞 bedzie Cie to mocno brakowac 😞

My woczraj wyszlismy ze znajomymi a tesciowa zostala z malym..ale bez sensu ja ciagle na zegarek patrzylam i myslalam o nim 😞 bez sensu ☺️
Dzis obudzil mi sie tylko raz 😁 😁 😁 o 3 i po 6 ale to juz na pobudke 😜 heh
teraz Karol jest i z nim walczy haha niech zobaczy jak to ejst.. maly placze 10 min a ten slysze ze wymieka zlekka 😜 dobrze mu tak niech zobaczy jak to jest przez caly dzien z nim jak placze... 🙃
Elus no wlasnie tym fioletem sprobuj i rumianek...taka nasiadowke sobie zrob 😉
KASKAAA!!!!!!!!!! 🤪 🤪 🤪 wreszcie cos sie dzieje 😁 😁 😁 hihi jejciuuu 🙂) trzymam kciuki zeby jak najszybciej te wody Ci odeszly i jazda na porodowke zebysmy juz zobaczyli tego lobuzka malego 🙂

a dzis do moich rodzicow jedziemy..eh

a tak wogle to widac ze weekend bo tak malo postow.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu no wlasnie sie nie da 😞 bo dopiero wolny termin ta firma ma na 13 i nam zabukowali 😞 lipa straszna zero neta zero tv 😞 szczerze to az plakac mi se chce moj jutro do roboty na caly dzien i co ja tam bede robic :/ jak jeszcze mala wisi na mnie zazwyczaj pul dni jaa jak spi a ja bede sie patrzyc w sciane ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie sobie sprawdzilam pogode na kolejne dni i ma byc mega zimno i szaro, deszcze i nic wiecej poprostu jesien sie zaczyna a Angli i tutaj juz bedzie masakra 😞
Gdyby mala chociarz spała mi normalnie bez zadnego tulenia to mogla bym sobie wysprzatac mieszkanie po trochu ale nie widze tego bo ona po 10 min odstawia cyrki :/
A na spacerze spi po 3 godziny tak samo jak i na moim brzuszku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te leki mnie zmulaja, jakies mocne cholerstwo dostalam, ale to dobrze bo moze obejdzie sie bez szpitala. jutro dzwonie do szpitala czy wyniki malej dobrze wyszly. jutro tez nade mną zapadnie wyrok! w dodatku mala ma z kupą problemy, tylko jak dam jej kawalek czopka to robi kupe, i to taka twarda i ciemną, ręce opadają, dzidziuś się męczy. teraz jej dalam herbatki koperkowej i spi, wieczorem dostala kawalek czopka i rano tez, za każdym razem z efektem ale to chyba tak nie powinno byc... czekamy na żadkie kupki wreszcie, te może jeszcze przez to naświetlanie takie są ale coś mi się wydaje ze to juz powinno przejsc. jak nie to jutro dzwonie do położnej 😞 cyce mnie bolą, bede teraz siedziec nocami i odciagac mleko ktore ląduje w kiblu! płakać mi się chce przez to wszystko, zresztą prawie co dzień becze jak już mała śpi wieczorem.. a o bólu krocza to przy tych wszystkich prpblemach zapomnialam ale nie radze takiej terapii. Eluśka ja uzywam tantum rosa ale nie wiem czy to pomaga duzo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamuski. moja gwiazda spi a w nocy przespala 7 godzin prawie!! 🤪 🤪
wczoraj pierwsza kapiel, tyle placzu ze łooo ale taki pachnacy czysty dzidzius to tylko do zjedzena.
Jutro kupie ten ryvanol bo podobno działa. Tabletki łykam praktyczni cały dzien bo nawet do małej bym nie wstała. Boli jak cholera 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loli kochanie yy jak nie moze kupki to tak jak moj i lekarz mi kazal tak...
nadczo rano i wieczorem ( przed jedzeniem ) 1 lyzeczka miodu na 10 ml wody( goracej, potem ostudz sobie)
2ml panadolu - ale ja dawalam 1ml ( do tego sa takie strzykaweczki to bez problemu sobie odmierzysz 😉 )
i czopek glicerynowy ale pol.. ( i tylko doraznie a nie ciagle)
mozki jej podkurcz do brzuszka i chwyc za palec i stekaj z nia( u nas to dziala 😜 )

Dobry jest tez cczopek VIBURCOL dla niemowlat... to jest na kolki na stany niepokoju itd mozesz dac smialo caly ale tez doraznie ( pomaga 10 min. i bedzie purtac jak dorosly i kupka tez powinna byc 😉no i sie wyciszy troche jak ebdzie mocno plakac )

No i ja teraz kupilam krople niemieckie na kokli i wzdecia ( ja mam czeski odpowiednik) SAB SIMPLEX (jest tez LEFAX- to samo dzialanie i rownie skuteczne) podobno swietne! ale dawkowanie to musze zobaczyc w necie 😉

A jak pisze od miesiaca a Ona przeciez bedzie miala 3 4 tyg to spokojnie mozesz ..zminiejsz dawke i juz 😉
Bo takie malenkie dzieci tez kolki juz maja 🤨
Noo i mleka sa tez na kolki i zaparcia ale czy to pomaga...nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...