Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

Ja biore Prenatal i mi to pasuje.... nie smierdzi jak inne, i na dlugo starcza... ja kupilam akurat w promocji 100 tabletek za 30 zl.
A te skurcze lydek to magnez wez sobie... to jest normalne w ciazy i nie maja na to wplywu witaminy jakie bierzesz. a tez chodzenie na boso sie klania...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a moze warto jakies z tymi kwasami dha kupic? no nie wiem,, ten feminatal 400 ma to ale drogi no i nie ma tam duzo skladnikow co w innych sa to nie wiem czy juz na tym etapie nie potrzebne czy cos trzeba dodatkowo brac, bo feminatal 800 i ten N podobno do 12 tyg a potem ten 400 ale porownujac sklad to ten 400 ma wieksze dawki ale mniej skladnikow, a prenatal zwykły czy ten comlex?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja własnie biorę eminatal 400 z dha, głównie dlatego, że nie ma w nim żelaza, a ja mam dobra morfologię (jak do tej pory) więc biore tylko to co trzeba. Co do mebelków, to planujem kupic w przyszłym tyg łóżeczko i zastanawiamy sie nad tym większym, tj 140/70, żeby później odkręcić szczebelki i żeby poslużyło na dłużej. Podoba nam się takie:
http://www.2o2.pl/p,pl,6201,lozeczko-dzieciece-z-szuflada-140x70cm-bartek-ii-firmy-klups.html
co sądzicie? a co do zdjecia brzuszka to już mam na aparacie, trzeba tylko kabel namierzyć i je zgrać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja biorę ten Feminatal N, pytałam mojego gina i potwierdził żeby brać - chociaż wyniki mam dobre - to biorę 😜. Ja dziewczynki kończę pisać tą moja paskudną prace na dziś i zmykam do kąpieli :] a później przed telewizorek i czekam na męża bo 2 zmianę ma :/ życzę miłego wieczorku wszystkim brzuszkom 😁

ps. słyszałam ze kwasu foliowego nie powinno się zażywać w 3 trymestrze, muszę zapytać tego mojego lekarza, normalnie ja z notesem do niego chodzę bo jak mi chodzi coś po głowie, a później jestem u niego to 3/4 rzeczy zapominam 😜

oki dobranoc, buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biore feminatal są wprawdzie drogie ale dobre witaminki 😉
Lekarz mi je polecał najbardziej.
a co do tej komody i szafki to chyba fakt rozejrze sie za czymś tańszym bo tak drogo za to nie dam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loli dziękuję za brzuszka 🙂 przecudowny, tak jak myślałam 🙂 mój niedawno pokazywałam..od tamtego czasu nic się chyba nie zmieniło 🙂
a ja dzisiaj tryskam humorem jak dawno...nie wiem czym to spowodowane? 🙂 idę popukać w brzunio mojemu bobo, może znowu mi odkopie 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
byłam dziś u lekarza mówił,że te bóle pleców i pobolewania w podbrzuszu są normalne ,bo coraz większa macica uciska na nerwy ...............ale mi tak uciska ,że każdy ruch strasznie boli....nawet jak leże....mam nadzieję,że szybko mnie 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 nie życzę tego żadnej z Was 🤢 🤢 🤢no ale co zrobić jak to powiedział mój lekarz trzeba to przeboleć ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie nie wiem o co chodzi z tymi 400 800 czy N .. to sa jakies dawki czy cos ale co one zawieraja to nie wiem. Ale podobno tez sa dobre...
No ja tez slyszalam ze kw. foliowego nie powinno sie brac w pozniejszej ciazy, ja skonczyl;am opakowanie ponad tydzien temu i juz nie kupuje nastepnego 😉

hehe to z tym notesem do lekarza to dobre ja tez zaczne chyba pisac sobie na kartce 😁
dawajcie te swoje brzuchole.... 😁
A lozeczko super 😉 i faktycznie na dlugo potem starczy 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sioperka ty sie tak meczysz z tymi bulami.... jedy ja czytalam ze trzeba lezec na boku rozmasowac itp ale co z tego jak to jest przeciez chwilowa pomoc i ulga...

ehh przerabane 🤨 ja mam to samo z bolami zeber 🤢

juz chcialabym urodzic 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mysle ze jak sie nie planuje szybko drugiego dzidzia to mozna inwestowac w takie wieksze bo jak sie ma w planach jeszcze jakies bobo to i tak lozeczko bedzie potrzebne, wtedy temu starszemu mozna kupic jakie sie tam chce inne, a w takim zwykłym łóżeczku dziecko chyba z 2 lata spokojnie moze spac, moze wiecej nawet no nie wiem. Jak dla mnie to nie za rewelacja te duże łóżeczka. ładne jest i jesli komus pasuje to ok, ale zajmuje wiecej miejsca i jak dla mnie niefunkcjonalne bo najpierw bede miala lóżeczko w naszej sypialni a nie od razu w dziecka pokoju i takie duze by zawadzało tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tylko kto mi rozmasuje jak mój mąż jest podekscytowany walką Pudziana i o niczym innym nie mówi i już tam coś w drugim pokoju ogląda........gorzej jak dziecko prosi się go o coś to ma gdzieś bo jakiś boks leci......niechby on się tak pomęczył to by zrozumiał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania no co ty przeciez to lozeczko jest wieksze tylko o 20 cm wlasciwie dluzsze 😉 eheh
i z niego mozna zerobic normalne lozko bo sie boki zciaga.. to jest bardzo praktycazne bo dziecko lozka tak nie zniszczy a potem jedynie materac wymienic na inne i spokojnie starczy na dlugo dlugo 😉


Sioperka chodz do mnie ja cie rozmasuje 😉)jestem po szkole masazu ale kurde jak ulzyc kobietom w ciazy i jaki masaz robic to nie uczyli....
moj tez poszedl na pudziana do kumpla bo mu nie dalalm pilota... walnieci.... i po co znowu nawet minute to nie potrwa?? haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mojemu też nie chciałam dać pilota i obrażony poszedł oglądać do drugiego pokoju..szkoda,że mamy tam też tv 😠 im odwala z tym Pudzianem w Teleexpressie mogli sobie jutro obejrzeć a nie dziś nam nerwy tym psuć 🤢 a co do pleców jak leże na lewym boku jest troszkę lepiej o ile się nie ruszam......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde patrze o tych bolach w necie i nic nie pisze, wszedzie ze to normalne ze sport ze plaskie buty itp..... ale co doraznie to nic.. jedynie kocie garby robic.. sprobuj z tym basenem moze akurat ci to pomoze 😉 albo we wannie na ten odcinek prysznicem tym strumieniem wody masuj.... nie wiem co tu wiecej bo nie pisza na to jakie stosowac metody masazu... jedynie co to kostkami palcow od kregoslupa do bokow przesowaj nocno uciskaj i krecacymi ruchami kostek to tez mozesz robic...a mezulek niech ci szybkimi ruchami calych dloni to robi naprzemiennie albo niech ci palcami mocno oklepuje tez w kierunku od kregoslupa do bokow.... TYLKO UWAZAJ NA NERKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jedyne co mnie w tej sytuacji cieszy to to ,że te bóle są normalne.....a co do masażu to jakoś sama popróbuję sobie ten bok rozmasować....mam nadzieję ,że jutro będzie lepiej jakoś to zniosę nie będzie aż tak źle 😉 musimy być wytrzymałe heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w sumie to nie zwróciłam uwagi ile to łóżeczko dłuższe, skoro tak mało to ok, jakoś sobie to inaczej wyobraziłam. musze pooglądać na żywo te łóżeczka, ale ja chyba to mniejsze kupię. tez ide juz spac, jutro rano na uczelnie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem, że nie zalecają kąpieli tylko właśnie prysznice, ale czasem jedynie to ratuje mi tyłek.
jak dostaję takich uciążliwych bóli to napuszczam sobie wody ( trzeba tylko pilnować temp) i leżę. nie wiem czy to akurat Wam pomoże, ale ja jestem zadowolona z tej metody 🙂
w wodzie odciążamy się o kilka kg tym samym nie czując ucisku na kręgosłup 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry.
Dzis pogoda do dupy chumor do dupy, moj poszedl do pracy 😞 wjec znow weekend siedze w domq sama i sie nudze ehhh, kochany jest ze tyle pracuje i wogule stara sie jak moze, ale poprostu chciala bym czasem z nim gdzies wyskoczyc i wogule brzusio juz taki duzy ze za parenascie tygodni to juz z domu mi sie nie bedzie chcialo wyjsc i wogule 😞 a puzniej juz dzidzia i nigdzie nie wyjdziesz.. ehh
Widze ze macie problemy z bolami, mnie tylko czasem pobolewa macica ale to wiadomo normalna i da sie z tym wytrzymac jak przy normalnym okresie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki,
o widzę ze była dyskusja na temat bóli plecków, 🤨 ja też wczoraj normalnie nie mogłam się przekręcić z boku na bok tak mnie bolały krzyże i brzuszek na dole. Jeszcze leżałam na wypoczynku przed telewizorkiem, on taki niziutki jest to myślałam ze się z niego później nie zbiorę 🤢 🤢 Ale na szczęście w nocy przeszło i już dziś lepiej 🙂 U mnie też pogoda do dupy, jak co dzień ostatnio, cały czas leje.
A pracy dziś nie piszę - męża mam w domu - dzień dziecka i już 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was 🙂
w ten nawet słoneczny poranek, właśnie zjadłam śniadanie i postanowiłam tutaj zajrzeć,
wspominałyście wczoraj o bólach pleców, ja wam powiem mnie na szczescie jeszcze nic tak nazbyt nie boli czasem tylko dolna czesc kręgosłupa ale to naprawde rzadko.
LOLI: nie smuć się to dla waszego dobra mąż tyle pracuje wkoncu sobie to wszystko odbijecie :* chociaż sama wiem jakie to nudne siedzieć samej w domu 😞
Jakie dziewczyny macie plany na weekend ? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...