Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Właśnie, a wy do kiedy zamierzacie podawać mleko sztuczne dzieciakom? Wiem, że Marceli już pogardził mieszankami. A wy jak zamierzacie to rozegrać?
Tu artykuł na ten temat:
http://butelkowy.blox.pl/2010/03/Do-kiedy-mleko-modyfikowane-Pediatrzy-zmieniaja.html
W sumie Franek co raz chętniej zajada ,,ludzkie,, żarcie i myślę, czy nie przejść na mleko krowie. Wszak za 28zł (tyle kosztuje podwójna paczka naszego nestle) mogła bym zakupić mleka krowiego w ilości wystarczającej na o wiele dłuższy czas. A z drugiej mam dziwne przekonanie, że te mieszanki dają dziecku więcej ,,dobrego,, niż nie wiadomo jakie do końca mleko z kartonu. Chcę jeszcze z pediatrą to skonsultować, ale może wy macie jakieś większe pojęcie na ten temat 🙂
A kaszkę z modyfikowanego Franek je na śniadanie i kolację. I to już co raz mniej. Jak zje teraz 210ml to już na prawdę musiał w dzień wybrzydzać, żeby był tak głodny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej laski 😘
u nas wsio oki, praca praca praca
kacper ostatnio świruje rano cyrki z ubieraniem nie chce sie ubierac 🤨
i cieżko to ogarnąć .
ja troche ogarne biore prysznic i jade do pracy
jutro mam wolne i jedziemy na urodziny do chrzesnej od kacpra 🙂
no to miłego dnia buziaczki!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
buuterfly napisał(a):
Właśnie, a wy do kiedy zamierzacie podawać mleko sztuczne dzieciakom? Wiem, że Marceli już pogardził mieszankami. A wy jak zamierzacie to rozegrać?
Tu artykuł na ten temat:
http://butelkowy.blox.pl/2010/03/Do-kiedy-mleko-modyfikowane-Pediatrzy-zmieniaja.html
W sumie Franek co raz chętniej zajada ,,ludzkie,, żarcie i myślę, czy nie przejść na mleko krowie. Wszak za 28zł (tyle kosztuje podwójna paczka naszego nestle) mogła bym zakupić mleka krowiego w ilości wystarczającej na o wiele dłuższy czas. A z drugiej mam dziwne przekonanie, że te mieszanki dają dziecku więcej ,,dobrego,, niż nie wiadomo jakie do końca mleko z kartonu. Chcę jeszcze z pediatrą to skonsultować, ale może wy macie jakieś większe pojęcie na ten temat 🙂
A kaszkę z modyfikowanego Franek je na śniadanie i kolację. I to już co raz mniej. Jak zje teraz 210ml to już na prawdę musiał w dzień wybrzydzać, żeby był tak głodny.


Mój Alek już od 10 miesięcy jest na mleku krowim. Kaszki mamy podrasowane, bo z BoboVity i to mu starcza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! My z krowim ostroznie bo mamy skaze, ale na szczescie grzybow sie pozbylismy i czekamy na efekty.
Cos mi sie woczy rzucilo kiedys ze ela na asystenke sie wybiera. Ja dyplom odebralam przed samym porodem. Takze sluze pomoca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaaaa wróciłam!!!
Czyli mam intrernet!!
Buzki dla Was, napisze co u mnie poźniej ! :****

Oglądnełam zdjęcia aaahhh jak ja Wam zazdroszczę!!
Dziękuje ślicznie za karteczkę, wiem, że doszła, niestety jej jeszcze nie widziałam.
My jedziemy w ten piątek na działkę, tydzień bądź 2.
Okaże się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
u nas lepiej... duuuzo lepiej 🙂
Marcel je normalnie, troszke jeszcze na tam w tej buzi ale juz nawet z lekami sie pogodzil 🙂
Przyszli wkoncu zalozyc ta rolete syf jak cholera i pol dnia sprzatalam.
Elka fajnie ze juz jestes 🙂 🙂 🙂
😘

Ale cisza...
Ciekawe co u Perelki... nic sie nie melduje po powrocie 🙂

My jutro mamy gosci.. przyjezdza moja kolezanka z 2 babli... ode mnie z miasta... wkoncu ktos normalny 😁 😜 tak sie ciesze 😉
😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doberek 😘
u nas cieżka noc 🤨 Kacpra albo cos bolało albo cos mu się złęgo śniło
spałam w całej nocy moze ok 2 h 🤨 Padam na pyszczek ;/
a tu trzeba zrobic obiad i sie zbierac do pracy 😞
ustalilismy juz z M ze na ostatnie 3 dni miesiaca któe mamy obje wolne jedziemy na podkarpacie z Kacprem 😉 . Wczoraj byliśmy na zakupach z M i kupił mi taka fajną sukienke ☺️ Eh na dodatek powiedział że naprawde sexii w niej wyglądam tak sie cieszyłam bo zadnej sukienki nie mam na lato
ale oczywiscie głupia T szybko zepsuła mi humor 😮 bo stwierdziła ze za krótka 😮 noż kurde to co ja musze sukienki po kostki nosci ?? 😮 a wcale tak krótka nie jest bo do połowy uda zazdrosne wredne babsko 🤢 jeszcze powiedziała M ze na mnie tylko kase wydaje. ale ten sie wkurzył jak na nią wyjechał z tym wszystkim ze ją to gówno obchodzi i ze mu sie w tej sukince podobam i w takiej bede chodzic bo młoda jestem 🙂 .
Bylismy wczoraj na urodzinkach u cioci Kasi ( która ma juz za 2 miesiace termin 🤪 🙂
Kacper był super grzeczny na dodatek była tam dziewczynka Milenka i fajnie sie razem bawili, za rączke chodzili, buziaki dawali no myślałam ze padne ☺️ a jak płakali za sobą jak do domu szliśmy
dziewczynka młodsza o 3 miesiace ale słodka kruszyna 😉 za nie cały miesiac urodziny Matiego znów chce mu jakas niespodzianke zrboic tak jak w tamtym roku ! 🙂
no nic zabieram sie za obiad ! Eluś super ze masz juz neta !!! 🙂
Aniu dobrze ze marcel juz lepiej i ze z tymi lekami wsio oki ucałuj bąbelka ode mnie 😘

Buziaczki!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Domi pokaż sukienke :P
Ja też dzisiaj kupiłam ale w lumpku, taka zwykła prosta ale mi się podoba. 🙂
Moja malizna śpi, ostatnia tylko chodzi ciągle i robi gili gili 🙂
Juz sie doczekac wyjazdu na działke nie mogę, chociaż nie fajnie że S zostaje sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale Wam fajnie na zakupach 🙂
My jutro w planach zaplacic ubezpieczenie mieszkania i musze po smycz dla Rafiego isc 😉
A dzis...
Mega super dzien... wykanczajacy z 3 malych dzieci ale... Jejciu jak M sie opiekowal mala Oliwka ( we wrzesni rok bedzie miec.. i ja kolysal i glaskal zabawki jej dawal i piciu i jedzonko... super 😉
A z Kubusiem wiadomo...
Wydaje mi sie ze z Frankiem bardziej sie dogadal 😉)
Miec taka gromade jaaa dziekuje szal 😁 a w domu pobojowisko zabawek:P

A propos.. where are youu myysia?????? 🙂


Domi super fotki na FB 🙂
POKAZ KIECE.... a T w d jej ... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bedzie chlopak! chyba... ale raczej tak, ciezko bylo stwierdzic bo siedzi narazie tyłkiem w dół. ma sie gówniarz przekrecic bo nie wiem co zrobie! heh. bede na glowie stac zeby sie przekrecil 😁 wszystko ok poza nerkami, jest jakis problem, moze sie nie pogorszy.. ale jesli to trzeba bedzie konczyc ciaze wczesniej zeby dzidziowi pomoc 😞 bo to dopiero po porodzie mozna. cos jest z nimi nie tak ze utrudniony jest przeplyw moczu. ale za 4 tyg mam sprawdzic czy sie nie pogardsza. i penwie takie kontrole beda przez jakis czas nawet po urodzeniu. oby tylko kontrole.
nie ozemy sie dogadac co do imienia. Powiedzcie mi szczerze,, podoba wam sie imie Leon?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laseczki pokaze wam zdjecie jak tylko jakies cykne :P
dzis mamy wolne z M wiec Kacper nie był w żłobku 🙂
Aniu Leon mnie osobiście tak sobie się podoba
ale wiadomo to wam sie ma podobać !! 😉)
Aniu jakies zdjecie byś swoje pokazała ? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ANiu żeby się nic nie pogarszało. 😞
Oby dzidziulek był zdrowiutki.
Imię Leon? Szczerze to zdecydowanie nie. Ale to moje zdanie 🙂
U nas ok, mała śpi.
Wczoraj przyszły do mnie koleżanki, ahh jak miło zapraszać gości do ,,własnego" domu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu trzymam kciuki zeby bylo wsio oki i tylko kontrole nic wiecej!!
Leos... dla mnie ladne, takie figlarne troche. A jakie jeszcze wchodzi w gre??? 🙂
Jak mala??? Ile kg w przod??.. pokazuj sie!!!!!!!!!!! wiesz ze my spragnione brzuszkowy fotek:P

Elka fajnie tak nie?? 🙂 🙂 🙂

U nas spoko.. wsio zalatwione co mialo byc na dzis, obniadek sie gotuje maly spi i czekamy an starego.


dzisiejsze zakupy w biedronce...
stoi pakiet zubra a marcel do niego muuu heejoooo i pokazuje siema.
hahahahaahahah
myslalam ze padne 🤪 🤪 🤪 🤪
chyba mu sie zubry w miedzyzdrojach przypomnialy:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu87 dołączam do prośby o wasze zdjęcia i zdjęcia brzuszka.
Dziewczyny od wczoraj moja koleżanka jest w szpitalu i wywołują jej poród. Teraz łazi z jakimś balonikiem w kroczu 😞 Mówi, że tak to bolało , że wymiotowała z bólu kilka razy. Teraz troszkę jej lepiej i leży i czeka na mamę swoją. Biedna 😞 😞 😞 Cały czas o nich myślę i ryczeć mi się chce , że ją tak męczą a czuje, że cesarką się skończy.
U nas trochę dupnie...Byłam z małym u ortopedy i ma wadę wrodzoną tych nóżek moich małych i musi nosić jak Nisia usztywniane buty i wkładki specjalne. Nie pytajcie ile kosztują te buty i wkładki 😞 Jestem spłukana. We wtorek moja mama wyjeżdża na 5 tygodni do Niemiec. Więc nie mamy z kim Franka zostawić jak na te wesela będziemy szli 🤨 Mało tego K mnie wkurwia bo mi truje tyłek, że mam małego z jego matką zostawić. Po moim trupie!!!! Nie zna jego zwyczai , nie wie w jaki sposób ja go dyscyplinuję, nagradzam. Kurde nic nie wie bo zwyczajnie na co dzień ma nas w dupie. Nie przyjadą , ani nic. Więc jak mam jej dziecko dać? Nią się już powoli trzeba zajmować, a nie.
A dwa to, że kazał mi do mechanika dać moje auto, kazał mi spodnie od garnituru dać do krawcowej, a niby za co mam to wszystko załatwić? Kurwa dupą zacznę płacić, tylko kto taką z rozstępami będzie chciał.
Jutro muszę jechać zarejestrować się na bezrobociu, Ciekawe jak to zrobię z Frankiem. Będzie się tam mi darł. Bo u nas są ogromne kolejki.
Kolejna rzecz to to, że muszę pogadać z K czy chcemy mieć więcej dzieci. Myśleliśmy nad jakąś metodą anty. Ja jestem sklerotyk więc o tabletkach będę zapominała. Poza tym nie lubię łykać tabletek. Plastry za dużo zachodu jak dla mnie. Odklei się i dupa. Więc myślałam najbardziej o spirali. Ale o tym sobie muszę poczytać. Bo z tego co pamiętam to spiralę się zakłada na chyba trzy lata. No to sorry, ale jak chcemy mieć jeszcze dzieci to taka metoda odpada. W styczniu kończę 25 lat plus 3 lata ze spiralą....A po trzydziestce dzieci nie chcę. więc już sama nie wiem.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eluś jaka ta wada?
I jakie buty kupiliście?
Ja polecam te z memo, naprawde są dobre ale ciężki i paskudne z wyglądu, ale dziecku sie lżej chodzi, tzn mojemu :P
A tak to na jesein kupimy w bartku bo też mają takie a ładniejsze są. A cena ta sama.
Jezeli chodzi o balonik to moja kuzynka też miała i mówi że masakra. Ale to po to, żeby szyjka się otwierała. Urodziła naturalnie, więc oby, ale ze znieczuleniem.
A jezeli chodzi o anty to tak, plastry podobno źle działają na biust, więc nie bardzo.
Ja ma coś takiego jak NuvaRing, raz się wkłada na 3 tygodnie, pozniej tydzien przerwy i znów.
Ja zrezygnowałam z tabletek bo nie chce tak męczyć jeszcze przez ok 7 lat wątroby itd.
A te ringi przyjełam ok, wogole tego nie czuć ani nic.
Poczytaj sobie, może to Wam podpasuje. 🙂
A co do zostawiania dziecka to jestem tego samego zdania, wiec Nikola pewnie pojdzie z nami, lub ze mną bo S może wyjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny sposób Elu. W sumie zapomniałam o tych pierścieniach. Jak będzie mnie stać to sobie kupię 🙂 I zobaczymy. A konsultowałaś to z lekarzem czy tak na własną rękę? Ja chyba bym wolała skonsultować choć by ze względu na moją nadżerkę bo nie wiem czy to ma coś wspólnego.
Yyyy no takie opinie znalazłam:
Chcialabym zebyscie uwazaly i nie ekscytowaly sie tak pojawieniem sie nowej metody antykoncepcji NUVA RING na rynku w Polsce w marcu 2008 roku... choc sama bylam nia bardzo zywiolowo zainteresowana, poczytalam dosc sporo opinii na ten temat na amerykanskich forach.

Metoda ta jest w USA dostepna od okolo 5 lat i choc wydawalaby sie wrecz idealna dla kobiet zmeczonych i zniecheconych uzywaniem pigulek lub plastrow Evra- jak ja- to okazuje sie ze skrzetnie ukrywa sie lub pomija informacje o efektach ubocznych, ktore jak sie okazuje wcale nie sa jednostkowe...
Mowa tu o: bolu nog, rak, bolach w klatce piersiowej, trudnosciach w oddychaniu, silnych migrenach, zmniejszeniu (nie podniesieniu) libido, depresji, problemach z apetytem, ale co najgorsze - wysokim ryzyku zakrzepow krwi, co u wielu kobiet (stosujacych NuvaRing krocej lub dluzej) doprowadzilo do wylewu i paralizu w bardzo mlodym wieku 20-30 lat mimo iz prowadzily one aktywny tryb zycia i nie palily papierosow;
byl rowniez opisany przypadek smiertelny...

Wiecej opini znajdziecie tu:
http://forum.antykoncepcja.pl/viewtopic.php?t =6051
http://www.topix.com/forum/drug/TSEMEFN6EBEM3 OE64

Ja po przeczytaniu tych informacji na pewno nie zaczne stosowac tego piercienia, a na pewno "podziekuje" mojemu ginekologowi za rade!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oczywiscie ze konsultowałam. Też mam nadżerkę.
Ale prawda jest taka, że każda antykoncepcja ma skutki uboczne.
Nie ma idealnej, a tabletki ile mają skutków ubocznych? Plastry? To samo.
Niesety mnie nie stac na wkładke za ok 1000 zł, żeby mieć spokoj, masakrować wątroby też nie chce, a tym bardziej teraz dzidziusia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka 😘 😘
A moze jednak ze szwagierka???
Kumpeli strasznie wspolczuje... ☺️ oby sie wszystko dobrze skonczylo!

Eluska a gdzie ty wyczytalas o tym ze plastry maja zly wplyw na piersi???
Bo ja nic nie zauwazylam... 🤔
Prawda taka ze no odklejaja sie... Elka sama widziala, ale to tez kwestia miejsca...ja zawsze na tylek bo nie widac i ciekawscy nie dojrza.
A niekiedy zle miejsce sie chwyci i potem inne majtki i chacza o to. I dupa.
Mi wczoraj wlasnie ta kumpela co byla mowila ze spirale na 5 lat zalozyla 400 z wizyta ja wyszlo. I nie ma okresu.. jedynie to co miesiac ma ok 2 3 dni delikatnego plamienia. ani bol ani nic.
Tylko dokladnie... chcac dziecko za pare lat to nie warto zakladac.
Puki co jak wspomnialam ze bym to chciala po 2.. to K stanowcze nie.
Ela tak tak niby tak to sie mowi.. nie mam kasy na to bo drogie ale policz ile sie wydaje na anty inne i np podpaski dodaj czy cos... to tyle samo jak nie wiecej wychodzi.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Perelka jak bys byla albo cos to ...
Marcel mi juz od kilku dni nie sika w drzemce i w nocy w pieluche.... oglnie sam sobie zciaga denerwuje go.
wola siku idealnie, zawsze zdazy. Z kupa niestety gorzej nam idzie....
I nie wiem czy to nie jest juz czas nie dawac mu pieluchy na noc????
Boje sie go wystraszyc ze juz... i nagle zacznie sikac w tej nocy znowu.
Bo w dzemke czasm mu nie zaloze i git... w aucie jak spi i we wozku na spacerze tez juz nie ma i sucho zawsze.


Albo ktoras z Was co o tym mysli???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu lekarka, chodzi o to, że ja mam nowotworową rodzinę i to nie jedną osobe i dlatego powiedziała, że lepiej nie.
A jakby u nas spirala na 5 lat tyle kosztowała to bym dała...
U nas koszt na 5 lat to 1000 zł. A dla mnie to różnica, okres mi nie przeszkadza w sumie za bardzo bo już mnie nawet brzuch nie boli, no ale kasy tyle nie mam.
A co do siusiania, to może spróbuj zostawić go bez pampersa, jak sam ściąga itd. Jak się zesiusia to mu powiesz, że nic się nie stało przecież itd.
No nie wiem, zobaczymy co Perełka napisze.
My dzisiaj wyjeżdzamy także masa roboty przede mną dziś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Achaaa... a ja myslalam ze zle tzn jakos znieksztalca czy cos ... nie wiem co pomyslalam ale nie pomyslalam ze w tym sensie.
Glupia jestem 🤢
Wiem wiem Elka jak tez tak mowie ze za duzo/....ale tak z poku patrzec to te anty ktore teraz bierzemy wychodza na jedno i to samo.
Milego wyjazdu 🙂 🙂 🙂


No dzis mokro bylo ale to chyba dlatego ze spal prawie do 9....jak nigdy.
Ale pomyslimy jeszcze chyba poczekam.

Karol jutro do pracy... plany na weekend szlag trafil 😠


Milego 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Laseczki! 😉
Ela trzymam kciuki za koleżanke by poród poszedł sprawnie i szybko by sie biedulka nie męczyła ! ☺️
ANiu co do siusiania to ja polecam tak jak Elka zostawiac go bez pampersa ja tez tak robie kacper w domu praktycznie w ogóle nie ma pampersa i jak mi sie w ciagu dni zsikał raz to wszystko
Co do antykoncepcji dziewczyny to ja stosuje gumki ☺️
mój lekarz cały czas meczy mnie by wzieła tabletki z powodu mojego nieregularnego okresu
ale ja jestem na nie ;/ chociaz wkurza mnie to ze bezprzerwy tak mam
( moja mama tez miała ten problem )
z nowoscie u nas to po stremu dziś kupiłam sobie spódniczke, mati jedna koszulke bo juz od dawien dawna nic sobie nie kupił ☺️ Siedzimy teraz w domu zaraz bede robic szybko obiad 😉
kacper dzis idzie na noc do T bo my jutro z matim na rano do pracy ja wale dwa dni po 12 h cudowny weekend 😁

Znikam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...