Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
zależy od lekarza ale ogólnie wydaje mi się że jest taka tendencja że jak się zapłaci to bardziej zwracają uwagę, (nie wszędzie oczywiście) dobrze że trafiłyście na takiego dobrego lekarza na nfz, ja niestety nie dlatego zaczelam prywatnie i jestem zadowolona. Nie chce juz zmieniac ale w tej chwili już też wiem o 1 dobrym na nfz. Ale jak cos jest nie tak a lekarz olewa sprawe to czy to jest prywatnie czy na nfz trzeba lekarza ZMIENIC!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania87 masz całkowitą racje że jak olewa to zmiana i to szybko!!!
jeszcze jedno kryterium które mnie przekonało do zmiany lekarza to fakt że ta doktórka do której chodziła przestała pracować w szpitalu powiatowym i pracuje w sąsiednim powiecie czyli ok 35-40km co mi się nie bardzo uśmiecha do porodu bo ja patrze też pod tym kontem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula88 napisał:
Hej laskeczki 🙂
ale tu po weekendach spokoj:P
Ja po wizycie u gin.... niestety nie jest dobrze 😞
macica jest strasznie napieta, moje bole to skorcze...
to dla dziecka bardzo nie dobrze 😞
do poniedzialku mam brac progeeron- DUPHASTON
ale czytalam w necie to podaje sie to kobietom ktore maja plamienia a ja nie mam to nie wiem po co to 🤢
Wiele kolezanek jak mialy jakies skucze to dostaly kroplowke,czy nospe na rozluznienie napietych miesni.
Bardzo sie wystraszylam bo jeslisie nie poprawi to moge ciazy nie donoic.
Oczywiscie musze lezec itd.
Ale z moim m stwierdzilismy ze pojedziemy do lekarza prywanie w innym miescie ktory ma dobra renome. zobaczymy co on powie, bo jednak wizyta na kase chorych nie ukrywajmy trwa w ekspresowym tempie.
mam nadzieje ze bedzie dobrze...


Anula88 przede wszystkim sie nie denerwuj! Tez od paru tygodni jestem na duphastonie...kazal mi brac do 16tc...przez krwawienie! 😞 Teraz czuje sie juz dobrze, naewt na duzo wiecej sobie pozwalam ( noszenie ciezkich siatek,przesuwanie mebli - bo remont... ), czuje sie mocniejsza. Nie przestrasz sie tez, po duphastonie sluzu przybywa ze zdwojona sila... 🙂

odkryłam! ze na moje całodzienne znowu mdłości pomaga mi na przemian mleko z pol lyzeczki kakao 🙂 🙂 z cola 🙂 takze jak macie ochote to sprobujcie brzuchacze! 😁

pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agaa napisał:

odkryłam! ze na moje całodzienne znowu mdłości pomaga mi na przemian mleko z pol lyzeczki kakao 🙂 🙂 z cola 🙂 takze jak macie ochote to sprobujcie brzuchacze! 😁

pozdrawiam!


aaaaaa! zeby ktos nie pomyślał ze mieszam cole z mlekiem 😁 😁 😁 😁 😁
raz to, a raz to hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zalezy gdzie i zalezy ile maja akurat 'zleceń' :-) moja jest rejonowa i cisnie tam cale miasto i nie tylko...moze dlatego tak długo. Idziesz ze skierowaniem czy prywatnie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosik napisał:
Mam do was takie pytanko
Miewacie czasami zawroty głowie ?


tłumy ostatnio na tym forum...dziewczynki co z Wami??

Dosik ja miałam może z dwa razy, jak wstałam szybko z łóżka, albo po większym zmęczeniu. a Tobie często dolegają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka wam 🙂 jesli chodzi o zawroty glowy to ja nie mialam ich jak narazie wogule 🙂 jak sie czujecie dziewczynki ?? Bo ja w niedziela poczulam pierwszego kopniaczka 😁 ufff co za uczucie ale tylko jeden teraz czekam na kazdy ruch mojego bobaska 🙂 pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki!co tam u Was nowego?
ani85 co do ciśnienia to ja zawsze miałam wysokie he he,ale Ty powinnaś się chyba cieszyć ,że masz prawidłowe.....a co do zawrotów głowy to ostatnio czasem mi sie zdarzą.Wczoraj wybrałam się na zakupy i udało mi sie znajeżć super jeansowe rurki ciążowe 🤪 nie wiem jak w waszych miastach,ale w moim mało jest ciuchów ciążowych ,a jak już to jakieś dla starych emerytek... 🤢 no i kupiłam troszkę ciuszków dla maleństwa:laugh: :laugh: takie słodkie........
wiecie co mam pytanie co do ruchów Dzidzi w jaki sposób je odczuwacie,bo szczerze mówiąc czasem nie wiem czy to one czy może coś w jelitach i trochę mnie to martwi,że może ich jeszcze nie mam???????....a wiecie jaka ja jestem przewrażliwiona :pinch:,a do lekarza idę dopiero za tydzień, więc do tego czasu będę się martwić..mam nadzieję,że wszystko jest ok 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Brzuchole 🙂

dziekuje za dobre slowa itd jestescie kochane:*

Bylam u tego lekarza prywatnie, i okazalo sie ze macica wcale nie jest taka napieta, a czesto takie bole mozna pomylic z zaparciamy wzdeciamy np z "bakami" nie oddanym stolcem itd a tez jelita sa teraz zcisniete bo robia miejsce macicy i dzidziusiowy i sie przesowaja.A tez o kazdej poze dnia jest inaczej. ja byma rano najedzona po sniadaniu itd.
A duphaston musze brac bo to nie zaszkodzi itd a dodatkowo wspomoze lozysko w wydzielaniu hormonu.
Lekarz zupelnie inaczej do mnie podszedl, najpierw sluchaj dokladnie co mnie martwi itd co sie dzieje a potem wytlumaczyl mi wszystko... lekarka nie wpisywala mi zadnych badan ktore mi robila, USG i nie zrobila mi przeziernosci faldu karkowego, i nie wiem czy jest ok itd i chcialabym wiedziec.
Oczywiscie na przeziernosc jest juz za pozno ale kazdy narzad szczegolowo pokazal mi na USG, pokazal mi od czaski noska mozgu raczki po watrobe zoladek pecherz moczowy. wszystko jest jak w najlepszym pozadku 🙂))
Zapisal mi NO-SPA FORTE 1x1 dziennie. No i ze mam zwolnic tempo mam myslec tylko o sobie i dziecku, duzo spac odpoczywac i pic,nic nie dzwigac itd bo nie wszystkim kobietom jest dane w ciazy gory przenosic.
NOoo ale najwazniejsze 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁....poprosilam go zeby mi powidzial jaka plec 🙂oczywiscie maluda przy USG na brzuchu machala lapkami jak by gdzies plywala, to sie lapala za noge to po policzki sie smyrala:P eheh i nie bylo widac..no to "USG dowcipne"oczywiscie sie nie chcialo malenstwo pokazac... troche poruszal tym usg troche brzuchem ruszyl to dzicia zlapala sie za glowe i odwrocila sie tylkiem ... haha i co sie ukazalo?? 😁 😁 😁 😁 😁 sisiorek 😁 😁 😁 😁 😁 😁 eheeh potem sie tak obkrecil ze bylo widac wyraznie 🤪
(dalam fotke z USG ale tylko nozek i klejnotow bo takie lekarz zrobil 🙂)

Rozmawialam z nim na luzie, byl bardzo mily itd znajoma ktora chodzi do niego na NFZ twierdzi ze jest taki sam czy prywatnie czy na kase, i co wazne jest w szpitalu na miejscu.
Z moim m stwierdzilismy ze nie ma co oszczedzac, on nie bierze az tak duzo zebysmy nie mogli do niego chodzic a widac ze jest bardzo wporzadku i dba o pacjentki.A nie musze przeciez do niego ciagle chodzic prywatnie na NFZ tez mnie przyjmie.Jestem z niego bardzo zadowolona. I na bank lekarza zmienie, bo lekarzowi trzeba ufac i jesli widze go 1 raz na oczy a ufam mu bardziej niz lekarce do ktorej chodzilam juz wiele razy to cos w tym jest.



co do boli glowy i zawrotow to w ciazy normalne, migrenowe sa najgorsze..ale trzeba to przezyc. polecam spacer na swierzym powietrzu, albo apap.

O cisnienie to nie wiem bo mam tez niskie i czytalam ze to sie zdaza w ciazy i niczemu nie szkodzi.

A co do wynikow to ja mialam na 2 dzien 🙂 chba ze w niektorych przychodniach maja glukometr i polozna robi to odreki przed kazda wizyta 🙂Ale to tam wszystko zalezy od organizacji laboratorium itd 🙂

Make a pregnancy ticker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula88 ciesze sie ze wszystko dobrze 🙂 jednak warto bylo udac sie do innego lekarza 🙂 bardzo wyrazne te zdjęcia Twojego dzidzi, moje takie nie są, no zobaczę następne jak już dzidzia będzie wieksza, będę wtedy w 16tyg właśnie to moze i ja się dowiem co tam rośnie. Gratuluję synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anula88 ciesze sie ze wszystko dobrze 🙂 jednak warto bylo udac sie do innego lekarza 🙂 bardzo wyrazne te zdjęcia Twojego dzidzi, moje takie nie są, no zobaczę następne jak już dzidzia będzie wieksza, będę wtedy w 16tyg właśnie to moze i ja się dowiem co tam rośnie. Gratuluję synka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alre ta fotka na tym.. "sowaczku"?? to nie jest ta fotka:p eheh to sie zmienia ze sowaczkiem :p


nie dodala sie znowu moze teaz;p jak nie to sru.... [img size=128]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Kopia_DSCN0108-b6ec8f9b0948b1a446a702bd22065dc3.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...