Skocz do zawartości

wrzesien 2010 | Forum o ciąży


ania87

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Loli

    10128

  • buuterfly

    7443

  • Ania8888

    7982

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

sioperka22 napisał:
ja ruchów nie czuję 😞 😞 😞 😞 bardzo mnie to martwi 😞 😞 😞


Ani85 przeczytalam pare stron postów wstecz i ani słowa rozmowy z Loli :P chyba ze było to wczesniej 🙂
sioperka22 nie martw się, może nam się robi własnie tam gdzie nas łaskocze mega duży rozstęp! i nie ma czego zazdrościć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sioperka czy ty kobieto nie możesz trochę wyluzować?? wszystko będzie dobrze nie denerwuj się tak 😉 a co do ruchów to my wcale nie musimy ich czuć może nam się zdawać 🙂
zapytaj swojego lekarza czy ma sprzęcior do tego 3d bo on jest drogi i raczej w gabinetach typowo zajmujących się robieniem usg jest 🙂

Agaa nadążasz z postami na forum 🙂 my gadałyśmy na gg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sioperka22 bie deneruj sie to ze nie czujesz ruchow to nic, bo dopiero ok 20 tyg niektore czuja nawet do 25 tyg.:*
a my faktycznie mozemy nie czuc dzici, tylko jakies gazy albo w jelitach sie przewraca..bo to latwo pomylic 🙂 jeszcze bedziesz dostawac ostre kopniaki az bedziesz prosila zeby przestal:P eheh

A USG 3d chyba wlasnie nie ma w kazdych gabinetach prywatnych, niektorzy lekarze tylko maja takisprzet i sie w tym specjalizuja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WITAJCIE DZIEWUSZKI 🙂wydaje mi sie ze to jeszcze troszeczke za wcześnie zeby poczuć ruchy dziecka,ale każda z nas jest przeciesz inna wiec z drugiej strony może to właśnie jest to 😉musimy być cierpliwe jeszcze troszeczke i bedziemy pewne na 100% ze to własnie nasze maleństwa tak szaleją w brzusiu 🙂słyszałam też że przy kolejnych ciążach ruchy dziecka można wyczuć wczesniej:0)pozdrawiam przyszłe mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny ...no dobra przekonałyście mnie dam sobie na wstrzymanie i nie będę się filmować tak tymi ruchami,będę cierpliwa 🙂 ale swoją drogą Agaa z tym mega rozstępem to beka he he 🤪 🤪 🤪 nieżle mnie rozbawiłaś he he:laugh: a co do 3d to ja chodzę prywatnie do specjalnego gabinetu usg i tam mają naprawdę najróżniejszy sprzęt ,więc z tym nie będzie problemu 160zł takie kosztuje-czyli nie zbyt drogo 🙂 w poniedziłek się dowiem u gina czy mi tym razem takie zrobi jak za miesiąc będę miała się zgłosić...pozdr 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sioperka22 napisał:
hej dziewczyny ...no dobra przekonałyście mnie dam sobie na wstrzymanie i nie będę się filmować tak tymi ruchami,będę cierpliwa 🙂 ale swoją drogą Agaa z tym mega rozstępem to beka he he 🤪 🤪 🤪 nieżle mnie rozbawiłaś he he:laugh: a co do 3d to ja chodzę prywatnie do specjalnego gabinetu usg i tam mają naprawdę najróżniejszy sprzęt ,więc z tym nie będzie problemu 160zł takie kosztuje-czyli nie zbyt drogo 🙂 w poniedziłek się dowiem u gina czy mi tym razem takie zrobi jak za miesiąc będę miała się zgłosić...pozdr 😘

hihi ciesze się 😁 takie własnie było moje zamierzenie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki widze ze sie nie mozecie doczekac pierwszych kopniaczkow ja tez tak czekalam i czekalam i sie wkoncu doczekalam wsumie tak jak pisalam wczesniej czulam musniecia jak by cos po was chodzilo 🙂 a nagle poczulam malego kopniaczka i jestem pewna ze to byl kopniak bo raczej z wrazenia napewno bym nie podskoczyla na krzeselku 😁 dziwne uczucie 🙂 ale sie ciesze wyczekuje teraz oczywiscie na pozostale ruchy dzidziusia no ale jak narazie cisza 😞 pozdrawiam was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja narazie tak bardzo nie mysle o ruchach dziecka. skupiam się jak tu przeżyć. migrenę mam od 3 dni i mega mdłości, nic nie jem, wczoraj sie zmusiłam żeby zjeść samą bułkę i jabłko, przedwczoraj jeszcze mniej, dziś jest troszke lepiej ale jescze tez nic nie jadlam bo się boję. glowa troche mniej boli no ale nadal boli 😞 😞 czekam aż mnie ktoś dobije
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj biedna ania87 współczuję ci mi na te bóle głowy pomagał sen a co do jedzenia to może jakiś lekki jogurcik albo coś ,bo nie powinnaś tak mało jeść....chociaż wiem co to znaczy,że nic się nie chce zwłąszcza jeść 🙃 ale głowa do góry jeszcze trochę i ci przejdzie musisz to jakoś wytrzymać 🙂 już niedługo będzie lepiej!może jakiś spacerek na te mdłości pomoże....trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi na migrenę pomaga ruch najcześciej zabieram sie wtedy za porządki domowe 🙂to pozwala mi troche zapomnieć 🙂 umnie jest na odwrót 🙂sen mi tylko pogarsza sytuację no i ja obowiązkowo musze coś zjeść bo inaczej niemoge normalnie funkcjonować 😉ostatnio jak mnie mąż wiózł na badania krwi na głodniaka to mało nieumarłam a z toaletą trudno mi sie było rozstać 🙂wymiotowałam przez cały dzien 😞.Co do tych spacerów to sioperka22 masz racje to pomaga.spacer zawsze jest mile widziany 🙂powodzenia aniu87.Mam nadzieje ze znajdziesz jakiś sposób który ci pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leżałam przez 2 dni i nie pomogło, w nocy pozniej spac nie moge a tez boli 😞 wiec dziś wstałam i troche sie ruszam, wlasnie zabralam sie za porządki ale coś nie bardzo mi to idzie. czekam na męża i pójdziemy na jakiś spacerek, sama wole nigdzie sie nie udawać w takim stanie. dzieki za rady 🙂 jeszcze sie odezwę.. mam nadzieję że w lepszej kondycji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania87 bardzo Ci współczuje!!
kurcze, zastanawiałyście się kiedyś od czego to zależy że jedne kobiety mają tylko mdłości lekkie, inne troche gorsze, a inne wymiotują?? od wieku? nie...bez sensu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem już w czwartej ciązy i każdą przechodziłam inaczej 😞zalezy to nietylko od tego ze kazda z nas jest inna ale takze od przebiegu ciąży.przy pierwszej miałam skoki ciśnienia,okropne bóle brzucha od rana do wieczora i biegunke.nawed by mi do głowy niepszyszło ze moge być w ciąży.lekasz stwierdził ciąze pozamaciczną.przy drugiej czułam sie rewelacyjnie a jedynym objawem ciążowym były zachcianki no i brzuszek okrąglutki jak piłeczka."ciąża przebiega prawidłowo"takie słowa słyszałam od mojego lekarza a gdy w 5 miesiącu zmieniłam lekarza z przyczyn finansowych odrazu zatrzymano mnie w szpitalu.miałam cesarke bo serduszko mojego syna biło coraz słabiej.ważył niewiele ponad kilogram.miał powazną wade serca ,po 5 miesiącach pobytu w szpitalu i 6 operacjach zmarł a wszystko przez zaniedbania mojego lekarza prowadzącego 😞(.kolejna ciąza zakończyła sie poronieniem a teraz jest już 4 raz i czuje sie okropnie:mdłości,wymioty,migreny,żle reaguje na zapachy i hałas,zasłabniecia,krwotoki z nosa...mam nadzieje że tym razem sie uda i nieważne jest to jak sie czuje.zniose wszystko aby tylko sie tym razem udało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekoladka...strasznie mi przykro 😞
miejmy nadzieje ze do samego 9 m-ca będziesz tu na forum opisując jak sie czujesz i jakie masz objawy!
życze Ci wszystkiego najlepszego i wiem, że tym razem się uda! muuusi 🙂

a lekarzy bez powołania należy.... 😠 !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Laseczki 🙂
co tam u was? 🙂

Czekoladka trzymam kciuki zeby tym razem bylo wszystko ok 😘
ania*7 wiem co czujesz z tymi bolami glowy ja mam to samo juz milalam kilka dni spokoju i teraz od nowa..bol jest masakra..nie wiem od czego to 😞 czy to gownianie cisnienie czy co...tyle ze ty jeszcze z tymi mdlosciami itd...biedna 😘
Moze to niedlugo minie, przeciez cala ciaze nie moze tak byc.
To jest bez sensu niektore dziewczyny dbaja o zdrowie caly czas przed ciaza a przychodzi ciaza to sa tak slabe i mizerne...to jak od organizmu,a tam.
Bardzo zazdroszcze dziewczynom ktore lekko znosza ciaze....
Niby sie mowi ze ciaza to najwspanialszy okres w zyciu kobiety..mhm...ciekawe kto to wymyslil, bo jak narazie procz nielicznych rochow dziecka, i widoku go na monitorze USG jak wywija fikolki to nie cieszy mnie nic, a dodatkowo przytlacza..
Bo to jak nie mdlosci to bole glowy jak nie to to brak apetytu, to znowu jakies bole brzucha to cos z pecherzem to znowu cos tam i tak w kolko, a o zwolnionym tempie niczym 70 letnia babci nie wspomne....

Nie wiem czy wy tak samo myslicie ale ja tak to wlasnie czuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czekoladka tak mi strasznie przykro;( z poronieniem mogę ciebie zrozumieć bo też tak miałam a co do reszty to podziwiać
Miejmy nadzieję że teraz będzie wszystko ok 🙂 mam takie pytanie jeżeli pytałaś lekarza skąd się biorą krwawienia z nosa?
Anula88 ja w sumie nie mam dolegliwości prócz rozkojarzenia i senności które już mi ustały został jeszcze apetyt na mięso aż się boje co bezie dalej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ani85.z tymi krwotokami z nosa to niemasz sie czym przejmować jeśli też tak masz.w czasie ciąży jest to normalne i ponoc jest to wynikiem zmiań hormonalnych jakie zachodzą w naszym organiżmie w tym czasie.umnie są one bardzo obfite i leci jak z kranu.miałam już 2 razy w odstepie ok 3-4tygodni.prawie jak okres tylko górą:laugh: :laugh: ale niekarzda przyszła mamusia musi mieć z tym problem, to jest tak jak z tymi mdłościami...jedne mają inne nie. a z tą zachcianką na mieso to ja też tak mam.miesko musi być:laugh: i truskawki....mniam mniam asz mi na samą myśl ślina cieknie.ale pamietam czasy kilka tygodni w stecz kiedy wszystko było błe 🤢 jak wchodziłam do sklepu to wszysko mnie przyprawiało o wymioty.no to smacznego mieska życze 🙂narobiłaś mi apetytu...ide coś upolować w lodówce:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekoladko, pomodlę się, by wszystko tym razem było w porządku!
i na pewno będzie!!

ja dzisiaj miałam USG, nasz maluszek ma 7,5 cm, okropnie się wiercił, więc lekarz miał problemy ze zmierzeniem niezbędnych parametrów. Badanie trwało ponad 30 minut, w pewnym momencie dzidzia odwróciła się do nas plecami i zobaczyliśmy paciorkowy kręgosłup 🙂
płeć spróbujemy zobaczyć następnym razem.
ogólnie, dzisiaj mija równo 13 tygodni od OM, a dzidzia ma 13tygodni i 5 dni 🙂 więc poród przesuwa się na 19.09.2010.. 😁 🙃 😁

narazie wymioty i mdlości mi minęły, mam za to silne bóle brzucha, tj. podczas okresu, jakby bolały mi jajniki i czasem pojedyncze ukłucia wewnątrz w kroczu. lekarka kazala mi brac regularnie 3-4 nospy dziennie.. zobaczymy.. 🤢

pozdrawiam Was serdecznie! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
czekoladka jestem z Tobą będzie dobrze na pewno 🙂 ja też jestem po poronieniu i wierzę ,że tym razem będzie ok....bo musi być nie ma innej możliwości tak samo u Ciebie.Trzymam kciuki!
dianicho ,a czy Twoja lekarka nie mówiła czym są spowodowane te ukłucia w ''kroczu'',bo też mi się zdarzają a do lekarza idę w poniedziałek i dopiero wtedy się czegoś dowiem....brzuch też mnie czesem pobolewa raz z jednej potem z drugiej strony...matwi mnie to... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dianicho napisał:
(...)
mam za to silne bóle brzucha, tj. podczas okresu, jakby bolały mi jajniki i czasem pojedyncze ukłucia wewnątrz w kroczu. lekarka kazala mi brac regularnie 3-4 nospy dziennie.. zobaczymy.. 🤢

(...)


Ja mam to samo i mi wlasnie powiedziala ze to sa skurcze macicy itd i zapisala ten DUPHASTON tylko, a lekarz prywatnie ze dodatkowo nospe i mam sie nie denerwowac bo te bole w kroczu to moze powstawac zylak itp.A brzuch boli bo sie rozszerza wszystko i ze tez zalezy od jelit bo jak sa wzdecia lub zaparcia itp to macica wszystko odczowa robi sie ucisk i boli.
I lezenie, odpoczynek itd.
Ale gdzie lezec jak za oknem 15 st slonko itd????? 🤢
☺️ Ale trzeba wytrzymac 😘


Milego dzionka Kobitki 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...