Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hej 🙂

Mam zły dzień,pożarłam sie wieczorem z mężem...poszło o to,ze w korytarzu jest dziura w ścianie,gdzie są kable pod prądem,korytarz czeka na malowanie a kumpel,który to robi się miga,choć miał zapłacone już.Prosiłąm go pare razy,zeby to zagipsował albo coś,to postawił tam worek,w którym ma rzeczy do remontu i tak to stoi.Dziura jest na wysokości głowy Oskara a pies ten worek ciągle przesuwa,no i wczoraj wieczorem Oskar chciał tam rękę włożyć...a wtedy już tragedia 😞
Mąż podbiegł i na mnie z ryjem,ze ja worek przesunęłam jak zawsze...no i się zaczęło już o wszystko 😞
I wiecie...nadal nie jest to zabezpieczone!!!!! Czy ciężko jest coś wymyślić,zeby zakryć tą dziurę po gniazdku???
Coś mu się w głowie pomyliło,myśli,ze ma zły dzień to się na mnie wyrzywać będzie!!!!
Powiedział-idiotka a nie matka...no do kurwy jak można!!!!
Sam ma w dupie wszystko,wraca po pracy i leży na kanapie i telewizor.
a i wczoraj mi powiedział,ze jak wrócę do pracy to będę wiedziała co to jest zmęczenie 🤪...zapomniał już jak to było do marca-w pracy byłam 8 godz. i to jeszcze na 3 zmiany,z dojazdem mnie 10 godz w domu nie było,do tego sprzątanie,gotowanie,opieka nad małym,spacery,zakupy itd-wszystko na mojej głowie,fakt pomagał mi przy małym,zaprowadzał do żłobka i odbierał ale reszta to co.
I on mi powie,ze ja nie wiem co to zmęczenie,a co ja do kurwy w domu robię!!!! Sprzątam,gotuję,opiekuję się małym,latam za nim na spacerach pół dnia,noszę mimo,ze mi nie wolno,usypiam,karmię,kąpię....no szczyt bezczelności
tylko zapomina,ze ja od marca mam zamiar wrócić i wtedy chyba się sklonuję 😠

Sorki za ten wykład od rana ale może mi trochę ulży 😞...no i pewnie do tej Plazy nie pojedziemy dzisiaj a jak przez to się nie dostanę jutro to mu do końca życia nie zapomnę 😠..ostatnio coraz częściej mnie rani 😞
Od kiedy jestem w domu bez pracy zachowuje się chwila mi jak bubek a ja czuję się gorsza,bo nie zarabiam pieniędzy 😞...ale jak on zarabiał 800 zł a ja 2300 to nie traktowałam go gorzej!!!!
Aż mi się płakać chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Grubaski 😁

Ada, przykro mi że tak źle zaczęłaś dzisiejszy dzień 😘 Może mąż też miał gorszy i zmartwił się, że mały mógł sobie krzywdę zrobić i jest sam zły na siebie, że jest ta dziura, tylko że mu się nie chce jej zalepić... hmmm. Jak to od marca wracasz do pracy?? Będziesz miała opiekunkę? Może przeoczyłam jakiś Twój post i nic nie wiem 😉 Ja do porodu mam przez firmę płacone, a potem dupa. Ale i tak się cieszę, że teraz mi płacą 😁 Siedzę w domu i zarabiam 🙂
Już z mężem ustaliliśmy, żeby się nie kłócić przed wyjazdem, że sam się pakuje hihihi 😁 Naprawdę, takie życie czasem na odległość, czasem razem 24h na dobę jest męczące. Żaden stabilizacji psychicznej. Żeby jeszcze był w jednej firmie na stałe, a tu co miesiąc, dwa inna. I nie wiadomo czy wypłacą i zawsze jest ryzyko i nerwy. Jedyna rzecz jaka nas zmusza do tych wyjazdów, to niestety pieniądze.
Beata piesek fajny, taki puchaty 😁 Podobne są do rasy sarplaninac, ale czytałam że są bardzo trudne do wychowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nina mój mąz jest takim typem,ze wszystko odkłada na później...nie potrafi od razu zrobić a potem dochodzi do tego,ze nigdy to nie jest zrobione 😞
Rozumiem,ze mógł się wystraszyć i to normalne ale nie musi mnie przy tym ranić a,ze załatwił kumpla do remontu,który ma w dupie,zaczął remont w maju chyba i do teraz go nie ma 😞,to już nie moja wina,sam nie umie? jakby nie była w ciąży to sama bym pomalowała,co to do cholery za problem.

No nie zazdroszczę takiej organizacji życia 😞,nie wyobrażam sobie,no ale pewni już przywykłąś a niedługo będzie maluszdek,który zajmie Twój czas 🙂

Pytasz o pracę...u mnie przed ciążą był przestój i byłam bez pracy miesiąc,potem dowiedziałam się o ciąży i teraz jestem na bezrobociu na zasiłku 😞,we wrześniu dostanę ostatni,więc jest nam ciężko,a do tego dojdzie od września 350 zł za żłobek,wiec jak maluch sięurodzi to musze jak najszybciej wrócić do pracy 😞
Żłobek jest od 3 m.ż i Alanek jak się dostanie to wtedy pójdzie,tak od marca...niestety nie mam innego wyjścia...będzie miał w sumie 4 mies. a Oskar poszedł w wieku 5,5 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Ci, że się nie przyzwyczaiłam do takiego życia i się nigdy nie przyzwyczaję. Ciągle czekamy na jakąś szansę, żeby zamieszkać za granicą, bo mamy za dużo wydatków, żeby mieszkać w Polsce 😞 Na szczęście te rozłąki nie są długie, zazwyczaj około miesiąca. Teraz jedzie razem ze swoim szwagrem, także jestem spokojniejsza i razem z jego siostrą będziemy się wspierać. Ada, a jak jest przestój, to nawet jak jesteś w ciąży (tylko nie wiesz o tym) to nie powinni Ci mimo wszystko płacić? To rzeczywiście nie masz wyjścia i musisz iść do pracy 😘
Co za czasy w tej Polsce są.... Szkoda gadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę,ja też bym nigdy nie przywykła 😞
Mój mąż miał możliwośc pracy na platformie wiertniczej jako sanitariusz za 10 tys.mies,ale dopiero pierwszy raz przyjechałby po pół roku,nie puściłabym go za nic,bo codziennie bym myślałą czy jeszcze żyje czy juz nie 😞
Ponadto nie wyobrażam sobie takiego życia 😞
Mój szwagier tak wyjażdza i siora się przyzwyczaiła,sama go nawet wygania,bo jak za długo jest w Polsce to się żrą,no ale co innego małżeństwo z dziećmi a co innego para,która nawet razem nie mieszka i nie ma zobowiązań.

Nie należy mi się,bo miałam umowę przez agencję pracy tymczasowej...cały czas tak mam mimo,ze tak 3 lata pracuję-co roku od stycznia do marca-maja jest przestój przez podwyżkę akcyzy,za to potem nadrabiamy nadgodzinami latem,bo się nie wyrabiają 😞(pracuję w Imperial Tobacco-zakł.tytoniowe)
Praca nie łatwa ale te 2,5 tys zarobię,więc nie narzkam,bo gdzie tyle dostaniesz 😞,mam do sklepu iść za 1 tys. i co z tym zrobię 😞
Mój mąż za to ma stałą pracę i to państwową,jest technikiem sekcyjnym w szpitalu(robi sekcje)
ja mam ciężką fizycznie pracę a on psychicznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2500 zł dla kobiety to dużo w Polsce 🙂
Tak w ogóle to chyba mam siarę, wczoraj wyciekł mi taki płyn i potem obejrzałam stanik i też miałam małe ślady. I wiecie co... tak się zastanawiam czy te klejnoty mojego synka, to nie pępowina i się zastanawiam czy lekarz się nie pomylił 😉 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dużo,dużo 🙂,w tym roku ominęła mnie jeszcze podwyżka 😞,ale liczę na następny 🙂

No to napewno siara,ja też już mam od chyba 16 tyg.,ale nie tak,ze leci,tylko jak naduszę.
Z Oskarem miałam dopiero po porodzie.
Wiesz Nina ja jeszcze liczę,że to co mi lekarz pokazał między nogami to pępowina,w sumie to był 18 tydz,więc mógł się pomylić 😁...dlatego liczę na jutro,ze się dostanę 🙂
No ale pewni okaże się jednak chłopak.

Aha,moja kumpela całą ciażę chodził z rozpoznaniem chłopaka a przed porodem na usg wyszła dziewczynka 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki. Wsciekła jestem od rana. Pierdzielony kurier miga sie od zamówienia, kaza pisac a nie dzwonić, baba ktora ma moj filtr marudzi ze nadal go nie ma i kurwica mnie strezela bo cos czuje ze stracę pieniądze !!! Ostatni raz kuriera zamawiam.
Jesli chodzi o zarobki w Polsce to żenada , tutaj zarobki zaczynają się od 4tysięcy w przeliczeniu na złotówki i to jeszcze do tak niskich sa dofinansowana. Ja juz mowiłam mojemu, ze zyby w Pl mieszkac tak jak tu, a nie mieszkamy nie wiadomo na jakiej stopie, to musielibyśmy zarabiać 10 tysięcy co jest nie realne na Polskie warunki. Nie ma szan żeby prowadzić własny interes jak teraz, stac nas było na płacenie za dom co miesiąc 4 tysiące, za samochód, zwierzaki i ogólnie życie. Dlatego własnie człowiek jest nadal tu a nie w Polsce. Bo nawet żeby opłacić mieszkanie 3 pokojowe to musisz wydać ponad 2 tysiące a zeby dostac kredyt na nieruchomośc nawet za 350 tysięcy to trzeba miec nierealne zarobki. Jak Piotrek chciał wziąć kredy i kupic mieszkanie w Polce to mu powiedzieli ze zarobki z zagranicą zawsze liczą 2x czyli jak masz 4 tysiace to musisz miec 8 , więc dupa. Wymyślają Bóg wie co byle zycie utrudnić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodałam fotkę na naszą klasę 😉 Także możecie sobie mnie obejrzeć hihi 😁 Zobacz Beata, ja mam brzuch wysoko, a dzidzia leży bardzo nisko, bo prawie nad łonem. Łożysko mam teraz na ścianie przedniej (na szczęście nie przodujące). Także nie wiem skąd ten brzuch tak wysoko. A co do pępka to zaczął się jakby wysuwać, bo inaczej mi się wkłada do niego palec haha 🙂
Ada to ma bliźniaki 😁 hihi. Tak naprawdę to dowiemy się po porodzie co się urodzi. Ja na razie mówię do dziecka dzidziuś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam nerwa. Wszystko sie pierdzieli. Teraz jeszcze mój mnie wnerwił bo se wymyślił ze pojedzie z nimi na zakupy a ja zostane w domu !!! Kurna, jestem na zakupach raz na kilka miesięcy bo mu sie dupy nie chce ruszyć żeby gdzieś ze mna jechać a teraz taki chętny żeby kasę wydawać bo zaraz się oczywiście pożyczki zaczną tak jak zawsze to jest 😠 Jak ja znim jestem na zakupach to nigdy nic nie kupuje bo nie mam nawet chwili zeby sie przejść po sklepi bo on juz chce wracać a jak oni sa to przynajmniej wiem ze bedzie musiał czekać w dodatku chce jechać tam gdzie ja sie wybierałam ale oczywiście nie pojechaliśmy bo za daleko. Kurna, jak ja nie znoszę tego dziada !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂 Widzę, że humory od rana dopisują hihihihi 🙂 U mnie dobrze ale gorączkowałam w nocy od zęba bo mi dolna, lewa ósemka wychodzi 🤨 No i nawet do tej pory siedzę w szlafroku i piżamie hahaha 🙂 Aduś nie wiem ale mój facet jest taki sam- nie ma czasu na nic a siedzi z dupą i nic nie robi i wszystko zrobi ale.... później 😮 Czasem to już ręce opadają na jego lenistwo na prawdę 🤔 A do tego w ogóle nie można mu zwrócić uwagi, że to czy tam to robi źle bo zaraz się narcyz obraża, bo on wad u siebie nie widzi wcale egoista i egocentryk. Nina brzuch to masz tak duży, że ho ho ho 🙂 Ja też mam go tak wysoko jak ty tylko wydaje mi się, że mi się bardziej po bokach porozlewał a Ty masz piłeczkę 🙂 Beatka co do zakupów to ja nigdy z mężem nie idę bo on na twarzy robi się zielony jak ma stać w kolejce także już od dawna chodzę sama albo ze znajomymi 🙂 Nie ma to jak baba idzie z babą na zakupy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey mamuśki 🙂 boziu jaka pogoda u mnie masakryczna..:/ heh mam jakieś doły niewiem czemu... chyba hormony bzują mi... brzuszek mi się zmniejszył... hmmm mała w tyłek mi chyba się schowała... 🤪 normalnie szok 🙂 dziś normalnie ciągle głodna jestem... o i spodenki sobie kupiłam wyglądem czarne zwykłe z kieszeniami przypomina ale to leginsy żeby mi starczyły na dłużej bo powoli się nie mieszczę w swoje rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jestem wkurwiona 😠 😠 😠
Mąz siedzi jeszcze w pracy,bo "niby" chłodnia się popsuła i jest staż pożarna i on musi tam być 😞...dzwoni przed chwilą teściowa i do mnie-Andrzej kazał przekazać,ze wróci później,bo...,tyle,ze mój mężulek dosłownie powiedział"przekaż tej pani...".....wrrrrrr jak ja mam dość!!!!
Ponoć ja mam fochy 😞
Brak mi słów,nie chcę Was zamęczać 😞

Aguś prześlij zdjęcie brzuszka to zobaczymy czy masz większy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata mówisz,że mam dziewczynkę???
Z Oskarem też miałam tak nisko brzuch...zobacz zdjęcie-6 mies z Oskarem
Wysłał z [URL = http://imageshack.us ] ImageShack.us [/ URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada nie zamęczasz przecież po to jest to forum żebyśmy sie czasem wygadały.... nie denerwuj się bo mała dzidzie zestresujesz i będzie fikać ... jak wróci to mu spokojnie powiedz co ci leży i będzie dobrze... może on nie wie porostu co źle robi... i trzeba mu prosto z mostu powiedzieć ... ale spokojnie mu wytłumacz bez kłótni i krzyków... wiem że to trudne ale to dla twojegi i dzidziusia dobra... 🙂 będzie good zobaczysz:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie z pierwszej ciąży w 6 miesiącu...tak dla porównania,że tez był nisko,a w tej ciąży to na Nk widać jaki wielki brzuchol...a i dla odmiany na tym zdj miałam już +9,1 a teraz 3 kg tylko a brzuch wydaje mi się teraz taki sam jak ten na zdjęciu 🙂

Mój mąz jest uparty jak osioł,ja mu mogę na spokojnie mówić to on zaraz coś wymyśli co ja źle robię i na koniec wychodzi,ze to jeszcze ja mam go przepraszać...za każdym razem tak jest.
Jak się jutro na to usg 3D nie dostanę to mu do końca życia nie zapomnę 😞

A Wy ile już przytyłyście???
Olu ciesz się,bo ja mam wielki brzuch jakbym miała rodzić niedługo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aduś rzeczywiście w tamtej ciąży też był tak nisko brzusio 🙂 Może to zależy od układu macicy, szerokości bioder albo coś. Nie znam się ale nie wiem czy aż tak bardzo układ brzuszka ma wpływ na płeć dziecka. Może tylko po prostu dziecko się tak akurat układa- przystosowuje się do twojej budowy. Ja mam bardzo wysoko zaczyna mi się pod samymi piersiami. Mama mówi, że będę mieć przekichane bo będą mnie później bardzo żebra bolały i będzie ciężko mi oddychać itp. Zobaczymy 🤨 A na chłopa to nie ma rady. Jak jedna z nas się pogodzi to inna się kłóci i wszystkie mamy problemy z nimi. Ja wiem, że nawet z małżeństwie muszę liczyć dużo sama na siebie bo jak mam się męża prosić to wolę coś sama zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...