Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2010 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 31,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aisak_89

    4621

  • naylaaa

    4039

  • gonia88811

    3165

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
aisak_89 napisał(a):
Oki ja chyba też lecę Laseczki 🙂 Może zajrzę ale nie wiem, źle się czuję po tych wiadomościach znów się zdenerwowałam. Muszę się uspokoić 🙂 Buziaki i dobrej nocki 😘

Dobranoc Kasiu, prześpij emocje. Niestety na odległość nie wiele możesz zrobić. Bedzielepiej, musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Dziś powinien być piękny dzień a jest do d...
"kochany" mąłżonek jak wstał to chciał mnie przytulić,ale się odsunęłam i przeprosił i oczywiście nie pamięta co mówił,ale ja z nim nie gadam,teraz wysłał eskę,ze to tylko jego wina i przeprasza i coś tam jeszcze,nawet nie doczytałam...nie mam ochoty z nim gadać.
Świętowanie jak nie wiem co 😠

Kasiu Ty też najesz się tych nerwów 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Mimo wszystko Ada życzę Ci wszystkiego Najlepszego z okazji rocznicy ślubu 😁 Może mąż stanie na rzęsach i się Ci jakoś zrekompensuje? 🙂
Ja nie mogłam wczoraj zasnąć w nocy, gdyż moje dziecko na wieczór namiętnie kopało mnie w pęcherz, oj to nie było przyjemne... A co gdy będzie jeszcze większe?? 🤪
Potem zasnął, a ja słyszę bZzZZzzzz... I była akcja szukanie komara, na szczęście znalazłam gnoja i zabiłam 🙂
Powiedzcie mi (dziewczyny po porodzie) do czego można przyrównać ból porodowy?? Czy jest on podobny do skrętu jelit??
Wybaczcie temat o porodzie z rana, ale tak się nad tym zastanawiałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nina,dziękuję za życzenia 🙂
No może mąż się poprawi...najlepsze piszę mu "wszytskiego najlepszego z okazji 3 rocznicy.na pewno będzie nie zapomniana" (miałam na myśli kłótnię a nie nic dobrego) a on mi "również życzę Tobie wszystkiego najlepszego,pociechy z męża".....no i jak tu nie zwariować...czy facetom trzeba dosłownie pisać,bo nie zrozumie aluzji 😠
Co chwilę pisze i prosi o wybaczenie...

Oj znam ten ból,Oskar kopał mnie całą ciążę po pęcherzu,ja przed wyjściem z domu szłam sikać i 10 minut po wyjściu już mi się chciało,na mieście to wszystkie centra handlowe,mcdonaldy itd 😁
Co do porodu to ja powiem tylko tyle,że mnie 2 skurcze obudziły i wody odeszły,w szpitalu miałąm skurcze ponad 110,czułam je jako taki skręt jelit,jakby mi coś zaszkodziło,i tak co skurcz,no ale nie bolało mnie mocno,piguły były aż zdziwione,bo ja pisałam eski z kumpelą (rodziła miesiąc po mnie)przez 2,5 godz.musiałam leżec 3 godz,bo jadłam i nie mogli zrobić cesarki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pociechy z męża 🙂 hihi Rzeczywiście, wczoraj na pewno był Pocieszny 😉
Poczekaj, aż wróci z pracy i jak ma zamiar Cię przeprosić 🙂 Jutro możecie się kłócić, ale dzisiaj warto uczcić rocznicę 😁
Ty twarda babka jesteś 😁 Ze skurczami to nawet na balety mogłabyś iść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faceci nie są w ogóle domyślni..a napisałam życzenia bo oczywiście zapomniał o rocznicy na bank 😠
Zawsze zapomina o uroczystościach,mama mu przypomina a dzisiaj specjalnie tą eskę mu wysłałąm 😠...no niestety nie domyślił się 😞

Wiesz Nina ja nie wiem jakby dalej skurcze były,na pewno mocniejsze,rozwarcie miałam na 5 cm pod koniec już a nie bolało mocno...w sumie jestem pewna prawie,ze poród sn zniosłabym lepiej niź cc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w sumie czemu miałaś cesarkę?? Mały się jakoś ułożył?? Ja się tylko modlę o sn... 😁 Ale będzie co ma być. Ja nie boję się porodu... tylko trochę się boję, bo jest mi to nieznane i nie wiadomo czego się spodziewać. I dochodzenia do siebie po porodzie. Jakie śliczne zdjęcie ślubne dodałaś 😁
Tak w ogóle to reszta śpi do tej godziny?? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też modlę się o poród sn,bo cesarki nie przeżyję drugiej 🥴,nie chcę nikogo straszyć,bo każda kobieta inaczej to przechodzi,ja miałam cesarkę bo mały ułożył się pośladkowo(uparty juz w brzuchu 😜),po porodzie miałam jakieś komplikacje,podejrzenie zapalenia otrzewnej,robili mi przez 20 minut usg bezpośrednio po świezej ranie...ryczałam z bólu,najważniejsze to rozchodzić te mięśnie,no więc chodziłąm po korytarzu zgięta wpół,nie chciąłam odwiedzin żadnych bo byłąm za słaba,spałam na pół siedząco,bo z pozycji leżacej bym się nie podniosła,a i tak miałam problem jak mi małego przynosili,zeby do końca usiąść 😞,z łóżka np.do łazienki wstawałam pól godziny,bo jak już usiadłam to nie mogłam się oderwać od łóżka 😞 a potem sunęłąm trzymając się ściany 😞
Wspominam to jako największy koszmar(ten ból),bo tak to oczywiście największe szczęście-urodzenie Oskarka 🙂
Magda,która miała cc dzień przede mną to latała po oddziale,ciągle siedziała na odwiedzinach(były na takiej niby świetlicy,bo do pokoju był zakaz).
Więc to dowód,ze kazda przechodzi inaczej.

No dziewczyny śpią,bo siedzą do 1-2 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas na imprezach,nawet na ślubie 🤪nie było alkoholu,bo teściowa też nie stroni,a mój tata to tylko to ma w głowie 😞

Idę kochane na spacer 🙂...jedziemy do zoo,bo tak ładnie 🙂
Będę później,miłego dnia
Aha no i dzień dobry ŚPIOCHOM 😁...jak wstaną oczywiście 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie był alkohol, ale wszyscy się jakoś trzymali, także nie byłam zła. Z całej rodziny chyba tylko ja umiem pić... Tzn. wiem kiedy przestać i ani razu w życiu nie urwał mi się film. Czasem jak pomyślę, że mają być jakieś urodziny czy inna uroczystość, to aż mnie wstrząsa jak ludzie mają być pijani. Jestem wrogiem alkoholu, jeśli ktoś nie umie pić. Nie mogę powiedzieć, że jestem wrogiem całkowitym, bo to by była hipokryzja, skoro sama czasem coś wypiję 😉 Oj, śpiochy zanim napiszą to będzie południe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Moja Ewunia właśnie zasnęła a ja zaraz zmykam się szykować do lekarza niby na 16 wizyta ale zanim posprzątam w domku wykąpie się zrobię makijaż to trochę potrwa 🙂
Co do alkoholu to u nas na chrzcinach było winko i szampan a na roczku Ewuni tylko szampan , ale to nie dla tego że ktoś ma problem z tym tylko dlatego że to święto dziecka nie dorosłych 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Co do alkoholu na uroczystościach dziecięcych to nie uznajemy takiego czegoś. To sa święta dziecięce a nie impreza zakrapiana.
Poród. Do skurczy co 5 minut spałam mialam je jakoś od 4 do 6 🙂 Od 6 miałam coraz częstsze i bolesne. Z czym porównać, hmmm trudno mi powiedzieć mam bardzo bolesne miesiaczki, poza tym katowałam się kiedyś środkami przeczyszczającymi bardzo silnymi więc można to połączyć skręt kiszek z miesiączką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mini23 napisał(a):
Co do porodu to Oliwke rodziłam naturalnie mimo za wąskiej miednicy bo lekarz zaniżył jej wage - wpierw usg zrobiła młoda pani doktor i powiedziała że z granicą błędu 3500,na co ordynator zaczął wykrzykiwać gdzie pani widzi tam 3500 w takim małym brzuchu,pani jest najwidoczniej nie kompetentna ( i to zrobił pajac przy studentach!) wezwał innego lekarza na usg i ten drugi cały czerwony na twarzy powiedział że dziecko z granicą błędu ma 2900,na co ordynator stwierdził że nie trzeba cesarki bo maluch "przejdzie jak arbuz przez dziurke od klucza". TYle ze lekarz który mnie zsywał po porodzie był wściekły jak osa,wyzywał że jak można tak zaniżyć wage płodu,kto jest za to odpowiedziałny itp. małą prawie kleszczowo wyciągali bo utknęła,na szczęście dałyśmy rade. Po urodzeniu ten sam ordynator przyszedł do mnie na sale z jakimś innym lekarzem i się spytał ile ważyło dzieck na co ja 3530 a on do kolegi "naprawde nie było widać"... wypytał mnie kto prowadził ciąże itp,a ja głupia powiedziałam. Później dowiedziałam się dopiero od położnej że dzwonili do mojego lekarza żeby wrazie co załagodził sprawe (gdy się spytałam swojego po porodzie co mam z tym zrobić to powiedział że nie ma sensu nic robić bo takie rzeczy się zdarzają). Teraz w tym drugim szpitalu co chce rodzić to stwierdzili że jak dziecko będzie za duże to będzie cesarka 😞 mam nadzieje że uda się tego uniknąć bo po naturalnym moment śmigałam po korytarzu 😁

Aga, trafiłas na niekompetentny personel. Moja koleżanka jest baletnica, spodnie nosi 34 rozmiar, jak szła rodzic wazyła 57 kilo i urodziła siłami natury bez nacinania, podarcia czy czegokolwiek innego. Rodziła bez znieczulenia, wyszła następnego dnia do domu. Mała ważyła 4 kilo i miała 55cm więc małego dziecka nie miała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak swoją drogą, dzisiaj urodziła moja szwagierka. Siedem dni po terminie. Dziecko dośc spore bo ponoć 3800 i 59cm 🤪 Po kim taka duża to nie wiem bo wszyscy w rodzinie męża są mojego wzrostu a i u Zbyszka tak samo. Kurka, 5 godzin i po krzyku a ja przez prawie 12 mojego wypchać nie mogłam ale jestem tez wąskobiodra niestety, u mnie to rodzinne. Moja mamusia na sylwetkę nastolatki a męza mama jednak jest sporo tęższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Poza tym wczoraj wygrałam wreszcie wojnę !!! Mój juz miał dość ze jestem dla niego oziębła. W końcu powiedział swoje, jak to widział i przeprosił. Potem sobie żartował ze powinnam dla wywiadu pracować przy wyciąganiu informacji z więźniów bo wybitnie dobrze mi idzie torturowanie innych 🙃 Opłacało się 😜 Tak czy inaczej, jeszcze musi troche pocierpieć 😜
Aduś, a swojemu daj popalić, bo wie ze nie może pić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Aguś 😉 Pomysle o tej pracy dla wywiadu Brytyjskiego 🤪 Widze ze jednak na Adę się zdecydowaliście się mi jeszcze po głowie Emili chodzi tylko nie spolszczona wersja bo strasznie to Polskie udziwnione imiona typu Nikola, mnie drażnią. Jak byłam rejestrować Maksa to sie od raz u pytałam co z nie polskimi imionami bo chciałbym dac córcę na imie Shantall to kobieta powiedział ze nie ma problemu, no to zobaczymy bo jak jednak wybierzemy Emili to nie wchodzi w gre żadna Emila bo mi sie nie podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Emila też mi się nie podoba , ale Emili fajne 🙂
Co do imienia Adusia to już cały czas tak do brzuszka mówimy i już chyba tak zostanie 🙂
Kasiu ściągnęłam od ciebie literki 😉
Ok idę się zbierać bo zaraz Ewcia wstanie i nic nie zrobię ,a jeszcze się chce spakować to dziś po lekarzu pojedziemy do moich rodziców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...