Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Haj Aduśka...
widze, że jeszcze tylko Ty masz czas, no i Martus, reszta znieknęła gdzieś. Mam nadzieje, że u Kasi wszystko w porzadku, bo ostatnio bylo u niej niespokojnie.

Ja Adus, jak zwykle, mam mase pracy ,no a całe popludnie dzis na podwórku byłam z Natalką, bo Rafał zdzierał tapety w pokoju dziewczyne, będziemy im wreszcie robić wspólny pokój, nowe tapety, mebelki, a MY!!!!wreszcie fajna sypialnię dla siebie...ech, może do końca roku sie wyrobimy.
A ja sobie przypomniałam, że mam OC drugiego auta do zapłaty...Q...DE, ponad dziewięćset złotych, no więc musiałam trochę zniwelowac swoje plany wydatkowe na ten miesiąc, przeklęte opłaty..wrrr

A u nas co dwa dni nowy ząb, już NAti ma 11, pewnie jutro lub pojutrez wyjdzie dwunasty do pary...a potem znowu przerwa do kiełków pewnie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Amelka ma tez prawie pełną gębę zębów 🙂) A o opłatach Aniu lepiej nie mów.My w sierpniu mamy do opłacenia ubezpieczenie domu,no do tego wszystkie inne podstawowe opłaty,książki Wiktorii...Poza tym muszę ją trochę w ciuszki okupić bo wyrasta ze wszystkiego.Dresy,które kupiłam w zeszłym roku wyglądają jak po młodszej siostrze 😁)Jedno dobre,że nie wybrzydza z plecakiem i będzie miała ten,który miała w zeszłym roku szkolnym 🙂Kurcze moja córa już idzie do 4 klasy 🤪aż nie do wiary!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki 🙂
U mnie wszystko w porzadku 🙂 Narazie jest spokoj 🙂 Tzn zgodzilam sie zeby grzesiek przychodzil do Piotrusia, bo obiecal ze bedzie mi placil alimenty. Takze narazie chyba sie wstrzymam ze sprawa w sadzie... On jak zwykle probowal robic podchody juz, nawet pierscionek mi kupil (ale nie wzielam)... Tyle ze ja juz mu na spokojnie,bez klotni wytlumaczylam zeby nie wydawal bez potrzeby pieniedzy(lepiej zeby cos dla Piotrusia kupil) bo to i tak nic nie da... No i on oczywiscie ze lzami w oczach(skad ja to znam??) powiedzial ze juz rozumie ze do niego nie wroce... To chyba na odczepke bylo,ale mimo wszystko... ja juz mam dosc klotni i awantur i uwazam ze mozna sie rozejsc jak cywilizowani ludzie... Jeszcze zeby tylko moja "kochana" rodzinka sie nie wpieprzala... No ale jakos poradzimy 😁
Grzeska nie ma dopiero 1,5 tygodnia a ja juz odzylam... w domu czysciutko, zajmuje sie tylko soba i Piotrusiem 🙂 Boje sie tylko co bedzie,jak przyjdzie taki dzien,ze zacznie mi brakowac wieczorami kogos drugiego... Ale poki co jest ok 🙂
Jutro napisze 🙂 teraz juz lulu trzeba 😉
Pozdrowki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamuśki 🙂

Kasiu ale się cieszę,że jakoś się pomału układa,zobaczysz,że jeszcze niedługo otworzysz swój salonik i wtedy już w ogóle będzie dobrze,a z czasem poznasz kogoś kto na Was zasługuje 😁
Tak samo jak Monika.
Martuś jeju pomyśleć,ze Wiktoria do 4 klasy a Ty wyglądasz jak siostra córeczek 😁Wszystkie 3 ślicznie wyglądacie 🙂
Aniu domyślam się,ze ciągle na dyżurze a potem nadrabiasz zaległości czasowe z dziewczynkami 🙂
A ja mam czas,bo siedzę w domu,wstaję o 6 i przy śniadaniu tu już siedzę 😜
Mały już od rana poleciał do papugi i jej klatkę odkrył 😁....i on i pies zachwyceni są...no Dragon raczej z innych powodów 🙃
Małemu na razie nie wyszedł ząbek,ale 3 niedługo powinny i wtedy będzie już 16 🤪...na razie martwię się i tu oczywiście ANIU POMÓŻ-Oskar mimo,ze mu myję ząbki,to ma przy dziąsłach takie żółte,jakby jakiś nalot,fakt,ze ostatnio się wyrywa i nie da sobie dobrze umyć,bo go dziąsła bolą ale nie wiem czy nie iść z nim do stomatologa 😞
Co by Twój mąż na to powiedział???? Może założycie jakieś internetowe porady 😜 hi hi

Mnie męczą jeszcze zatoki,Bioparox jest ochydny...bleeee 😞,czuję się jak słonica-ociężała i gruba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem jestem na sekundke
w wielkim skrocie remonty juz pokonczone ale wiadomo w domu zawsze cos sie znajdzie 🙂
jestem na etapie oduczania Matiego siusiania w pampersy tylko nocniczek ...kilka razy trzeba majteczki przeprac ale sie zaparłam i juz efekty widac 🙂
sciagnelam mlodemu szzczebelki w lozeczku i spaceruje sobie po mieszkaniu- rano jak wstaje to maszeruje do naszego pokoju aby nam oznajmic ze wstalŁ= pRZEZ to mial pelno wrayen i 2 noce nie pryespal chcial spacerowac cala noc a w dyien spalŁ- ale juz jest ok
Mati od 2 tzg nosi sandalki ortopedzcyne lekarz zauwazyl ze stawia nogi na zewnatrz bedzie je nosil przez 3 miesiace
Kasiu trzymam za Ciebie kciuki+ wiem co musisz teraz pryechodzic ale wierze ze sie wszstko jaK NAJLEPEIJ ULOZY.
POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ada moja też miala tak ,że przy myciu ząbków nie chciała bo ją dziąsła bolały 😞aż w końcu jej spuchły ,byliśmy u dentysty i okazało się ,że ma stan zapalny dziąseł 😞i rada była taka ,że trzeba wszystko porządnie czyścić inaczej podejdzie ropą 😞.Uwierz mi dziecko jak szło to wołało pomocy ratunku tato ratuj 😞a ja jej myłam ona płakała i ja.Ale upłynął tydzień i wszystko wróciło do normy 🙂ząbki myłam 2 razy dziennie z tym ,że po kolacji umyłam i nie mogła nic jeść ani pić
(żadnej herbatki słodzonej tylko niesłodzona lub woda mineralna) 🙂I teraz mamy spokój ząbki myjemy bez żadnego problem 🙂A i pastę musiałam zmienić na elmex 1-6 lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Kasia dobrze,że sie odezwałaś bo już się bałam,że coś nie tak.Widzisz trochę skruchy już okazał taka nauczka mu sie przydała 🙂
Monika ja podejrzewam ze Amelka tez będzie musiała nosić buciki ortopedyczne,ponieważ tez nozke stawia mocno do srodka.W przyszłym tygodniu jesetm umowiona na wizyt ewięc zobaczymy.
Dzisiaj byłam u ginekologa na wizycie kontrolnej-cytologia.Wszystko wporządku a wynik za dwa tyg.
Dostaliśmy zaproszenie na wieczór do mojego przyszłego szwagra,na grilla.Nie ładnie odmówić a więc jedziemy 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aduś, Małż powiedział, że to pewnie stan zapalny i musisz mu to czyścić po pierwsze zęby szczoteczką, a po drugie zaparz szałwię i przemywaj mu zamoczonym w wywarze wacikiem kilka razy dziennie. Powinno ustąpić.Poza tym Aftin tez nie zaszkodzi.Oby było lepiej...

No Kasiu, dobrze, że u Ciebie wszystko gra, bo czasem sobie myslę o Tobie i się martwię. Trzymam za Ciebie kciuki, i MOnia ma rację, że z czaem kogoś poznasz fajnego, ona wie co mówi 🙂

Martus, ale mi przypomniałaś o cytologii, miesiąc temu zrobiłam i zapomniałam. Co prawda Boguś ( mój gin) mówił, że zadzwoni jak by cos było nie tak, ale lepiej sie upewnić i dzięki Tobie mi się przypomniałao.Tez bym na grilla pojechała 🙂

Monia, fajnie, że sie odezwałaś wreszcie 🙂)

Aaaaa, zapomniałam powiedzieć, że wczoraj byłam zważyc małą i wreszcie przybyła na wadze 400gram i osiągnęła 10 kg, no i urosła o 2 cm, ma teraz 82.

Ja mam od dzis urlop i jadę do mamy na tydzień z dziećmi, ale będę zaglądać 🙂))))
Całuski!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,stan zapalny,ale od czego to? 😞myślałąm,ze ma niedomyte 😞,no to musze mu na siłę szorować.
Dziękuję za pomoc...jak zawsze Aniu jesteś wielka 😁

Dziewczyny Oskar też pewnie dostanie ortopedyczne,bo stawia nóżkę lewą do środka i to bardzo...wizyta dopiero 20 września 🤪...nie ma terminów 😞

Dzisiaj się narobiłąm,bo siora ze szwagrem przyjechali na obiad-my jadłyśmy szare kluchy z kapustą i boczkiem a faceci rybkę z ziemniaczkami i fasolką....ach 2 obiady...kupa roboty,jeszcze mały latający między nogami 😞
Zaraz kąpiel i spanko a mam wreszcie odpocznie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam..byle pomogło, szczególnie ta szałwia, no i rumianek na zmianę 🙂)) stan zapalny może być od czegokoloweik(podrażnienie, zęby, wirus, bakteria, grzyb..). będzie dobrze 🙂

Natalia przeszła dziś samą siebie, najpierw wżarła jajecznicę z pomidorem i szynka a potem ja kroiłam składniki na sałatke "śmieciową", siedziała przy mnie i wszystko po kolei jadła - ogórek małosolny, pomidor, groszek, jajko, a na koniec wykładalam pasztet, to nim dojadła 🙂
Pokazałam młodej jak się chlapie w kałużach, włozyłam jej kaloszki po Alicji takie malutkie i poszłyśmy, OJEJ, co sie działo,a le euforia. Potam wychodziłam drugi raz i juz kałuz nie było, ale ona zrobila awanturę, że chce ich w gumowcach 🤪

Oj spadam chwilowo, może się jeszcze odezwę.

AAAAAAAAAAAAAAAAA...JUTRO NASZA 6.ROCZNICA ŚLUBU 😁 😁 🙃 🙃 SDM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu,zdrowia,szczęścia i wielu długich lat razem 🙂

Jej my za 17 dni mamy rocznicę 😁...ale zleciało

Oskarowi 2 zęby wychodzą to może od tego,wczoraj nie dał sobie umyć,buzię zaciskał 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Aniu wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu i kolejnych szczęśliwych wspólnych latek! 🙂
Głowa mnie boli po wczorajszym grilowaniu.Wypiłam 2 lampki wina ale cos mi zaszkodziło.
Muszę Amelce kupić nowy fotelik do samochodu bo ten juz mały.W sumie jest do 13 kg. no ale małej nie wygodnie juz w nim.Poszperam na allegro moze cos znajde 🙂
Zmykam bo mam duzo roboty.Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Aniu jak się rocznica udała??? Jakieś przyjęcie robiliście???

Ja się muszę pochwalić!!! Wczoraj jak zawsze posadziłam Oskara w krzesełku z nami do obiadu,dostał na talerzyku to co my-pokrojony kotlecik z piersi kurczaka i ziemniaczek i....zaczął jeśc kotleta 🤪,zjadłz apetytem całego małego kotlecika,w sumie to na niego i tak bardzo duża porcja.Normalnie byliśmy w totalnym szoku,aż zdjęcie zrobiłam 🙂
Dzisiaj na śniadanko zjadł kaszkę i parówkę z chlebkiem 🙂
Ciekawe czy to tylko tak jeden dzień miał czy już zacznie jeść obiadki.

A mi 2 febry wyszły...cholerstwo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mamuski

ja dzisiaj moge cos ppisac o ile syn mi da 🙂 obudzil sie oczywiscie caly mokry- wszystko bylo w porzadku ładnie wołał siku i przynosił nocniczek dopoki nie pojechal do taty a tam zakladali mu czesto pmpersa no i powiem Wam ze mlody tak sie rozleniwil ze nie da znaku ze chce poprostu robi pod siebie:/a dziecko ktore cos umialo ciezko nauczyc od nowa:/juz mnie trafia ale mus to mus:/
Widze ze na topie sa burze w zwiazkach - to chyba taki okres bo u nas tez bywaly lepsze i gorsze dni ale to norma- Mężulek do 2 sierpnia ma urlop czyli juz sie konczy a tak szybko zlecia nawet przy tych remontach nic nie odczulismy 😞
Matiemu srednio pasuja te buciki sa dosyc niewygodne ale wyjscia nie ma:/ szkoda mi ze w takie upaly musi chodzic w takich treperach
Adus widze ze jednak bedzie Allanek a nie Wiktorek?moj maly sasiad ma na imie Alan 🙂ja tez coraz czesciej msle o 2 dziecku ale wiem ze to jeszcze nie odpowiedni moment nie mam pracy no i chcemy wreszcie wziasc ten koscielny bez brzuszka 😉
Jak wyglada u Was sprawa z mowieniem??powiem Wam ze Mati wszystko rozumie cos ie do niego mowi ale ciezko mu cos powiedziec - czasami wydusimy z niego mama , tata, baba a tak to tylko yyyyyy i yyyyyy ! wiem ze kazde dziecko rozwija sie innaczej ale jak juz na swoj wiek powienien szalec z prostymi slowami:/
oki dosyc zali 🙂 uciekam dac mu sniadanko i trzeba nastawic rosolek- mamy dziesiaj goscia- siostra A przyjechala z Anglii- moje pierwsze spotkanie ze szwagierka 😉
pozdrawiam:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Monia 🙂
Ja i tak jestem pełna podziwu dla Mattiego,ze tak ładnie woła na nocnik 🙂,Oskar jak lata goły to nasika na podłogę a potem mi nocnik przynosi 😁 ha ha,oj ciężko będzie 😞
Co do ślubu to my mieliśmy mieć kościelny po 2 latach...no i nie wyszło,a teraz już 3 rocznica,pewnie już nie zrobimy 😞,ale i tak o tym marzę...hmmm białą suknia itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
Ada ślicznie wyglądasz z brzusiem 🙂)Oglądałam zdjęcia przed chwileczką na NK.
Monika ja równiez podziwiam Cie z tym siusianiem bo u nas to nie jest takie proste.Ale za to musze się pochwalić bo z mówieniem coraz lepiej.Amelia nas zaskakuje 🙂Wczoraj tesciowa upiekla ciasto i zaprosila nas na kawe.Amelka zjadła dwa spore kawałki i Joachim mówi ,że więcej nie mozna bo musi zostac dla cioci.Po jakis 10min.przyjechała szwagierka a Amelka pokazuje na ciasto i mowi "cioci" 🤪Bylismy w szoku!!
Teraz jak jej mówimy powiedz ciocia,mówi i to bardzo ładnie 🙂
Chyba rosnie nam kolejna gaduła 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Marta 🙂...hi hi ja w sukience to aż niemożliwe 😁..wszystko psują te 2 febry co mi wyszły 😞
Jak fajnie,ze Amelcia mówi 🙂,super,ponoć dziewczynki szybciej zaczynają,ale tez nie ma zasady przecież 🙂
Oskar zjadł dzisiaj na obiadek kawałek mięska i ziemniaczka-malutko ale i tak jestem dumna 😁
Jutro odbieram wynik posiewu moczu...oby był dobry

Oskar juz śpi od pól godzinki,a ja lecę się kąpać 🙂
Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymam kciuki aby wynik był dobry 🙂
Kurcze jeszcze ten tydzien urlopu i do pracy 😞Rozleniwiłam sie i jeszcze bym sobie posiedziała w domku.
W czwartek jedziemy z Amelka do chirurga z rączką aby doradził jakie masci kupywac i z nóżkami do ortopedy przy okazji.
Ada dobrze,że Oskarek juz je wiecej.Amelka na sniadanko zjadla pol kawalka chlebka z masłem i dwie malutkie paróweczki cielęce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj co ten biedaczek ma się z tymi siuśkami?
A propo choróbsk to mnie cholera znowu zaczyna bolec gardło.Ale na własne życznie bo wczoraj wieczorem Joachim wyciągnął mnie nad morze i kąpaliśmy się a woda była naprawdę zimnaaaaa! I mówiłam,że będę chora 😠
Orientujecie się może jaka jest cena tych butków ortopedycznych????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odwiedziła mnie dzisiaj koleżanka z którą się nie widziałam ponad 5 lat.Ale się nagadałyśmy,powspominałyśmy.Fajne takie spotkanko po latach.Miło było 🙂
Zrobiłam bigos z młodej kapusty Amelka wpierdziela az jej sie uszy trzęsą 😁 kurcze oby jej nic po nim nie było.
Aaaa i znalazłam buciki ortopedyczne na allegro firmy DANIEL(ponoc robia bardzo dobre lecznicze obuwie) już od 49zł. i nawet ładne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie dziewczynki
marto ja dalam za sandałki Matusia firmy Reno 79 zl ale rozmiar wieksze czyli 24 juz byly za jakies129zl sa strasznie brzydkie ale co poradzic:/
ja mialam dosyc burzliwy weekend ale mniejsza z tym- jutro odwiedzaja mnie moje 2 kolezanki jedna z rocznm synkiem 🙂
uciekam bo dzisiaj szczepienie Matiego:/ zobacze ile wazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...