Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Fajnie Aniu,że remont prawie skończony.Nawet najmniejsze zmiany w domu zawsze cieszą 🙂U mnie w domku też prawie wszystko gotowe tyle,że czekamy na schody.Dłuuuuugo juz czekamy 🤢Robi nam mój kuzyn,więc wiecie jak to jest...Mam schody z salonu na góre i bedą kuto-drewniane 🙂Widziałam takie schody u niego w katalogu i normalnie bomba! 😁A cenowo wychodzą taniej niz całe drewniane.Myślę,że do połowy września juz napewno sie przeprowadzimy.
Ada takie pierdółki dla maleństwa są najdroższe.Ale dobrze,że masz co nieco po Oskarku,to zawsze lzej.
Po pracy jestem zmęczona i nic mi sie nie chce.Dobrze,że przyjezdzam i mam posprzątane,siostra nie próżnuje 😁) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

  • Mamusia
Fajnie Aniu,że remont prawie skończony.Nawet najmniejsze zmiany w domu zawsze cieszą 🙂U mnie w domku też prawie wszystko gotowe tyle,że czekamy na schody.Dłuuuuugo juz czekamy 🤢Robi nam mój kuzyn,więc wiecie jak to jest...Mam schody z salonu na góre i bedą kuto-drewniane 🙂Widziałam takie schody u niego w katalogu i normalnie bomba! 😁A cenowo wychodzą taniej niz całe drewniane.Myślę,że do połowy września juz napewno sie przeprowadzimy.
Ada takie pierdółki dla maleństwa są najdroższe.Ale dobrze,że masz co nieco po Oskarku,to zawsze lzej.
Po pracy jestem zmęczona i nic mi sie nie chce.Dobrze,że przyjezdzam i mam posprzątane,siostra nie próżnuje 😁) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Burzowo dzisiaj u nas 🤪strasznie ponuro jest i te burze są coraz groźniejsze,aż strach!
Upiekłam jabłecznika i poraz drugi wyszedł mi zakalec.Piekłam na mące z biedronki(ostatnio tak samo),ta mąka chyba za bardzo się nie nadaje do wypieków,a szkoda...Za bardzo sie nie przejmuje bo i tak zjedzą z apetytem 😁
Widzę,że nie macie za bardzo czasu aby pisać...
Robie sobie kawke i posmakuje tego zakalca 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Matra zakalec jest najlepszy!!!! 😁
Mój mąz robi właśnie ogórki w zalewie do słoików z 10 kg i we wtorek będzie my jeszcze sałatki robić z kolejnych 10 kg 🙂,taki zapas na zimę,z czego ja i tak nie skorzystam z racji karmienia 🥴
Zamówiłąm sobie kołnierz ortopedyczny bo już nie wyrabiam z bólu,smaruję amolem i Traumeel S ale pomaga na chwilę i nie do końca 😞,nie mogę spać z bólu 😞
Mały właśnie zjadł na obiad pulpety i makaron...zaczął jeść obiad od 2 tyg.a juz przytył 0,5 kg i waży wkońcu 10 kg 🙂

A co tam u Was???
Pusto tu ostatnio 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem Aduś jestem... 😁 😉Staram się tu zaglądać tak często jak tylko mogę 🙂
Kurcze przez wczorajszą burze 4 osoby z Władysławowa leża w szpitalu.Helikopter musiał te osoby przewieść.Normalnie tragedia co taki piorun potrafi narobić!
Dzisiaj na szczęście juz pogoda piękna i mam nadzieję,że burzy nie będzie.
9 października idziemy na wesele a ja kiecki nie mam.Nie chcę za bardzo kupywac bo potem te kiecki leża,więc chyba pozyczę.A predzej 4 wrzesnia na 18 tke mojej siostry.Robi dosyć duża bo na 40 osob w remizie strazackiej.Same wieksze wydatki...
Ada ja w tygodniu dostane ogórki od koleżanki mamy i też będę zaprawiac 🙂Najbardziej lubimy ogórki z lisciem selera.Pycha!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
No chociaż Ty Marta czasem zaglądasz 🙂
Ania pewnie dyżury,Kasia zajęta swoim projektem a Monika może wakacje?
Anula się dawno nie odzywa,tylko zdjęcia na NK oglądam,mała śliczna 🙂

Mnie plecy potwornie bolą,nic nie pomaga 😞,jeju gdyby choć była wizja jakiejś operacji która by pomogła a tu nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane 🙂

ja raczej moge zapomniec o wakacjach. w srode A przywiozl Aleksa mial ponad 39 stopni goraczki- dostal antybiotyk i juz tego samego wieczora temp spadla. siedzialam pare dni z dzieciakami, pospaceerowalismy, maz pomalowal w sobote parkiet - smrod nie z tej ziemi wiec wybralismy sie do tesciowej na grilla i tam przy okazji przenocowalismy sie 🙂 Mati ma cala glowe pogryziona przez komary ale zadowolony byl i zasnal mi na kolanach 🙂 fajnie ze mozna juz brac takie brzdace na imprezki:P wczoraj przy takich upalam rozplywalam sie:/
Mati teraz lezy na podlodze tuli poduszki( swoja droga ma 2 takie ktore ciagnie za soba wszedzie- sa juz czarne) i oglada taniec z gwiazdami :P to go bardziej intreresuje niz bajki:P

zdarzyly mu sie juz 3 takie noce ze nie spal do 5 rano- lezal krzczal mama, tata, baba i wszstko co umie ale nie zasnal:/ w piatek byl nie do zniesienia a to dlatego ze ida mu gorne 4 i 5:/
Adus trzymaj sie dzielnie a maz niech ostro masuje plecki 🙂 dbaj o siebie:P

aha Mati wazy 13 kg ale strasznie wyciagnelo go do gory, teraz wszystkie kosci mu widac gdzie wczesniej byla taka klusecka z niego:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki! 🙂
U nas jakos pomalutku leci, to prawda ze jestem teraz zalatana-zbliza sie koniec terminu skladania biznesplanow, a jeszcze w tym tygodniu jade do sadu pozew zawiezc... Takze duzo mam na glowie...
Monia ja tez mam 2 pazdziernika wesele 🤪 Siostra cioteczna za maz wychodzi,ale do Suwalk musimy jechac na wesele... 🙂

Adus Boze biedulka z tym kregoslupem... 😞 Nawet nie wiem co Ci doradzic 😞

Marta a schody juz sobie wyobrazam jak piekne musza byc...kute...mmm 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia trzymam kciuki za Twój projekt!!! 🙂Aby wszystko się powiodło!
Monikaa jak teściowa? przypadła Ci do gustu?
Narobiłam sie dzisiaj z tymi ogórkami ale cieszę sie,że tak dużo mi wyszło 🙂Fajnie tak zimą otworzyć sobie swoje przetwory.Dostałam przepis na przepyszna sałatke z kapusty(w słoiki) ale kapusta dosyc droga jeszcze bo u nas 4,90.główka wiec to nie mało.Echh..wszystko drożeje aż szlak człowieka trafia 😠Chleb krojony kupywałam za 1,85 a dzisiaj już 2,15 🤪Coraz gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta - tesciowa super kobietka 🙂 naprawde madra i doswiadczona zyciowo kobieta, z która można konie kraść 🙂 nie wtraca sie do niczego a jak juz cos powie to naprawde daje do myslenia 🙂 no i Mati ja polubil 🙂
Moja buba u taty a ja mam dzisiaj chwilke - zaraz bede szukala jakiegos pomyslu na obiadek dla mezucia 🙂 od 2 dni tak mnie bola piersi ze dotknac ich nie mozna- jutro ostatnia tabetka i czekam na okres:/ale powiem ze czasami chcialabym go nie dostac:P ale wiem ze musze poczekac! wogole znowu waga mi poleciala w ciagu 2 dni schudlam ponad poltora kg.A 4 wrzesnia wyjezdza na drugi koniec Polski do gdyni i przez 3 tg bede słomiana wdowa:/ chyba uschne 😞
oki kochane zycze milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc mamusie 🙂
Ja po lekarzu-maluch waży 700 gram,zdrowy,wszystko ok.
Ja mam zapalenie pęcherza,właśnie padam z bólu brzucha 😞najlepsze jest to,ze nic mi nie było,tylko latałąm sika a jak wzięłąm dzisiaj Urosept to teraz boli bardzo 😞

Oskar na drzemce,mały łobuz,pokazuje różki,sprawdza moja cierpliwośc-rzuca wszystkim,krzyczy...ale wiem,ze to taki okres i trzeba to przejśc 😞...tylko nieraz nie mma cierpliwości 😞

Monika to super,ze teściowa fajna 🙂,to najważniejsze,że nie zołza jakaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Gdzie się podziewacie mamusie?????
U mnie dalszy ciąg zaprawiania zapasów na zime.Wczoraj robiłam surówke w słoiki z białej kapusty o której pisałam wcześniej.Sporo jej wyszło i jest przepyszna 🙂
Ada to chyba faktycznie taki okres u naszych dzieciaczków bo Amelka też jest nie grzeczna i się popisuje zwłaszcza przed kims obcym.Ale zaczyna wołać siusiu na nocnik 🙂 🙂Ogromnie się cieszę!!!Oczywiście nosi pampersiaka ale coraz częściej woła"si",sadzam ją i faktycznie sika na nocniczek. A jaka jest wtedy dumna z siebie 😁
Jeżeli chodzi o rączkę to widzę znaczną poprawe po tych masciach.Blizna zrobiła się jaśniejsza i ładniej już wygląda.Więc myśle,że po roku stosowania będzie dobrze 🙂
A co u Was??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc dziewuszki, ja oczywiście zalatana między parca, dyżurami, dziećmi a mieszkaniem.
Po skończeniu pokoju dziewczynek zabralismy sie za sowja sypialnię, w tym tygodniu pieknie pomalowałam pokój na kolor orzechowy a dzis na łóżkiem przykleilismy 4 piekne pasy tapety brązowej w kwiaty. Także ściany zrobione, teraz po kolei będziemy kupować wszystko, najpierw łózko i szafę. A że sie zdecydowalismy na Ikeę, co jest dośc dorgie, to tak w każdym miesiącu coś kupimy i będzie ok. Tylko jeszcze musimy w październku społaić do końca autko, bo trochę na kredyt było, całe 18 tysiaków..zaboli nas to trochę, uff.

U maluszków wszytsko hgra. Alicja siedzi nad morzem od tygodnia, Natalia broi, jest kovhaniutka, ale z łąjzy taki łobuz sie zrobił, że masakra. Im starsza tym bardziej wszystko masakruje, odwrotniew niz Alicja, która z wiekeim grzeczniała. Co jest w ogole grane? Co do nocnika, my mamy przestój w nauce, nawet mi sie nie chce, ale sadzam ją oczywiście zawsze jak trezba a teraz w majtkach lata( nie wspomnę że nie przeszkadza jej, jak ma zasiurane..hmm). Włoski młodej zaczęły rosną, loczki ma(tez inne zupelanie niz Alicji). w ogóle z wiekeim coraz bardziej się różnią.

Ale mi się rozpisało.
Ada, jak zdrowko? podczytuje Was na grudniówkach czasami i widze, że zmaluszkiem jest ok, powoli sie obsprawiasz. Ja tez niby wszystko po Alicji mama, ale non stop i tak mlodej cos kupuję.

Ale sie zdziwicie, ale mlodej kupilam juz kombinezon na zimę i czapy( byla okazaj na allegro 🙂.
Martus, dobrze, że z rączka juz wszystko gra. Tak się cieszę. Amelka taka kochana dziewczynka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu wyobrażam sobie Twoją sypialnie,musi byc piękna 🙂Z Alicji prawdziwa wczasowiczka 🙂Niech dziewczyna korzysta póki może 😁
Mnie dzisiaj siostra wyrwała do auchanu.Jezu jakie są przeceny letnich ciuszków.Trochę nakupywałam .W sumie najwiecej w 5.10.15 bo były śmieszne ceny.Bluzeczki,legginsy itd.9,90 🙂Sobie oczywiscie nie kupiłam nic.U mnie to normalka,że latam po sklepach a o sobie nie mysle-od kąd mam dzieci.Przyjeżdżam do domu i załuje,że nie kupiłam sobie tego i tamtego 😜
We wrzesniu pewnie jeszcze bedą przeceny i wtedy okupie siebie...chyba 😁)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o raju Martus, ja mam tak samo, idę do h&m'u z chęcia kupienia sobie czegoś, ostatnio tak było w piatek i wyszłam ze spodenkami, koszulką dla Nati i rajstopami, legginsami i getrami dla Alicji, sobie nic!
A Martus, Ty daleko od Rowów masz?? w kilometrach?bo sie orientujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Mieliśmy byc na działce od soboty do poniedziałku a nawet do środy,maz pojechał w piątek.
w piątek małego mi zaszczepili i w nocy dostał 38,6 temperatury,spałąm 2 godziny,w sobotę od rana tez gorączka no i tyle z wyjazdu 😞
Kolejna noc do dupy dzisiaj,już bez gorączki ale budził się z krzykiem,uspokoić go nie mogłam,potem aż zaczął mieć odruchy wymiotne ale nie wymiotował,więc chyba od płaczu,znowu spałąm tylko 2 godziny 😞,krew mi z nosa leciała,chyba osłabienie 😞
Mały ciągle na ręce,maruda straszny,płaczliwy 😞,dzisiaj już dobrze,tylko ja ledwo żywa 😞

A przy okazji Aniu znowu porady potrzebuję 😞
ma zapalenie pęcherza,w środę byłąm i lekarz mi kazał brać Urosept,do środy nic mi nie było,nic mnie noie bolało,tylko wyniki złe.
Ja w środę wzięłam pierwsze 2 tabletki to po ok.2 godzinach rozbolał mnie brzuch,bolał do wieczora,potem było lepiej a od następnego dnia boli cały czas-podbrzusze i to właśnie jak przy zapaleniu pęcherza.
Zastanawia mnie kiedy te tabletki zaczną pomagać i dlaczego akurat po rozpoczęciu ich brania tak mnie boli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem urosept jest do kitu, jeśli chodzi o zapalenie pęcherza, dla mnie to tylko lek wspomagający leczenie.
powinnaś dostać jakis antybiotyk, a najlepiej Monural(1 saszetka do wypicia), całkowicie bezpieczny w ciąży a bardzo dobry.
a może nie boli Cię pęcherz tylko podbrzusze?

my bylismy dzisiaj w ZOO, ale radocha, tylko gorąco strasznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu,to chyba sie przejdę w środę do gina niech mi coś da.
To jest taki ból jak przy zapaleniu pęcherza,wiem bo miałam już chyba z 5 razy w życiu,no i jak sikam to boli a chodzę co chwilę,często niby chce mi się sikać a tu nic,identycznie zawsze miałam.
Dziwi mnie to,ze akurat jak wzięłąm tabletki to rozbolało,bo wcześniej nic,to chyba raczej się nie poprawia jak boli 😞

A do tego mój gin nie dał mi jeszcze skierowania na glukozę a ja w czwartek zaczynam 26 tydz,wizytę mam mieć w 29 tyg,więc chyba za późno już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na glukozę nigdy nie jest za późno, poza tym może nie będziesz robić. niby sa wytczne, ale tylko w Polsce. ja nie miaalm testu obciążenia bo nie było wskazań, byłam szczupła, zero glukozy w moczu i obciążeń rodzinnych, więc mi nie robił dr.
po urosepcie na pewno nie zaczęło Cie boleć, to nie ma związku, po prostu rozwinęła Ci się infekcja i musisz ja leczyć, koniecznie idź do gina, bo to nie przelewki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę w środę,bo przyjmuje dopiero.
Z Oskarem miałam test na glukozę a 3 tygodnie temu mi powiedział gin.,że za wcześnie,teraz jak byłąm to mojego nie było i moze dlatego nie kazał mi robić.nie wiem,w środę zapytam.
Dziękuję Aniu,tak myślałam,ze Urosept nie pomoże,zawsze brałąm antybiotyk i dodatkowo to.

Idę odespać weekend 😞

Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Wam!!! co sie nie odzywacie?

Ada, ja pimkolę!!!26.tydizeń -Ty juz niedługo rodzić będziesz, ale miazga, czas szybko leci, ech..
a propos musze zm olestować brata, jakie tam imie mymyslił dla mojej drugiej siostreznicy 🙂)

A ja...dwa dni i MOOORZZZEEEE!!!URLOOP!!ojejejej, nie moge się doczkeać.

Ja po duzurze jak zwykle, spałam 40 minut i mam dość jak na ten miesiąc, wrrr..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Ja nic nie piszę ale zaglądam i czekam aż któraś z Was będzie wkońcu miała chwilę 😞
Aniu no to miłego urlopu,wreszcie odpoczniesz 😁

No ja juz 26,jutro się zaczyna,zleciało...no i tylko zostały 3 miesiące 🤪...zleci,ja i tak myślę,ze Alanek zrobi tacie prezent i na jego imieniny będzie(30 listopad,a mój tata ma urodziny 28)
Pęcherz przeszedł,nic nie boli,brzuchol mma największy z grudniówek,ogromny a przytyłam 5 kg.
Oskar od 6 do żłobka,bo 2 idziemy do nefrologa.

Andrzej właśnie z mamą na badaniu PET,coś tam jest nie tak w nerkach i wątrobie ale dali nowy kontrast i badają czy to rak czy coś innego...kurcze znowu wszyscy w nerwach 😞
Ja przedwczoraj miałam 3 dość nieprzyjemne skurcze,ale to pewnie te Braxtona nie,potem mnie brzuch bolał,było mi zimno bardzo?Z Oskarem nie miałam tych skurczy.

Lecę,bo coś mi zajeżdza....idę po pieluchę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...