Skocz do zawartości

BYŁYŚMY KWIETNIÓWECZKAMI-JESTEŚMY MAMUSIAMI | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie kochane!!!
ciezko mi sie zmobiizowac aby napisac...jakies gorsze dni poprostu:/
Mati dzisiaj od rana juz chodzi sam na nocnik 🙂 nie chce zapeszac pare razy mu sie pojasnilo (na marginesie nie wyrabialam z praniem majteczek i spodni)i juz ładnie rozuie o co chodzi 🙂 duzo nauczyl sie przy ALeksie bo zalatwial sie przy nim patrzyl jak on to robii sam chce zasiadac na nocnik albo na kibelek musze wiec kupic nakladke na wc 🙂

Pozatym maz wyjezdza na drugi koniec Polski w pon i zostaje 2 tyg slomiana wdowa:/taka pierwsza powazniejsza rozlaka:/ ale coz taki nasz los!

Ojciec Matiego wyjechal za granice - dobrze sie skladabo musze dziecku teraz poswiecic wiecej czasu bo odkad wracal od niego byly problemy ze spaniem:/

Kasiu gratuluje sukcesu zawodowego....nie masz ochoty mnie zatrudnic 😉??
Adus ale ładnie wygladasz z brzusiem 🙂Alanek dodaje mamusi uroku 🙂troszeczke Ci zazdroszcze, z tym siusiakiem tez sa przeboje- mati tez przez jakis czas mial czeworniutki ale szybko sie zagoilo

Marto super ze coreczce juz raczka sie ładnie goi- wierzylam ze bedzie dobrze 🙂

oki zmykam z mlodym na spacerek od tyg jdzisiaj pierwszy dzien sloneczko- 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • KaSia86

    337

KaSia86 napisał(a):
Adus u mnie na zaczerwienienia na siusiaku najlepiej dziala Rivanol(co 2-3 dni przemywam wieczorem siusiaka) i jak jest czerwony to przez kilka dni detromycyna smaruje i mija i nic sie nie dzieje 🙂
No a co z tym Twoim swedzeniem? Na grudniowkach cos przeczytalam...kurcze... A moze po prostu sie na cos uczulilas?

A ja juz sama nie wiem co mam robic... Martwie sie o Piotrusia... 😞 On w ogole nie chce rozmawiac, jak probuje mu cos wytlumaczyc, czegos nauczyc to odrazu jest wisk i placz, mozna go qwolac i 50 razy a i tak jak nie zechce to nawet glowy nie odwroci(ale wszystko slyszy bo juz sprawdzalismy), jak chce sie z nim pobawic to mnie odgania i w ogole taki kołtun jest:/ Na nocnik tez nie chce siadac 😞 Ja juz nie wiem czy cos jest nie tak,czy on po prostu ma taki charakter 😞 No i sie zastanawiam czy isc z tym do lekarza czy czekac do listopada jak na szczepienie pojdziemy...:/ ech...



Kasiu co do Piotrusia to nie martw się u mnie to samo 😞
Oskar też na nocnik nie chce jeszcze 😞,woła mnie jak kupke zrobi tylko,żeby go przewinąć a razcej nie woła tylko ciągnie do pokoju.
nie mówi za dużo,tylko po swojemu,ze go nie rozumiem 😞,no i ten upór...np.idzie oi trzaska drzwiami a ja mogę ze 100 razy mówić a on się śmieje albo rzuca wszystkim(nieraz dostałam przez przypadek) i nie dociera,ze nie wolno..ale jak mówię idziemy baję oglądać to zaraz słyszy 😮
A jak nie chcę z nim gdzieś iść np.po paluszka czy picie podać to krzyk 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 nocy swędzą mnie ręce i stopy,nie śpię prawie przez to,bo się drapie jak cholera 😞
dzisiaj dzwoniłąm do lekarza i jutro jadę na badanie aspatu,alatu i bilirubiny,bo to są objawy cholestazy.
cholestaza jest to choroba wątroby grożna dla dziecka i z tego co czytałam konieczna jest hospitalizacja do porodu,grozi porodem przedwczesnym a nawet śmiercią dziecka w łonie.
Ojjj oby to nie było to 😞

Monia dziękuję 🙂,swoją drogą nie masz nadal NK? Ale masz zdolnego synka,my tu się głowimy nad nocnikami a Mati już taki pojętny uczeń 😁
Ale mamy czas jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w normie,więc to nie cholestaza 🙂,no i wczoraj już się nie drapałam,musiało mnie więc coś podrażnić,jakiś płyn czy coś 😞
Ale mi ulżyło 🙂

A co tam u Was????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to dzieki Bogu ze wszystko jest w porzadku 🙂 I to pewnie faktycznie jakies uczulenie bylo-mozna sie uczulin nawet na proszek czy plyn ktorego juz sie dluuugo uzywalo 🙂

A my wlasnie ze spacerka wrocilismy, Piotrus drzemke ma a ja bede ciasto robic na jutro bo mam gosci(co prawda urodziny mam w poniedzialek,ale w niedziele wszystkim wygodniej przyjsc 🙂... ale juz stara jestem:/ Normalnie chyba dola zlapie:P
A co do ciasta to nie wiem czy robilyscie 3bita? Pycha po prostu i latwe do zrobienie(moge przepis podac)... warstwy herbatnikow przeklada sie najpierw mlekiem z puszki gotowanym, pzniej kremem budyniowym,a n a wierzch bita smietana przypruszona wiorkami czekolady...mmm pycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu to ja juz dzisiaj życzę Tobie wszystkiego najlepszego,zdrowia,szczęścia,kochanego synka i zdrowego i oczywiście sukcesu z Twoimi planami 🙂
Sto lat!!!! 🙂 A co to za załamka nad wiekiem.... 😮,młode jesteśmy 😁
A swoją drogą to mozemy świętować razem,bo ja mam w środę imieniny...a za rok imieniny będę z Alankiem obchodzić,bo mamy tego samego dnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja Tobie zyczenia we srode zloze 😉 A swoja droga to fajnie ze bedziecie podwojnie swietowac 😉
Ja dzisiaj gosci mam-kuzynka z Suwalk przyjedzie zapraszac na wesele... 2 pazdziernika bedzie no i sie zastanawiam czy Piotrusia brac ze soba... Monika Ty tez chyba masz 2 X wesele co? Bierzesz maluchy ze soba?

No to ja milej niedzielki zycze 🙂 Buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy gości i to już o 11,kumpela przyjeźdza z Nicole,prawie 2-letnią dziewczynką,tą co Oskar wszędzie z nią jest i sie tulą na zdjęciach na NK 😁....miłość hi hi 🙂
Potem idziemy na festyn dla dzieci w zoo 😁

Miłej niedzieli kochane 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane
ja od wczoraj sama z Matim w domku:/ maz wyjechal do Gdyni a mnie juz szlak tragia- nie jestem nauczona siedziec sama w domu:P
Mati dzisiaj wyjatkowo spal od 18 wieczorem do dzisiaj do 7 rano 🙂 mielismy wczoraj imieniny mojej babci i chlopak sie wyszalal padl jak przycinek 🙂
KASIU my musielismy odmowic tego wesela( najblizsza kuznka) poniewaz ojciec Matusia wyjechal i nie ma kto zostac z malym- a brac go na wesele kiedy on chodzi spaco 19 to zadna przyjemnosc:/ ani ja ani A sie nie pobawimy:/ a kolejna sprawa maz wyjechal poki co na 2 tyg ale w jego zawodzie wszystko jest mozliwe- moze zostac nawet miesiac:/ Alelsa juz z nami nie bedzie bo bierze go jego matka do Anglii na poczatku paz
uciekam bo Mati krzyczy AM AM I MLASKA BUZKA:*
TERAZ CZESCIEJ BEDE SIE ODZYWALA :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂
JAk tam tydzien sie zaczal? 🙂 U mnie po staremu, z niecierpliwoscia czekam na wyniki hehe a tu jeszcze ponad miesiac:P Pogoda znow sie popsula i nawet nie ma jak na spacer pojsc:/ Ale niby tylko przez 3 dni ma tak byc a pozniej znow cieplej 🙂
No nic, milego dziona laseczki, pozniej sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂
Oskar dzisiaj pierwszy dzień w żłobku,tylko na godzinę i...całą godzinę płakał,pewnie tak przez parę dni będzie 😞
Jutro idzie na 2 godz,pojutrze na 3 a w czwartek mamy okulistę.
W ogóle chyba ząbkek nowy się wyrzyna,bo całe ręce do buzi wkłada a wczoraj i dzisiaj jak jechaliśmy autobusem to nagle krzyk,furia,smoka nawet wypluwał,mnie i tatę odpychał,tylko strasznie płakał,dopiero po ok.5 minutach jak go maż wziął na ręce to powoli się uspokajał,tak jakby nagle coś go bardzo rozbolało 😞

Kasiu aż tyle musisz czekać??? Ale na pewno wszytsko się uda 🙂
A jak Piotruś???
Monika to teraz będziesz miała dla nas wiecej czasu 😁
Jeszcze Anula mi obiecała,ze wkońcu zajrzy,bo na NK pisałyśmy 😁,zwariowała-powiedziała,ze jej głupio,bo dawno nie była,nie jest w temacie itd,ale jej odpisałam,że ptrzecież my z utęsknieniem czekamy az wkońcu wróci do nas,no nie?! 😞...mam nadzieję,ze wróci do nas 🙂
A Ania pewnie już po urlopie,bo Alicja do przedszkola 🙂
Marta a jak Amelka???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Dzieki Adus za zyczonka:***
U nas wszystko ok, dopiero udalo mi sie Piotrusia na drzemke uśpić 😉 I traz ide cos szykowac bo pewnie kolo 18 gosci bede miala...

A to czekanie to niestety dobijajace jest,ale nie ma innego wyjscia 😞

Anula pewnie ze wracaj do nas, jakie glupiooo? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sto lat Kasiu/b]!!!! 🙂
Byłyśmy dzisiaj na szczepieniu.Wszystko dobrze a Amelia waży 9700g.
A propo wesel to my idziemy 9 pazdziernika.Amelke zabieramy tylko na obiad no a Wiki oczywiście do białego rana 😁Amelke teściowa odbierze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie !!moj mlodziutki juz nie spi od 6.30 - przynajmiej o tej porze do mnie przyszedl bo slyszalam ze bawil sie troche zabawkami u siebie w pokoju 🙂 juz nakarmiony i spaceruje po mieszkaniu 🙂
Marto z malymi dziecmi to nie wesele- ja myslalam ze moj eks zabierze mlodego w dniu wesela- ale okazalo sie ze musial wyjechac za granice a cala najblizsza rodzina imprezuje- wiec kicha- nie bede dawala rodzicom eks dziecka bo jeszcze dam im powody do gadania ze ja sie bawie a oni z dzieckiem musza siedziec :/
My bylismy wczoraj na zakupach kupilismy mlodemu nakladke na wc z teletubisiami 🙂 zadowolony siada nawet schodzic nie chce 🙂 i jeszcze dresiki i kaftiki i czapeczke juz na uszka na jesien bo zimnica u nas jak cholera:/
co tam slychac u naszych dwoch Aneczek??
Ada powodzenia z Oskarkiem w złobku 🙂 ja widze ze moj mlody tez mnie nie odstepuje na krok jak chodzilam do roboty to byl przezwyczajony ze mnie nie ma a teraz to nawet w innym pokoju nie moge byc 🙂
uciekam jesc sniadanko i wypic mala czarna 🙂 zycze Wam milego dnia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc laseczki!
No co do tego wesela to ja moze ninie znajde do pazdziernika to wtedy nie bedzie problemu...bo gdyby to bylo wesele na miejscu to inna sprawa,a to trzeba 120km jechac wiec lipa z malym:/
A tak poza tym to zapomnialam powiedziec ze Piotrus tez juz oddzielnie w swoim pokoiku spi od tygodnia-tak zdecydowalam bo on juz cale noce od dawna przesypia i sie nie budzi 🙂
Ale sam nie wychodzi z lozeczka,bo zmienilismy stare na takie bez wyjmowanych szczebelkow,zeby sobie przypadkiem noca wycieczek nie robil po domu 😉 Bo juz sie nauczyl drzwi na podworko otwierac:/nawet jak przekrecone sa to otworzy cwaniaczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej kobitki 🙂))
Ja już się cofać nie będę żeby odczytać, co u Was, bo by mi dnia nie starczyło - ups... Przepraszam za te moje nieobecności. Ja się zastanawiam jak wy czas znajdujecie na tego kompa, bo ja za Chiny Ludowe i pół Ameryki nie mogę się do niego zebrać, tylko małż od czasu do czasu opróżni mi skrzynkę pocztową ( same duperele po 30 wiadomości - żaden konkret, żeby chociaż jakiś kolega, a tam jak nie Alior Bank, to wygrałam bezpłatny pobyt w wybranym hotelu - WOW!!! W te cudeńka nie uwierzę 🤢)

No a co u mnie, Martyna gada po swojemu, ale konkretnie to mało co niestety. Rozumie wszystko tylko mało gada. Ale póki co nie martwi mnie to. Ważne ze kupkę i siusiu na kibelek - bo nocnik już poszedł do kąta. Woli prosto do kibelka 😆 Na koniec września idziemy na szczepienia. Do tego 18 września na wesele i do tego jeszcze we wrześniu na chrzciny, więc byłoby fajnie w totka wygrać ☺️ Dzisiaj jadę kupić sobie sukienkę, a jak nie kupię sobie to Martynie - bo ona z nami na wesele jedzie. Mam nadzieję że w ogóle coś kupię, bo daaaawno nic sobie nie kupiłam. Także zaszaleję.
Poza tym z teściową od półtora miesiąca nia gadam, ale to dłuższy temat. Z resztą nie ma co o zołzie opowiadać, pokazała na co ją stać.
Ok - Aduś, obiecałam i dotrzymałam 😁 😁 Muszę . koniecznie, nadrobić zaleglości. 😉 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kogo moje oczy widzą 🤪...Anula wreszcie wróciłaś i terraz Ci nie damy tak zniknąć!!!!
Cieszę się 🙂
Jejku jak macie fajnie z tym siusianiem,Ty i Monika,Oskar jak na razie woła tylko na kupkę...ale jak już zrobi 😞,ale w żłobku wysadzają dzieci codziennie po śniadaniu,więc mam nadzieję,że załapie...pewnie nie uda się do urodzin Alanka 😞
Oskar też gada tylko po swojemu,czekam aż zacznie wkońcu,ale też się nie martwię 🙂
To fakt,że znależź czas jest ciężko,ja mam laptopa pół dnia włączonego,do 13 jestem przeważnie,bo potem mąż wraca,obiad itd.,a tak to doskakuję sobie tutaj a w międzyczasie sprzątam itd
no chyba,że jest ładnie to jestem na spacerze,ale teraz ten żłobek 😞

Ania pisała eskę,ale nie mam z czego jej odpisać 😞
Macie pozdrowienia 🙂,są nad morzem jeszcze,pogoda ładna,malutkie dobrze 🙂...kurcze aż trudno uwierzyć,bo u mnie zimno,mały na spacer w body,koszulce,ciepłej bluzie i cienkiej kurtce,dzisiaj nawet rajstopy miał rano 🤪....masakra jak już zimno 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anula super ze juz jestes 🙂 A tesciowa sie nie przejmuj-one takie sa 😉 Ja z moimi tesciami w ogole kontaktu nie utrzymuje 😉

A my po dlugim spacerku jestesmy, ja kupilam sobie buty (takie baleriny a'la gladiatorki) 2 tusze maybellina i 3ci gratis dostalam 😁 no i ogolnie troche po sklepach polatalismy 😉 A teraz Pietruszek drzemaka wali a ja za obiad sie biore 😉
Milego wieczorku i do jutra 🙂 Buzka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie się cos tutaj ruszyło 😁
Oskar ma napady furii a mi brak cierpliwości momentami 😞
Teraz po sprzątaniu,obiadku i zakupach odpoczywam...synek dał mi buziaka a je lizaka...ha ha cała się kleję 🙃

Miłego popołudnia i dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jak chodzi o kibelek to Matina nie woła tylko sama ją sadzam, ale ma swoje pory na kupkę czy siusiu, choć pielucha niestety nie zawsze sucha.
Kupiłam sukienkę 😆 Jak ją założyłam i wyszłam se na środek sklepu to małża aż przytkało WOW!!! Mi też się podoba 😁 A do małej chyba przyjedzie moja mama albo siora, bo teście wyjeżdżają, a stwierdziłam że jeszcze ją ubrać i pokój wynająć to kolejny wydatek, więc zostanie lepiej w domku.
Ada moja też niekiedy jest nie do zniesienia i tracę cierpliwość. A dzisiaj na chwilkę spuściłam ją z oka - robiłam jej picie czy coś, a ona weszła sobie po schodach na górę - serce mi stanęło jak ją zobaczyłam na ostatnim stopniu 🤪 🤪 🤪 A ta miała radochę 🙃
Ok, spadam. Piekę jeszcze żeberka (żeberka "Palce lizać" w glazurze na miodzie i occie winnym) na jutro na obiad mniam i do tego zrobię kopytka i kwaszoną kapuchę 😜
A rano jedziemy na grzyby 😉 Dobrej nocy papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie mamuski
u mnie zastoj w postepach w wolaniu ze chce siku :/ ze chce kupe to wiem kiedy bo tupie nogami i krzyczy EEE ale siku groza:/ pralka sie popsula od tego prania:/ owszem pokaze na siuraczka i powie EEEEEEE ale jak juz zrobi pod siebie bo czesto jest tak zabawiony ze zapomina i trzyma na ostatnia chwile- jak go nie posadze sama to zrobi pod siebie - zaczelo sie w sumie od wyjazdu meza bo do niego mlody czuje mega respekt i wie ze jak zrobi pod siebie to A zroci mu uwage- cwaniak maly:/ nie chce aby w taka zimnice dostal jakiegos ZAPALENIA PECHERZA bo w domu zimno grrrrrrrrrrr

Ale macie z tesciami przeboje- janie moge na swoich narzekac bo mieszkaja daleko 😉 tesciowa dopiero poznalalm a tesc naprawde w porzadku czesciej z nim sie widzimy 🙂 ale za to moj maz mieszka blisko tesciow i czesto moi rodzice sie wtracaja i stad sa nieporozumienia:/

kurcze WY tu o zakupach prawicie- moze tez bym zaszalala aby meza zaskoczyc po powrocie??hmmm
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...