Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No tak a moje syn mnie wykorzystuje i chyba czasem ma dosyc patrzenia na jedna gebe 😁 wiec jak przychodza goscie to sie strasznie cieszy i bez problemu idzie do kogos na rece cho zauwazylam ze ostatnio to nie do wszystkich troche nie ufny sie zrobi.
A ja jestem strasznie zadowolona z tych zabawek sama siedze i sie nimi bawie 🙃 sa naprawde w dobrym stanie i cena ok bo za nowe musialabym sporo kasy zaplacic.
Otlesiu az 12h ja bym chyba nie przezyla... choc jakbym wrocila do starej pracy to 11h syna bym nie widziala.
Maiha odezwij sie i zdaj relacje z panienskiego wieczoru!
Sathi to jednak dobre takie przyzwyczajanie do innych. A co do prezentow to super sprawa ta spacerowka 😁 Ogladalam ostatnio jakies ale doszlam do wniosk ze dopoki Aleks nie siedzi to nie ma sensu.
A ode mnie wlasnie wyszla sasiadka przyszla na winko i na bajke "ksieznicza i zaba" niestety (i stety) przez to wino rozkrecila sie rozmowa i jakos bajka przeleciala w TV niezauwazona 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a ja wlasnie wrocilam z moim z kina to nasz pierwszy raz od czasow Mii 🤪 Mia juz spala i zostala z dziadkami a my musielismy uczcic nasza 7 wspolna roczniece (ktora w sumie wypada jutro) Bylismy na Street Dance w 3D bardzo fajny pozytywny filmik - choc po takiej przerwie kinowej wiele nam do szczescie nie trzeba wiec krytyk filmowy ze mnie zaden 😉

Dzis tez kupilismy spacerowke- parasolke:
o taka o : 😉
http://www.toys.ie/Baby-Go-Go-Bounce-!G09847-prod.aspx
Lekka, mala transportowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coś się sypię. bolą mnie od paru dni nogi,pojawiają się żylaki,nadwyrężyłam sobie rękę w nadgarstku i ciężko mi nosić Olka. no i ten ciągły problem z nietrzymaniem moczu ☺️,chodzę do łazienki z 5 razy na godzinę,niby ćwiczę mięsień K ale chyba słabo i za rzadko 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 dzisiaj słonecznie ale tyko na buźkach - niestety. dziewczynki w przedszkolu, jeszcze byłam w pirzamię gdy przyjechał kurier z klockami wielki wór :silly 🙂 i uśmiałam się hehe bo mieli na kartce tylko napisane pod moim adresem pudełeczko na mleczaki i gościu szukał szukał paczki i znalazł wielkie pudło. wychodzi z tego auta i mi się pyta hehe komu te mleczaki będą wypadać jak to takie pudło jest 😁 😁
ja sobie już kawunie zrobiłam, słabą bo słabą. a ..... moja pani doktor stwierdziła że ten cholesterol to się nie przejmować 😮 bo jakbym miała wynik 7 w moim wieku to wtedy to było by wysokie. hmm.... dietę i tak będę trzymać bo jak teraz mam poza normą to znaczy tendencję mam więc wole żyć zdrowo 🙂.
kurcze hciałam posprzątać zanim dziewczynki przyjdą byśmy mogły się pobawić tymi klockami 🙃 🙃 ale kuba coś nie w sosie 🥴 i chyba nici z tego .
przyhjemnego dnia dziecka 🙂 mamusie i synusio-córusie :P (c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla naszych dzieciaczków z okazji dnia dziecka! 🙂



Leniuchu też póki co wolę wózek - bo Witek jednak na dłuższym "da, da" usypia, a ta spacerówka raczej się nie rozkłada do leżenia (chyba, że nie zauważyłam?).
50 zł na Smyka - fajny prezent. 🙂

Kukunari po takiej przerwie to rzeczywiście sam duży ekran musi zachwycać. 😉 My się do kina wybieramy w najbliższym czasie na Robin Hood'a. 🙂 I nie powiem, jak się uda to chciałabym też jak zobaczyć "Kwiat Pustyni". 🙂

Kasiu, he, he, dobre z tym pudłem. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuza ma na pośladkach ale ciemne, nie takie czerwone i owłosione 🙃 .... ale nie pokarze 😁 😁 bo pupcia to raczej do cenzury 🙃 (a propo niekóre znajome wklejają zdjęcia całkowicie gołych dzieciaczków co mnie troszkę bulwersuje. niemowlak czy starsze dla mnie to troszkę nie na miejscu, szczególnie w poortalach choćby nasza-klasa. ja zawsze ucinam i jeszcze torsik to tam moze byc ale dół jest dla mnie zbyt intymny i niestety różni ludzie mogą takie zdjęcia oglądć i w różnym celu.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusie wiem że nie rozumeicie po co amłej lalka ale ja ją musiałam jej kupić, ja do dziś mam swoją lalke z dzieciństwa i bardzo długo się nią bawiłam-mam ją nadal zapakowaną na strychu 🙂 mam nadzieje ze lala która kupiłam naduni długo posłuzy i będzie o nią dbaą tak ajk ja dbaam o swoje lalki 🙂 a to mój najnowszy anbytek 🙂 🤪 ale jestem szczesliwa ze udało mi sie kupic te lakę 🙂
http://gucio94.fm.interii.pl/Zosia/SG1L7991.JPG
http://gucio94.fm.interii.pl/Zosia/SG1L8009.JPG

Asiu ale Olu super pozuje-a znamieniem sie nie przejmuj moja nadia ma na szyi z tyłu niby ma to zniknąć ale narazie nadal tam jest ale włoski urosną i nie będzie widać:P

Jej moja nadusia wczoraj zjadła budyń, jadłąm karpatkę i dąm jej troche budyniu tak wcinała ż ezjadłą z 3 kawałków cały budyń-dziś jej nic nei ejst wiec chyba jeje ni zaszkodziło no to bede jej taki budyń serwowac bo jadął tak z eaz serce sie radowało-a ze jest nie jadkiem to jzu wogóle jestem szczesliwa ze cos zjadła:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dodam jescze ze dziś zrobiłąm kaszkę na normalnym mleku z kartonika i mała też zjadłan ajk nigdy całą kaszkę-byłam w szoku bo zawsze kilka łyżeczek i dość a dziś całą miseczka splondrowana 🙂 budyń wczorajszy tez był na zwykłym mleku i zjadła wiec moze tu tkwi tajemnica:P wiem ze to mleko am mneij wiatmin niz modyfikowane ale taks oebi mysle ze ja np. jestemw ychowana na takim włanie mleku z kartonika bo nie było mleka modyfikowanego typu bebiko ajelsi było to niedostepne i bardzo drogie, wiec pilam mleko z kartonu i nic mi nie jest:P a witaminy bede uzupełnaic multi cebionm 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu ciekawe czy mu się potem to znamię zmieni?

Witek od urodzenia ma... "pogryzione" ucho 🙃- takie dwa, niewielkie wgłębienia na boku... He, he, co ciekawe zauważyłam je od razu po porodzie (mój M też ma jakby dziurkę w uchu, na boku od urodzenia) i sobie pomyślałam wtedy, że nie dam się nabrać i już mi go nie podmienią.... 🙃

Kasiu co do tego odsłaniania miejsc intymnych to racja. Nie powiem, bo mamy takie zdjęcia - ale one są do rodzinnego archiwum. 😉 Jak coś ląduje w sieci to jest zasłonięte, albo zamazane (na jednym ze zdjęć na aguagu Witek jest goły, ale tak szybko merda nóżkami, że nic "tam" nie widać, hi, hi 😉).
Właściwie najbardziej mnie przeraża to, że ludzie zamieszczając takie zdjęcia własnych dzieci nieświadomie dają pożywkę... pedofilom. 😞 Bo kto gwarantuje, że oni na nie nie natrafią?...

Maiha lala śliczna. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas dzisiaj byla totalna parowa ech targedia bo do szkoly musielismy jechac mialam egzamin. Wzielam Olka na rece no i zadzialalo 😁 dostalam 5,0. Ale na szczescie byla burza i od razu sie chlodniej zrobilo... choc nie powiem caly dzien czlowiek taki przybity...
Sathi nie wiem czy zniknie podobno ma sie wchlonac bo to nie jest taki wystajacy. A co do Witka to pewnie jak jeszcze byl w uchu tata mame wugryzl w ucho i tak synowi zostalo 🙂
Kasiu co do tych zdjec to masz racje jeszcze sie chyba z tym nie spotkalam ale jezeli by ktos wstawil to chyba raczej robi to nieswiadomie. Choc nietorzy swoje zdjecia rozneglizowane wstawiaja swiadomie... 😉
Moj syn tez nie chce dzis jesc ale to chyba przez pogode. A i dzis sie razem wykapalismy w wannie.
Maiha ja nie wiem jak to jest z tym zwyklym mlekiem troche sie boje bo wydaje mi sie ze za wczesnie ale tak na prawde nie mam pojecia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Mam do Was prośbę. Chce kupić łóżeczko turystyczne.I jak patrze na nie to wydają mi się takie jakieś lekko tandetne.Boje się że szybko się porwą albo popsują. Może któraś z Was ma łóżeczko turystyczne i mogłaby mi doradzić jakieś trwałe? Jeszcze myślę czy kojec czy łóżeczko . Ale latem pewnie będę chciała pojechać nad może więc myślę ze z łóżeczkiem będzie łatwiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko - moi rodzice kupil na nasz przyjazd takie:
http://www.allegro.pl/item1052783468_lozeczka_baby_design_simple_4_kolory_otw_bok.html
plusem jest to, ze moze sluzyc jako kojec dla dziecka poza tym ma otwierana jedna scianke i wieksze dziecko moze sobie samo z niego wychodzic i do niego wchodzic jak chce...
Ciezko powiedziec czy sprawdzi sie w praktyce moge ci dac znac za dwa tyg jak bede w PL 🙂
W sklepie wygladalo niezle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mleka krowiego nie powinno się dawać przed ukończeniem przez dziecko 2 lat. nie wiem kurcze wcześniej nie było fakycznie mleka typu bebiko ale było mleko w proszku z którego robił się dzieciom mleko. a kartonowe mleko nie jest najlepsze, już zdrowsze jest w woreczku bo nie pasteryzowane . kurcze nie wiem ale ja w ogóle jestem zdania że powinno się dzieciom dawać to co dla nich najlepszea może nie koniecznie najmaczniejsze. na pewno nie powinno się przesadzać w tym kierunku że np nigdy dziecko ie dostanie czekolady, ale też chyba nie jest dobrze jak przekracza się tą drugą stronę. Haniu oczywiście nie musisz brać mojej opini pod uwagę 😎 ... mam taką koleżankę np co właśnie też używa podobnego stwierdzenia - strasznie mi się to dlatego kojarzy - że dziecko lubi to mu daje, że jak chce to niech je, lub że nic mu po tym nie jest, a karmiła już 2 latka zupką chińską. nie wiem po prostu jak dla mnie to hardkor 😲

co do lalki to rety jak żywa na prawdę. pewnie moje córy strasznie by taką chciały, ale dla mnie za droga i zbyt reala 🙂, ale fajna 🙂


Iwonko nja nie mam takieo łóżeczka 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Sandruś. Taki kojec miała moja chrześnica i dość długo jej służył. Więc na pewno jest dobry 😉.Może faktycznie taki kupie. Sama nie wiem bo tyle tego jest. Można oczopląsu dostać. To Sandruś nie długo się spotkamy 🙂.
Co do mleka zgadzam się całkowicie z Kasią. Byłam kiedyś u pediatry razem z taką dziewczyną która właśnie dawała dziecku mleko z kartonika. Była bardzo biedna. Nie kupowała wcale mleka modyfikacyjnego tylko karmiła córkę mlekiem z kartonika na dodatek rozcieńczonym. Dziewczynka miała taką brzydką cerę i była taka chudziutka 😞. I wtedy nasłuchałam się trochę o tym mleku więc nie polecam. Poco się spieszyć już nie długo nasze dzieci będą jadły wszystko a na dodatek same. 😉Co do czekolady tez uważam że lepiej po smoktać jabłuszko 🙂 Wszystko w swoim czasie. Chociaż moje dzieciaki zawsze dają Mani polizać czekolady i już widzę ze będzie słodka panienka. A lizaka to oddać nie chce.
Pochwalę się od razu moją galerią a co tam 😉
http://akigo.jalbum.net/Marysie%C5%84ka/
Dobrej Nocy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj może macie rację ale moja Nadia jest takim nie jadkiem ze wszytsko co daje to on aje z musu ;/ mleka modyfikowanego tknąć nie chce a jak an nim zrobie aksze albo biszkopty to zje 2 moze 3 łyżeczki;/ juz jest chudzinka bo nic nie chce jesc troszkę zupki ze słoika raczej woli jesc zupy te co ja jem dja ejje troszke na spróbowanie i je pomidorową czy rosół, ale robie dla niej specjalne takie bez kostki rosołowe czy innych takich, a mlkeo z kartonu daje jejtylko na śniadanie 120 ml i robie an nim kasze mannę a wieczorem z 60 ml kaszkę, bo naida mleka z butli nie pije ;/ czekolady jej daje polizac, troszke loda śmietankowego dałam :P i tez widze ze "słodkie" dziecko z niej bo lubi wszytsko co słodkie owoce itd.

Kasiu lalka droga fakt ja za moją dałam 800zł ale to jest prezent od babci na roczek, gdybym ja miała ją kupic nie wiem czy byłoby mnie stać-ale wiem ze Nadia bedzie zadowolona z lalki-mam taka nadzieję 🙂

Iwonko sama myslę nad łózeczkiem turystycznym bo jade na wakacje wiec moze tez sie skusze na to od sandry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu jest takie mleko dla dzieci które bardzo mało przybierają. Dla niejadków Humana z MCT . Jeśli mała mało waży i mało przybywa warto porozmawiać z lekarzem bo mleko jest na receptę. Mojej koleżanki córcia jest starsza od Marysi o 2 tygodnie a waży 6,600 .Pije właśnie to mleko. Moja Marysia niby też niejadek. Też kupuje jej od jakiegoś czasu Humane z tym że na ulewanie. Jest taka fajna gęsta i o smaku bananowym . Bardzo smaczna 🙂Z tym że moja Maryśka jest tak ruchliwa że nie ma szans za bardzo przytyć. Jest tak ruchliwa że ciężko ją opanować. Już się czołga po całym pokoju. Nie raczkuje ale się czołga.Podnosi się do raczkowania buja się i kładzie.W chodziku to nie chodzi a biega. Dlatego muszę mieć kojec albo łóżeczko turystyczne bo mała ciągle jest przy prądzie.
Mi sie jeszcze podoba coś takiego w sumie to mam tego w ulubionych chyba z 10 róznych rodzai i sama nie wiem na co się zdecydować.Z tym że koleżanka mi własnie powiedziała że od 7 w Lidlach będą kojce znaczy łóżeczka turystyczne za 140zł. Z tego co widziałam w gazetce to takie niczego sobie. Sama nie wiem 🙂
http://www.allegro.pl/item1049216217_kojec_dla_dzieci_lozeczko_turystyczne.html
http://www.allegro.pl/item1052135784_nowosc_2010_hauck_dream_n_play_z_otw_bok_torba.html
http://www.allegro.pl/item1064299420_chicco_kojec_lozeczko_spring_turystyczne_4kolory.html
http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_10694.htm
Jeszcze to przemyśle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu może idź do lekarza jeśli jest problem z jedzeniem i po jego konsultacji decyduj sie na wprowadzanie posiłków bo wcale nie jest dobrze dać byle co byle tylko dziecko zjadło. nie rób nic na własną rękę bo wcale może to nie wyjść na korzyść.

Iwonko album świetny 🙂

co do łóżeczek to nie jestesm teraz przekonana do produktów firmy CHICCO, a to dlatego że widziałam jak robili testy zz fotelikamy i właśnie tej firmy (jakąś nazwę miał ten fotelik bo oni mają różne ale ja nie pamiętam już jakią) wyszedł najgorzej. nie jest wogóle bezpieczny i jakiś to bubel. ja uważam że kto produkuje takie buble nie ma na uwadze bezpieczeństwa dzieci niestety nie jest już dla mnie wiarygodne.

oki ide na śniadanko 🙂 ..a to pierwsze mi się podoba ale jest kwadratowe więc czy Marysia się zmieści do niego by spać w nim ?? i czy nie zajmuje więcej miejsca niż te prostokątne ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu ja tez daje Olkowi posmakowac wielu rzeczy ostatnio rybke jadl razem z mama, lizaka tez probwal, kawalek wedlinki czekolade lez mu dalalm polizac 😁
Wicie co kupilam Huggiesy 4 i sa za male tzn za krotkie widze ze mu sie odciskaja pod brzuszkiem wiec bede musiala kupowac 5??? Dziwne... ale kupilam tez Dada 4 i jak na rzie jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Ja tylko na moment. Lala śliczna; tylko cena przerażająca.
Co do łóżeczka turystycznego to ja mam kwadratowe (mi sluży jako kojec) bardzo podobne do tego 1 linka.
Co do firmy chicco. Też widziałam ten fotelik samochodowy - tragedia. Ja mam z chicco fotelik do karmienia; jest ok; stabilny i praktyczny.

Ja dziś wróciłam z nocki, jak wróciłam Jasio już nie spał...nie wiedzial co się dzieję, bo jak się obudził to mnie nie było...podobno mnie szukał po pokoju; wszędzie się rozglądał..... Miłego długiego weekendu - a ja w sobotę i niedzielę do pracy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co ja zamierzam zmienić elkarkę;/ bo jak byłam u niej tydzień temu i powedizałm ż emała mleka nie pije wogóle , z obaidkami tez problem tylko owoce je to powiedziała zebym ja nie zmuszała, ze mleka nie potrzbeuje, jesli nei chce to mam jej nie dawac 😠;/taką mam lekarkę, dodam że to pediatra;/ wiec chyba zmienie lekarza rodzinnego, codziennie robie dla niej cos specjalnego a ona i tak zje troszke i dosc ma wazy około 7,5 kg wiec miesci sie w normie dlatego lekarka nic pomaga mi nie doradza bo uwaza jest w normie wiec jest dobrze, ale mleko musi pic, bo to wazne dla prawidłowego rozwoju, a mleko modyfikowan ehmm ja na nim robie-robiłam kaszke wiec ono sie gotowało wiec tracilo i tak wszystkei wartosci bo ono nie moze sie gotowac;/ ach a tylko mam nadzieje ze nadia zacznie pic pewnego pieknego dnia z butli mleko to by było cudnie, a anarzie musze kombinowac, chyba bede jej robic budyń ale on tez musi sie gotowac wiec kicha, kasiu wiem ze nie moge dawac dziecku byle czego ale w tedy ona by chyba tylko miłoscia zyła bo nic nie je prócz słodkich owoców ze słoika;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...