Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kaisaa4 napisał:
a ja zauważyłam że jak się ma miłe podejście do ludzi to oni również są mili dla ciebie. nawet na porodówce 🙂. ja słyszałam różne opinie na temat mojego szpitala ale ja mam swoją - dobrą. ale co zauważyłam - jak dziewczyny oczekiwały nie wiadomo czego od personelu, w dodatku były nie miłe, nie słuchały co mówią do niej pielęgniarki czy tam położne to się tamte też wkurzały i były dla niej nie uprzejme. wiadomo, kobitki też mogą mieć zły nastrój - jak i nam się zdarza (pielęgniarki) i one mają wykonać swoją pracę a nie skakać przy nas nie wiadomo jak. ja mam do tego zdrowe podejście. one mają odebrać poród, i wszystko co z tym związane i nic więcej. 🙂 ja tam mam miłe wspomnienia, i oby tak zostało 🙂


No w sumie to dobre podejście... Choć wiadomo, że człowiek nie co dzień rodzi i przez t się czuje, że chciało by się od personelu czegoś więcej... A z drugiej strony dla położnych to po prostu kolejny poród. 🤔

gosia82 napisał:
ehhh coś mi nie idzie 🥴 [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/buzka_4d1.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />


Idzie, idzie, udało się. :P Hi, hi, gratuluję córuni. 🙂 A o tym bólu to mimo wszystko wspomnij na najbliższym spotkaniu z ginekologiem. Pewności nigdy za wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja mam takie zdanie jak Kasia.
Wkurzają mnie ludzie, którzy oczekuja nie wiadomo czego i na wszystko narzekają! Jeżeli oczekuje sie luksusu albo żeby położne nadskakiwały z każdej strony, to przecież można zapłacić i rodzić w prywatnym szpitalu- wtedy na pewno bedzie opieka + sala po porodzie full wypas 🙂
Oczywiście nie chciałabym żeby mnie położne olewały i docinały głupie komentarze, były chamskie itd ale nie oczekuje nic nadzwyczajnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i dlatego nie sugeruje sie opiniami ludzi. Mam zamiar rodzić w Centrum Zdrowia Matki Polki( pewnie znacie ten szpital), krąży bardzo zla opinia, ale ja chce tam rodzić bo mają najlepszy sprzet dla noworodków, wiec w razie komplikacji wszytsko jest na miejscu, to jest najważniejsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak w ogóle ładna pogoda sie zrobiła, zaraz pojde na spacerek 🙂 Dzisiaj wizyta u lekarza- juz nie moge sie doczekać 🙂 szkoda, ze usg nie bede miała..
a moj Szymon znowu kopie tak jak dawniej, czyli czesto i mocniej- chyba jakis gorszy tydzien mial 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie ! Witaj Borka!
Kasiu nie zgodzę sie z tobą. Ale ty poprostu masz dobre doświadczenia. Jak każdy może mieć zły dzień to ja dziekuje.
Ja też nie trafiłam źle na porodówce. Trafiłam na wspaniałe kobiety.Nikt rodząc nie chce nie wiadomo czego.Każdy tylko liczy na szczęśliwe zakończenie.Ale poprostu ma nadzieje że trafi na drugiego człowieka.A nie pania która ma akurat zły humor i będzie ten humor pokazywała cierpiącemy człowiekowi. No bez przesady. Zawód pielęgniarki nie jest dla mnie takim zwykłym zawodem.Taki zawód powinni wykonywać ludzie którzy kochają ludzi.Ich praca to niesienie pomocy!
Beatko mam nadzieję ze powiesz to samo jak wrócisz ze szpitala.Zastanawiam sie kto oczekuje nie wiadomo czego?
Pisze tak bo przy porodzie mało nie umarłam i wiem coś o tym.I gdyby nie wspaniały personel to by mnie tu nie było. Gdyby pielęgniarka zostawiła mnie na sali i czekała na rozwarcie to był by koniec.Ale ja trafiłm na wszpanialych ludzi.
Ale sie rozpisalam ale krew mi się w żyłach przewóciła. Przypomniałam sobie jak moja babcia leżała w szpitalu nie i chciała zeby jej pomóc obrucić sie na drugi bok. Nie chcący podłsłuchałm po drzwiam jak pielęgniarki szeptaly a niech się stara meczy.Być moze ona oczekiwała na jak wy to mówicie zbyt wiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka no napisalam przecież, że chamstwo i znieczulica, to w ogole nie powinny mieć miejsca. Mi to goraco sie zrobiło jak napisałas o swojej babci 😠
takie zachowanie potepiam!!! sama jestem bardzo wrażliwa i tymbardziej nie moge zrozumieć jak położne czy pielęgniarki mogą zachowywać sie w taki sposób, być tak bezduszne 😠
To jest ich praca i powinny wykonać swoje obowiazki jak najlepiej!
Drażnią mnie tylko ludzie, którzy na wszystko narzekają,którzy chcieliby najlepiej po porodzie leżeć sami w sali i itd. bo znam takie kobiety narzekajace hehe

mam nadzieje, ze nikt nie bedzie dla mnie chamski i bede miala dobre wspomnienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko ok.Być może są ludzie którzy oczekują nie wiadomo czego.Ale czasem przy porodzie człowiek jest taki bezradny ze gdyby nie dobra wola połżnej było by źle.Ja zawsze staram sie być miła i powiem szczerze ze wcale mi to na dobre nie wychodzi.Personelu szpitalnego się strasznie boję.Mój syn leżał w tamtym roku w szpitalu. I pomimo tego ze starałam się być miła. To dostawałam po uszach. I powiem wam ze jak sie jest miłym i nie potrafi sie warknąć to ludzie jeżdżą po tobie jak chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrzucam parę obiecanych fot. Jak dostane resztę to powybieram i jeszcze wrzucę ☺️
[URL=http://img263.imageshack.us/i/sdc11058.jpg/][IMG]http://img263.imageshack.us/img263/594/sdc11058.th.jpg[/IMG][/URL]
... reszty nie mogę wrzucić. Poszukam czegoś, co mi szybciej wrzuci ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Borka napisał:
Witam Was drogie Mamy!Jestem tutaj "nowa" na forum, choć ciąża przekroczyła połowę - jesteśmy w 22 tygodniu. Spodziewam się synka pod koniec listopada. Pozdrawiam Was ciepło.

Witaj, dla Ciebie i Twojego maluszka również pozdrówka! 😁

Ach dziewczyny, myślę, że nie ma co panikować na zapas... będzie co ma być z tym personelem. Teraz jeszcze możemy wybrać szpital wg. opinii, ale niestety będąc już na miejscu decyzji nie zmienimy. Ja będę miła, bo z natury taka bywam... oczywiście póki mi kto nie podłoży ognia - wtedy będzie piekło. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
U mnie dzis upal...
Wstalam o 11,posprzatalam mieszkanko,wykapalam sie i zasiadlam do kompa,nienadazam nad wami niebylo mnie 1 dzien a tu 8 stron do nadrobienia...
Witam nowa kolezanke Borka,widze ze jest nas coraz wiecej 😉
Co do szpitala to my i tak zawsze bedziemy marudzic ,dla mnie wazne tylko by nalezycie zajeli sie moim synkiem a ja juz jakos sobie powinnam poradzic 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samego porodu sie nie boje (narazie 🙂), to mi sie wydaje takie odległe, jakby zupełnie mnie nie dotyczyło heheh a to tylko tak sie wydaje, chwila moment i bede jęczala na porodówce 😉:P
a sama tez mam złe wspomnienia z pobytu w szpitalu pod koniec zeszłego roku, no ale cóż mam nadzieje, ze tym razem bedzie dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zapomnialam powiedziec zaczynam robic juz powoli zakupki ,znalazlam na allegro fajne lozeczko z wyposazeniem calym tzn.kopmpletem poscieli +kolderka+przescieradlem poprostu wszystkim co jest potrzebne do lozeczka a koszt 370zl mysle ze to tanio...
Ostatnio jak orientowalam sie w sklepie z artykulami dla niemowlat to sumy byly ogromne 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Cie Borka 🙂

Madeline no nareszcie zdjecie ślubne 😆 , ale czemu tylko jedno? wrzucaj wiecej!

ja właśnie za łózeczkiem sie teraz zaczelam rozgladac. No wyprawka to może nie są groszowe sprawy ale tak naprawde chyba nie potrzeba tego tak duzo.. nie wiem, patrzylam u mojej siostry ona kupiła tylko najpotrzebniejsze rzeczy, zadnych bajerów i w sumie bardzo dużo jej to nie wyniosło. No zalezy juz kto ile czego chce kupić, i czy z górnej polki.
Ja sie boje zebym nie nakupowała za duzo, jakis niepotrzebych rzeczy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie ładuje od 40 min i strona chyba się zawiesiła shit...

Tak będzie znacznie szybciej:
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=33&gid=81&limitstart=240

☺️

Kluska ze mnie już była. I sukienka trochę dodawała kg. :P

U mnie piękna pogoda. Mąż w pracy więc popołudniem z teściami jadę nad jeziorko. Może się w końcu popluskam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi napisał:
Madeline zdjecia super ,a w sukieneczce i z tym brzuszkiem wygladalas uroczo...


Dziękuje za komplement 😘
Właśnie sęk w tym, ę sukienka dodała mi brzuszek, jak się przebrałam w spodnie i taką tunikę na gumce na biodrach to brzuszka nie było 🙂 ale niestety te foty, które mam wszystkie są w sukience...
[URL=http://img339.imageshack.us/i/obraz091.jpg/][IMG]http://img339.imageshack.us/img339/9899/obraz091.th.jpg[/IMG][/URL] jak już wrzucam foty - to moje małe serducho :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny, spory czas się ni pejawiałam, w ogóle miałam problem z wejściem na forum, bo nie pokazywały mi się ostatnie wiadomości tylko z przed trzech miesięcy, nie wiem coś się tutaj psuje 🙃 mam troche zaległości będę stopniowo czytać ::P Tak w ogóle jak tam wasze didziusie , Bo moja niuńcia ta daje czadu w brzuszku że czasem myśle że go rozerwie, nie mam pojęcia jakim cudem nóżki (tak przypuszczam że to nóżki :laugh: ) wkłada mi prawie na plecy i tam mnie kopie, a najgorzej jak chce się na którymś boku położyć, raz to aż gwiazdy zobaczyłam hehe. Dziś mój mężuś niechcący położył lekko głowę na moim brzuszku to jak by jej szybko nie podniósł to by dostał niezłego kopniaka w czoło 🤪 . A tak poza tym czasem mnie brzuch na dole pobolewa, tylko troszke bardziej się zmęczę, jak byłam u lekarza to powiedziałam że miałam taki większy atak bólu, zapytała się czy mi po nospie przeszło , no to odpowiedziałam że tak ale troche mnie to przestraszyło wtedy, teraz mimo że to są mniejsze bóle nie zawsze po nospie mi przechodzą, bo nie chce jej dużo brać, ale troche mnie one martwią 🤢 Pozdrawiam Was Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A właśnie, ja wcześniej dawałam ogólnikową listę rzeczy na wyprawkę ,ale to były różne tak że można było by sobie wybrać co się chce, mam takie pytanko jakie wy konkretne rzeczy i w jakich ilościach będziecie kupować, do szpitala i do domu - chodzi mi o taką generalną podstawową listę wyprawki , macie już jakieś swoje listy, a może my wszystkie razem tutaj jakąś ułożymy np ile kaftaników itd w tym przypadku wydaje mi się że albo dwa albo trzy ale tez nie bardzo wiem czy dobrze myślę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ściagnełam od kogoś wyprawkę. Napewno nie wszystko tak samo kupie ale niektóre rzeczy są tu sensowne.
1.Wózek
2.Kołyska
3.Łóżeczko(może pózniej kupię,bo do 3m kołyska)
4.Materac do łóżeczka
5.Pościel(ja kupuję 13 częściowy zestaw)
6.Kocyk duży
7.Kocyk mały
8.Torba do wózka+termosik na butelki
9.Wanienka
10.Ręcznik z kapturkiem
11.Pieluchy tetrowe(myślę,że 20 wystarczy)
12.5 pieluszek bawełnianych
13.Odciągacz do pokarmu(często używałam)
14.4 duże butelki(tomme)
15.1mała buteleczka
16.Smoczek z zapinką(tomme)
17.nosidełko
18.Baby monitor
19.3 cienkie czapeczki
20.3 niedrapki
21.4 x body długi rękaw rozm.62.....2źrozm56(na wszelki wypadek)
22.4ź półśpiochy
23.3xśpiochy
24.3xkaftaniki
25.4Xpajacyk
26.2 grubsze kompleciki lub pajacyki np.polarek
27.5x skarpetki
28.cieplejsza czapeczka i rękawiczki na polko
29.obcinaczki do paznokci
30.szczoteczka do włosków(jak będzie mieć)
2009-07-15 19:19:01
31.Pampersy
32.oliwka
33.chusteczki nawilżone
34.sudocrem
35.kremik ochronny do buzki
36.proszek dla dzieci
37.śpiworek do wózka
Z ciuszkami tylko się zastanawiam i chyba kupię tylko po 1 lub 2 pary rozm 56....bo np.mój Kacper jak się urodził to miał już 58cm i części ubranek nie miał na sobie ani raz....a tak sobie myślę,że lepiej 62,bo niewiele większe,a zawsze skarpetki można ubrać zeby nie leciały śpiochy

I jeszcze mam taką stronke . Jest tam duzo rzeczy zbędnych.Ale też moze się przydać.
http://www.e-kubraczek.pl/all/pliki/wyprawka_dla_dziecka-www.e-kubraczek.pl.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie ja z tymi rozmiarami nie wiem za bardzo jak kupowac, na pewno lepsze większe ale syn mojej siostry mial z kolei 51cm i wszystko za duze. Mozna wywinac rekawki ale sie zastanawiam, no bo jak bede miala wiekszosc ubrań 62cm a bedzie taki maluśki 50cm to sweterka czy czegoś grubszego za bardzo sie ei wywinie bo bedzie mu niewygodnie. nie wiem, nie mialam nigdy dzieci hehehe tak mi sie wydaje. Na pewno bede miala tez takie maluśkie w razie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się nie wtrącać do Waszej dyskusji o personelu medycznym, bo mogę Wam się wydawać nieobiektywna....i leżałam też nie raz jako pacjentka... Mogę tylko Wam napisać tyle, ja uwielbiam swoją pracę, ale jest bardzo ciężko; jest nas za mało na dyżurach, by każdemu poświęcić tyle czasu i trzeba....Są owszem takie piel./poł. które mają pacjentów gdzieś...nawet ja pracuje z takimi; ale jeżeli pójdziecie z takim nastawieniem do szpitala, że wszystkie są beznadziejne, to tak będzie.....

Madeline ślicznie wyglądałaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...