Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dzień dobry listopadóweczki 😁 u mnie znowu gorąco dziś ;/ więc zapowiada sie ciękzi dzień-opuchniete nogi i zmęczenie ale damy rade 🙂 najgorsze saa lda mnie noce bo mama sypialnie na poddaszu i w nocy jest tam gorąco a jak otowrze okno to potem pół nocy walcze z komarami-tak jak dziś;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie! U mnie też upał juz puchną mi palceu rąk 😞 .Do tego moja psiunia ma cieczke i szlak mnie trafia z moimi sąsiadami których ciągle proszę zby nie puszczali psa bez smyczy.I latam z trzepaczką do dywanów do okoła bloku. Normalnie krew mi do mózgu uderza. Od 4 lat z tymi ludzmi walcze . Za każdym razem obiecuję sobie ze zadzwonie po strarz miejska ale nie chce robić syfu . Tyle tylko ze będe musiała :evil:
Ja mam non stop koszmary ale to przez te upały w domu.Strasznie cieżko mi spać.
Miłego dnia.Ja muszę sie uspokoić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
U nas tez goroco...
Czekam na swojego M pojechal na szkolenie ,a pozniej jedziemy po wozek(wkoncu powazniejszy zakup)
Wczoraj dostalam spiworeki i kombinezon na zime beda akurat 🙂
Dziewczyny czy to prawda ze dla noworodka do szpitala to najlepiej kupic nowe ubranka,czy mozna zabrac ze soba uzywane?
Bo ja dostane pelno ubranek to nie wiem czy kupowac jeszcze cos do szpitala czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko a co to za róznica w czym dziecko będzie w nowych czy używanych ciuchach.Ważne żeby dzidzia miała ciepło żeby ubranka były czyste i wyprasowane. Nie rozumiem co za róznica.
My wózek kupimy chyba jednak w październiku. Bo jeszcze 5 razy zmienie zdanie co do marki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jestem dziś wściekła !!!! wczoraj spędziłam miły dzień z moim mężem, rano dizś tez wszystko dobrze, a potem poprosiłam go o malutka poprawkę remontu-to znaczy robimy gładzie i w kilku miejscach trzeba poprawić-dosłownie robota na 10 minut-ale jak tylko og o to poprosiłam to rozpętała sie piekło bo on w niedzilee nie będize pracować wrrrrr po czym przyszła moja siostra i mówi ze jedzie dizs ze sowja rodzinka na basen i z emamy z nimi jechac-ale ja byłam tak zła ż enie miałam na to ochoty a po za tym co to z aprzyjemność-siedziałabym w cieniu i patrzyła jak inni sie kąpią bo ja nawet nie mam stroju kąpielowego-bo do żadnego z tych co mam się nie mieszcze-biust dosłownie wylewa mi się z bikini ;/ no i mój mąż pojechał sam zostawiając mnie w domu-ze złości się popłakałam ale nie ulżyło mi-wiecie co mam poprostu tego dosyc ze moja maz nie bierze pod uwage tego z ejestem w ciazy!!!!!wczoraj zabrał mnie do kanjpki niedaelko nas i tam znjaomi byli tak sie urżnął ż edo odmu musiałam go prowadzić-a z knajpki nie chciał wyjść musiałam go prosić-aż w końcu koledzy mu powiedzieli ze pora do domu tym bardziej ze zone ma w ciazy-to szedł ale z wielką łaską że przeze mnie musiałą wyjsc 😞 wiecie co poprostu nie mam juz siły żbey z nim się męczyć 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha też mam pokój na poddaszu, dlatego "uciekłam" z niego do pokoju mojego młodszego brata, bo ledwo oddycham tak tam parno... 🤢 (I pewnie też przez to dziś miałam mnóstwo zwariowanych snów. I koszmarów też. 🥴 )

Oj i współczuję Ci zachowania faceta. Ale może powinnaś z nim spokojnie porozmawiać, tak na "trzeźwo". Teraz targają Tobą emocje i to jak najbardziej zrozumiałe, bo to co zrobił to nic miłego. Nie wiem, nie znam waszego związku, ale może warto np. napisać mu teraz sms'a, że jest Ci przykro i, że chciałabyś z nim pogadać na spokojnie, jak wróci, omówić kilka bardzo ważnych dla Ciebie kwestii. A właściwie to dla was, bo tak jak jest to nie wpływa budująco na związek. A Ty potrzebujesz i coraz bardziej będziesz potrzebować jego wsparcia.

Marzi mi się również wydaje, że to obojętne czy ubranka zabrane do szpitala będą nowe czy używane. Dzidzia się nie pozna. 😉 U mnie, jak już pisałam, szpital wydaje własne, ale też przyszykuję coś swojego na samo już wyjście do domku. 🙂 I obojętne czy nowe czy używane: byleby pasowało do pogody, a to się jeszcze zobaczy jaka będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haniu nie denerwuj się jak urodzimy to sobie odbijemy. Mój mąż w czoraj znowu nie trzeźwy. A swój stan tłumaczy tym ze ciężka pracę i musi się rozluźnić. Tak mu dziś dałam w smesie popalić że milczy od rana 😉 Denerwuje mnie jak cholera.U nas to było tak że oboje bardzo chcieliśmy trzecie dziecko i po czterech latach się uało.Była radość a teraz mój maż zaczą zachowywać się jak szczeniak. Za tydzień przyjeżdza.Już mu współczuje.Znowu mu nawstawiam ale muszę przyznać że moje gadanie nic nie daje 😞
Ale to też trochę hormony przemawiają bo wydaje mi się że przed ciążą jakoś dobrze się dogadywaliśmy. Teraz za cholere nam nie wychodzi 😞 .
Sandruś wstrzymaj się z tym porodem:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo może po ciąży relacje między wami wrócą do normy, może rzeczywiście to hormony oraz związany z nimi fakt, że teraz wiele rzeczy możemy postrzegać całkiem inaczej, np. za bardzo się przejmujemy, etc.

Dziewczyny szkoda waszych nerwów!

Kukunari to teraz będziesz miała kogoś blisko by dzielić się na "gorąco" doświadczeniami. 🙂 Fajnie, zazdroszczę. 😉

Też słyszałam o czymś takim, że ciąża bywa zaraźliwa, ale jak dotąd wśród moich znajomych raczej tylko ja się spodziewam dzidzi... Nie powiem, to ciekawe być tą pierwszą, ale z drugiej strony czuję się pod tym względem taka dziwnie osamotniona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu szkoda, ze bede musiala brac jakies leki ale trzeba to trudno, bede brac. W tym tyg ide do lekarza.

Marzi ubranka nie musza być nowe, ważne żeby były czyste no i na odpowiednia pogode.

Sandra zaraziłaś bratową hehehe:P . Fajnie, pamietam jak na bieżąco razem z siostrą wszystko przezywałyśmy obie ciezarne 🙂

Hania uwierz mi, ze rozumiem Cie doskonale... u mnie sie teraz o wiele polepszyło ale tak jak kiedyś napisałam, było sporo chwil, ze po prostu nic nie rozumiał... wiem co czujesz, jesteś pewnie wściekła na niego 😠
Faceci powinni razem z nami przechodzic przez to wszystko! Szkoda, ze nie odczuwaja fizycznie zmeczenia, mdłości, nie maja puchnacych rak i nog, nic ich nie boli ..!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a u mnie brzuch na pewno sie nie obniżył, tylko mojebiodra nie wytrzymuja takeigo ciazru i jest obciazenie na kości i stawy 🤨
a jak Wam minal dzien?
ja dzis z mezem na rowerku wodnym a pozniej na basenie 🙂 reszta dnia na łózku przed tv. Powiem Wam, ze jak zawsze lubiłam spacery, to teraz nawet nie mam ochoty.. czuje sie troche jak słoń "człap, człap, człap" ciągne te nogi za soba i zauważyłam, ze szybko sie mecze.. stanie w miejscu tez nie dla mnie...
być może to przez te upały nie mam na nic ochoty i szybciej sie mecze.. do tej pory zawsze je uwielbialam ale dosłaownie od ok 2 tyg czuje o wiele gorzej.

pozdrówki mamy 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja dzisiaj jestem strasznie przygębiona 😞 .. mam jakby twardy brzuch i takie dziwe uczucie spięcia i nie wiem czy to przez jelita, bo byłam kilka razy w ubikacji, czy mam jakieś skurcze 😞 ... mój lekarz wraca z urlopu dopiero w środę, ja mam wizytę na piątek, ale chyba jutro pójde do innego bo się bardzo wystaraszyłam 😞 .. jejku rzeby to nic nie było z dzidzią 😞 .....

sandra to super że twój brat też będzie miał dzidzie 🙂 moje siostry coś się nie spieszą 😞, ..choć obydwie mężatki a starsza ma 30 lat !! :/ .... a fajnie mieć kuzynów, kuzynki w podobnym wieku, no ale cóż.

martwie się tym moim brzuchem, niech mi to już przejdzie 😞 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam sie z dziewczynami co do ubranek bez roznicy czy starych czy nowych 🙂 Powinny by wyprane oczywiscie w proszku dla dzieci i plynie dla dzieci i "wydezynfekowane" poprzez wyprasowanie 🙂 To w zupelnosci wystarczy 🙂

Podekscytowanie mi nieco minelo wiec chyba sie rzeczywiscie wstrzymam z tym porodem Iwonko jakies 2,5 miesiaca przynajmniej 😉 Rodzice moi jak nie byli tak nie byli a teraz jedno po drugim.. i zostana podwojnymi dziadkami 😁
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co mi się przypomniało. nie ma u was w szpitalach takiej "tradycji" że zostawia się ubranka na oddziale dla dzieci ?? .. bo właśnie stąd przede wszystkim mają te ubranka dla dzieci w szpitalach. u nas to kaftaniki i pieluchy tetrowe bo tak dzieci leżą w rożkach (są to koce małe kwadratowe bo muszą być prane po dzieciach owleczone w poszewkę)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm... nie wiem, nie słyszałam u nas o takiej tradycji, w ogóle pierwsze o niej słyszę. Jednak wydaje mi się to dziwne, bo to już lepiej by było przynieś własne, niż brać od kogoś i zostawiać dla kogoś... Chyba, że chodzi o dzieci porzucane na oddziale, aby zostawiać dla nich - bo tak też się zdarza: u nas jest wydzielona taka osobna salka, jeśli matki porzucają swoje maluchy i one tak biedne leżą, aż obcy ludzie zadecydują co z nimi dalej... biedactwa... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w pochmurny dzionek 🙂
Mam znajomą położną i mi mówiła, że te "kobiety" co zostawiają dzieci to są przeważnie dziewczyny z wyższym wykształceniem np. tj: adwokat, prawnik, lekarz...... 😞
POZABIJAĆ WSZYSTKIE!!!!!!!! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie jesteś sama 😉 Mnie tez ostatnio złapał i to w nocy....tak mnie bolało, że myślałam, że zwariuje...Chyba z godzinę potem zasnąć nie mogła a w dodatku chodzę do pracy więc tego dnia byłam nie doi życia. Mój lekarz mi zalecił witaminki ale na ile to pomaga to kto wie.... 🙂
DAMY RADE !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to sa skurcze przepowiadajace ja tez je mialam ostatnim czasem przeszly ale zastopil to ucisk na nerke 🥴 ...mowie wam dziewczyny MASAKRA juz wolalam te skurcze ale mam na to dobra rade 🙂 opic sie duzo wode mineralnej za jaednym razem i polozyc na tym boku co boli i po 15 minutach przechodzi 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...