Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Iwonko ja mieszkam na Walii,tutaj jest jesień dokładnie,aż w chałupie zimno,wieje,pada i ogólnie jest lipa 😠 w Londynie np były upały.Napisz gdzie Ada jedzie,bo mam trochę znajomych rozproszonych po Anglii 😁 to się popytam w razie czego o pogodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Iwonko - do Wielkiej Brytani generalnie polecam ubrania wiosenno- jesienne - w tym kurtke wiatrowke bo jest wieksze prawdopodobienstwo, ze bedzie lało i wialo niz upalnie. Choc zycze Adzie fajnej pogody to jednak niech nie nastaia sie na rewie mody w letnich suknisiach 😉
U nas pogody nie ma, plazoawc nie mozemy wiec chodzimy plywac w basenie 🙂
Mia chce tylko stac i tyle!! Awanturuje sie jak ja posadzimy a jak wstanie to stoi pol godziny i cala zadowolona i co ja mam z nia poczac?? Z pozycji siedzacej przesuwa sie na czworaka a po chwili siup na brzuchu lezy co juz jej sie w ogole nie podoba...
Poza tym uwielbia Kubusia Puchatka jak widzi podobizne misia to cala podjarana jest hehe 😜
Mam pytanie: Czy dajecie dzieciom jesc samemu? Ja daje owocki, przewaznie banany, ciasteczko lub chrupka jakos nie mam odwagi dac malej lyzke i normalny posilek - po tym co widze zaraz po jedzeniu raczka - potrafie sobie wyobrazic mala i wykladzine po takim jedzeniu 😮
Kupiłam Mii pierwsza szczoteczke do zebow, ktora sluzy zarowno jako szczoteczka jak i gryzak masujacy zabki przy zabkowaniu- swietna sprawa - Mia uwielbia ja gryzc bo jest mieciutka- silikownowa z wieloma drobnymi, delikatnymi wypustkami masujacymi dziaselka i ewentualne zeby, na ktore my nadal czekamy 😉 Poza tym supere nadaje sie do aplikowania zelow przeciwbolowych na zabkowanie. Nie wiem czy w PL takie sa - http://www.brushbaby.co.uk/
Kupiłam to z polecania pewnego tatusia, ktory ma tez zabkujaca corcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Sandruś za rady. Bo ja taka ciemnota jestem .Mało w życiu miejsc zwiedziłam 😞 mam nadzieję że jeszcze kiedyś to nadrobię 😉.Marysia też ma szczoteczke i też ja lubi gryźć. Mam coś podobnego jak ten żelowy gryzak. Ale nie jest przeciw bólowy u nas chyba czegoś takiego niema .Ale jakoś za nim nie przepada 🙂.Co do stania Mania też stoi i stoi i stoi 🙂 A to dlatego że z pozycji stojącej nie umie usiąść 😉.Więc po pewnym czasie zaczyna płakać. I tak właśnie budzi mnie stojąc w łóżeczku. Przez te upały wstaje o 5 i stoi prawie mi nad głową bo blisko mam łóżeczko.Też daje małej banany ,chrupki ,ciastka do samodzielnego jedzenia.Po bananie to muszę ja kąpać. Bo banan wtarty jest wszędzie. Najbardziej we włosy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari ja również takie rzeczy daję póki co Witkowi - ale jedzenie łyżeczką jeszcze nie. Próbowałam mu kilka razy dać łyżeczkę z odrobinką jedzenia... ale widzę, że jeszcze za wcześnie aby zrozumiał jak to się robi. 😉 A z miski jadłby najchętniej łapkami, albo lepiej - od razu buzią. 😁
Co do szczoteczki my mamy taką silikonową nakładkę na palec, którą również można wykonać masaż dziecku po dziąsełkach. 🙂


Akigo może Marysia robi sobie bananową odżywkę na włosy?... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My też mamy nakładkę na palec silikonową 🙂

Walczymy z ząbkami 😞 wczoraj się ciężko zrobiło,temperatura 39 stopni,pół nocy budzenia 😞 u góry jedyneczki chyba wyjdą dwie naraz 😞 bo ma spuchnięte,i wciąga usteczka.Biedactwo 😞 musi tak cierpieć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia82 napisał(a):

Walczymy z ząbkami 😞 wczoraj się ciężko zrobiło,temperatura 39 stopni,pół nocy budzenia 😞 u góry jedyneczki chyba wyjdą dwie naraz 😞 bo ma spuchnięte,i wciąga usteczka.Biedactwo 😞 musi tak cierpieć 😞

Współczucia dla Vanesski 😞 i dla zmęczonej mamusi też... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojoj! gosia i Vania trzymajcie sie!! W takim razie szybkiego zabkowania zycze!

Moja Mia stoi a gdy slyszy muzyke to tancuje - balansuje na nozkach hehe tak smiesznie to wyglada.. Czasem jak stoi to jej sie nogi rozjezdzaja i szpagaty wali 😜
Dzis ja na chwile wlozylam w chodzik i ile radochy miala az zal bylo wyciagac ja z niego - szkoda,ze lekarze sa zgodni co do tego, ze nie sa dobre dla bioderek i nozek maluszkow bo Mia z checia stalaby w nim caly dzien 😉
Wrzucam foty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari widzę, że się Mii chodzik bardzo spodobał. 🙂 Cała w nim uhahahana. 🙂
No rzeczywiście trochę szkoda, ale lepiej nie ryzykować... 🤨


Witek miał wczoraj pierwsze spotkanie z... kojcem. 😜 Jesteśmy teraz u rodziny mojego M i po kimś przywieźli kojec. Póki co dominuje zaintrygowanie ze zdziwieniem. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na chwilke U nas wszystko ok,to potowki bylam u lekarza i kazala na smarowac clitromazolum,ale ja sie boje bo tam pisze zeby u dzieci nieuzywac i smaruje sudokremem,rano juz prawie ich nie ma a w dzien znow wychodza,ale powoli koncza sie juz te upaly wiec moze bedzie lepiej...
Sandra super ten chodzik moge wiedzie czy w Polsce sa takie dostepne???
Moja Pyza nauczyla sie robic tany tany i jak mowie zrob aaaa to kladzie glowke na podusi do spania...
Mam pytanie jak jest taki upal to w czym spia wasze dzidzie moj w koszulce na ramiaczka,pampersie a i tak jest caly mokry..

Pozdrawiam zdrowka dla wszystkim listopadowych dzieciaczkow i ich rodzicow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi a przypadkiem clitromazolum, nie jest na grzybice?? a sudocrem na odparzenia posiuśkowe??
potówki najlepiej niczym albo octeniseptem .
olek śpi w pampersie i koszulce z krótkim rękawkiem.
ja chyba jestem jakaś nienormalna przez to ciepło i zęby olek oczywiście znacznie mniej je a ja już szukam problemu i chodzę i ryczę po kątach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi nie przesadzaj z Sudocremem bo ona działa wysuszająco, żeby walcząc z tymi potówkami skórkę małemu za bardzo przy okazji nie przesuszyć. 🤨
Co do spania w upały to Witek śpi w samym body albo rampersie.


Olga głowa do góry! I ząbkowanie i upał minie!... 😘


A się pochwalę, że prababka Witka nauczyła kolejnej rzeczy. Teraz na pytanie "pokaż jaki urośniesz duży" unosi do góry rączki, lekko się pręży i pokazuje, że będzie taaki duży, he, he. 😜
A też co ciekawe dziś przywiozłam mu z zakupów dwie nowe książeczki, wzięłam do ręki jedną, chciałam mu pokazać a on złapał patrzy na obrazki i gada! 😁 Wygadało to obłędnie, jakby wziął książkę do ręki i zaczął czytać. Co niestety, jeszcze nie jest możliwe, ale zaczął kumać i kojarzyć książki z czytaniem mu na głos... 😁 I teraz on mi czytał. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi- ja tez smarowalam sudokremem malej szyjke bo tez mi sie zdawalo ze ma potowki i podzialalo - Sudokrem jest na odparzenia nie tylko te "posiuskowe" i moga go uzywac zarowno dzidzie jak i dorosli. Ale prawda jest taka ze troszke wysusza on skórke co w upalne dni jest nawet wskazane w zakamarkach gdzie sie dzidzia poci (dziala podobnie jak talki i zasypki),to chyba dobrze prawda?? A wiadomo, ze nie mozna naduzywac - jak wszystkiego 😉
Jesli chodzi o chodzik to ja go wlasciwie odkupilam od kolezanki. Z tego co wiem nie ma ich w Polsce w sklepach bo sa sprowadzane ze Stanow, ale mozna trafic na allegro lub ebay... Jest fajny bo moze sluzyc jako chodzik, ale czesc chodzikowa mozna odpiac i zostaje sam stolik zabaw dla chodzacego dziecka lub starszaka... poza tym nie ma ryzyka, ze dziecko przemieszcza sie w nim w niewlasciwim kierunku - jego punktem docelowym jest to co na stoliku i wkolo niego 🙂 a to wystarczy na chwile kiedy musisz spuscic malaca z oka... my wlasciwie na te momenty bedziemy go uzywac, ze wzgledow na wiadmome zagrozenia bioderek... mam nadzije ze sam stoliczek zas posluzy nam dluzej 🙂
Pełna nazwa chodziko-stoliczka: Bright Starts Tropical Fun Around We Go!
Na tej stronie jest pełny opis i zdjecia - niestety w wersji anglojezycznej:
http://www.brightstarts.com/p-39-tropical-fun-around-we-go-activity-station.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[URL=http://img843.imageshack.us/i/masakra.jpg/][IMG]http://img843.imageshack.us/img843/2803/masakra.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

nasza demolka jak ja się cieszę że nie musze teraz tam mieszkać bo byłby niezły koszmar 😁 .... : 🙃 bez podług wszystko obdrapane 🙂 ale jak się cieszę bo zbliża mnmnie to do przeprpwadzki 🙂 potem wam zrobie zdjęcie po 😁 😁 😁

gosiu oczywiście ja też gratuluje zębalków 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my bylismy na malym wyjezdzie u rodziny mojego M. Bylo fajnie ale krotko.
Co do spania w upalne noce to Olek spal na golaska tzn w samym pampersie bo u nas to strasznie goraco na dworzu jest chlodniej. Przykrywam go pielucha ale rzadko bo u nas naprawde maskara z temperatura jak ja klede sie spac to wiedze ze Olkek ma wlosy spocone.
Gosiu gratuluje zabka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro właśnie dlatego dobrze zrobiłam że się wyprowadziłam i nie musze teraz remontować mieszkając na miejscu bo było by nieciekawie, tym bardziej że całe podłogi są zerwane 🙂 a tak teraz sobie wszystko zrobimy nie siedząc w tych kiurzach choć pewnie dzieci miały by radoche
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu dom jak z horroru teraz. 😁 Tylko duchów brak. 😁 😉


Nam się kończy pomału we Wrocławiu umowa na najem... Będzie trzeba szukać lokum, przeprowadzać się, ech... Nie uśmiecha mi się to, przyzwyczaiłam się do naszej kawalerki 😉, ale trudno, skoro trzeba... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do potowek to lekarka kiedys przepisalam mi taka masc robiona w aptece nie pamietam jak sie nazywala dala nam to na AZS bo podejrzewala u malego i jak jej kiedys pokazalam te potowki to kazala mi ta mascia smarowac i pomagalo i pomaga do tej pory. Czasem tez jak masc sie zapodzieje to smaruje te ptoki bephantenem.
Ja nie lubie przeprowadzek. Ale jak mus to mus. Sathi a nie da sie przedluzyc umowy najmu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuchu już niestety nie... 😞 Kilka lat tam wynajmowałam, przywykłam do sąsiadów, okolicy, itd. Jednak właściciele planują sprzedać mieszkanie, a z drugiej strony sama nie chciałabym takiego kupić - to jednak jest kawalerka, póki dziecko malutkie da się żyć, ale jak będzie starsze?... Zresztą sama jeszcze nie zdecydowałam gdzie będę mieszkać... Dlatego teraz chyba też poszukam jeszcze jakiegoś niedrogiego najmu. No chyba, że się zdecyduję. 😉


Olga co się dzieje? 😞 Dalej chandra, Olek ząbkuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ja Kasiu podziwiam spokój,patrząc na fotkę to bym siadła na dupsko chyba na Twoim miejscu 🤪

Paulinko mam nadzieję że trafi Wam się mieszkanko takie jakie chcecie :P

Asiu jak byłam w Polsce to też mnie cieszyły odwiedziny 🙂 teraz niestety skazana na Siebie heh.

Olga co się dzieje ????? 🥴

Nasza Niunia dzisiaj taka jak zawsze rozgadana,roześmiana i w ogóle 🙂 aha i dzisiaj zaczęła próbować podnosić się na kolanka 🙂 no i siada sama do połowy a wtedy jak nie idzie to z żałością "ma-ma-ma-ma" 😁

Pogoda tutaj super heh,leje jak nic,zaś spaceru nie będzie 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...