Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
MARZENKO tu masz linka do puzzli http://allegro.pl/item1153343051.html

HANIU teraz na tym linku co dałas zauwazylam, ze te kwiatki chyba składaja sie z kilku czesci wiec masz racje, lepiej uwazac zeby nie połkneła Nadunia.

GOSIU ehh wspolczuje problemów 🤨 powiem Wam, ze nienawidze pieniedzy za to, ze tyle przez nie komplikacji, za mało źle, za duzo tez źle 😞 całe zycie od pieniedzy zalezy... niestety.
jak mawia moj M : pieniadze to nie wszystko ale bez nich tez ch..j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MARZENKO ja daje Szymonowi herbatki BoboVity, czesem bobofruty (nierozcienczone) bo nie zawsze ma na nie ochote, i kilka razy dziennie parez mu skrzyp- lekarz polecił, bo zdrowe i dobrze na drogi moczowe działa, a Szymonkowi baaaaaardzo smakuje 🙂

w nocy pije tylko z piersi a wieczorem to co napisałam wyzej.
Mozesz podac herbatke wieczorem ale później trzeba umyć ząbki, żeby nie było próchnicy.
My poki co nie mamy co szorować 😉 ciekawe kiedy wyrznie sie pierwszy zebolek 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej u nas Olek staje przy wszystkim musialam dvd schowac... no i najpierw puszczal sie jedna reka sprawdzam czy sie utrzyma teraz puszcza sie obiema no i albo jak leci to siada od razu na tylek albo na cztery lapy
dzisiaj bawilismy sie w poznawianie grochu i orzechow wloskich syn mial frajde a mama sprzatanie na szczescie nie bylo az tak zle
[URL=http://img148.imageshack.us/i/obraz982.jpg/][IMG]http://img148.imageshack.us/img148/9238/obraz982.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
super zdjęcie 🙂 jakie zainteresowanie 😁 😁 i widze, ze piesekowi tez sie podobało 🙂

a dvd to tez juz schowałam jak zaczał stac przy meblach, bo klapka mu sie bardzo podobała 🙂
wczoraj odkrecił jakiś kurek od kaloryfera 🤢

a to mój misio w kojcu
[URL=http://img826.imageshack.us/i/img7191.jpg/][IMG]http://img826.imageshack.us/img826/6765/img7191.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi maluch słodziuchny! Jak uważnie patrzy...

Co do picia Witek pije w nocy (jeżeli już pije 😉) i na wieczór wodę. Herbatkę z rana czy w ciągu dnia, ale bardziej wodnistą niż w przepisie. No chyba, ze ma problem z kupką, ale to inna sprawa. 😉


Gosiu współczuję kłopotów... Nie wiem co poradzić... 😞


Beatko ja twierdzę dokładnie jak Twój M (po moim tacie powtarzam 😉).
Olek dziarsko stoi w kojcu! 🙂


Leniuchu Olek słodziuchny! I jak go psiunia pilnuje! 🙂


Ja się już żegnam, bo szybko tu nie zajrzę! 😉 Do zobaczenia za niecałe dwa tygodnie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja daje Mii wode jesli sie obudzi ale w sumie to sie bardzo, bardzo rzadko budzi wlasciwie teraz kilka razy jej sie zdarzylo przez to zabkowanie... woda jest najlepsza tak mowia i pisza wszedzie bo soki i mleka moga psuc zabki - bo zawarte w nich cukry nie sa tak jak w ciagu dnia wyplukiewane np. przez sline z zabkow i to moze powodowac prochnice...
Soki zawsze rozcienczam woda a herbatki jesli robie (a raczej rzadko bo zawieraja cukier) robie tez rozcienczone na maxa... Generalnie dopajam ja zazwyczaj duzymi ilosciami wody, mysle, ze to najlepsze dla niej poza mleczkiem 🙂

Puzzle piankowe u nas sluza jako mata 🙂 chwale sobie je bardzo, dodatkowo mozna z nich ukladac takie kwadratowe tunele dla raczkujacych brzdacow 🙂 My mamy tylko kolorowe bez zadnych dodatkow w postaci liter, kwiatkow itp. bo same puzzle sa niby od 3 roku zycia. Kupilam najpierw takie z literkami z alfabetem ale poszlam je oddac ,bo mialy male elementy np w gornej czesci literki A (i w innych tez ) Byly one na tyle male, ze spokojnie zmiescilyby sie w buzi mojej Mii wiec zamienilam je na tez zwykle kolorowe. I chyba dobrze zrobilam, bo Mia lubi odczepiac poszczegolne puzzle, ktore traktuje w taki sposob jak ponizej na zdjeciu.


Gosiu - wspolczuje i zycze powodzonka... moze powinniscie sprobowac z LOTTO 🙂
Shati - powdzenia i do uslyszenia (napisania)

Mia dzis zrobila kilka krokow czworakowych 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czasem daje wode czasem rozcienczam soki w upaly Olek tolerowal herbatke z miety ale ja mu kupuje takie zwykle ekspresowe bo te granulowane strasznie drogie sa a ta zwykla mieta w aptece ok 3zl kosztuje. Daje tez malemu soczki ale ostatnio sie zrazilam bo jak postaly chwile w kupku w tym upale to sie szybko psuly a jak wstawilam do lodowki to musialam potech ogrzeac zeby za zimne nie bylo a Olkowi strasznie sie chcialo pic
Sathi milego wypoczynku!
Gosiu nie wiem co Ci poradzic ale wszedzie dobrze jednak w domu najlepiej
albo wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatko hehe - zdjęcie ekstra hehe i jaka oszczędność :P:P hehe raz dwa i wyprany, umyty, :P:P ... i chciałam zauważyć że masz bardzo ładne fronty szafek 🙂. o .. i widzę już samoobsługi nauczony 🙂 ... fajne foteczki 🙂
Marzi ja daje kubie pić te herbatki w dzień a wnocy i wieczorem to pije tylko cyca. co do picia ich wieczorami i jak śpi to fakt nie jest zbyt dobrze podawać bo jest tam zawarty cukier. ja bym starała podawać wodę. soków w oóle nie kuuje bo kuba ogólnie mało pije, chyba że jest straszny upał.
gosiu myślę że szybko się wam ułoży finansowo :/ .... przkra sprawa.
te puzle piankowe fajną są 🙂 ziewczynki też je miały - nawet domki z nich budowaliśmy 🙂 chowały się tam. nie mam ich już i chyba pomyślę o zakupie 🙂
kurcze widze że nie tylko kubuś zaczyna rozrabiać i trzeba przed nim wszystko chować. nie doczekam się przeprowadzki bo wtedy telewizor powiesze na ścianie, n-ka pójdzie też wyżej na komode i nie będzie tak dochodził. teraz mamy tak nisko i jeszcze mój mąż jak kupował telewizor to i półkę kupił pod nią ze szklanymi półkami - więc bardzo niebezpieczną uważam. a kuba tak do niej lubi podchodzić wspinać się, jak tak kiedy huknie :/ ...... muszę też uważać co się na dywanie może znajdować bo moje pannice mają niektóre zabawki z małymi elementami :/ i może być nieszczęście. nie chce też im zabierać, chować zabawek bo też mają prawo bawić się czym chcą a nie by wszystko było pod kubę, no ale muszę być bardzo uważna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sposob na odchudzanie:

Chcę Wam dać panowie, panie receptę na odchudzanie.
Zamiast ziółek, kropeleczek,
strzelcie szybki numereczek!
Przy nim ćwiczysz mięśnie brzucha,
krew napływa do serducha,
płuca chłoną tlen jak miechy,
ile przy tym jest uciechy!

A nie wspomnę, że pośladki
u panienki, czy mężatki,
są jak pupa niemowlęcia,
albo jak policzki księcia!
Biedni, nędzni, czy bogaci,
w gatkach, gaciach, czy bez gaci,
niechaj, jęczą, posapują,
pocą się, ale pompują!
Bo od kiedy świat istnieje,
Masajowie, czy Pigmeje,
wiedzą, że numerek z rana,
to jest cymes proszę pana!

Byłem rano też poczęty!
Ojciec mój był wypoczęty
po przespanej całej nocy
jestem pięknym jej owocem!!!
Więc od jutra już rodacy,
w wodzie, w lesie, w domu, w pracy,
nago, w różu, w czerni, bieli,
każdy niech numerek strzeli!!!
P.S.
Przyszła mi do głowy, myśl być może chora,
że niektórych posłów naszych, poczęto z wieczora,
A po całym dniu roboczym, gdy rodzice są zmęczeni
to efekty mamy takie, że są chyba źle zrobieni!!!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
POMOCY MALY MIAL GORACZKE PONAD 40 STOPNI W NOCY BYL TAKI ROZPALONY ,WIEM ZE TO PRZE ZEBY ALE POMOZCIE JAK MAM MU POMOC,DALAM MU NUROFEN,SMAROWALAM DENTINOXEM A I TAK Z RANA MIAL 38 STOPNI TERAZ POD PASZKA MA 37,1 ALE NIE WIEM CZY NIEDODAJE SIE STOPNIA 1 JAK SIE MIERZY POD PASZKA A W PUPCE NIE DA MI ZMIERZYC BO SIE WYRYWA ,DODAM ZE CALA NOC NIESPALISMY WOGULE...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marzi- "Typowe objawy gorączki u małych dzieci
- rumieńce, przyspieszony oddech
- biegunka, głównie u niemowląt
- ciepła skóra, zwłaszcza na głowie i plecach; jednocześnie często wilgotna, a nawet zimna skóra na ramionach i nogach;
- przy wysokiej gorączce u dzieci poniżej 3 roku życia mogą wystąpić nawet drgawki z utratą przytomności
Stopnie nasilenia gorączki – mierzone pod pachą - określamy zwykle jako:
- normalna temperatura to: 36 -37 stopni Celsjusza,
- stan podgorączkowy: 37,1-38 stopni Celsjusza,
- gorączka - umiarkowana: 38,1-39 stopni Celsjusza,
- gorączka - wysoka: powyżej 39 stopni Celsjusza.
Ale uwaga! Ważne jest w jakim miejscu ciała dziecka mierzymy gorączkę.
Temperatura mierzona w jamie ustnej jest wyższa o 0,3 stopnie Celsjusza, a w odbytnicy - o 0,5 stopni Celsjusza od mierzonej w tym samym czasie pod pachą. Temperaturę ciała możemy też mierzyć specjalnymi aparatami cyfrowymi, np. w uchu.
U niemowląt zwykle mierzymy temperaturę w odbycie, gdyż taki pomiar jest szybki, wygodny do przeprowadzenia i dokładny.
Toteż o gorączce u niemowląt i małych dzieci mówimy wówczas, gdy temperatura mierzona w odbycie wyniesie:
- gorączka - umiarkowana: powyżej 38,5 stopni Celsjusza,
- gorączka - wysoka powyżej 39,5 stopni Celsjusza,

Naturalne metody obniżania gorączki:
Okłady na klatkę piersiową
Gruby ręcznik bawełniany lub tetrowe pieluchy zanurzamy w ciepłej wodzie i wyciskamy. Okład należy następnie rozprostować i ułożyć na suchym ręczniku o identycznych wymiarach, położyć na nim dziecko, zawinąć, lekko przykryć i pozostawić tak przez 10–15 minut. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

Kąpiel ochładzająca
Dziecko umieszcza się w wannie pełnej wody o temperaturze o 1oC niższej niż temperatura ciała. Następnie przez dopuszczanie zimnej wody temperaturę kąpieli obniża się do 32–30oC. Jest to metoda bardzo skuteczna, obciąża jednak znacznie układ krążenia i dlatego powinna być stosowana tylko wtedy gdy zawiodą inne sposoby a układ krążenia chorego jest stabilny.
Należy pilnie zawezwać lekarza, gdy:
1. U niemowlęcia poniżej 6 m-ca życia pojawi się wysoka gorączka
2. Jeśli u dziecka powyżej 1 roku wysoka gorączka utrzymuje się przez 1-2 dni.
3. Jeśli gorączka przekroczy 40°C i nie spada mimo zastosowania leków przeciwgorączkowych.
4. Gdy wystąpiły drgawki gorączkowe.
5. Gdy dziecko z gorączką nie może przechylić głowy do przodu (sztywność karku).
6. Jeśli dziecko z wysoka gorączką nie chce wypijać wystarczającej ilości napojów.
7. Gdy dziecko ma silne bóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko maszeruj do lekarza!

KAsiu gratki dla Kubusia i oklask 🙂

Leniuchu wierszyk superrrr 😁

Sandra- Mia miała pewnie supr zabawe 🙂 🤪 extra, a nie probowała farbek?


To chyba tylko Szymonek został dziąślakiem...
Chodzi trzymany tylko za rączki! juz nie pod paszki 🙂
Uwielbia chodzić 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o dziwo nie probowala farbek 😜
Mia raczkuje 🤪 sama wstaje jak tylko ma sie o co zlapac i trzymana za roczki chodzi choc bardzo pokracznie 🙂

Gratulki dla Kuby jednozebniaka 😉 i buziak od Mii rowniez jednozebniaka 😜
Szymcio bezzebniak slodki a mama pewnie sie zebow nie moze doczekac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...